Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kit kat güncellemesi henüz yok.be kullanıyorum android 4.3 jelly bean sorun yok ama haberlere göre Android firması mayıs 2015 de android 5.0 lolipop güncellemesi tüm zenfon serisine güncelleme hakkı verecek.
bu arada bende 2.sim i kestirdim bir problem olmadı.belki simi yanış yerden kesmiş olabilirler.

Lolipop güncelleme haberi:http://forum.shiftdelete.net/asus/3...ndroid-5-0-lolipop-bilgilendirmesi-geldi.html

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kit kat güncellemesi henüz yok.be kullanıyorum android 4.3 jelly bean sorun yok ama haberlere göre Android firması mayıs 2015 de android 5.0 lolipop güncellemesi tüm zenfon serisine güncelleme hakkı verecek.
bu arada bende 2.sim i kestirdim bir problem olmadı.belki simi yanış yerden kesmiş olabilirler.

Lolipop güncelleme haberi:http://forum.shiftdelete.net/asus/39...esi-geldi.html (Asus zenfone 6 kullanıcılarına müjde,Android 5.0 Lolipop bilgilendirmesi geldi.)

:thumbup1:İyi yorumunuz için tebrikler,bende ara ara yazıyorum,bazı kullanımdan kaynaklı şarj kaybı yaşayanlar olabilir ama ben hep söylerim.
Tasarruf önce insanın kendinde başlar,bu tip telefonlar kullanıcı standardına dayalıdır.Sen her şeyini kullanayım,oraya bağlanayım,o oyun,şu oyunu oynayayım dersen.o zaman 5000 mah pil bile dayanmaz.
son olarak da şarj bitince kapalı bir şekilde doldurmak ve şarj bitiminden sonrada bir süre daha fişi çekmemek iyi gelebilir,tavsiye...

çift hattınızda takılı mı?yoksa tek hat da mı kesinti yaşıyorsunuz.bu önemli ben çift hatlı kullanmaktayım ilk dakikadan beri sorun yok.

5 ay beklersen tüm zenfone serisine android 5.0 geliyor.

http://shiftdelete.net/asus-zenfone-modellerine-lollipop-ne-zaman-gelecek-55853

İzmirli dostum.sim kartı elimde makasla kesmedim.telefoncu gözümün önünde ufak bi aparatla oturtarak kesti.tek sim kart takılı benim zen 6 ya.vodafone kullanıyordum.kesmeden önce başka bir cihazda kullanıyordum.sorun yoktu.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Son gelen otomatik güncelleme ile gerçekten ram yönünden güzel oldu. Zaten ram yönünden bonkör olan tel şimdi daha bi tatlı oldu [emoji4] Ayrıca ayarlar menü yazıları ve çizgileri biraz daha güzel olmuş. Her gecen gün daha da güzel oluyor. Pil konusunda zaten alıştım artık[emoji3]

Asusizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olabilir.acaba sim kartı kestikten sonra baktın mı metalik bölümde tahribat var mı?kartın yapısı mı bozuldu göremediğim için ancak bu kadar yorum yazabiliyorum.
inşallah sorunun çözülür..!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
meraba ben asus zenfone 5 düşünüyorum alıyimmi ve telefonu hangi mağzadan ve almalıyım ? simdiden tesekkürler

enes0306

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yarın asus zenfone5 ya da başka bi telefon alacağım öneriler ve memnunmusunuz artıları eksileri???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teknosadan bu telefonu almaya karar verdim ama Bursa şubelerinde ilaç olsun diye bir tane bile yok. Sonra Vatan bilgisayarda olduğunu öğrendim ve bu akşam bir elime alayım nasılmış diye gittim. Neyse yetkili arkadaş pek iyiydi gayet güzel bilgi verdi sağolsun. " Abi birde bu var kampanyaya girdi " deyip Samsung Galaxy S3 Neo gösterdi. " Bu 100 lira pahalı ama değer " dedi. Zaten günlerdir Asus okumaktan çorba olan kafam iyice karıştı. Akıllı telefonlar konusunda cahilim. Şimdide S3 okumaya başlamadan size bir danışayım dedim. Sizin fikirleriniz nedir? Özellikle kulanmış arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

