Başkanlık Sistemini Tartışıyoruz

Başkanlık Sistemi

• Olmalı

Kullanılan: 34 33.3%
  • Olmamalı

Kullanılan: 68 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    102
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Kendimi zeki veya doğru zannetmiyorum.
Neyin doğru olduğunu ben bilemem, Allah bilir.
Ben sadece tahmin ederim, yanlış da edebilirim.
Sizin gibi görüşünü söyleyen insanları suçlayan şahıslar yüzünden bu ülkede vatandaşlarımız en ufak tartışmaya dahi girmek istemiyor.
Çünkü biliyorlar ki sizin gibi bir densiz çıkıp kendisini ya hainlik ya fetöcülük ya da başka birşey ile suçlayacak ve çamur atacak.
Merak etmeyin Allah herkesin maskesini de düşürür, gerçekleri de çıkarır.
Tartışma geçmişin ortadadır.. Yazdıklarını unutuyorsan bilemem.. Ben seni ne suçladım, ne de sana çamur attım.. Sen karşıma o şekilde çıkmasaydın söylemezdim elbet.. Bana gösterdiğin suretinin tarifini yaptım sadece..

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Tartışma geçmişin ortadadır.. Yazdıklarını unutuyorsan bilemem.. Ben seni ne suçladım, ne de sana çamur attım.. Sen karşıma o şekilde çıkmasaydın söylemezdim elbet.. Bana gösterdiğin suretinin tarifini yaptım sadece..

Senin ne yaptığın bellidir.
Benim de ne yaptığım bellidir.
Benim tartışma geçmişim ortadadır.
Senin tartışma geçmişin de ortadadır.
Ben neyi unuttuysam Allah zaten ileride yaptıklarımı önüme koyacaktır.
Lakin teknoloji bu kadar ilerlemişken, nerede neyi yazmış isem, hangi konuda neyi söylemiş isem, araştırıp ve alıntılayıp ortaya koyabilirsin.
Allah'ın izniyle de cevap veremeyeceğim şey yoktur.
Senin gibilerin attığı çamurlara kendimizi savunmak Allah'a karşı borcumuzdur.

Başkanlık sisteminde sakıncalar görüyorum.
Senin gibiler saldırsa da bunu açıklamaktan geri durmayacağım.
Haksız da olabilirim.
Hatta umarım haksızımdır.
Çünkü sonuçlardan evet çıkma ihtimali ağır basmakta.

Yeter ki seçimler adil olsun, yeter ki halkımız okuyup anlayıp olgunlukla karar versin.
Bu ikisinden de zerre şüphem yoktur.
Bundan ötürü sonuç ne çıkarsa çıksın kalbim ferahtır.
Sonuç ne çıkarsa çıksın ülkemizde daha fazla iyiliğe vesile olsun inşallah.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Senin ne yaptığın bellidir.
Benim de ne yaptığım bellidir.
Benim tartışma geçmişim ortadadır.
Senin tartışma geçmişin de ortadadır.
Ben neyi unuttuysam Allah zaten ileride yaptıklarımı önüme koyacaktır.
Lakin teknoloji bu kadar ilerlemişken, nerede neyi yazmış isem, hangi konuda neyi söylemiş isem, araştırıp ve alıntılayıp ortaya koyabilirsin.
Allah'ın izniyle de cevap veremeyeceğim şey yoktur.
Senin gibilerin attığı çamurlara kendimizi savunmak Allah'a karşı borcumuzdur.

Başkanlık sisteminde sakıncalar görüyorum.
Senin gibiler saldırsa da bunu açıklamaktan geri durmayacağım.
Haksız da olabilirim.
Hatta umarım haksızımdır.
Çünkü sonuçlardan evet çıkma ihtimali ağır basmakta.

Yeter ki seçimler adil olsun, yeter ki halkımız okuyup anlayıp olgunlukla karar versin.
Bu ikisinden de zerre şüphem yoktur.
Bundan ötürü sonuç ne çıkarsa çıksın kalbim ferahtır.
Sonuç ne çıkarsa çıksın ülkemizde daha fazla iyiliğe vesile olsun inşallah.
Aynen öyle..

