Adsl tarife değiştirme zırvalığı

Bu konuyu okuyanlar

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Merhaba arkadaşlar 24.10.2011 tarihinde(saat 23te felandı heralde) adil kullanımlı limitsiz tarifelerden birine geçmeyi düşündük. Araştırdıdığımda 16mbite kadar olan tarifeye geçmeye karar verdim babamdan onayı da aldım
4440375i arayıp son bir kez tarife hakkında bilgi alırken karşıdaki bayana 16mbiti online işlemden seçeceğimi söyledim destekler mi diye sordum. O da bana hattınız desteklerse onaylanır dedi kapattım telefonu. Online işlemlerden 16mbite kadar adsl+2 tarifesine geçiş yaptım.(keşke 4440375 kere düşünseydim yaparken)

Sonra baktım modem ışıkları kendinden geçmiş vaziyette, adsl ve ppp ışığı sürekli yanıyor, ttnet yaktı seni diyor resmen…
Sabah gelir dedim uyudum, kalktığımda modem yine aynı halde. Aradım ttnetin müşteri hizmetlerini(hizmette sınır tanımazlar) , dedim adsl tarife değişikliği yaptıktan sonra modem bağlantı kuramadı sürekli ışık yanıp sönüyo. Bana bağlantılar tam mı splitter çalışıyo mu ana hattan(line) modeme giriş yapıp denediniz mi felan diye bir sürü ıvır zıvır soru sordu ben de hepsini denedim dedim sonra o çok bilindik arıza kaydını oluşturalım dedi kıramadım kendisini. Okula gittim geldim vaziyet yine aynı.. Aradım ttneti bana bu sefer alt yapı desteklemiyor dedi nolcak peki dedim benim interneti kullanmam lazım 16mbite kadar tarifesinde. Hanımefendi arıza kaydını “hat üzerinde acil iyileştirme yapılsın” şeklinde güncellendi(1.1 oldu heralde).
Birkaç saat internetin gelmesini bekledim sonra umudu kesip yine uyudum, katlığımda modem yine aynıydı. Vazgeçmek yok dedim yine aradım(kullanmadığımız fatura 444yüzünden şişti) bu sefer aradığımda biraz sinirler yükselmiş durumdaydı.
Şansıma da İbrahim diye biri açtı telefonu, tarife değiştirdikten sonra internete bağlanamadım modem cart curt …… dedim. 1 gündür düzeltemediğiniz arıza kaydı aldığınız internet sorunu hâlâ çözülmedi ne zaman düzelecek sorun dedim. Teknik servisin “çalışma” yoğunluğuna göre değişeceği için süre veremeyiz deyince acaba onlar çalışıyor mu merak ettim dedim. Sonra bana hattın desteklemediğini söyledi ben de niye onayladınız o zaman dedim kontrol ediyorum hattınızı dedi kıvırdı konuyu aferin ona. Telekom müdürlüğüne gitmem gerektiğini söyledi. Kapattım gittim telekoma.

Durumu ordaki bayana da anlattım bir güzel dinledi beni sonra bana nerde oturduğumu sordu, söylediğimde hayatta desteklemez dedi. Ben de madem desteklemiyor niye o tarifeyi onayladılar dedim. Müşteri temsilcileri istanbulda oturuyor onlar her yeri İstanbul gibi bildiği için onaylıyolar, aldıkları tarife geçirme paralarına bakıyolar dedi. Ben ne olacak o zaman dedim hem interneti kullanamıyorum hem de boşuna mı para verecem dedim. Bi yerleri aradı konuştu ve kapattıktan sonra hızınız 8mbite düşürülecek dedi(modem 16yı görene kadar zayıf hat yüzünden hiç bağlantı yapmadığı için..) ben de tamam dedim(niye dediysem). Sonra da: eğer bu aradığım arkadaşı da şikayet edecek olursanız 8mbite düşürmez diyerek TEHDİT ETTİ. Tamam dedim çıktım dışarı Superonline broşürü aldım eve geldim.(Bunların altyapısı da aynı heralde?)

