Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Audiowizard ı kapatınca gercekten pil yönünden daha uzun bir süre dayanıyor gibi geldi. Sizde nasıl arkadaşlar ayrıca bu uygulamayı kapatınca görüşmelerde bir sıkıntı olurmu.

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
6489fb9f9308c9d82eb4efae8f6a6b09.jpg

En fazla şarj kullananlar bunlar.

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Audiowizard ı kapatınca gercekten pil yönünden daha uzun bir süre dayanıyor gibi geldi. Sizde nasıl arkadaşlar ayrıca bu uygulamayı kapatınca görüşmelerde bir sıkıntı olurmu.

Benada öyle geldi sanki dahada uzadı ama konuşma açısından sıkıntıda göremedim.ben herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım.birde telefonda kasma yaşayan oldumu? Merak ettimde ?

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
AudioWizar da konuşma seçeneği seçili olacak ve sağ yukarıdaki açma kapama düğmesi yeşili gösterecek. Bu şekilde bariz bir görüşme kalitesi artıyor. Hatta bir arkadaş ile denemesini bile yaptım. Kapalıyken arkadaş kalitenin düşük olduğunu açıkken de kalitenin çok iyi olduğunu söylemişti. Farkı görmek istiyorsanız Müzik dinlerken seçeneği müziğe getirin zaten fark kendini otomatikman belli ediyor. Ben yukarıda saydığım seçenekler ile AudioWizard'ı kapatmadan çok iyi bir şarj süresi yakaladım.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
AudioWizar da konuşma seçeneği seçili olacak ve sağ yukarıdaki açma kapama düğmesi yeşili gösterecek. Bu şekilde bariz bir görüşme kalitesi artıyor. Hatta bir arkadaş ile denemesini bile yaptım. Kapalıyken arkadaş kalitenin düşük olduğunu açıkken de kalitenin çok iyi olduğunu söylemişti. Farkı görmek istiyorsanız Müzik dinlerken seçeneği müziğe getirin zaten fark kendini otomatikman belli ediyor. Ben yukarıda saydığım seçenekler ile AudioWizard'ı kapatmadan çok iyi bir şarj süresi yakaladım.
Müzik dinlerken pek bir sıkıntı görmedim .Bana müziğin sesi gelsin yeter [emoji4] Ben konuşma yaparken bir sıkıntı oluyor mu acaba onu merak ediyorum.Sizde varmı sıkıntı.Ayrıca arkadaşlar fotoğraf çekiminde florasan ışığın altında dalgalanma oluyor bu sorunu yaşayan varmı?

Asusizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Müzik dinlerken pek bir sıkıntı görmedim .Bana müziğin sesi gelsin yeter [emoji4] Ben konuşma yaparken bir sıkıntı oluyor mu acaba onu merak ediyorum.Sizde varmı sıkıntı.Ayrıca arkadaşlar fotoğraf çekiminde florasan ışığın altında dalgalanma oluyor bu sorunu yaşayan varmı?

Konuşma sırasında ben bir problemle karşılaşmadım tam 1 haftadır güncelleme ile kullanmaya aynen devam...

cnrhg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim şarz 1.5 gün gidiyor. İnternette girmezsem 2 gün. Sizin ne kadar gidiyor paylaşır misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Asus zenfone 4 için batarya almak istiyorum ama satan herhangi bi yer bulamadım, ayrıca kvk yi aradım oradanda ithal etmediklerini söylediler bu konuda bilgisi olan yada bir yerden temin etmiş olan varmı?

MertYurdakul

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Valla Şarj 2.5 gün gidiyor 6 saat 25 dk gibi bir ekran süresi var 1 ay oldu telefon alalı memnunum fakat artı ve eksilerini yazıcağım.İsteyenlerin aklında bulunsun bu arada belli bir süre sonra telefona otomatik android güncellemesi geliyor hiç uğraşmayın güncelleme ile

(-)

1) Telefon arka kapağı bana göre çok adi bir plastik neden derseniz 3-4 defa çıkart kapat yaptığınızda kulaklık girişinin ordaki plastik eziliyor ve bir süre sonra kırılıyor bende böyle oldu nedense telefonu aldıktan sonra 3.gün başıma geldi böyle bir olay

2) Telefonun speakerından aşırı az ses geliyor ve bazı şarkılarda sesler boğuk çıkıyor sanki telefonun üzerine bir şey koymuşsun gibi bu soruna çözüm bulabilirlerse iyi olur

3) Bildirim ışığı sadece şarj uyarısı için yanıyor bu çok sinir bozucu özellikle mesaj vs geldimi göremiyoruz aslından yazılım ile düzeltilebilir

4) Telefonun tek ısınan noktası var oda kamerası zaten kamera ile uğraşanların dikkatini çekmiştir sıcaklık

5) Home tuşlarının ışıkları yanmıyor gece yatakta veya sokakta iseniz alışmanız baya bir sürüyor bence telefonun en sinir bozucu noktası bu

(+)

1) Özellikle kulaklık performansına hayran kaldım kulaklıktanmı anlamadım fakat çok iyi ses kalitesine sahip.