Bana ettiğin hakaretler zerrece umrumda değil.. Akşama kadar sövebilirsin.. Ama kalkıp benim sevdiğim saydığım, abim, hocam dediğim adamları aşağılar, onlara hakaret edersen, karşında böyle beni bulursun.. Benim de, yaptıklarını yüzüne vurmak boynumun borcudur..

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Aynen öyle..

Bana ettiğin hakaretler zerrece umrumda değil.. Akşama kadar sövebilirsin.. Ama kalkıp benim sevdiğim saydığım, abim, hocam dediğim adamları aşağılar, onlara hakaret edersen, karşında böyle beni bulursun.. Benim de, yaptıklarını yüzüne vurmak boynumun borcudur..

Senin saydığın, sevdiğin, hocam dediğim kime hakaret etmişim ?
Hak etmeyen insanlarla kavga edip onlara zarar vermekten korkar ve Allah'a sığınırım.
Sizin gibilerin dezenformasyondaki ustalıkları artık Anadolu çocuklarına sökmez.
Ben gerektiğinde umarım yanılırım diyen birisiyim, sizin gibi üst kademe kibirlilerin böyle lafları gururuna yedirip de söyleyebildiğini gören olmadı.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Senin saydığın, sevdiğin, hocam dediğim kime hakaret etmişim ?
Hak etmeyen insanlarla kavga edip onlara zarar vermekten korkar ve Allah'a sığınırım.
Sizin gibilerin dezenformasyondaki ustalıkları artık Anadolu çocuklarına sökmez.
Ben gerektiğinde umarım yanılırım diyen birisiyim, sizin gibi üst kademe kibirlilerin böyle lafları gururuna yedirip de söyleyebildiğini gören olmadı.
Senin yaptığın edebiyat da bana sökmez.. Riyakarlığın almış başını gidiyor, kibrin yine öyle.. Yüzüne vurunca da hemen Allah'a sığınırsın.. Hemen Allah'ın adının arkasına saklanırsın.. Sözde, haketmeyene zarar vermekten Allah'a sığınırsın da, iftira atmaktan, su-i zanda bulunmaktan Allah'a sığınmazsın.. Bunlara gelince adın gibi eminsin, sen en doğruyu bilirsin, yüzüne vurunca da Neyin doğru olduğunu ben bilmem, Allah bilir diyip yine Allah'ın adının arkasına saklanırsın..

Şu konunun başından beri söylediğin hemen hemen her mesajın yanlışla başlıyor, doğrusu gösterilince de yanılmışım diyip kıvırıyorsun.. Kardeşim madem dürüstsen adam akıllı araştırıp geleceksin buraya.. Senin mesajlarınla gaza gelen çocuklar var burada, onların vebalinden de Allah'a sığındın mı? Ne olduğun belli değil, dini istismar ediyorsun anca.. Umarım ne dediğini bilmiyorsundur.. Umarım bilmeden konuşuyorsundur.. Yoksa yaptığının çok daha ağır karşılıkları var. Öyle fetöcü falan değil yani, bilmem anlatabildim mi?

Fetöcü demişken, seni fetöcü ilan ettiğim falan yok.. Sen, bozuk adaletten bahsettin, ben de sana adaleti fetönün, fetönün patronlarının bozduğundan.. Ayrıca sana da vatan haini yaftası falan yapıştırmadım, senin deyiminle düşüncelerine söyledim onları, şahsına değil.. Düşüncelerinin karşılığını yazdım.. Burada herhangi bir yaftalama yoktur, üstüne senin iftira atman vardır..

Bir de bana, ihale alıp keyif süren müteahhit demişsin.. İş hayatında rütbe atlamaya çalışan dalkavuklar sınıfına sokmuşsun.. Yani beni tanımadığın halde düpedüz iftira atmışsın.. Bir de emin bir şekilde kendini şehitlik mertebesine ulaşacak kişiler sınıfına dahil etmişsin.. Hadi bu iftiralarının vebalinden de Allah'a sığın..!

Allah diyor ki, karşıma ne ile gelirsen gel ama kul hakkıyla gelme..! Tekrar söylüyorum, seninle helalleşmeyi, ahirete bırakacağım.. Bunun önemini de senin iyi bilmen lazım..!