İnternet gelmişti ama meraklanıp modem ne kadar değer alıyor diye baktım, hızım 4mbit olmuş. Aradım ttneti hattın desteklediği maksimum hıza sabitleme yapar mısınız dedim, biz böyle bişi yapamıyoruz ama hattı kontrol ediyorum modemin ışıkları kapanıp geri gelecek dedi(ahh temsilci aaahh). 5 6 dk konuştuk o ışıklar bir türlü gelmedi. Sonra bana hattın zayıf olduğunu telekoma gitmem gerektiğini, santralin tarifeye göre hız verip o hızı modemin alamamasından dolayı internetnetin bağlanmadığını, modemin kapanıp açıldığında yine aynı şeylerin olacağını söyledi.

Gittim yine telekoma, bağlantı sorunum yine başladı, düzeltilmişti ama ttnete hızımı sabitlesinler diye aradığımda modemi kapatıp açtığı zaman yine aynı şey oldu dedim. Bana biraz yüksek sesle biz yapıyoruz onlar bozuyo, biz düşürüyoruz onlar yükseltiyo sonra da böyle oluyor dedi.. Arkadaşlar yazmaktan sıkıldım bi yardım lazım bana lütfen bişi söyleyin net limitsize de geçirmezler bunlar, ne yapmam gerekiyor uzun ve karışık olmuş olabilir kusura bakmayın. Arıza kaydı lafları ve temsilciye bağlanmadan önce dıttırı dıttıdırıı diye müzik sesleri kafamı bırakmadı bi yardım nolur..

Şu an 4mbit olsa da hızım var ama modem kapanır diye yusuf yusuf moduna girmek istemiyorum
:mrgreen:[MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hata sende o karşındakilerle insan gibi konuşamayacaksın anlamıyorlar bağır çağır sert ol her dediklerini yapma kapat açları yapma örneğin hiç bir halta yaramıyor onlar sırf oyalama taktikleri ben bu parayı size veriyorsam bana karşılığında hizmet vereceksiniz de sonra eğer yine artislik yaparlarsa tehdit et hiç birşey olmaz ağır konuş müşterisin her zaman haklısın hele konu ttnetse her zaman he birde eğer o hız daha önce 8mpsden çekiyorsa 16danda çeker her zaman ki gibi oyalama taktikleri bunlar paranla rezil olma sen beni dinle sert konuş ve uzun bekletmeli anlardada beni arayın çok yazıyo de kapat onlar arıyorlar onunda çözümünü bulduydum zamanında :D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
hata sende o karşındakilerle insan gibi konuşamayacaksın anlamıyorlar bağır çağır sert ol her dediklerini yapma kapat açları yapma örneğin hiç bir halta yaramıyor onlar sırf oyalama taktikleri ben bu parayı size veriyorsam bana karşılığında hizmet vereceksiniz de sonra eğer yine artislik yaparlarsa tehdit et hiç birşey olmaz ağır konuş müşterisin her zaman haklısın hele konu ttnetse her zaman he birde eğer o hız daha önce 8mpsden çekiyorsa 16danda çeker her zaman ki gibi oyalama taktikleri bunlar paranla rezil olma sen beni dinle sert konuş ve uzun bekletmeli anlardada beni arayın çok yazıyo de kapat onlar arıyorlar onunda çözümünü bulduydum zamanında :D
İşte karşıma 3 kere bayan çıktı en sonunda şansıma erkek çıkınca biraz fırçaladım ama toz kaldı üstünde:)
Fırsat olursa babam birlikte gidecez o tarife beni mağdur etmeyecek şekilde değişirse kimse zarar görmez.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Hallederse burda ki TTNet Destek halleder. :) Online İşlemlere baktığın da 16 mb'ti destekleyip desteklemediği yazıyordu halbuki.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Hallederse burda ki TTNet Destek halleder. :) Online İşlemlere baktığın da 16 mb'ti destekleyip desteklemediği yazıyordu halbuki.
İnşallah da şu online işlemlerle ilgili dediğini anlamadım, orda desteklediği mi yazıyor geçilebilir paketler mi yazıyor. Orda onu görmesem netlimitsize geçecektim ben.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
İnşallah da şu online işlemlerle ilgili dediğini anlamadım, orda desteklediği mi yazıyor geçilebilir paketler mi yazıyor. Orda onu görmesem netlimitsize geçecektim ben.

