1000-1200 (Max 1300) "Akıllı Telefon" Önerisi.

Bu konuyu okuyanlar

wwehakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
30 Nisan 2014

Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Bütcem başlıktada belirttiğim gibi ideal 1200; max 1300 tl civarıdır. "Akıllı Telefon"
Kullanım şekillerim; internet tarayıcı gezintisi, internet video izleme, internet üzerinden oyunlar, telefon oyunları, telefon film izleme, mesajlaşma, kamera seni mutlu edecek kadar (fazla foto çekmeyi ve foto çekilmeyi sevmiyorum). Ayrıca sık sık değişik telefon uygulamaları denemeyi seviyorum. Örneğin çeşitli uygulamaları yüklerim. Denerim ,beğenmezsem silerim. Hoşuma gidenleri saklarım. (Yani zamanla kasma yapmayacak yada yapsada fazla olmayacak) Ve bunlar için yeterli bir batarya (Min: 1 gün iş günü)
:hammer: --->> Telefonu Haziran yada Temmuz civarında almayı düşünüyorum. Fiyat düşmelerinide dikkate alırsanız sevinirim. :thumbup1:

":closedeyes:" Düşündüğüm özellikleri söyleyeyim.

Ram: 1GB(MİN) -2 GB ...
D.Hafıza: İdeal 16 gb. (8gb olmasın)
İşlemci: Bu konuda fazla bir bilgim yok ama oyunlarda ve menüde kasmasın istiyorum." :devil: "
Ekran: 4,8-5,0 inch (veya civarı).
Kamera: En az "8" MP.
M.SD KART:
Evet.(Olursa daha iyi olur) :glare:
Ekran Çözünürlüğü: 1080 P

:clover:Aklımda olan telefonlar: http://www.bizdeuygun.com/LG-E986-Optimus-G-Pro_127745.html#1?ref=akakce&v=1.85.5

LG E986 Optimus G Pro - 1232 TL (30 Nisan 2014-Saat 13:02 / En uygun fiyat )

LG G2' nin işlemci hızı daha iyi ancak artırılabilir hazıda olmaması beni biraz tedirgin etmiyor değil. S.Galaxy S4 'üde Kasmalar olduğu için önermiyorlar. "
:thumbdown: "

-->Aklımda olan diğer ürünün LG OPTİMUS ile karşılaştırması.Ancak nexus5 te yine micro sd yok.
(
Nexus 5 vs LG OPTİMUS G PRO)

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/LG-Nexus-5-vs-LG-Optimus-G-Pro

En yukarıda belirttiğim gibi yada gösterdiğim telefonlar gibi bana bu şekillerde faydası olacak bir telefon öneriniz varsa; nedenleri ile açıklarsanız sevinirim. Üniversiteli olcam.(Allah'ın İzniyle) 4-5 yıl gidecek güzel bir telefon istiyorum açıkcası. Daha sonraları kendi paramla almak nasip olur İnşallah. :)

wwehakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle bir araştırma yapınca dikkatimi Sony Xperia Z çekti.(Sony Xperia Z C6603)

Link:
http://www.netreyonum.com/urun/sony-xperia-z-c6603-cep-telefonu_45791.aspx?CatId=3015&ref=akakce&v=0.22.8

Şuanki fiyatı:
Kdv Dahil Fiyatı:1.142,24 TL

wwehakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Demin g2 nin incelemesini izliyordum. Gerçekten çok ilgi çekici bir ürün. Çeşitli incelemeler izledim en çok memlu kaldığım ürün diyebilirim. Tek sıkıntısı şu. 32 gb bir üründe 24 gb kullanım hakkı tanıyormuş. Bunu 16 gb ile düşünürsek 8 gb gibi bir miktar kalıyor. 32 gb ını almak ve 107 lira daha fazla vermek bana daha cazip geldi. Bu telefonlarda fiyat düşüşü hakkında bir bilgim yok. S4 ler 2-3 ayda bir patır patır düştüğü düşünülürse bu telefonda nasıl bir düşüş olabilir ? (2 ayda)

Link: http://www.birnumaram.com/LG-G2-D802-32GB-Cep-Telefonu_119731.html?ref=akakce&v=1.29.3#0

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Android e alternatif olarak büyük ekranlı Lumia 1320 yi inceleyebilirsin. Şarj konusunda da başarılı.
http://www.nokia.com/tr-tr/urunler/telefon/lumia1320/

Nokia Lumia'nın işletim sistemi benim hoşuma gitmediği için. Uzak durmayı tercih ediyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
GM Discovery Elite harika telefon, tavsiye ederim biraz araştır.

wwehakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GM Discovery Elite harika telefon, tavsiye ederim biraz araştır.
Bunun bu ay yeni bir sürümü çıkacak diye duydum bu ay. Onuda biraz bekliyorum. Ancak şöyle birşey var GM'yede fazla güvenemiyorum. Sen kullanıcısısın sanırsam. Nasıl bir telefon. Sistemsel açıdan, güncellemeler, performans ve uygulama çalıştırma yönünden?