90 yıldır neyi düzelttin? sorusuna cevap vermek için de 120 yaşında olmana gerek yok.. Mevcut yasayı ve rejimi savunuyorsan cevabını da bileceksin.. Bilmiyorsan burada ahkam kesmeyeceksin.. Yanlış bilgilerle ortamı kızıştırıp germeyeceksin..!

Hadi şimdi bu yazıdan da cımbızla bölümler seçip, çarpıtarak, demagoji yaparak, dezenformasyon yaparak hakaretler savurmaya devam et, sonra da Allah'a sığın..!

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
@Ben Kenobi @Bloother sakin arkadaşlar. O tartıştığımız kişiler kamera karşısında kavga-dövüş. Kameralar kapanınca can ciğer oluyorlar. Yapmayalım.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Senin yaptığın edebiyat da bana sökmez.. Riyakarlığın almış başını gidiyor, kibrin yine öyle.. Yüzüne vurunca da hemen Allah'a sığınırsın.. Hemen Allah'ın adının arkasına saklanırsın.. Sözde, haketmeyene zarar vermekten Allah'a sığınırsın da, iftira atmaktan, su-i zanda bulunmaktan Allah'a sığınmazsın.. Bunlara gelince adın gibi eminsin, sen en doğruyu bilirsin, yüzüne vurunca da Neyin doğru olduğunu ben bilmem, Allah bilir diyip yine Allah'ın adının arkasına saklanırsın..

Şu konunun başından beri söylediğin hemen hemen her mesajın yanlışla başlıyor, doğrusu gösterilince de yanılmışım diyip kıvırıyorsun.. Kardeşim madem dürüstsen adam akıllı araştırıp geleceksin buraya.. Senin mesajlarınla gaza gelen çocuklar var burada, onların vebalinden de Allah'a sığındın mı? Ne olduğun belli değil, dini istismar ediyorsun anca.. Umarım ne dediğini bilmiyorsundur.. Umarım bilmeden konuşuyorsundur.. Yoksa yaptığının çok daha ağır karşılıkları var. Öyle fetöcü falan değil yani, bilmem anlatabildim mi?

Fetöcü demişken, seni fetöcü ilan ettiğim falan yok.. Sen, bozuk adaletten bahsettin, ben de sana adaleti fetönün, fetönün patronlarının bozduğundan.. Ayrıca sana da vatan haini yaftası falan yapıştırmadım, senin deyiminle düşüncelerine söyledim onları, şahsına değil.. Düşüncelerinin karşılığını yazdım.. Burada herhangi bir yaftalama yoktur, üstüne senin iftira atman vardır..

Bir de bana, ihale alıp keyif süren müteahhit demişsin.. İş hayatında rütbe atlamaya çalışan dalkavuklar sınıfına sokmuşsun.. Yani beni tanımadığın halde düpedüz iftira atmışsın.. Bir de emin bir şekilde kendini şehitlik mertebesine ulaşacak kişiler sınıfına dahil etmişsin.. Hadi bu iftiralarının vebalinden de Allah'a sığın..!

Allah diyor ki, karşıma ne ile gelirsen gel ama kul hakkıyla gelme..! Tekrar söylüyorum, seninle helalleşmeyi, ahirete bırakacağım.. Bunun önemini de senin iyi bilmen lazım..!

90 yıldır neyi düzelttin? sorusuna cevap vermek için de 120 yaşında olmana gerek yok.. Mevcut yasayı ve rejimi savunuyorsan cevabını da bileceksin.. Bilmiyorsan burada ahkam kesmeyeceksin.. Yanlış bilgilerle ortamı kızıştırıp germeyeceksin..!

Hadi şimdi bu yazıdan da cımbızla bölümler seçip, çarpıtarak, demagoji yaparak, dezenformasyon yaparak hakaretler savurmaya devam et, sonra da Allah'a sığın..!