2) Asus telefonun arkasında duruyor özellikle sürekli güncellemeleri hoşuma gidiyor sabah akşam kullanıcıyı memnun etmeye çalışıyorlar.

3) Bu gün durmaksızın 4 saate yakın telefon ile youtubede müzik dinleyip film vs izledim telefonda ısınma ve donma olmadı diğer yüksek bütçeli telefonlarla dalga geçiyor Asus resmen

şuanlık gözlemlediklerim ve aklımda kalanlar bunlar yenilerini eklerim aklıma geldiği zaman

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Valla Şarj 2.5 gün gidiyor 6 saat 25 dk gibi bir ekran süresi var 1 ay oldu telefon alalı memnunum fakat artı ve eksilerini yazıcağım.İsteyenlerin aklında bulunsun bu arada belli bir süre sonra telefona otomatik android güncellemesi geliyor hiç uğraşmayın güncelleme ile

(-)

1) Telefon arka kapağı bana göre çok adi bir plastik neden derseniz 3-4 defa çıkart kapat yaptığınızda kulaklık girişinin ordaki plastik eziliyor ve bir süre sonra kırılıyor bende böyle oldu nedense telefonu aldıktan sonra 3.gün başıma geldi böyle bir olay

2) Telefonun speakerından aşırı az ses geliyor ve bazı şarkılarda sesler boğuk çıkıyor sanki telefonun üzerine bir şey koymuşsun gibi bu soruna çözüm bulabilirlerse iyi olur

3) Bildirim ışığı sadece şarj uyarısı için yanıyor bu çok sinir bozucu özellikle mesaj vs geldimi göremiyoruz aslından yazılım ile düzeltilebilir

4) Telefonun tek ısınan noktası var oda kamerası zaten kamera ile uğraşanların dikkatini çekmiştir sıcaklık

5) Home tuşlarının ışıkları yanmıyor gece yatakta veya sokakta iseniz alışmanız baya bir sürüyor bence telefonun en sinir bozucu noktası bu

(+)

1) Özellikle kulaklık performansına hayran kaldım kulaklıktanmı anlamadım fakat çok iyi ses kalitesine sahip.

2) Asus telefonun arkasında duruyor özellikle sürekli güncellemeleri hoşuma gidiyor sabah akşam kullanıcıyı memnun etmeye çalışıyorlar.

3) Bu gün durmaksızın 4 saate yakın telefon ile youtubede müzik dinleyip film vs izledim telefonda ısınma ve donma olmadı diğer yüksek bütçeli telefonlarla dalga geçiyor Asus resmen

şuanlık gözlemlediklerim ve aklımda kalanlar bunlar yenilerini eklerim aklıma geldiği zaman

Telefonun kapağı adi değil bence. Kaliteli bir malzemeden üretilmiş. Kaymayan bir yapıya sahip, kapağı çıkartmak da aksine çok basit. Kapağı tutan bir çok çıkıntı var ve sağlam tutuyorlar. Bundaki amaç kapağın kasa ile arasında boşluk oluşmaması ve ileride gıcırdamaması. Sırasıyla çıkıntılardan kurtarırsanız esneyerek kırılmasını da engellersiniz. Her ne kadar şu anda kapaklı kılıf nedeniyle orjinal kılıfı kullanmasam da, adi bir malzeme değil bence.

Ses az geliyor ancak abartılacak kadar değil bence. Stereo olmamasından kaynaklanıyor. Görüşmelerimi bazen hoparlörden yapıyorum. Az ama yetersiz değil, makul. Daha fazla olsa iyi olabilir tabii. 3. parti yazılımlarla ve cihazı root ederek ses yükseltilebiliyor bildiğim kadarıyla.