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
g3 çıkacak bekle derim, micro sd desteği ve 32 gb dahili bellek ile piyasaya sürülecek

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
g3 çıkacak bekle derim, micro sd desteği ve 32 gb dahili bellek ile piyasaya sürülecek

1300 TL'ye G2 zor bulunurken G3'ü nasıl alsın? :)

30 Nisan 2014

Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Bütcem başlıktada belirttiğim gibi ideal 1200; max 1300 tl civarıdır.

Bütçe paralel ithalat G2'lere kesin yeter fakat paralel ithalat olmayan G2'lere yeter mi bilemem. Benim önerim G2.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sana önerim şuan piyasada olan modellerin hiç biri. Tavsiyem beklemen. Yakında Çin'in büyük firmaları Türkiye pazarına girecekler. Zopo, Oppo, Xaomi. Zopo şuan ön siparişle alınabiliyor. bi kaç güne cihazlar kargolanacak. Xaomi yılın ikinci yarısında geleceğini açıkladı. Oppo için beklentiler devam ediyor.

wwehakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1300 TL'ye G2 zor bulunurken G3'ü nasıl alsın? :)

Bütçe paralel ithalat G2'lere kesin yeter fakat paralel ithalat olmayan G2'lere yeter mi bilemem. Benim önerim G2.

Katılıyorum :) 1.300 ve 1.400 tl civarı olan bir ürün. Hazıran yada Temmuzda biraz düşmesi umuduyla bekliyorum. Bu arada G3 ün gelme fiyatı ne olcak? Ben alamayacamda :D Sadece merak. Birde g3 çıkarsa g2 nin düşmesi umududa var. Yada başka bir telefona yöneleceğim.

wwehakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sana önerim şuan piyasada olan modellerin hiç biri. Tavsiyem beklemen. Yakında Çin'in büyük firmaları Türkiye pazarına girecekler. Zopo, Oppo, Xaomi. Zopo şuan ön siparişle alınabiliyor. bi kaç güne cihazlar kargolanacak. Xaomi yılın ikinci yarısında geleceğini açıkladı. Oppo için beklentiler devam ediyor.

GM'a zorla güvenyorken %100 bir Çin telefona güvenebileceğimi hiç sanmıyorum. (GM'A da güvenim kalmadıya, facebook sayfasına bakıyorum güncelleme, telefon çift çıkla açılma, whatsapp ve facebook, kameralarında aşırı sorunlar varmış, belki bunlar güncellemelerle giderilecek ancak güncelleme gelme sıkıntısıda var general mmobile elite)

deaw

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Bence bu bütçeye alınacak en iyi telefon
General Mobile Discovery Elite
32GB ROM
3+1 GB RAM (1 Gb ekran kartı için ayrılmış)
16 MP Arka kamera
8 MP ön kamera
Snapdragon 800 2.2 ghz adreno 330
5.5 inch 1920*1080 401 ppi

wwehakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence bu bütçeye alınacak en iyi telefon
General Mobile Discovery Elite
32GB ROM
3+1 GB RAM (1 Gb ekran kartı için ayrılmış)
16 MP Arka kamera
8 MP ön kamera
Snapdragon 800 2.2 ghz adreno 330
5.5 inch 1920*1080 401 ppi

Batarya az. Ram iyi. Güncellemeler sıkıntı. Sosyal medya sıkıntıları. Telefonun istemsiz kapanıp açılmları, güncellemeler vs. Benim aklımı kurcalıyor açıkcası. Ancak haklısın en iyi özellikli bu(kağıt üzerinde) ancak işlevsel olarak g2 daha ön planda. Sana şunu belirtmek isterim. GM bu telefonu ülkemize kısıtlı sayıda gönderdi. Ve geliş fiyatı 1199 dendi. 1299 yaptılar. Bukadar gecikmeye rağmen bunlar ne yaptı(Sistem aksaklıkları var) Facede kullanıcılara soruyorlar hataları, Telpa dersen kullanıcı hatasını ezberlemiş bir kuruluş, herkese onu diyorlarmış. Kesinlikle gm'a düşmanlığım yok. Güzel telefon öldüğünü düşünüyorum. 1-1,5 ay içinde tüm aksaklıklarını giderir daha güven veren bir şirket olursa seçmemeyi neden düşüneyim. Okadar g2 dedim. G2 de geldiğinde çok sayıda aksaklıklarla gelmiş. Güncellemeler ile düzeltmişler. GM bana aşırı ağır bir şirket gibi geldi. Ama bilmiyorum. Şunuda eklemek istiyorum. Adamlar gelişen bir şirket ondan bukadar yüklenmem belki yersiz ancak. Sen yürümeyi öğrenmeden koşmaya kalkışırsan kbmada eleştiride alırsın. Dediğim gibi 1-2 aya ne olacağı belli değil.