Doğrusu gösterilince yanılmışım demek kıvırmak değil olgunluktur.
Senin gibi ahlaksızlar Allah'ın razı olacağı bu olgunluğu anlamaz, hiçbir zaman da anlamayacaktır.
Sizin hor gördüğünüz ve aşağıladığınız ama Allah'ın tavsiye ettiği bu durumu, sırf siz aşağılıyorsunuz diye bırakacak değiliz.
Çünkü bize Allah'ın övgüsü yeter, sizin gibilerin övgüsüne değil Allah'ın övgüsüne talibiz, dünyadaki tüm insanlar karşı dahi olsa.
İşte kibirin tanımlarından biri de budur.
Hatalı olduğunu anladığı halde bir insan dönmüyorsa bunun nedeni kibirdir ve inattır.
Şeytanın hatasından dönmemesini nedeni budur.

Ben araştırıp geliyorum, sen ise ezberlediğin kendine ait olmayan cümleleri papağan gibi tekrarlıyor sonra bülbül gibi aynı sözleri tekrar tekrar şakıyorsun.
Benim burada sana yazmamın nedeni senin gibi insanlıktan yoksunlara ortamı bırakmayacağıma dair Allah'a verdiğim sözdür.
O yüzden burada yazdıklarımı Allah'a adıyorum.
Işid de insanlara zulüm üstüne zulüm edip, kör bıçakla kafa kesmek suretiyle onları öldürürken Allah-u Ekber diyor.
Bunu demesi onu haklı yapmıyor, bunu biz çok iyi biliyoruz.

Allah'ın adaletinden de şüphem yok, eğer samimiysen senin de şüphen olmaması lazım.
Senin söylediklerinin ne anlama geldiğinden ya haberin yok ya ezberlediğin için söylüyorsun ya da aşağılık bir yalancı, iftiracı ve manipülasyoncusun.
Ben şehadet ile ilgili eminlik derecesinde birşey söylemedim, gerekirse savaşa girer ve şehadeti umarım, Allah izin verirse de olurum dedim.
Zaten bu cümleyi de senin başka bir iftirana istinaden söylemiştim.
İftiralarına karşı kendimi savununca çıldırıyorsun çünkü zalimlerdensin.
Mevcut yasayı ya da rejimi de savunmuyorum.
Senin yalanına yalan, iftirana iftira, çamuruna çamur, manipülasyonuna manipülasyon, dezanformasyonuna da dezanformasyon sığmıyor.
Bilhassa ben de mevcut rejimin yanlış ve eksik yönleri olduğunu düşünüyorum.
Ama sen her halükarda kendini haklı çıkarmak için yapmayacağın yanlış yok.
Ben ise hatalı olduğumu hissettiğim anda gerekirse Allah rızası için gururumu da kenara alıp bunu kabullenen birisiyim.
Senin gibi bu durumu aşağılayanların anlamamasına şaşırmamak gerekir.

Senin gibi elitistlere göre normal bir vatandaşın söz söylemeye hakkı yok.
Sana göre bir konuda kendi görüşünü dile getirmek için ancak belli özellikler ile donatılmış olmak gerekir.
Bu kibrin kaynağı senin bu ülkede belli bir gelir seviyesinin üstüne hak etmeden gelmiş olmandan kaynaklanıyor.
Senin mesleğini, yaptığın işleri de yazdığın mesajlardan biliyoruz.
İşçi ölümlerine dahi patronları değil işçileri hatalı bulan mesajların hala aklımda.
Bu sadece tek bir örnek, bunun gibi çok örneğin var ama tasalanma buraya gelip de yazdıklarını taşıyacak değilim.
Sen bu söylediğin cümlelerden ötürü dahi günah almış birisin, hiç akıl etmez misin ?
Merak etme, ben bu sözleri öfkelendiğim için falan yazmakta değilim, bilhassa senin gibi katil savunucusu ve Anadolu çocuklarının hak ettiği rütbeleri maalesef ülkemizdeki liyakata verilen önemin az olmasından ötürü dalkavukluk suretiyle işgal etmiş insanları gözlerinden tanırım.
İşte bu yüzden kişisel bir meseleden ötürü değil, Allah rızası için bu uzun vakitleri ayırıp bu uzun mesajları yazmaktayım.
Bunları yüzüne vurunca çıldırmanı normal karşılıyorum, nitekim ki kafirler ve münafıklar da kendilerine doğru söylenince önce dalga geçmeye çalışıyorlar, başaramayınca da çıldırıyorlardı.

