[2020 Anket] Hangi akıllı telefon markasını tercih ediyorsunuz ?

Hangi akıllı telefon markasını tercih ediyorsunuz ?

• Apple

• Samsung

• Xiaomi

• Huawei

• Oppo

• General Mobile

• Meizu

• Realme

• Lg

• Asus

• Sony

• Vestel

• Casper

• OnePlus

• Lenovo

• Nokia

• HTC

• Honor

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
İnrernetten araştırınız ama şunuda belirteyim. Örnek olarak telefonunuza ROOT sürümü bir Android indirirseniz Android'de normalde kurulu olarak gelen uygulamalar bile gelmiyor. Yani tamamen gereksiz şeyler hiç açık olmadan geliyor. Ve ya kurulu olmadan. Biraz araştırınız bu konunun konuştuğumuz ile alakası bulunmamakta.
Zaten bunları bildiğim için soruyorum, ROOT olunca telefon hızlanmıyor. Sizin dediğiniz ROOT sürümü ROM oluyor o başka bir konu

Pcfk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şu anki telefonum Gm ancak değiştirecek olsam tercihim One Plus olurdu. Ancak resmi olarak ülkemizde satılmadığı için tercihimi Xiaomi'den yana kullanırım büyük ihtimalle.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ülkemiz içinde Xiaomi, Global'de ise OnePlus'ı tercih ederim. Cihaz tasarımları, performans ve f/p açısından çok hoşuma gidiyorlar:)
Biz ona amiral gemisi katili veya canavar diyoruz hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oneplus 5T ile başladı oneplus serüvenim, 2018den beri kullanıyordum. Şimdi 6T kullanıyorum. Ve net bir şekilde diyorum ki bundan sonra tek alacağım cihaz oneplus olacak. Bir kere oneplus kullanan bir daha zor bırakır. Artık içinde oxygenos olmayan bir cihaz kullanabileceğimi sanmıyorum. Evet şu an kullandığım cihaz garantisiz ve yurtdışı cihazı fakat bu fiyata bu cihazı kullandıktan sonra kimin umrunda :)
Hocam bende MI9T'den sonra OnePlus'a gecmeyi planliyorum aranıza katılmayı cok isterim

Türkiye'de Xiaomi globalde OnePlus
Zevk meselesi ?

Oneplus 5T ile başladı oneplus serüvenim, 2018den beri kullanıyordum. Şimdi 6T kullanıyorum. Ve net bir şekilde diyorum ki bundan sonra tek alacağım cihaz oneplus olacak. Bir kere oneplus kullanan bir daha zor bırakır. Artık içinde oxygenos olmayan bir cihaz kullanabileceğimi sanmıyorum. Evet şu an kullandığım cihaz garantisiz ve yurtdışı cihazı fakat bu fiyata bu cihazı kullandıktan sonra kimin umrunda :)
OnePlus kendi launcher'inı yayinlasin zor bisi istemiyorum kendi topluluk sayfasinda da bu konuda cok talep var bence OnePlus yayinlamalı

Son düzenleme:

Efe kılınç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
One plus kesinlikle mükemme bir marka ancak garanti sorunları kafamızı kurcalıyor oyuzden ilk tercih 700 dolardan pahalı telefon yapmayan xiaomi minin dir

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
One plus kesinlikle mükemme bir marka ancak garanti sorunları kafamızı kurcalıyor oyuzden ilk tercih 700 dolardan pahalı telefon yapmayan xiaomi minin dir
Ülkemize resmi olarak gelse bile yine alamayacaz ki tükürdüğümün vergileri sağolsun
Valla ben garantiyi çok sallamıyorum telefonu düşüren biri değilim kılıfsız ve ekran koruyucusuz zaten kullanamıyorum çünkü yemiyor temiz kullandığım için problem yaşamam açıkçası ama telefonum yeni olduğu için OnePlus'a şuanda geçmeyi düşünmüyorum bu arada telefonum Mİ9T

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Huawei'in orta segment denilebilecek bir modelini kullanıyorum. İşimi görüyor, gün içinde çok sık telefonla uğraşan biri olsamda pek uçuk kaçık beklentilerim yok. O yüzden ihtiyacımı karşılıyor dediğim gibi. Bir sonraki telefonum iPhone olacak ama muhtemelen. Hiç iOS kullanmadım ve merak ediyorum o yüzden. Bütçem el verirse iPhone 11 alacağım. Gittiği kadar kullanırım onuda.

