Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zenfone kullanıcıların da hala şarj sorunu devam ediyor. Telefon % 1 de 2-3 saat gidiyor. Bu sorunun ufak bir çözümü var pratik değil pek ama psikolojik olarak mutlu edebilir.
Telefonu şarj takınca dolduğunda çıkarın ve %99 olduğunda tekrar takın.
Sonra olması gerektiği gibi şarj gidiyor.

Kişisel olarak 4-6 saat ekran açık kalma süresi alıyorum.

mustafatiras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ortalama 2.5 -- 3 haftadır asus zenfone 6 kullanıcısıyım. tel süper hiç tereddüt etmeyin . tek sıkıntı 6.0 inç lik dev ekren :) oda tatlı bi sıkıntı . video izleme ve oyun oynama daki verdiği zevk süper .

- - - Mesaj Güncellendi - - -

3 HAFTA KADARDIR ASUS ZENFONE 6 KULLANIYORUM . TELEFON SÜPER ... ASUS GİBİ DEV BİR PC MARKASINA DA BU YAKISIRDI . VE 6.0 İNÇ LİK DEV EKRAN MUHTESEM BİR ZEVK HİÇ TEREDDÜT ETMEYİN

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu klavyeden gelen tık tık sesi nası kapatabilirim bi yardımcı olsanız çıldırmak üzereyim

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
89428d6f9f985d53e66287452d0757bb.jpg

Klavyede sol alt köşede tuş var soraya bas tuşa basıldığında ses çıkarı kapat.
bu klavyeden gelen tık tık sesi nası kapatabilirim bi yardımcı olsanız çıldırmak üzereyim

bnm34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba şimdi s3 mini telefonum var ve yenilemek istiyorum. zenfone fiyatı ve özellikleri ile ön planda. inşallah stok bulursam alacağım. bazı sorularım olacak kullanıcı arkadaşlar cevaplarsa çok sevineceğim.

* Mesaj gönderirken zamanlama var mı? yani mesajı programlayarak istediğimiz zamanda göndermek mümkün mü?
* Text notu yazarken bu notları şifrelemek mümkün mü?

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Merhaba şimdi s3 mini telefonum var ve yenilemek istiyorum. zenfone fiyatı ve özellikleri ile ön planda. inşallah stok bulursam alacağım. bazı sorularım olacak kullanıcı arkadaşlar cevaplarsa çok sevineceğim.

* Mesaj gönderirken zamanlama var mı? yani mesajı programlayarak istediğimiz zamanda göndermek mümkün mü?
* Text notu yazarken bu notları şifrelemek mümkün mü?

Hiç sms kullanmadığım için bilmiyorum ancak sms programını incelediğim kadarıyla zamanlama özelliği yok. Marketten kuracağın başka bir sms programı ile bu problemi çözebilirsin. Diğer soruna gelecek olursak ben şifreli notlar için uzun yıllardır ColorNote programını kullanıyordum ZenFone'a geçince yine aynı programı kullanmaya devam ettim çünkü önceki telefondan okuduğum notları bulut üzerinden senkronize etmesi gerekiyordu kendi üzerindeki not programının şifreleme özelliğinin olduğunu şimdi araştırınca gördüm. Üzerinde bulunan SuperNote programının şifreleme özelliği var.

bnm34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aciklamaniz için teşekkürler. Bugün vatan computer de inceleme firsati buldum. Telefon denildiği gibi buyuk ama alismak mumkun.
* Çift sim kullananlar internete her iki hattan da girebiliyor mu? Istenen hatta gore veri kullaniliyor mu?
* menu ikonları buyuk bunlarin küçültülebiliyor mu?
* usb bellek takilabiliyor mu / microusb veya otg kablosu ile? Mevcut versiyonda yoksa guncelleme ile geliyor mu?
* internet girislerinde yavaslama var mi? Acikcasi bir arkadas asus tablet ile baska bir telefondan wifi uzerinden baglanmis ve asusun daha yavas baglandigini belirtti.

Simdiden tesekkurler.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Aciklamaniz için teşekkürler. Bugün vatan computer de inceleme firsati buldum. Telefon denildiği gibi buyuk ama alismak mumkun.
* Çift sim kullananlar internete her iki hattan da girebiliyor mu? Istenen hatta gore veri kullaniliyor mu?
* menu ikonları buyuk bunlarin küçültülebiliyor mu?
* usb bellek takilabiliyor mu / microusb veya otg kablosu ile? Mevcut versiyonda yoksa guncelleme ile geliyor mu?
* internet girislerinde yavaslama var mi? Acikcasi bir arkadas asus tablet ile baska bir telefondan wifi uzerinden baglanmis ve asusun daha yavas baglandigini belirtti.