Senin için değil ama okuyanlar için son söz olarak şöyle özetliyorum.
Mevcut rejimde zaten sorunlar var.
Bu sorunları tek tek buraya yazacak değilim.
Misal bir örnek, milletvekilli denen kurum maalesef yozlaşmış ve sadece el kaldırıp indiren bir müessese haline gelmiştir.
Bu durum için safi olarak iktidarı veya kimseyi suçlamıyorum, ülkemizde demokrasi çarklarında sıkıntılar hep vardı.
Getirilen çözüm ise Apple'ın inovasyonlarına benzemekte.
Nasıl ki Apple yeni telefonlarda usb'yi kaldırmayı inovasyon olarak duyurduysa bu durum da ona benziyor.
Çıkan sonucun kısa vadede bir etkisi olmaz, hatta orta vadede bir etkisi de olmayabilir ama uzun vadede halka zarar verebilecek kapıların kilidini zayıflatmakta.
Her görüşe saygı duyuyorum. Saygı beklemek de en doğal hakkım.
İnşallah ülkemize sonuç ne olursa olsun güzellik getirir.

Son düzenleme:

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Millet Kabe' de evet duası yapıyor. Artık kafam almıyor neler oluyor milletimize ?

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Doğrusu gösterilince yanılmışım demek kıvırmak değil olgunluktur.
Senin gibi ahlaksızlar Allah'ın razı olacağı bu olgunluğu anlamaz, hiçbir zaman da anlamayacaktır.
Sizin hor gördüğünüz ve aşağıladığınız ama Allah'ın tavsiye ettiği bu durumu, sırf siz aşağılıyorsunuz diye bırakacak değiliz.
Çünkü bize Allah'ın övgüsü yeter, sizin gibilerin övgüsüne değil Allah'ın övgüsüne talibiz, dünyadaki tüm insanlar karşı dahi olsa.
İşte kibirin tanımlarından biri de budur.
Hatalı olduğunu anladığı halde bir insan dönmüyorsa bunun nedeni kibirdir ve inattır.
Şeytanın hatasından dönmemesini nedeni budur.

Ben araştırıp geliyorum, sen ise ezberlediğin kendine ait olmayan cümleleri papağan gibi tekrarlıyor sonra bülbül gibi aynı sözleri tekrar tekrar şakıyorsun.
Benim burada sana yazmamın nedeni senin gibi insanlıktan yoksunlara ortamı bırakmayacağıma dair Allah'a verdiğim sözdür.
O yüzden burada yazdıklarımı Allah'a adıyorum.
Işid de insanlara zulüm üstüne zulüm edip, kör bıçakla kafa kesmek suretiyle onları öldürürken Allah-u Ekber diyor.
Bunu demesi onu haklı yapmıyor, bunu biz çok iyi biliyoruz.

Allah'ın adaletinden de şüphem yok, eğer samimiysen senin de şüphen olmaması lazım.
Senin söylediklerinin ne anlama geldiğinden ya haberin yok ya ezberlediğin için söylüyorsun ya da aşağılık bir yalancı, iftiracı ve manipülasyoncusun.
Ben şehadet ile ilgili eminlik derecesinde birşey söylemedim, gerekirse savaşa girer ve şehadeti umarım, Allah izin verirse de olurum dedim.
Zaten bu cümleyi de senin başka bir iftirana istinaden söylemiştim.
İftiralarına karşı kendimi savununca çıldırıyorsun çünkü zalimlerdensin.
Mevcut yasayı ya da rejimi de savunmuyorum.
Senin yalanına yalan, iftirana iftira, çamuruna çamur, manipülasyonuna manipülasyon, dezanformasyonuna da dezanformasyon sığmıyor.
Bilhassa ben de mevcut rejimin yanlış ve eksik yönleri olduğunu düşünüyorum.
Ama sen her halükarda kendini haklı çıkarmak için yapmayacağın yanlış yok.
Ben ise hatalı olduğumu hissettiğim anda gerekirse Allah rızası için gururumu da kenara alıp bunu kabullenen birisiyim.
Senin gibi bu durumu aşağılayanların anlamamasına şaşırmamak gerekir.

