Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Uzun arastırmalar yaptım. 800 lira verip zenfone 6 almayı düşünüyordum. Birçok inceleme okudum, izledim. Ekranın kenarlarına bastırınca ekranın dalgalanması, li-po pil kullanması açıkcası beni biraz soğuttu bu cihazdan. Hani piyasaya bakınca 1000 liraya kadar 2gb ram li tel yok. Tek çarem mi dersiniz hayır, ama lise 2 ye gidiyorum, bu güne kadar hiç telefon almadım yani ilk telefonum olucak. Ve bir telefona 2000 lira vermek de bana göre değil. En az iki sene beni götürürmü dersiniz. Telefonu kullananlar daha iyi bilir. 800 liraya 2 sene kullanılır mı ve hangi rengi önerirsiniz ?
2 sene rahat idare eder. Fiyat performansın en iyi cihazı.

miko33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar lütfen biri soruma cevap verebilir mi yok mu yardımcı olacak biri

Kütahyalı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kestal dostum bana şu işi bi aydınlat lütfen ya zen5 e retrica powercam vs gibi uygulamaları yükleyebiliyormuyuz özellikle ön kamerası selfie için şimdiden teşekkürler

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kestal dostum bana şu işi bi aydınlat lütfen ya zen5 e retrica powercam vs gibi uygulamaları yükleyebiliyormuyuz özellikle ön kamerası selfie için şimdiden teşekkürler

İstediğin uygulamayı yükleyebilirsin. Retrica bende yüklü güzel sonuçlar veriyor.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bir telefonun bu kadar sorunla cikmasi imkansiz.. Sorunlu tel 10binde bir gelir..

Kullananlarin Genel sorunlarina bakarsak..

1- Sarj : o kadar buyuk ekrana sahip olacak ve sarj yemeyecek oyle mi.. Ve bir o kadar arka planda calisan uygulama ve oyun derken giden sarja sasiranlar var..

2- Tel kesilmesi: Hattinizi kestirirken zarar gormus olabilir.. Her ne kadar kullaniyor olsanizda orjinal sim kart gibi olmayacak buda kesilmelere internet sorunlarina yol acacaktir..

3. Wifi internet sorunu : laptop baglaniyor ve tel baglanmiyor dediginizde hem laptop hemde telefon ayni ip almis olabilir buda cakisma yaptigindan dolayi baglanma sorununa yol acabilir.. Farkli farkli ip atayin..

4- ekran sorunu: bazi arkadaslar telefona bastirinca ekranin titredigini renklerin karistigini soyluyor.. Onlara tavsiyem gidip lcd panelli televizyona ayni sekilde baski uygulamalari.. Gorecekleri sey ayni seylerin televizyonlarda daha fazla gorundugu olacaktir.. Yani ekran buyudukce boyle seylerin olmasi normal..

Simdilik bu kadar aklima geldikce yazarim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende daha yeni zenfone6 aldım fakat tel uyku moduna girdiginde bi daha çıkmıyor. Fakat tel çalışıyor bu bi özellik mi yoksa arizami

Asusizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende kullanıyorum ama bende öle bir şey olmuyor.sen yine servisle görüş.bazen şans diyoruz işte...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Uzun arastırmalar yaptım. 800 lira verip zenfone 6 almayı düşünüyordum. Birçok inceleme okudum, izledim. Ekranın kenarlarına bastırınca ekranın dalgalanması, li-po pil kullanması açıkcası beni biraz soğuttu bu cihazdan. Hani piyasaya bakınca 1000 liraya kadar 2gb ram li tel yok. Tek çarem mi dersiniz hayır, ama lise 2 ye gidiyorum, bu güne kadar hiç telefon almadım yani ilk telefonum olucak. Ve bir telefona 2000 lira vermek de bana göre değil. En az iki sene beni götürürmü dersiniz. Telefonu kullananlar daha iyi bilir. 800 liraya 2 sene kullanılır mı ve hangi rengi önerirsiniz ?
Al derim.Memnunum derim,lisede de olsan ihtiyaçlarına cevap veriyor,özellikler seni cezbediyor,fiyat olarak piyasa değerinden daha ucuz ve kaliteli bir markaysa,al,al.
Ama yinede son karar senin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende zenfne 5 var kasıtlı olarak 4.4.2 güncellemesi yapmadım suan telden memnunum sarj 1 günün çıkarıyor mesela 11 saat kullandım eve geldiğimde sarj 70 de idi ama bu sizin kullanımınıza göre değişir orasıda öyle her türlü oyunu çalıştırıyor ama oyun telefonu değil orasıda ayrı bir konu