deaw

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Batarya az. Ram iyi. Güncellemeler sıkıntı. Sosyal medya sıkıntıları. Telefonun istemsiz kapanıp açılmları, güncellemeler vs. Benim aklımı kurcalıyor açıkcası. Ancak haklısın en iyi özellikli bu(kağıt üzerinde) ancak işlevsel olarak g2 daha ön planda. Sana şunu belirtmek isterim. GM bu telefonu ülkemize kısıtlı sayıda gönderdi. Ve geliş fiyatı 1199 dendi. 1299 yaptılar. Bukadar gecikmeye rağmen bunlar ne yaptı(Sistem aksaklıkları var) Facede kullanıcılara soruyorlar hataları, Telpa dersen kullanıcı hatasını ezberlemiş bir kuruluş, herkese onu diyorlarmış. Kesinlikle gm'a düşmanlığım yok. Güzel telefon öldüğünü düşünüyorum. 1-1,5 ay içinde tüm aksaklıklarını giderir daha güven veren bir şirket olursa seçmemeyi neden düşüneyim. Okadar g2 dedim. G2 de geldiğinde çok sayıda aksaklıklarla gelmiş. Güncellemeler ile düzeltmişler. GM bana aşırı ağır bir şirket gibi geldi. Ama bilmiyorum. Şunuda eklemek istiyorum. Adamlar gelişen bir şirket ondan bukadar yüklenmem belki yersiz ancak. Sen yürümeyi öğrenmeden koşmaya kalkışırsan kbmada eleştiride alırsın. Dediğim gibi 1-2 aya ne olacağı belli değil.
Evet daha GM çok gelişmesi lazım ama LG'de alınmayacak bir telefon değil.LG alınabilir.Kağıt üzerinde GM fakat LG tercih edilebilir.

wwehakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 telefon arasına birde nexus 5 eklesem hangisi dersin (1-2 aylık sürecide düşünüp) :)

deaw

Asistan
Reaksiyon puanı
10
2 telefon arasına birde nexus 5 eklesem hangisi dersin (1-2 aylık sürecide düşünüp) :)
Şimdi telefon öyle karşılaştırlmaz hani bir yönden bir yeri bir yönden diğeri iyidir sen hangi özelliklere yöneliksen mesela GM'de salayınca son uygulamalar kapatılıyor, s4'de gözle kontrol yapılabiliyor gibi saadece işlemci ram ile savaş olmaz telefonun kendine özgü özelliklerinide göz önünde bulundurmak lazım.

wwehakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün teknosaya baktım. G2' yi gördüm. Alcağım telefonu belirledim. Kişisel tercih meselesi.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Paralel 32 gb g2 ler 1200 1300 civarı

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Şöyle bir araştırma yapınca dikkatimi Sony Xperia Z çekti.(Sony Xperia Z C6603)

Link:
http://www.netreyonum.com/urun/sony-xperia-z-c6603-cep-telefonu_45791.aspx?CatId=3015&ref=akakce&v=0.22.8

Şuanki fiyatı:
Kdv Dahil Fiyatı:1.142,24 TL
Bence Discovery Elite yADA Lg G2 mantıklı

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Sanal tuşları hep itici buldum ama senin için sıkıntı oluşturmazsa g2 öneririm :wink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de sanal tuşları itici buldum fakat ekran zaten büyük. Sanal tuşlar 0.2'' yer kaplasalar sana 5'' ekran kalır :) Ayrıca bugün ben de gidip LG G2 ile S4'ü inceledim. G2'nin tuşları arkada diye biraz tuhaf oldum ama :D Paralel ithalat 32 GB G2 almanı öneririm. Bizdeuygun diye bir site var haklarında neredeyse 0'a yakın şikayet var zaten kanunlar gereği ürünü beğenmezsen 1 hafta içerisinde iade hakkına sahipsin. Onlara bak derim :) GM Elite falan bulaşacağına S3 al daha iyi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
google'a 1000 1200 tl lik telefonlar yazdım buraya geldim ama biraz geç geldim galiba :) artık 1000 1200 tl lik telefonlar biraz daha iyi oluyor sanırım :) buraya bakan varsa arkadaşlar şu iki telefon arasında kaldım yardım edebilirmisiniz.
Casper VIA A1 Plus vs Samsung Galaxy J7 Prime Telefon Karşılaştırma
Xiomai Mİ5Se bir göz atın.
--- Gönderi Güncellendi ---
google'a 1000 1200 tl lik telefonlar yazdım buraya geldim ama biraz geç geldim galiba :) artık 1000 1200 tl lik telefonlar biraz daha iyi oluyor sanırım :) buraya bakan varsa arkadaşlar şu iki telefon arasında kaldım yardım edebilirmisiniz.
Casper VIA A1 Plus vs Samsung Galaxy J7 Prime Telefon Karşılaştırma
Xiomai Mİ5Se bir göz atın.

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49

Son mesajlar