Senin gibi elitistlere göre normal bir vatandaşın söz söylemeye hakkı yok.
Sana göre bir konuda kendi görüşünü dile getirmek için ancak belli özellikler ile donatılmış olmak gerekir.
Bu kibrin kaynağı senin bu ülkede belli bir gelir seviyesinin üstüne hak etmeden gelmiş olmandan kaynaklanıyor.
Senin mesleğini, yaptığın işleri de yazdığın mesajlardan biliyoruz.
İşçi ölümlerine dahi patronları değil işçileri hatalı bulan mesajların hala aklımda.
Bu sadece tek bir örnek, bunun gibi çok örneğin var ama tasalanma buraya gelip de yazdıklarını taşıyacak değilim.
Sen bu söylediğin cümlelerden ötürü dahi günah almış birisin, hiç akıl etmez misin ?
Merak etme, ben bu sözleri öfkelendiğim için falan yazmakta değilim, bilhassa senin gibi katil savunucusu ve Anadolu çocuklarının hak ettiği rütbeleri maalesef ülkemizdeki liyakata verilen önemin az olmasından ötürü dalkavukluk suretiyle işgal etmiş insanları gözlerinden tanırım.
İşte bu yüzden kişisel bir meseleden ötürü değil, Allah rızası için bu uzun vakitleri ayırıp bu uzun mesajları yazmaktayım.
Bunları yüzüne vurunca çıldırmanı normal karşılıyorum, nitekim ki kafirler ve münafıklar da kendilerine doğru söylenince önce dalga geçmeye çalışıyorlar, başaramayınca da çıldırıyorlardı.

Senin için değil ama okuyanlar için son söz olarak şöyle özetliyorum.
Mevcut rejimde zaten sorunlar var.
Bu sorunları tek tek buraya yazacak değilim.
Misal bir örnek, milletvekilli denen kurum maalesef yozlaşmış ve sadece el kaldırıp indiren bir müessese haline gelmiştir.
Bu durum için safi olarak iktidarı veya kimseyi suçlamıyorum, ülkemizde demokrasi çarklarında sıkıntılar hep vardı.
Getirilen çözüm ise Apple'ın inovasyonlarına benzemekte.
Nasıl ki Apple yeni telefonlarda usb'yi kaldırmayı inovasyon olarak duyurduysa bu durum da ona benziyor.
Çıkan sonucun kısa vadede bir etkisi olmaz, hatta orta vadede bir etkisi de olmayabilir ama uzun vadede halka zarar verebilecek kapıların kilidini zayıflatmakta.
Her görüşe saygı duyuyorum. Saygı beklemek de en doğal hakkım.
İnşallah ülkemize sonuç ne olursa olsun güzellik getirir.

Tam da beklediğim gibi bir cevaptı.. Neyse seni Allah'a havale ediyorum.. Zira senin hakkından sadece Allah gelir.. Zaten ettiğin beddualar, hakediyorsam beni bulur, etmiyorsam da sana geri döneceğinden şüphen olmasın.. Ettiğin beddualardan korkacak değilim..
Yazdıklarını da, yazdıklarımı da aklı başında insanlar gayet iyi anlıyor ayrıca, o yüzden ucube laflarına herhangi bir açıklama yapmayacağım..

Rahatsızlık verdiğim diğer üyelerden de özür dilerim.. Selametle..

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Tam da beklediğim gibi bir cevaptı.. Neyse seni Allah'a havale ediyorum.. Zira senin hakkından sadece Allah gelir.. Zaten ettiğin beddualar, hakediyorsam beni bulur, etmiyorsam da sana geri döneceğinden şüphen olmasın.. Ettiğin beddualardan korkacak değilim..
Yazdıklarını da, yazdıklarımı da aklı başında insanlar gayet iyi anlıyor ayrıca, o yüzden ucube laflarına herhangi bir açıklama yapmayacağım..

Rahatsızlık verdiğim diğer üyelerden de özür dilerim.. Selametle..

