5.5 inch Telefon alacağım

Bu konuyu okuyanlar

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Merhaba ben eylülde telefon almayı düşünüyorum. Note 7 yada HTC nexus almayı düşünüyorum. Saf androide (cyanogenmod) hakimim ve samsungun androiddinden birazcık daha hoşuma gidiyor. Note serisinin pil ömrü ve ekran boyutu çok hoşuma gidiyor. Nexus modellerinde aynı pil performansı bulabilir miyim acaba? Yada en önemlisi Türkiye'ye gelir mi?

kka24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
nexus fln gec sen direk note al 7 yi bekle memnun kalirsan alirsin yoksa 5

exc4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
6p kullanan biri olarak şunu söyleyeyim. Gözün kapalı bir şekilde alabilirsin.Güzel bir pil süresi , güzel kamera . Öte yandan ailemde note 5 kullanıcısı var onuda gidip gözün kapalı alabilirsin telefonun tek eksiği genişletilemeyen hafıza. Touchwizi sevmeselerde samsungun S-pen avantajları bağımlılık yapıyor. Ben farklı bir telefon kullanmak istediğim için 6p kullanıyorum yoksa note serisi 2. terchim olurdu. Ekran gövde oranında bazı şeyleri bitirmiş bir seri.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
6p kullanan biri olarak şunu söyleyeyim. Gözün kapalı bir şekilde alabilirsin.Güzel bir pil süresi , güzel kamera . Öte yandan ailemde note 5 kullanıcısı var onuda gidip gözün kapalı alabilirsin telefonun tek eksiği genişletilemeyen hafıza. Touchwizi sevmeselerde samsungun S-pen avantajları bağımlılık yapıyor. Ben farklı bir telefon kullanmak istediğim için 6p kullanıyorum yoksa note serisi 2. terchim olurdu. Ekran gövde oranında bazı şeyleri bitirmiş bir seri.
6p yurt dışından mı aldınız ben burada satıldığını görmedim de.

DarkCat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Nexus modelleri türkiyeye gelmiyor bence note7...

exc4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
6p yurt dışından mı aldınız ben burada satıldığını görmedim de.

Ben Amerikadan aldım ancak Türkiye'de de sahibinden'de 0 kutusunda diye telefoncular tarafından satılıyor arkadaşıma almak için bakmıştık. Ancak Sen 5.5 inç demişsin 2 telefonda 5.7inç ve 6p note5den çok daha büyük. Note serisi resmen 5.5 inç telefonların boyutuna sahip ancak 5.7 inç. Ekran/kasa oranı %76 olması lazım. Bence biraz sabırlı olup note 7 al. Açık ara bu senin en iyi telefonu olacaktır. " Touchwiz yavaşladı " sıkıntılar çıkarıyor dediğin zaman -ki en az 2 yıl babalar gibi çalışır - rootlarsın. İstemediğin uygulamalardan kurtulabilirsin.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Ben Amerikadan aldım ancak Türkiye'de de sahibinden'de 0 kutusunda diye telefoncular tarafından satılıyor arkadaşıma almak için bakmıştık. Ancak Sen 5.5 inç demişsin 2 telefonda 5.7inç ve 6p note5den çok daha büyük. Note serisi resmen 5.5 inç telefonların boyutuna sahip ancak 5.7 inç. Ekran/kasa oranı %76 olması lazım. Bence biraz sabırlı olup note 7 al. Açık ara bu senin en iyi telefonu olacaktır. " Touchwiz yavaşladı " sıkıntılar çıkarıyor dediğin zaman -ki en az 2 yıl babalar gibi çalışır - rootlarsın. İstemediğin uygulamalardan kurtulabilirsin.
Şuan s3 var elimde zaten cyanogenmod 6.0 kurulu. Eski Touchwiz biliyorum yenisini pek bilmiyorum her geçen telefonda daha da hızlı diyorlar. Benim için ekran gövde oranı cidden önemli bu değerin %75'in üstünde olan telefonlar çoğunlukla çok hoşuma gidiyorlar.

exc4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şuan s3 var elimde zaten cyanogenmod 6.0 kurulu. Eski Touchwiz biliyorum yenisini pek bilmiyorum her geçen telefonda daha da hızlı diyorlar. Benim için ekran gövde oranı cidden önemli bu değerin %75'in üstünde olan telefonlar çoğunlukla çok hoşuma gidiyorlar.
phonearena'ya baktım note 5 için %76.6 diyor , gerçekten ekran /body oranı çok iyi note için ve de kapasitif tuşlar ekranda değil bu da başka bir artı yön. Ancak Noteda 6p nin sahip olduğu ses kalitesine sahip değil. Ama şunu da söyleyeyim genellikle kulaklıkla müzik dinlediğim için çokta büyük bir avantaj değil. Bence note7 almalısın eğer fiyatlandırma çok yüksek olursa note5 te alabilirsin. Senin işini gayet görecektir.