T.Gültepe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknosadan bu telefonu almaya karar verdim ama Bursa şubelerinde ilaç olsun diye bir tane bile yok. Sonra Vatan bilgisayarda olduğunu öğrendim ve bu akşam bir elime alayım nasılmış diye gittim. Neyse yetkili arkadaş pek iyiydi gayet güzel bilgi verdi sağolsun. " Abi birde bu var kampanyaya girdi " deyip Samsung Galaxy S3 Neo gösterdi. " Bu 100 lira pahalı ama değer " dedi. Zaten günlerdir Asus okumaktan çorba olan kafam iyice karıştı. Akıllı telefonlar konusunda cahilim. Şimdide S3 okumaya başlamadan size bir danışayım dedim. Sizin fikirleriniz nedir? Şimdiden teşekkürler.

gangarali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknosadan bu telefonu almaya karar verdim ama Bursa şubelerinde ilaç olsun diye bir tane bile yok. Sonra Vatan bilgisayarda olduğunu öğrendim ve bu akşam bir elime alayım nasılmış diye gittim. Neyse yetkili arkadaş pek iyiydi gayet güzel bilgi verdi sağolsun. " Abi birde bu var kampanyaya girdi " deyip Samsung Galaxy S3 Neo gösterdi. " Bu 100 lira pahalı ama değer " dedi. Zaten günlerdir Asus okumaktan çorba olan kafam iyice karıştı. Akıllı telefonlar konusunda cahilim. Şimdide S3 okumaya başlamadan size bir danışayım dedim. Sizin fikirleriniz nedir? Şimdiden teşekkürler.
S3 neoda 1.5gb ram 2100 mA batarya işlemciler hemen hemen aynı kamera 8mp ve 1.9 mp hemen hemen aynı yani.ram bakımından daha avantajlı fiyat bakımından daha ucuz.zenfone 5 den şaşma derim :)

Asusizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknosadan bu telefonu almaya karar verdim ama Bursa şubelerinde ilaç olsun diye bir tane bile yok. Sonra Vatan bilgisayarda olduğunu öğrendim ve bu akşam bir elime alayım nasılmış diye gittim. Neyse yetkili arkadaş pek iyiydi gayet güzel bilgi verdi sağolsun. " Abi birde bu var kampanyaya girdi " deyip Samsung Galaxy S3 Neo gösterdi. " Bu 100 lira pahalı ama değer " dedi. Zaten günlerdir Asus okumaktan çorba olan kafam iyice karıştı. Akıllı telefonlar konusunda cahilim. Şimdide S3 okumaya başlamadan size bir danışayım dedim. Sizin fikirleriniz nedir? Özellikle kulanmış arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Asus zenfone 6 alayım mı derseniz? tamam alın.Bence emsallerine göre fiyat da düşük.Kaliteli işçilik ile yapılmış
6 inc tablet ayarında,intel işlemcili harika bir telefon.ben asus zenfone 6 alın derim,özellikle siyah rengi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de 1 aydır zenfone 5 kullanıyorum ve nerdeyse tüm görüşmelerim kesiliyor. görüşme 1 dakikayı geçince ne zamankesilir diye bekliyorum.

kutuzov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu alalı saha 2 gün oldu bekleme modunda %15 şarjı vardı 4 saat de bitirmiş şarjı bu nasıl is anlamadım bu telefon bekleme modunda çok şarj yiyor bu çok kötü

miko33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaslar 3 gun once bnde zenfone 5 aldım sizlere bir sorcam olcak bn bir dosya acıp oyunları onun içine atmak istiyorum dağınık bi şekılde durmasını istemiyorum yardımcı olabilir misiniz?

gangarali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En son gelen güncellemesi yaptım hic memnun değilim. Telefona dokunmazsan şarjı gitmiyor ama internete girip 5 dk dolan %5 şarj gidiyor ya yok böyle bir şey keşke geriye dönebilsem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar zenfone 5 veya 6 alıcam 5te şarj sorunu varmış zaten 6 almayı düşünüyorum. Önerir misiniz. Eksileri ve artıları ile bide kitkat güncellemesiyle bikaç sorun gelmiş diyorlar.

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Benim de aynı şekilde. Son güncelleme çare olur diye bekledim ama o da çare olmadı.
Bir sizde var galiba sorun 12 dakika kesintisiz konuştum problem çıkmadı. Hat değişimi oluyorsa ondan kaynaklı olabilir belki.

miko33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaslar 3 gun once bnde zenfone 5 aldım sizlere bir sorcam olcak bn bir dosya acıp oyunları onun içine atmak istiyorum dağınık bi şekılde durmasını istemiyorum yardımcı olabilir misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende zenfone 5 almak istiyorum. güncellemelerin bazılarında sorunlar varmış. birde zenfone 5i hangi mağzadan aliyim vatanmı teknosamı ??