Asıl senin gibilerin hakkından Allah gelir.
Zengin, güçlü ve elit olan sensin, halktan ve sıradan olan benim.
Öyle ki bir cevap yazana sürekli sen kimsin diye soruyorsun, kibrinin göstergeleri söylediklerinden akmakta.
Bu cümlelerin sert olduğunun farkındayım ve bunları mutlulukla söylemiyorum.
Tek bir cümlede beddua ettim, onun dışında sana karşı doğrudan bir bedduam olmadı bu tartışmada.
Söylediklerim sadece sana karşı uyarılar ve hatırlatmalardan kaynaklı, demek ki sen ne kadar beddua etmişsin ki her cümlemi beddua kategorisine sokmaktasın, insan herkesi kendi gibi sanırmış.
İşte bu gibi şeyler seni ele veriyor, ben sadece gösteriyorum.
Ama yapılması gerekeni Allah rızası için yapıyorum, senin gibilerin maskelerini düşürmeye ve yaptıklarını yüzlerine vurmaya Allah'ın izniyle devam edeceğim.
Diğer üyelerden özür dileme olgunluğunu göstermişsin, bu güzel bir gelişme, ben senin bana yaptığın gibi ahlaklı bir davranışı aşağılamam, aksine takdir ederim.
Benim yanlışım varsa Allah bana doğruyu göstersin, zaten senin tabirinle kıvırma, Allah'ın tabiriyle gerçeği kabullenip hatadan dönme eylemini gerçekleştiririm.
Senin yanlışın varsa Allah sana doğruyu göstersin demek isterdim ama gururun buna izin verir mi bilemem.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ooo biri toprak mı dedi? Bir gece ansızın 82 Musul 83 Kerkük...!!!!! :))))
Emperyalizme günde 3 öğün söven, lanet okuyan adamlar, toprak katmaktan bahsediyor, canım ya :)) Bilmiyorsan söyleyeyim, o ezberden salladığın "emperyalizm" kelimesinin orijinali imperialism'dir, ve anlamı yayılmacılıktır, şimdi sen toprak katmayı düşünüyorsan ne oluyorsun über zeki kardeş? Emperyalist. Ee, sövüyordunuz emperyalist ülkelere? Hayırdır?
Bu ülkenin kuruluş amacı yayılmacı politika izlemek miydi? Yoksa tam tersi miydi? Emperyalist zihniyete karşı savaşıp emperyalizm düşmanı bir dış politika izlemedik mi zamanında? Tarih de mi bilmiyorsunuz diyeceğim de zaten tarihten azıcık haberi olan adam buraya gelip böyle akıl dışı şeyler yazmaz. Toprak katmakmış, bohça toplar gibi türbe kaçıran zihniyet toprak almaktan bahsediyor, he alırsınız kardeş alırsınız da bu kafayla toprak falan değil anca babayı alırsınız.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bir insan nasıl sığ düşünür, nasıl kıt olur? Hep birlikte izledik. Bir sonraki bölümde görüşmek üzere.. Esen kalın.. :)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Screenshot_20170131-202429.png

Atatürk bunlara TR'ye girişini yasak etmemiş miydi? Ve nasıl canımız ülkemiz hakkında bu şekilde konuşabiliyor? Senin deden ülkeyi 3 kuruşa yunana ingilize fransıza satmamış mıydı?
'Osmanlı' başkanlık için coştu: Parlamenter sistem canımıza yetti!

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
"Bizim canımıza yetti artık" diyor. Kendini ne zannediyor anlamadım. Belki sorsan kaç tane evi, malı,mülkü vardır. Bunu diyecek en son kişi. Osmanlı adı altında prim yapmaya çalışıyor.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Tabi canım saraylarda köşklerde haremlerde keyif sürecekken koca ülkenin sahibi olmak varken bunlar elinden alınsa kimin olsa canına tak eder. Ablanın canı çok sıkılmış belli. Kendisine müzekart hediye edelim sarayları gezsin biraz rahatlasın. Hadi geçmiş olsun.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Abdülhamit'te sıkıntı yok diye biliyorum ben. Aziz'de sıkıntı vardı.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Olay Osmanlı tarihi değil ki.
Selçuklulara, Bilge Kağan'a, Kültigin'e nasıl saygı duyuyorsak Osmanlı'ya da öyle saygı duyuyoruz.
Lakin olay Osmanlı Hanedanından birilerinin siyasete girecek olması.
2'nci Abdülhamid'in torunu: Ailemizden biri siyasete girecek
Yarın başkanlık sisteminin de getirdiği çok geniş yetkilerle bu hanedandan birileri belki bugünden 40 yıl sonra tekrar Türkiye'ye başkanlık yapma hayalleri kuruyor.
Bunun önünde herhangi bir engel bulunmamakta bilhakis başkanlık sistemi bunun kapısını açmakta.
2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu: Parlamenter sistem canımıza yetti

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Sana tarihi biraz tersinden anlatmışlar sanırım. Osmanlı'yı sana işgalci güç diye mi anlattılar?! Kıyamam(!)..
Kimse yanlış anlatmadı merak etme. Bazıları aldığı hakları elinin tersi ile itmeye ne kadar istekliymiş yahu!