Bildirim ışığı sadece şarj da yanmıyor. bildirimlerde de yanıyor, ancak bakış açısına göre görünmeyebiliyor ve biraz zayıf kalıyor. Hatta renk seçenekleri bile var. Ama maalesef renk seçenekleri de 3 renk ile sınırlı. ( hoş, eski telefonumda renk de seçemiyorduk gerçi :D )

Hiç bir telefonun kamerası ısınmaz... Arka kameranın olduğu bölümde işlemci bulunuyor. Isınan o. Isı da normal, çok fazla değil. bu soğuk günlerde de fena olmuyor hani :D ( Ha soğuk demişken, havalar soğudu şarj süreleri azaldı, sıcak tutun telefonlarınızı :D )

Ekranın altında bulunan tuşların ışıklandırılmamış olması bence o kadar da mühim değil. Bakmadan basıyoruz zaten o tuşlara. Gereksiz pil sarfiyatının önüne geçilmiş.

gangarali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son güncellemesi yaptıktan sonra telefonda mesajlar kısmına tıklayınca hangouts açılıyor mesajlar orda ben de hangouts kaldırdım düzelir diye ama şimdi komple gitti nasıl düzelteceğim yardımcı olursanız sevinirim

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Son güncellemesi yaptıktan sonra telefonda mesajlar kısmına tıklayınca hangouts açılıyor mesajlar orda ben de hangouts kaldırdım düzelir diye ama şimdi komple gitti nasıl düzelteceğim yardımcı olursanız sevinirim

marketten hangouts u yeniden yukleyin
hangouts artik mesaj uygulamasinin yerini alacak.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Hangouts üzerinden SMS almak istemeyenler;

Hangouts'u açıp Seçeneklerden Ayarlara gidierek SMS bölümüne girin.

SMS etkin bölümündeki tik işaretini kaldırın.

Bu işlemlerden sonra SMS'ler artık varsa diğer SMS uygulaması üzerinden gelecektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler bişi sorcam benim mic çalışmıyor yani ses karşıya gitmiyor napmalıyım

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Beyler bisey sorucam sizin telefonlarda da hoparlör sesi artışı oldu mu? Benim zenfone 5'in sesi arttı nasıl oldu bilmiyorum sokakta duyamazken dün son ses çok güzel ses aldım telefondan. Arkadaşlar sa söyledi hatta sesi artmış telefonun diye önce müzikleri kulağa dayayarak sokakta zor dinliyorduk şimdi elimde bel hizasında falan gayet güzel kaliteli ses geliyor. Böyle olan var mı? Yoksa bir tek benim telefonda mı var?[emoji16]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende pazartesi günü zen fone 6 aldım herşey çok güzel de 4.4.2 de kurdu sistem güncellemesine baktığımda asusun 2.20.40.11 versiyonunuda güncelledi kendisi fakat akşam 5 de tam şarj oldu şarjdan aldım wireles 3 g kapalı pek fazla oynamadım pili ölçeyim diye sabah kalktığımda % 12 ye düştü şarj sonra biraz ayarlarına felan baktım %1 e düştü ilginci % 1 de 3-4 saat gitti ve bitti pil hiç kullanmadan da pil gidiyor siz böyle bir sorun yaşadınız mı geri vermeyi düşünüyorum bilgi verirseniz sevinirim

mackali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sırf iphone 4S in küçük ekranından bıktım diye araştırma yaptım ve nette bu tel ile ilgili bayağı övgü dolu mesajlar okudum. Fakat yılların ios kullanıcısı olarak androide alışamamaktan korkuyorum. Aranızda iphondan zenfona geçen varmı?

tsche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,

Bir aydan fazla süredir Zenfone 5 kullanıyorum.

Çok aşırı performans talep eden biri değildim ve uygun fiyatlı olarak aradığımı buldum.

En iyi oyunları kadar birçok uygulamayı denedim, takılma olmadı.
Şarj süresi oldukça iyi gidiyor. Genel olarak tam şarjdan sonra 1.5 gün kullanıyorum.

Benim tek eleştirim, kasa biraz büyük ve kullanımı zaman zaman zor oluyor. Özellikle alttaki desenli kısım olmasa telefonun ergonomisi daha iyi olabilirdi.

Teşekkürler Asus, bize uygun fiyata iyi bir telefon kullanma şansı verdiğin için. :)

mackali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Bir aydan fazla süredir Zenfone 5 kullanıyorum.

Çok aşırı performans talep eden biri değildim ve uygun fiyatlı olarak aradığımı buldum.

En iyi oyunları kadar birçok uygulamayı denedim, takılma olmadı.
Şarj süresi oldukça iyi gidiyor. Genel olarak tam şarjdan sonra 1.5 gün kullanıyorum.

Benim tek eleştirim, kasa biraz büyük ve kullanımı zaman zaman zor oluyor. Özellikle alttaki desenli kısım olmasa telefonun ergonomisi daha iyi olabilirdi.