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Kardeş bira gec oldu ama kusuruma bakma. Ön kamera foto çekme kalitesi yönünden benim gibi aşırı derece kullanmayan birisi için gayet yeterli.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum bu konu üzerinde radyo diyerek arama yaptığımda her hangi bir sonuç bulamadım. Biliyorsunuz Zenfone 5 te vergilendirme sebebiyle radyo özelliği aktif görünmüyor bunu aktif hale getirmek için root yapmanıza gerek yok yazılım yükleyerek söz konusu sorunu çözüyorsunuz. Aşağıdaki adresten FMRadio.apk dosyasını indirip kurduğunuzda radyoyu kullanmaya başlayabilirsiniz. Ben kurdum gayet güzel çalışıyor.

http://www19.zippyshare.com/v/32436653/file.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
YA arkadaşlar telefonu aldığım gün bir güncelleme geldi onu yaptıktan sonra telefonun şarjı çok çabuk bitiyor sarj için bir güncelleme varmı ???? acil telefon çok iyi ama şarj sıkıntısı oluştu

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
YA arkadaşlar telefonu aldığım gün bir güncelleme geldi onu yaptıktan sonra telefonun şarjı çok çabuk bitiyor sarj için bir güncelleme varmı ???? acil telefon çok iyi ama şarj sıkıntısı oluştu
Aynı problem var herkeste.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba alalı 5 gün oldu özelliğine göre çok uygun fiyat fakat şarjı çok çabuk bitiyor teknik servisi aradım sayfadan 2 program önce bilgisayara sonra telefona yükleyip güncelledim fark sadece % 5, sadece internet ....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba alalı 5 gün oldu özelliğine göre çok uygun fiyat fakat şarjı çok çabuk bitiyor teknik servisi aradım sayfadan 2 program önce bilgisayara sonra telefona yükleyip güncelledim fark sadece % 5, sadece internet ....
arkadaşım osayfayınin linkini paylaşırmısın ?

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu aldım ilk gün bir güncelleme geldi ve şimdi o güncellemeden sonra daha fazla şarj yemeye başladı bunu düzeltmenin bir yolu varmı ?? yoksa gelecek başka bir güncellememi var ?

ENİGMA-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonu simdi aldim geldim simdi.ne yapmak gerek hic guncelleme yapmadim boyle mi kalsin sizce

ENİGMA-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bide onerebileceginiz 3000 mah civari powerbank var mi telf. zarar vermeyen

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
nedenki bi sorun mu var
8d4966893a460c382b4a07962e984bf5.jpg

Anladın mı? :D

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bilmiyorum sadece.güncelle neden sonra hızlı şarj yemeye başladı benimki android 4.4.2 mayısta 5e güncellenecek.diye biliyorum.

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
anladim peki android 5 i de mi yuklemicez ya yok mu bu sarjin bi caresi yada yazilimi
Nisanda gelecekmiş android L, zaten fotoğrafa bakarsanız sistemin çok fazla kullanıdigi görünüyor güncelleme ile azaltılabilir aslında. telefon uyku modunda bile çok fazla şarj yiyor. G3 mesela gece 12de çek %100 de sabah uyandığında gene %100 olur. zenfonelarda ise bunu yap sabah %80-90 civarı görürsün. Bu da asus yazılımlarının launcherin vs fazla şarj yediğini göstermeye işarettir.

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimki güncelleme den sonra çok çabuk şarjı.bitmeye başlıyor. Bende bunu. 30 dakikada yüzde 91 e düştü sende de böyle oluyormu ?

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Pil süresini uzatmak için bir kaç ipucu...

1.- Her yerde wi-fi kullandığım için 3g ye gerek duymadığımdan siz de benim gibi 3g kullanmıyorsanız mobil ağ ayarlarından tercih edilen ağ türünü sadece Gsm moduna ayarlarlayın.
2.- Bluetooth ve Otomatik eşleştirme yani senkronizasyon gereksiz yere açık kalmasın. İhtiyaç duyduğunuzda açarsınız.
3.- Konum yani Gps'i kapatın. Harita ya da navigasyon kullanırken açarsınız.
4.- Başka bir forumda AudioWizard'ın bekleme modunda çok fazla güç tükettiği yazıyordu. Doğru olabilir, ihtiyaç duymuyorsanız kapatın ancak bana göre bu program sesle ilgili her türlü yani telefon görüşmesi olsun, müzik dinlemek olsun benzeri bir çok uygulamada fark edilir bir kalite sağlıyor. Bu yüzden ben kapatmadım.
5.- Ekran parlaklığı seçeneğini otomatiğe ayarlayın. Ekran otomatik modda bile zaten çok parlak en yüksek seviyeye getirmek pili gerkesiz yere sömürür.
6.- Pil yüzdesini göster seçeneğini iptal edin. Bu seçenek psikolojik olarak sizin devamlı pile kafayı takmanızı sağlıyor.