Kendimden örnek vereyim, Sivas'ta okurken bizim evde ki netlimitsiz 8 mb kullanıyorduk, dedik 4 tl daha fazla verelim 16 ya geçelim. Online İşlemlerden tarife değişikliğinden 16 mb'yi seçtim. Hattınız desteklemiyor, lütfen müşteri hizmetleri ile temasa geçin yazdı. Bizde büyük ihtimalle olmayacak dedik yinede aradık. Çıkan temsilci de aynısını dedi. Hatların yenilenmesi için dilekçe yazın dedi, hiç uğraşmadık, son senemizde.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Kendimden örnek vereyim, Sivas'ta okurken bizim evde ki netlimitsiz 8 mb kullanıyorduk, dedik 4 tl daha fazla verelim 16 ya geçelim. Online İşlemlerden tarife değişikliğinden 16 mb'yi seçtim. Hattınız desteklemiyor, lütfen müşteri hizmetleri ile temasa geçin yazdı. Bizde büyük ihtimalle olmayacak dedik yinede aradık. Çıkan temsilci de aynısını dedi. Hatların yenilenmesi için dilekçe yazın dedi, hiç uğraşmadık, son senemizde.
Ben de 16mbyi seçtim ve onaylaya tıkladığım gibi modemin ışıkları gitti. Yani uyarı felan gelmedi bana. Ayrıca ben telekomda söyledim iyileştirme yapılamaz mı diye, sonra sadece sizin için yapamayız masraflı felan olur dedi. Size bişi sorayım ttnet millete sorup şu hızı kullanacaksınız mısınız diyerek mi altyapıyı kurdu dedim, o tamamen mühendislerin müdürlerin bileceği iş diye çok basit bir cevap verdi...

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Ben de 16mbyi seçtim ve onaylaya tıkladığım gibi modemin ışıkları gitti. Yani uyarı felan gelmedi bana. Ayrıca ben telekomda söyledim iyileştirme yapılamaz mı diye, sonra sadece sizin için yapamayız masraflı felan olur dedi. Size bişi sorayım ttnet millete sorup şu hızı kullanacaksınız mısınız diyerek mi altyapıyı kurdu dedim, o tamamen mühendislerin müdürlerin bileceği iş diye çok basit bir cevap verdi...
Daha kendi alt yapılarının nasıl olmadığını bilmiyorlar işte ne diyelim.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Daha kendi alt yapılarının nasıl olmadığını bilmiyorlar işte ne diyelim.
İşin komik yani da kadına diyom bu sorun niye oluyo felan diye, sizin tarifeniz yüzünden diyo. Ben de sizin altyapınız yüzünden diyom yine tarife diyo..

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, cep ve Adsl numaranızı özel mesaj ile gönderirseniz size ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
İlginiz için sağolun gönderdim.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
geçmişte ben de çıktığı gece 01.01.2011 16 mb tarifeye geçim. online işlemden hallettim. sonra hattımda bazı kopmalar olmaya başladı. 8 mb iken sorun yoktu. müşteri hizmetlerini aradım. hattımın adsl 2+ yi desteklemediğini söyledi. 8 mb tarifesinde 6-7 mb civarı sorunusz alırsınız dediler. tekrar 8 mb tarifesine geçtim. ama hızımın düşük bir değere sabitlenmesi gibi bir durum olmadı. yine modem arayüzünde 8 mb görünüyordu. downlaod yaparken de 900 kbs hızları görüyordum.

bu tip durumlarda mecbur kalmadıkça santrali devreye sokmamak lazım. santraldakiler işin içine girince hızı 4 mb gibi değerlere sabitliyorlar.

umarım sorunun en kısa zamanda çözülür. olmazsa iptal başvuru yap. onlar seni arar "neden kapattırmak istiyorsunuz?" diye. ikna etmek için tekrar hızı 8 mb yaparlar muhtemelen. yoksa başka servis sağlayıcıya geçersin. :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Olay santrale taşınınca niye 4e sabitliyolar ki onu anlamadım, ben 8e sabitlensin istiyodum. Ama santrali felan aramadım tabi.
İnşallaah düzelir de iptal başvurusunu netlimitsize geçirmezlerse yapacam, hiç kimse kusura bakmasın kullanmadığım tarifenin parasını ödemeyemeyiz. Başka İSSye geçme fikri var ama aynı altyapıları kullanıyolarsa(superonline?) işin esprisi kalmaz.

AfTerDarQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama biz ofis olarak İstanbul Maltepe de 8Mbit hıza kadar olan sınırsız tarifemiz ile 3,5-4Mbit hızları ancak görüyoruz. Birkaç kere aradım telekomu altyapı yetersizliğinden bahsettiler. Bende İstanbuldan bağlanmaya çalışıyoruz ama Mümkünlü denen yer nerde ise ofisimizi oraya taşıyabileceğimizi söyledim...
Sonuç mu, bağlantı hızımız 3,5-4Mbitlerde...
Büyüksün telekom, büyüksün TTnet...

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
ttnetle münasebetlerimi yazsam roman olur olayı :mrgreen:

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama biz ofis olarak İstanbul Maltepe de 8Mbit hıza kadar olan sınırsız tarifemiz ile 3,5-4Mbit hızları ancak görüyoruz. Birkaç kere aradım telekomu altyapı yetersizliğinden bahsettiler. Bende İstanbuldan bağlanmaya çalışıyoruz ama Mümkünlü denen yer nerde ise ofisimizi oraya taşıyabileceğimizi söyledim...
Sonuç mu, bağlantı hızımız 3,5-4Mbitlerde...
Büyüksün telekom, büyüksün TTnet...
İstanbulda da altyapı yetersiz öyle mi, ben Giresun merkezdeyim

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Olay santrale taşınınca niye 4e sabitliyolar ki onu anlamadım, ben 8e sabitlensin istiyodum. Ama santrali felan aramadım tabi.
İnşallaah düzelir de iptal başvurusunu netlimitsize geçirmezlerse yapacam, hiç kimse kusura bakmasın kullanmadığım tarifenin parasını ödemeyemeyiz. Başka İSSye geçme fikri var ama aynı altyapıları kullanıyolarsa(superonline?) işin esprisi kalmaz.
forumda daha önce hızı 4 mb e sabitlendiğinden yakınan kullanıcılar vardı. ondan öyle söyledim. illa 4 e sabitleyecekler diye birşey yok tabi. 6 mb veya duruma göre 2 mb e sabitlenenler de var. anladoğım kadarıyla santral müdehale edince belli bir hıza sabitleyip kolay yoldan işi hallediyor. sanırım telekomda görüştüğün yetkili telefonda santrali aramış. :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
forumda daha önce hızı 4 mb e sabitlendiğinden yakınan kullanıcılar vardı. ondan öyle söyledim. illa 4 e sabitleyecekler diye birşey yok tabi. 6 mb veya duruma göre 2 mb e sabitlenenler de var. anladoğım kadarıyla santral müdehale edince belli bir hıza sabitleyip kolay yoldan işi hallediyor. sanırım telekomda görüştüğün yetkili telefonda santrali aramış. :)
Evet anlaşılan santrali aramış, ama niye o kadar düşürüyosa artık, bi daha gidecem bu tarife ya değişecek netlimitsiz olarak ya da iptal olacak.
:)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Ttnetten arandım ve sonraki ay tarife değişikliği yapabilecem.

oyungezgini

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnsanları uğraştırmayı ne kadar çok seviyor bunlar. Kendi ADSL şirketimimi kursam ne...

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
sorun uzun olmuş da okudum sonuna dek.. eğer çok fazla indirme yapmıyorsan, adil kullanımı aşmıyorsan superonline a geç.. benim de hızımı sabitlediler superonline ı bekliyorum, gelsin ilk işim kapattırmak olacak bu neti.. Ama şunu söyleyeyim eğer biraz fırça atmazsan anlamıyorlar seni.. benim SNR değerlerim düşüktü kopmalar oluyordu, derdimi anlatıncaya kadar bayaa uğraştım 5992 ye sabitlediler hızımı.. idare ediyoruz şimdilik.. ama superonline gelsin ben biliyorum yapacağı :D