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar Wifi bu ara bağlı olduğu halde kendi kendine kesiliyor.Sorun modemde mi diye baktım hiçbir sıkıntı yok Laptop dan rahat bir şekilde giriliyor. Aynı sorundan olan varmı yoksa sorun benim tel demi anlamış değilim.Şimdi bu yazıyı yazarken de gitti mobil veri de bir sıkıntı yok.

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de 1 aydır zenfone 5 kullanıyorum ve nerdeyse tüm görüşmelerim kesiliyor. görüşme 1 dakikayı geçince ne zamankesilir diye bekliyorum.

bu sorun yanlız bende var sanıyordum.
acaba kestirdiğim sim karttanmı yoksa telefondan mı kaynaklanıyor çözemedim henüz
varmı yardımcı olabilecek arkadaşlar

Bir sizde var galiba sorun 12 dakika kesintisiz konuştum problem çıkmadı. Hat değişimi oluyorsa ondan kaynaklı olabilir belki.

staryum hat değişimi ile neyi kastettin anlayamadım
konuşurken kesiliyor,tekrar aradığımda bazen yine kesilyor,bazen de kesilmiyor 30-40 dk konuştuğumda oluyor.anlamadım gitti

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
bu sorun yanlız bende var sanıyordum.
acaba kestirdiğim sim karttanmı yoksa telefondan mı kaynaklanıyor çözemedim henüz
varmı yardımcı olabilecek arkadaşlar

staryum hat değişimi ile neyi kastettin anlayamadım
konuşurken kesiliyor,tekrar aradığımda bazen yine kesilyor,bazen de kesilmiyor 30-40 dk konuştuğumda oluyor.anlamadım gitti
H+ dan 3G ye bazende E ye geçiyor telefon o arada oluyor ne oluyorsa büyük ihtimalle. Hareket halinde konuşurken mesela H+ dan E ye geçti telefon o zaman olabilir belki. Benimde kendi kendine ekranı açıyordu bundan kaynaklı olduğunu farkettim.

saras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
belki cahilce bi soru olucak ama H+ nedir.
sabit bi yerde konuşurken bile kesiliyor örneğin yatarken
birde hiç 3G olarak kullanmadım.nasıl kullanılır onuda bilmiyorum.ziraa ilk kez akıllı telefon kullanıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar merhaba, zenfone 6 aldım bişey dikkatimi çekti telefonun köşelerine hafif basınca ekranda dalgalanma oluyor, nedendir acaba gerimi versemki.

aliykse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir kaç kişi daha yazmış , genel mi değil mi anlamadım. Tek hat kullanıyorum. Asus a bir sorayım bakalım ne çıkacak.

staryum

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
belki cahilce bi soru olucak ama H+ nedir.
sabit bi yerde konuşurken bile kesiliyor örneğin yatarken
birde hiç 3G olarak kullanmadım.nasıl kullanılır onuda bilmiyorum.ziraa ilk kez akıllı telefon kullanıyorum
H+ ya yarı 4G diyebiliriz galiba :D 3G den daha güçlü daha iyi indirme hızı oluyor 42mbps ye kadar çıkıyor hız.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
1000 TL'ye kadar bütçem vardı. Son bir aydır bir çok telefonu araştırma fırsatım oldu. Sitede incelemesi bulunan Fly'ın Quantum modelinin çıkmasını da beklediğim için karar verme sürecim uzadı. Baktım çıkmayacak bende sonunda ZenFon 5 sahibi oldum. Aşağıda yapacağım yorumlar Zenfon 5 almayı düşüneneler için yardımcı olacaktır kanaatindeyim.

Öncelikle olumsuz yönlerini belirtmek istiyorum.
1.- Telefon her ne kadar kaliteli malzemeyle güzel görünüyor olsa da bir tasarım faciası. Düşünün 5 inç ekrana sahip bir telefon ama 5.5 inç G3 ten daha büyük. Boydan en az bir ve yanlardan da en az yarım santim daha kısa olabilirmiş. Zaten ilk çıktığında da bu tasarım kusuru karar verme sürecimin uzamasının en büyük etkeniydi.

2.- Oyun oynarım, film seyrederim, maksimum parlaklıkta kullanırım diyen uzak dursun. İşlemci teknolojisinin nispeten eski yani 32nm olması, Intel'in Android için x86 mimarisinin ekstra güç tüketen çözümü resmen pili sömürüyor. Sabah 8 gibi fişten çektiğim %100 ful dolu cihaz akşam 8 gibi yani 12 saatte yüzde onluk bir güç rezervine sahipti. Bu süreçte hiç oyun oynamadım, filmde seyretmedim. Güç tasarruf modunda sadece yeni programlar yükleyip internette dolaşıp dosya aktarımı ve bir kaç telefon görüşmesi gibi pekte güç tüketmeyen uygulamalar kullandım ama şunu da belirtmem gerek bu 12 saat boyunca neredeyse elimden hiç düşürmedim. Cep telefonunda oyun oynamak ve film seyretmek gibi huylarım olmadığı için açıkçası bu pil süresi benim için yeterli ama başkalarına yeter mi bilemiyorum.