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Olay Osmanlı tarihi değil ki.
Selçuklulara, Bilge Kağan'a, Kültigin'e nasıl saygı duyuyorsak Osmanlı'ya da öyle saygı duyuyoruz.
Lakin olay Osmanlı Hanedanından birilerinin siyasete girecek olması.
2'nci Abdülhamid'in torunu: Ailemizden biri siyasete girecek
Yarın başkanlık sisteminin de getirdiği çok geniş yetkilerle bu hanedandan birileri belki bugünden 40 yıl sonra tekrar Türkiye'ye başkanlık yapma hayalleri kuruyor.
Bunun önünde herhangi bir engel bulunmamakta bilhakis başkanlık sistemi bunun kapısını açmakta.
2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu: Parlamenter sistem canımıza yetti
Hocam zaten padişah soyundan gelip şu parlementer sistemi desteklemelerini beklemek saçma olur. Bilmem kaçıncı padişahın bilmem kaçıncı göbek soyundan olmak dışında bir vasfı olmayan insanlar bizede bir şeyler düşebilir diye kasap önündeki kediler gibi bekleşiyorlar güzel ülkemin başında. Çok beklerler.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Hocam zaten padişah soyundan gelip şu parlementer sistemi desteklemelerini beklemek saçma olur. Bilmem kaçıncı padişahın bilmem kaçıncı göbek soyundan olmak dışında bir vasfı olmayan insanlar bizede bir şeyler düşebilir diye kasap önündeki kediler gibi bekleşiyorlar güzel ülkemin başında. Çok beklerler.

İşte tam da bu yüzden başkanlık sisteminin ne kadar açık kapı bıraktığı ve yarın nelere mal olabileceği görülmeli.
Misal başkanlık sistemi ile yönetilen ülkelerin yarısından fazlasında yönetim babadan oğula geçmiş, örnek olarak Mesut Barzani gidiyor, Neçirvan Barzani geliyor, bu yöneticiler veya bu ülkeler iyi ya da kötüdür anlamında söylemiyorum, babadan oğula geçen bir yönetimi muazzam bir şekilde kolaylaştırıyor, işte Osmanlı Hanedanındaki kötü niyetli insanların başkanlık sistemini duyunca iştahlarının açılması ve kasap önünde kedi gibi bekleşmelerinin sebebi bu.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Hhahaah :D Sorsan bize tarih yanlış anlatılmıştır. Bize sorsan onlara tarih yanlış anlatılmıştır. Herkesin düşünce yapısı farklı. Adam bana tarihçinin kitabını okuyup gelmemi söylüyor . Hahhaha :D Sen kimsin ? İstiyor ki onla aynı fikir yapısına sahip olayım,düşünmeyeyim . Belki ismini söylemeseydi ileride denk gelince okurdum ama şimdi okumacağım . osmanlı torununa gelirsek. Kadının amacı belli, burda savunuculuk yapanlara şaşırıyorum. Hani vatanseverdiniz siz ?

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Hhahaah :D Sorsan bize tarih yanlış anlatılmıştır. Bize sorsan onlara tarih yanlış anlatılmıştır. Herkesin düşünce yapısı farklı. Adam bana tarihçinin kitabını okuyup gelmemi söylüyor . Hahhaha :D Sen kimsin ? İstiyor ki onla aynı fikir yapısına sahip olayım,düşünmeyeyim . Belki ismini söylemeseydi ileride denk gelince okurdum ama şimdi okumacağım . osmanlı torununa gelirsek. Kadının amacı belli, burda savunuculuk yapanlara şaşırıyorum. Hani vatanseverdiniz siz ?
Onlar vatan değil parasever:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...