Simdiden tesekkurler.

Bildiğim kadarıyla;

Veri için hatlardan birisini ayarlar bölümünden seçmeniz gerekiyor. Aynı anda her iki hat üzerinden veri çalışmıyor. Tüm telefonlarda olduğu gibi görüşme esnasında veri kesintiye uğruyor ve görüşme bittiğinde veri tekrar aktif oluyor.

Menü ikonları, fotoğraf büyütüp küçültür gibi küçültülüp, büyütülebiliyor. Çimdikleyerek :D

Cihaz ilk çıktığında yoktu, güncelleme ile geldi. Şu anda hangi sürümde geliyor cihazlar bilmiyorum. Otg kablosu ile, Usb bellek, mouse, klavye vs. takılabiliyor. Gücünü prizden alan harici HDD de takılabiliyor. Ancak gücünü bilgisayardan veya takılı olduğu cihazlardan alan HDD ler çalışmıyor.

Kablosuz bağlantı konusunda sıkıntı yok. Başka cihazlarla karşılaştırma, test etme gereği duymadım. Gayet hızlı ve sorunsuz.

Kafanıza takılan sorular varsa bakar, inceler, yazarım buradan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim çok saçma bir sorun başıma geldi, tanımadığım bir şahıs beni arayarak, sizin numaranızdan sürekli telefonuma çarı geliyor, dedi, ancak ben bu şekilde bir çağrı atmıyorum, telefonun yüklenen uygulamalar nedeniyle yada farklı bir virüs sebebiyle kendiliğinden çağrı atması mümkünmü, telefona eset mobile kurdum, ancak hiç bir sorun ile karşılaşılmadı, bu sorun benim aklıma çok takıldı, bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim,

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya benim telefonda da 2 tane ekran kilidi var birini kaydırarak açıyorum sonra peşine şifre geliyo bunu nasıl.duzeltirim ve telefon gayet iyi ama oyun telefonu değil burasıda ayrı bi konu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar zenfone 6 teknosaya ulasmamisti bekleyemedim zenfone 5 aldim cok guzel bir telefon ama ben autocad cizimlerini gormek acisindan zenfone 6 ile takas yapacak arkadas ariyorum 5353778285 whatsapp tan mesaj atin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar bende 1 aydır zenfone 5 kullanıcısıdım ki ve sarjı dısında cok cok memnundumki takiii patates sogan satan aracın altında kalana kadar ıkı teker gectı uzerinden ekranda cam koruyucu ve kılıfta vardı..ekran kırıldı dogal olarak ve yyazılar cok bozuk görünüyorççcok uzuldum ama napalım..şimdi galiba komple ekran degısmesı gerekıyor..bir sıtede 210 liraya yapıorlarççben gaziantepte oturuyorum .yeni bir telefon telefooncular yapıyordur muhakak ama servisi bilkommuş oraya mı göndersem..hem orjınal olur ama cok buyuk bir maliyeti olursa astarı kılıfının gecer diyede :scared:korkuyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zenfone 6 da menüde klasör oluşturamıyorum nasıl yapıcaz anlatabilirmisiniz ? yardım lütfen

hkunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba
zen 6 kullancısıyım
4.4.2 kitkat güncelledim.
zen 6 için 4.4.3 veya 4.4.4 güncellemesi varmı , veya yükleyip kullanan varmı
diğer sorum şu:
telefonla konuşurken bir süre sonra hat kesiliyor.konuşmam sonaeriyor. zen 6 kullananlar böyle bir sorun yaşıyormusunuz.

vodafone sim kartımı kestirerek telefona taktım. acaba eski sim kart kullanıyorum diye telefonla uyumsuzluk sorunu olabilrmi_?
varmı bilgilendirebilecek arkadaşlar

Slm 23 10 2014 aldım konuşurken hat kesiliyordu servise gönderdim yenisi geldi 1 ay sonra yeni telefona filim çektirdin akıllı konumlanıyorum yine konuşurken kapanmalar oluyor
Asus aradım revizyondan reader at diyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonu alalı yaklasık 1 ay oluyor gayet memnunum sarj sıkıntısından bahsedecek olursak. Okadarda büyük bir sıkıntı söz konusu değil bence ben internet oyun kamera bunları sıklıkla kullanarak rahat 2 gün dayanıyor. Güncellemelride yapınca cok güzel oldu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar, ASUS Zenfone 6 kullanıyorum. USB Kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayamıyorum, bilgisayar telefonumu görmiyorum, telefonu yeni aldım. Acaba yapmam gereken bir şey var mı ekstradan? birde mail alabiliyorum ama maillerimi gönderemiyorum? bu sorunun da belirli bir nedeni var mı ? bilgi verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler Asus Zenfone 5'de menüdeki uygulamaları nasıl kendimizce düzenliyoruz bulamadımda ?