Teşekkürler Asus, bize uygun fiyata iyi bir telefon kullanma şansı verdiğin için. :)
Zenfone 5 in büyüklüğünden şikayetçi iseniz 6 sı hiç alınmaz desenize

S

SDN Okuru

SDN Okuru
buyuk bir sey istiyorsan guzel emsalerine gore fiyat cok ıyı teknosa da aldım 799 tl şimdiye kadar sıkıntı yok memunum alanlara hayırlı olsun kıyaslama yapar iseniz fiyat farkın görürsünüz
telefoncu arkadaş ipone 5 zenfone 6 resim cekti cok begendi paranızı boşa harcamayın 2 aydan fazladır kulanıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaşlar,
Zenfone 6 aldım fakat güncelleme yapar iken herzamanki gibi yükle-iptal ve ertele seçeneği geldikten sonra yükle butonuna basıyor ve telefonum kapanıyor ve güncelleme yüklenirken bu halde hata veriyor ve güncellememin yüklenmesi olmuyor..ekrana kuçuk yazılar geliyor...Bu sorunun nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltilir...Sağolun

imren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar aranıza zenfone 6 ile yeni katıldım bnde , kullanıcılara soyle bi sorum olacak sarj olması 3 saate yakın suruyor sizde durum nasıl biraz fazla değil mi bu süre

- - - Mesaj Güncellendi - - -

buyuk bir sey istiyorsan guzel emsalerine gore fiyat cok ıyı teknosa da aldım 799 tl şimdiye kadar sıkıntı yok memunum alanlara hayırlı olsun kıyaslama yapar iseniz fiyat farkın görürsünüz
telefoncu arkadaş ipone 5 zenfone 6 resim cekti cok begendi paranızı boşa harcamayın 2 aydan fazladır kulanıyorum

acaba sarj olma suresinde sıkıntı yasadınız mı ne kadar surede sarj oluyor

acaba sarj olma suresinde sıkıntı yasadınız mı ne kadar surede sarj oluyor

Arkadaşlar benim şarz 1.5 gün gidiyor. İnternette girmezsem 2 gün. Sizin ne kadar gidiyor paylaşır misiniz?

benim bir günü zor tamamlıyor aşırı yüklendiğim soylenemez

mahsun494

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar mp3 zil sesi yapamadım zenfone 5 te , bir de hava durumu uygulaması kafayı yemiş bugünün tarihin yazmıyor dün kü tarihi yazıyor yani 1 gün geriden geliyor ama bugünün gününü yazıyor büyük ihtimal uygulamadan çünkü gece vakti hava güneşli olarak gösteriyor :blink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba, benim de zenfone 4 alalı yaklaşık 1 ay oldu. F/P açısından uygun bir ürün olduğunu düşündüğüm için aldım. Konuşurken görüşmenin anide kesilme sorununu sık olarak ben de yaşıyorum. Her 2 görüşmemden biri bu şekilde kesiliyor. Belli bir süre sonra kesiliyor diyemiyorum çünkü herhangi bir süre sonra kesilebiliyor. 2-3-5-8dk vs gidiyor böyle.. tüm güncellemeleri yaptım ama yinede düzelme olmadı. servise götürmek gerekiyor sanırım. yazılımsal mı yoksa donanım hatamısıdır bilemiyorum. yeni bir telefon alıyorsun ve sorunlu çıkıyor. hoş bir durum değil tabi.. anladığım kadarıyla da genel bir sorun. Asus çok iyi marka ama bu telefon işinde yeni sayılır. umarım hızlı şekilde soruna çözüm bulunur.. ucuz etin yahnisi durumuna düşmeyiz inşallah..

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Arkadaşlar mp3 zil sesi yapamadım zenfone 5 te , bir de hava durumu uygulaması kafayı yemiş bugünün tarihin yazmıyor dün kü tarihi yazıyor yani 1 gün geriden geliyor ama bugünün gününü yazıyor büyük ihtimal uygulamadan çünkü gece vakti hava güneşli olarak gösteriyor :blink:

Zil sesi için, ayarlardan ses bölümüne gel orada bulunan Çağrı zil sesi ve titreşim kısmını seç sonra telefonun kendi zil seslerinin olduğu bölümün en üst kısmında zil sesi ekle yi seçerek istediğin müziği zil sesi olarak atayabilirsin. Hava durumundaki hatayı bende uzun zamandır fark etmiştim. Geri bildirim kısmından bug olarak raporladım bakalım düzelteceklermi?