Bilgisayar açılıyor ama monitör çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

omeerffaruk34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar, bugün sabah saatlerinde bilgisayarımda arkadaşımla oyun oynarken bir anda ekran rengarenk oldu mouse falan hareket ettiremedim sadece ses alıp gönderebiliyordum ve bu sadece 5 saniye sürdü, hemen ardından ses de dondu karşı taraf ile iletişimim kesildi. Sonra mavi ekran verdi ben de bilgisayarımı kapattım. Yeniden açmaya çalıştım, ilk başta açıldı mavi ekran verdi ama renkler yine çok bozuktu. Sonrasında hiçbir şekilde açılmadı, bilgisayar çalışıyor ama monitöre görüntü gitmiyor diye düşünüyorum. İnternetteki her şeyi denedim biosu resetledim ramleri temizledim tozları aldım fakat hiçbir şekilde düzelmiyor. Ekranımda sadece 'KABLOYU KONTROL ET' yazıyor ve rgb renkleri var, altında da analog yazıyor. VGA bağlantısı kullanıyorum fakat kasa ile alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü kasada değil sadece monitörde elektrik varken de ekranda bu ibare var, VGA bir şey ifade etmiyor sanırım. Yetiştirmem gereken bir sürü ödev var lütfen yardımcı olun.

Ekli dosyalar

• compressed_1089308887IMG_20201218_223531.jpg
    compressed_1089308887IMG_20201218_223531.jpg
    50.2 KB · Görüntüleme: 125

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Yerine oturmamış parça olabilir, kabloda sıkıntı olabilir, termal macun sürmemiş olabilirsiniz.

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Sıcaklıklarda sorun yoksa macun kurumamış demektir.

Kabloyu veya monitörü başka sistemde deneme imkanınız var mı?

omeerffaruk34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sıcaklıklarda sorun yoksa macun kurumamış demektir.

Kabloyu veya monitörü başka sistemde deneme imkanınız var mı?
Ablamın bir adet laptopu var fakat hangi kablo ile bağlamam gerektiğini veya o kablonun elimde olup olmadığını bilmiyorum, mavi bir giriş var laptopta o sanırım ama adını bilmiyorum

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Laptoplarda genelde görüntü girişi portu olmuyor mavi port ne olabilir bilmiyorum.

enesenesbera

Doçent
Reaksiyon puanı
232
Selamlar, bugün sabah saatlerinde bilgisayarımda arkadaşımla oyun oynarken bir anda ekran rengarenk oldu mouse falan hareket ettiremedim sadece ses alıp gönderebiliyordum ve bu sadece 5 saniye sürdü, hemen ardından ses de dondu karşı taraf ile iletişimim kesildi. Sonra mavi ekran verdi ben de bilgisayarımı kapattım. Yeniden açmaya çalıştım, ilk başta açıldı mavi ekran verdi ama renkler yine çok bozuktu. Sonrasında hiçbir şekilde açılmadı, bilgisayar çalışıyor ama monitöre görüntü gitmiyor diye düşünüyorum. İnternetteki her şeyi denedim biosu resetledim ramleri temizledim tozları aldım fakat hiçbir şekilde düzelmiyor. Ekranımda sadece 'KABLOYU KONTROL ET' yazıyor ve rgb renkleri var, altında da analog yazıyor. VGA bağlantısı kullanıyorum fakat kasa ile alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü kasada değil sadece monitörde elektrik varken de ekranda bu ibare var, VGA bir şey ifade etmiyor sanırım. Yetiştirmem gereken bir sürü ödev var lütfen yardımcı olun.
kabloyu bir tv ye takmayı dene eğer pcin de hdm girişi varsa

Karşın helikopter

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
65
kasanın kabloları monitöre sinyal götürmüyor olabilir çıkar tekrar takmayı dene yadi televizyon yeniyse hdmi kablo alıp tak öyle kullan