3.- Geri tuşu solda ve erişimi çok zor. Android cihazların olmazsa olmazı ve en çok kullanılan tuşunun sağ elini kullananlar için solda olmasının hiç bir mantıklı açıklaması olamaz. Bazıları için bu kusur gibi görünmeyebilir ama kullanımı inanılmaz zorlaştırıyor. Hatta bu sebeple telefonu ister istemez bir çok kez sol elime alıp kullanmaya başladım. Sağ elimin yeterince büyük olduğunu söylemeliyim.

Gelelim pozitif yönlerine.
1.- Malzeme kalitesi üst düzeye yakın. Samsung telefonlarla karşılaştırırsanız üst düzey diyebiirsiniz. :) Sim kartı küçültmek için götürdüğüm Vodafone bayinde çalışan eleman eline alıp incelerken fiyatını duyunca çok şaşırdı. Bir çok müşterim soruyordu bu kadar uygun fiyatlı olduğunu bilmiyordum dedi.

2.- 720 P ekran çok iyi. Ful parlaklıkta hiç çalıştırmadım, gerek de duymadım. Sebebi parlaklığının gözümü alacak derecede yüksek olması. Camının çizilmeye dayanıklı Gorilla Glass 3 olması karar vermemdeki en büyük etkenlerden biri. Çünkü bu teknoloji gerçekten uzun vadede fark yaratan bir özellik.

3.- Bir çok Zenfon 5 incelemelerinde Asus'un geliştirdiği Zen UI arayüzünün çok başarılı olduğundan bahsediliyor. Ne kadar başarılı olduğunu görmek için benim gibi saatlerce elinize alıp oldukça fonksiyonel kullanmanız, onlarca program kurup kaldırmanız gerekiyor. Telefonun bu kadar tasarım kusuruna rağmen inanılmaz akıcı ve kararlı çalışması, programlar arasında ve sayfa geçişleri, animasyonlarda kusursuz, tabiri caizse yağ gibi akması ve bunu 12 saat boyunca hiç kasmadan yapması beni kendine bağlamasına yetti. Bir arkadaşımda G3 var onu elime alıp incelediğimde bile bunun kadar kusursuz çalışmıyordu. Arayüzde tam olması gerektiği kadar program olması, bildirim çubuğunda bulunan programların tam ihtiyaçlarınızı gidermesi, geniş widget seçenekleri, sizi gereksiz program yükleme derdinden kurtarması, sade ve özelleştirme seçeneğinin geniş olması telefonun bütün diğer kusurlarını bir çırpıda örttü. Android dünyasında Power User tabir edilen kullanıcıların genel kanısı HTC'nin Sense arayüzünün bu işte bir numara olduğu fikridir ki bende o fikirdeydim Zen Ui fikrimi bir günde değiştirmeme yetti.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak elime ilk aldığımda geri tuşunun yerinde dolayı ciddi ciddi iade etmeyi düşündüğüm ancak kullandıkça performansından dolayı kusurlarını görmezden gelerek alıştığım bir telefon oldu. Benim bakış açıma göre kötü tasarımı, genel değerlendirmeyle zayıf pil performansı dışında bağlı bulunduğu fiyat kategorisinde daha iyisini bulmanızın mümkün olmadığı tam bir fiyat performans canavarı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Uzun arastırmalar yaptım. 800 lira verip zenfone 6 almayı düşünüyordum. Birçok inceleme okudum, izledim. Ekranın kenarlarına bastırınca ekranın dalgalanması, li-po pil kullanması açıkcası beni biraz soğuttu bu cihazdan. Hani piyasaya bakınca 1000 liraya kadar 2gb ram li tel yok. Tek çarem mi dersiniz hayır, ama lise 2 ye gidiyorum, bu güne kadar hiç telefon almadım yani ilk telefonum olucak. Ve bir telefona 2000 lira vermek de bana göre değil. En az iki sene beni götürürmü dersiniz. Telefonu kullananlar daha iyi bilir. 800 liraya 2 sene kullanılır mı ve hangi rengi önerirsiniz ?