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
da7f7bfc3496480362ea00ba11861b47.jpg

Zenwatch uygulamaları mağazaya gelmiş bu da sanırım zenwatch'un türkiye ye geleceğine işaret ;)

seckyn

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bugün zenfone 5 alarak bu klübe katıldım :D Eski telefonum galaxy w idi bu telefon biraz büyük geliyor şuan :mrgreen:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben telefonu yeni aldım google playde ne asusun ne de diğer uygulamaların güncellemesini gösteriyor sadece yüklediğim uygulamaları gösteriyor bi el atın lütfen

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Ben telefonu yeni aldım google playde ne asusun ne de diğer uygulamaların güncellemesini gösteriyor sadece yüklediğim uygulamaları gösteriyor bi el atın lütfen
Asus kamera yaz google playe mesela orda çıkar kamera gir ona aşağıda asus uygulamaları çıkar hepsini gör de görürsün asus uygulamalarını.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar zenfone 5 almayı düşünüyorumda facebook yada twitter uygulamalarında aşağı doğru kaydırırken kasma oluyormu kafama takıldı bazı telefonlarda kasıyorda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zenfone 6 kullanıcısı olarak telefondan çok çok memnunum aktif kullanımla(oyun-web-youtube-harita-navigasyon-ibbtrafik) 2 gün şarj sürem var başlarda korkmuştum şarjı uzun gidiyo yorumlarına dayanarak aldım hızlıca düşüyor % oranları fakat % 1 ken bile 20-25 dakka asphalt 8 oynayabiliyorum :) kalibrasyonu sorunlu galiba telefonda hoşuma gitmeyen tek şey hiçbişey olmaması nazar değecek diye korkuyorum :)

erturkbora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim ben zenfone 6 aldım 1 hafta oluyo alalı telefondan cok memnunum hersey yapabılyorum kasmıyor etmıyor cok iyi ama sen telefonun pili çok iyi gdiyo diyosun ben sabah şarjdan alıyorum kullandıgım şeyler (müzik,oyunlar) wifi acık olunca acayip gidior mesela bugun sabah 7 de aldım şarjdan teli şuan saat 13 30 %14 kaldı youtube dan 3 4 video izledim wifi uzerinden bide sabah gelirken muzik dinledim okadar batarya doktor dıye bı uygulama indirdim tele sımdı daha yeni onu denıyorum işe yarıcak mı dıye ama pek bi işe yaramıyo bana yardımcı olurmusunuz bu konuda telefonun şarjı % kaçdayken şarja takiyim mesela??

herkes 2 gun gıdıyo diyo nasıl oluyo anlamadım gün aşırı şarja koyuyorum teli ben

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
kardeşim ben zenfone 6 aldım 1 hafta oluyo alalı telefondan cok memnunum hersey yapabılyorum kasmıyor etmıyor cok iyi ama sen telefonun pili çok iyi gdiyo diyosun ben sabah şarjdan alıyorum kullandıgım şeyler (müzik,oyunlar) wifi acık olunca acayip gidior mesela bugun sabah 7 de aldım şarjdan teli şuan saat 13 30 %14 kaldı youtube dan 3 4 video izledim wifi uzerinden bide sabah gelirken muzik dinledim okadar batarya doktor dıye bı uygulama indirdim tele sımdı daha yeni onu denıyorum işe yarıcak mı dıye ama pek bi işe yaramıyo bana yardımcı olurmusunuz bu konuda telefonun şarjı % kaçdayken şarja takiyim mesela??

herkes 2 gun gıdıyo diyo nasıl oluyo anlamadım gün aşırı şarja koyuyorum teli ben
%1 deyken tak açık şarj et, tam dolunca %100 explorer diye uygulama var markette onu indir, system/app klasörünün içinde battery widget.apk var %100 olduğu anda çekip onu yükle, telefonu yeniden başlat. Daha fazla gidiyor şarj dediler ben denedim faydasını da gördüm.
abb990fd70d83efb55493b6114508ec5.jpg