Reaksiyon puanı
2,554
Huawei'in orta segment denilebilecek bir modelini kullanıyorum. İşimi görüyor, gün içinde çok sık telefonla uğraşan biri olsamda pek uçuk kaçık beklentilerim yok. O yüzden ihtiyacımı karşılıyor dediğim gibi. Bir sonraki telefonum iPhone olacak ama muhtemelen. Hiç iOS kullanmadım ve merak ediyorum o yüzden. Bütçem el verirse iPhone 11 alacağım. Gittiği kadar kullanırım onuda.
Hocam yazık değil mi paranıza 7000 lira vereceğiniz telefonun ekranı rezalet resmen.Bu fiyata hiç kabul edilebilir bişi değil.Yıl olmuş 2020 1500 liralık mi a3 ün hd ekranına laf atarken insanlar 7000 lira saydığı cihaza sesi çıkmıyor.Onu geçtim 4000 liralık cihazlarda bile full hd plus ekran kullanılınca laf ediliyor neden amoled değil diye iphone 11 hem hd + hem ıps Apple dan iostan nefret eden biriyim ama alacak olsam gider 8 plus alırım 11 yerine o bile daha iyi sonuçta bir telefonun en çok ekranına bakıyoruz ekran kalitesi renk doğruluğu önemli heleki üst seviye bir cihaz alıyorsak ki ben üst seviye olmasa bile dikkat ediyorum.Buyurun buda rezalet ekranının kanıtı iyi izleyin.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ekli dosyayı görüntüle 86463

Ankete katılıp, neden seçtiğiniz telefon markasını tercih ettiğinizi belirtirseniz sevinirim.
Huawei Mate 10 Pro kullanıyorum.Cihazımdan video dışında memnunum.Huawei Google krizini çözer,yada appgalery mağazasına WhatsApp, Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat gibi uygulamaları getirirse Huawei ile devam derim.Aksi durumda Snapdragon işlemcili bir Samsung,yada Apple cihazına geçerim.

Selehattin11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Meizu kullandığım için Meizu işaretledim, tabiki tercih şansım olsa apple tercih ederim

anlatknkdinliyorum

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
Ekli dosyayı görüntüle 86463

Ankete katılıp, neden seçtiğiniz telefon markasını tercih ettiğinizi belirtirseniz sevinirim.
9pro modeli var general mobile ın bence gerek hız olarak gerekse kamera kalitesi olarak daha pahalı biçok telefondan daha iyi. markanın fiyatında baya bi indirime gidip üstüne bi de 6 ay peşin fiyatına taksit yaptığını da söylemeden geçmeyelim

Efe kılınç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Açıkçası herkezin bir görüşü var bana sorsan 10 bin tl'n var hangi telefon . Telefon almazdim çuknü bu altı üstü telrfon altın olsa bile telrfon ama ila seç dersen samsung note 10 plus . Aslında oneplus hepsinden daha iyi ancak 2 soru var biri garanti diğeri ekran ekran kırıldığinda 2 bin gibi bir fiyatı var . Apple neden değil derseniz apple gerçekten batıyor ve onları iğrençt satış sistemi ( yeni telefon çıkınca eskisini yavaşlatma ) gerçekten sinir bozucu 11 pro max alanlar size sesleniyorum 2021 de telefon çöp olucak . Xiaomi ye bakarsak f.p kralı ancak amiral gemilerinde satış yapmıyor 2700 tl ye rn8 pro alan arkadaş yurt dışından kayıtlı mi 9 t pro alsa xiaominin en iyi telefonlarından snap855 tekno mehmette var 2800 tl ama alan yok niye çünkü xiaomi genellikle f.p cihazlara yükleniyor . Huwawi ise kamerada birinci ancak kirin işlemci olayı bozuyor. Hepsini bir araya getirince samsung oluyor

Ülkemize resmi olarak gelse bile yine alamayacaz ki tükürdüğümün vergileri sağolsun
Valla ben garantiyi çok sallamıyorum telefonu düşüren biri değilim kılıfsız ve ekran koruyucusuz zaten kullanamıyorum çünkü yemiyor temiz kullandığım için problem yaşamam açıkçası ama telefonum yeni olduğu için OnePlus'a şuanda geçmeyi düşünmüyorum bu arada telefonum Mİ9T
Aslında bi nebze haklısınız gelse 7 pro min 5000 dan girer piyasaya kılıfa 200 de ekran koruyucu 100 bide ekran 2500
Alsana 7800 tl hesap

yika38

Asistan
Reaksiyon puanı
137
F/P olarak Xiaomi'yi tercih ediyorum, telefonumu da satıp Xiaomi'ye geçmeyi düşünüyorum.

