Adsl Sorun

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar 16Mb'w geçtikten sonra çok kez sorunla karşılaştım,arıza kaydı vs derkensonuncuda problemin benle ilgili olduğunu söylediler ve santralden çıkışın 10Mb olduğunu.Modem arayüzünde böyle yazıyor ordaki rakam desteklenen rakam mı yoksa bana ulaşan hız mı? eğer bana ulaşan hızsa niye hızım hala 1.5? sorun nerde olabilir ?:confused1:

Ekli dosyayı görüntüle 6320

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Sana Ulaşan ve Desteklenen Hız

Hattının Alabileceği Maksimum Hız ve Senin Kullandığın Hız 10Mb

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sana Ulaşan ve Desteklenen Hız

Hattının Alabileceği Maksimum Hız ve Senin Kullandığın Hız 10Mb

Valla hiçte 10Mb kullanmıyorum,1 oluyo bazen 1,5 bazen 2 çok nadir 3 civari oluyo.Nedenini ben dahi kimse bilmiyo (ttnet dahil ).TEkrar 8e kadar olan tarifeye dönmeyi düşnüyorum bi çözüm bulamassam:confused1::cursing:

dostname

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla hiçte 10Mb kullanmıyorum,1 oluyo bazen 1,5 bazen 2 çok nadir 3 civari oluyo.Nedenini ben dahi kimse bilmiyo (ttnet dahil ).TEkrar 8e kadar olan tarifeye dönmeyi düşnüyorum bi çözüm bulamassam:confused1::cursing:

Speedtest.net ten tüm programlarını siteleri kapatıp chrome kullanıp test yaparmısın.
Ayrıca hangi sitelerden indirme yaptığına da bağlı.
Microsoft un sitesinden herhangi bir download programı kullanarak(jdownloader , İDM ) indirme yaparsan hızını tam olarak görebilirsin.

Herhangi bir siteden dosya çekmeye çalışıyor isen 1.5 normal bir hız.

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Speedtest.net ten tüm programlarını siteleri kapatıp chrome kullanıp test yaparmısın.
Ayrıca hangi sitelerden indirme yaptığına da bağlı.
Microsoft un sitesinden herhangi bir download programı kullanarak(jdownloader , İDM ) indirme yaparsan hızını tam olarak görebilirsin.

Herhangi bir siteden dosya çekmeye çalışıyor isen 1.5 normal bir hız.

Download diil sppedtesttten ölçtüğümde hızım zaten max. 2.5-3 çıkıyor,16 ya geçmeden önce 6,5 tu nolduysa ından sonra oldu

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İnterneti kullanan programları kapatıp hiztesti.ttnet.com.tr adresinden hız testi yaparmısın.Sonucunda ekran görüntüsü alıp sonucu bildirebilirmisin.

Not:İnternet bağlantını paylaştırıyorsan iptal et o şekilde dene.

dostname

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Download diil sppedtesttten ölçtüğümde hızım zaten max. 2.5-3 çıkıyor,16 ya geçmeden önce 6,5 tu nolduysa ından sonra oldu

Download da sorun yok sadece testte düşük çıkıyor diyorsun öyle mi ?
Onun birçok nedeni olabilir testin yapıldığı serverin yoğunluğu vs. ancak download ında sorun yoksa test düşük çıksın ne olacak :)

c_emre_m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bir ara 8 Mbit bağlantım ile 30-40 kb/s'yi geçemiyordum.

Modemde ADSL ayarlarından PPPoE-LLC ayarlarını PPPoA-VCMUX olarak değiştirdim anında 900 Kb/sn olarak indirmeye başlamıştım.

PPPoE (Point-to-Point Protocol over Ethernet)
Kullanıcılar ortak bir ethernet bağlantısını paylaşırlar.

PPPoA (Point-to-Point Protocol over ATM)
Kullanıcılar direk omurgaya ayrı bir session (oturum) ile bağlanırlar. Bu yüzden %3-4 daha hızlı olduğu söylenmektedir.

PPPoA olarak denemenizde fayda var, bende işe yaramıştı.

bypanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benzer bi sorun bendede var. 3 gündür aralıklı olarak internetim de kesildiği oluyor. Şu aralar ttnette çok sorun çıkıyor. Böyle giderse iptal edecem gibi

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
deli etti beni ne yapsam bilmiyorum

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
çok nadir kopmalar oluyo

Senin modemin marka ve modeli nedir??. Modemin 10 mbps nin üzerini desteklemiyorsa 16 megabite geçmen zaten hata...

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:49 ----------

Bende bir ara 8 Mbit bağlantım ile 30-40 kb/s'yi geçemiyordum.

Modemde ADSL ayarlarından PPPoE-LLC ayarlarını PPPoA-VCMUX olarak değiştirdim anında 900 Kb/sn olarak indirmeye başlamıştım.

PPPoE (Point-to-Point Protocol over Ethernet)
Kullanıcılar ortak bir ethernet bağlantısını paylaşırlar.

PPPoA (Point-to-Point Protocol over ATM)
Kullanıcılar direk omurgaya ayrı bir session (oturum) ile bağlanırlar. Bu yüzden %3-4 daha hızlı olduğu söylenmektedir.

PPPoA olarak denemenizde fayda var, bende işe yaramıştı.

Tamamda bu protokole geçmek için önce bağlı bulunduğunuz santralin desteklemesi gerekmiyormu???... Yani PPPoA protokolüne herkes geçebilirmi????

nightmare777

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Senin modemin marka ve modeli nedir??. Modemin 10 mbps nin üzerini desteklemiyorsa 16 megabite geçmen zaten hata...

hwuagei gibi bişe tam yazamıyom ama modelini bilmiyorum bakıp söylerim.ama ay sounuda esk tarifeye dönecem

c_emre_m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Tamamda bu protokole geçmek için önce bağlı bulunduğunuz santralin desteklemesi gerekmiyormu???... Yani PPPoA protokolüne herkes geçebilirmi????

Evet aslında santralin desteklemesi lazım ama ben az önce denedim ve şuanda PPPoA LLC üzerinden bağlıyım bir sorun çıkmadı.

Denemekte fayda var.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Evet aslında santralin desteklemesi lazım ama ben az önce denedim ve şuanda PPPoA LLC üzerinden bağlıyım bir sorun çıkmadı.

Denemekte fayda var.

Bende denedim şuanda PPPoA protokolündeyim... Encapsulation ise VCMUX bakalım nasıl olacak...
Ayrıca PPPoE LLC NEC santrallerde, PPPoA VC_MUX ALCATEL santrallerde Yani herkes santraline göre ayarlasın

---------- Post added at 04:34 ---------- Previous post was at 04:24 ----------

Hızımızda bu 7 megabit hiç görmedim zaten...