Ama amiral gemisi olarak kesinlikle Samsung.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
11
Samsung,nokia olması gerekiyor. Apple markası fiyatlarıyla bir yıkım gibi. Türkiyede samsung derdim, Globalde ne halt yeriz onu bilemem.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,169
Hocam yazık değil mi paranıza 7000 lira vereceğiniz telefonun ekranı rezalet resmen.Bu fiyata hiç kabul edilebilir bişi değil.Yıl olmuş 2020 1500 liralık mi a3 ün hd ekranına laf atarken insanlar 7000 lira saydığı cihaza sesi çıkmıyor.Onu geçtim 4000 liralık cihazlarda bile full hd plus ekran kullanılınca laf ediliyor neden amoled değil diye iphone 11 hem hd + hem ıps Apple dan iostan nefret eden biriyim ama alacak olsam gider 8 plus alırım 11 yerine o bile daha iyi sonuçta bir telefonun en çok ekranına bakıyoruz ekran kalitesi renk doğruluğu önemli heleki üst seviye bir cihaz alıyorsak ki ben üst seviye olmasa bile dikkat ediyorum.Buyurun buda rezalet ekranının kanıtı iyi izleyin.

Hocam kimse İphone 11 ekranı için dört dörtlük demiyor zaten siyahlar tam siyah değil evet.
Zaten VR gözlük ile kullanacaksanız almayın, Ama yapılan bir çok testte insanlar İphone Xr daha iyi olduğunu söylemişler.
İphone 11 de de aynı ekran teknolojisi mevcut, işlemciyi fazla yormuyor tek sorun çerçeveler ama alışır insan bir zaman sonra.

Edward Osman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Honor 10 lite harika telefon hem performans hem de fiyat açısından

osmanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Son 10 yıldır apple hiç değişmedi

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
:D Yüzde yüz yerli rahmetli hayrettin atmacanın çıkardığı Sunny marka akıllı telefon kullanan yok mu yada Vestel kullanan yok mu...biraz milli olun..en azından Anka marka telefon kullananda mı yok...yazık yazık...gençliğin hali...

ozkanvurgun43

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Oppo A5 2020 gerçekten de süper.Birkaç ay önce internetten 1549 TL ye aldım.Şu anda biraz daha ucuz.Samsung ve Xiaomi nin aynı fiyattaki telefonlarından daha iyiydi özellikleri.

Oppo A5 2020 gerçekten de süper.Birkaç ay önce internetten 1549 TL ye aldım.Şu anda biraz daha ucuz.Samsung ve Xiaomi nin aynı fiyattaki telefonlarından daha iyiydi özellikleri.

emir corleone

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Zirvede Samsung veya Apple beklerken xiaomi çıkması beni şaşırttı

Berat6767

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Almadan önce bende Xiaomi diyordum çok kötü kasıyo lan telefon alalı 1 hafta oldu en iyisi apple

Reaksiyon puanı
6,381
Ülkemizde Xiaomi veya Türkiye'ye gelirse Oneplus. Ama Dünya da ise yine Oneplus.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Almadan önce bende Xiaomi diyordum çok kötü kasıyo lan telefon alalı 1 hafta oldu en iyisi apple

Çin markalarını günahım kadar sevmem ama ne kadar kötü olursa olsun bir haftalık telefon nasıl kasar ben de bunu anlamadım be birader? Burada sanki bir çürükelma fanboyluğu var gibi... Kusura bakma yeğenim ama bunun başka bir izahı yok.

Reaksiyon puanı
6,381
Telefonu yeniden başlatın o da olmuyorsa cihaza format atın. Çünkü bazen android cihazlarda yeniden başlatma ve format servise vermekten daha iyi olabiliyor.

Berat6767

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Redmi note 7

Tam ekran modunda iken hiç kullanılmıyor o zaman hiç akıcı değil

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
para varsa kesinlikle İPhone de...
Olmazsa xiaomi olmazsa samsung
Ama şu oneplus markasını da merak ediyorum. baya iyi sanırım.