[2020 Anket] Hangi akıllı telefon markasını tercih ediyorsunuz ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Hangi akıllı telefon markasını tercih ediyorsunuz ?

• Apple

• Samsung

• Xiaomi

• Huawei

• Oppo

• General Mobile

• Meizu

• Realme

• Lg

• Asus

• Sony

• Vestel

• Casper

• OnePlus

• Lenovo

• Nokia

• HTC

• Honor

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

okurbaba

Profesör
Neye göre iphone deniliyor ki iphone ciddi anlamda düştü bu türkiye için değil global anlamda düştü iphone hisse değeri %30 azaldı veyeni gelecek iphone larda şimdikilerden bi farkı olmayacak hala insanlar iphone seçeneğini seçiyorlar
Çünkü kullanması gereğinden fazla basit ve hata ile karşılaşmanız çok düşük, Apple ekosistemine bir defa girin derim (vazgeçilmesi çok zor oluyor, en basitinden sadece telefonum internete bağlı diye yazın teyzemlerin yazlığında unuttuğum telefonu Mac'den kontrol edebildim daha doğrusu gelen aramaları cevaplayabildim ve SMS gönderebildim, benim için değil de iş dünyasında bu çok kullanışlı bir olay daha çok, bunun gibi birçok örnek var veya iCloud'a attığınız bir dosyayı eşzamanlı olarak bütün ekosistem cihazlarında açabiliyorsunuz ve bu Windows+Android kısmında tamamen bir eziyet eğer kablonuz yoksa, Airdrop olayının yıllardır olması da ayrı bir güzellik, şimdi Google ve diğer Android üreticileri de kendi aralarında bu tarz bir teknoloji geliştiriyor ama Apple yıllardır Airdrop teknolojisini kullanıyor ve şimdi gelecek olan yeni teknolojilere göre daha kararlı ve daha pürüzsüz olacak, birde benim hiç sevmediğim hatta bir dönem kullandığım telefondan soğutan masada ters koyma olayı var, yıllardır hit ve tepe cihaz gözüyle bakıldıklarını da unutmamak lazım, bu daha çok Fiat çok iyi bir araba da çıkarsa kendini kanıtladığı için aynı paraya Volvo almak gibi)

General mobile'ın 9 prosunu kullanıyorum. markaya karşı ön yargılarımı kıran bi model oldu. ilk çıktığı döneme göre sağlam indirim yapmışlar bi de 6 ay peşin fiyatına falan dediler aldım.alırken bi iki ay kullanır birine veririm diye düşünüyodum ama hızından kamerasına kadar beklentilerimin üstüne çıkan bi model oldu , memnunum :cool:

Mustafa Deliktaş

Kara toprak ve aydınlık şafak
Yönetici
Super Moderator
Oneplus 5T ile başladı oneplus serüvenim, 2018den beri kullanıyordum. Şimdi 6T kullanıyorum. Ve net bir şekilde diyorum ki bundan sonra tek alacağım cihaz oneplus olacak. Bir kere oneplus kullanan bir daha zor bırakır. Artık içinde oxygenos olmayan bir cihaz kullanabileceğimi sanmıyorum. Evet şu an kullandığım cihaz garantisiz ve yurtdışı cihazı fakat bu fiyata bu cihazı kullandıktan sonra kimin umrunda :)

tanculu

Üyecik
yeni yıldan sonra yaptıkları sağlam indirimlerle ve peşin fiyatına taksit kampanyasından sonra general mobile'ın9 pro modelini aldım ben cihazla ilgili tek sıkıntım aksesuarlarının piyasada çok olmaması. bu arada satın alacak arkadaşlara tavsiyem de general mobile'ın kendi sitesinden alsınlar daha güvenilir en azından resmi siteleri

selimnuans

Üyecik
Ben valla fiyat performans olarak baya memnun kaldığım gm 9 pro kullanıyorum. onlarca para verip aldığım ve cebimde beş kuruş bırakmayan telefonların yaptıklarını yapıyorum gene. Donanımsal olarak çok iyi. Yerli malı olduğundan fiyatlandırması büyük avantaj.

Alper Ş.

Asistan
Benim tercihim Samsung'dur. Ama Xiaomi adına yapılan yorumlar da ilgimi çekmekte. Benim telefon seçerken ihtiyacım olan ve ya kendi tercihim olan kriterler;
İşletim Sistemi: İşletim sistemi benim her zaman Android'dir. Sebebi ise hem Google'ın yapıyor olması çünkü benim kullandığım platformların (Drive, Mail, Photos...) çoğu Google'a bağlı hem arayüz olarak detaylı, geniş, güzel hem de çok fazla olanak sunuyor. (Örneğin: Bir oyunu alacaksınız ama emin değilsiniz APK indirip oyunu test edip alıp almamayı tercih edebilirsiniz. Ve ya sistemin kendine optimize ederek getirdiği özellikleri kullanabilirsiniz.)
Son işletim sistemi özelliği ise ROOT. IOS'da Jailbreak olarak geçen bu işlem telefonunuzun kilitlerini açıyor bildiğiniz gibi. Ve daha dün yaşadığım bir ROOT faydasını söyleyeyim. Ağabryim'in kullandığı Galaxy S8 rootlu ve benim A50'im rootsuz. Benim günün başında %92 civarında olan şarjım onun %50 idi ve ya bu tarz bir fark vardı tam değerleri hatırlayamıyorum. Öğleden sonra akşama doğru ona şarjını sorduğumda (Hangimiz şarj kablosunu kullanacaktı :)) %2 dedi benimde şarjım %2 idi. Ona sabah ne kadar şarjı olduğunda aramızdaki farklar verdiğim gibiydi. Ve belirteyim S8 3500mAh, A50 4000mAh. Ağabeyime bunun nasıl olduğunu sorduğumda benimki ROOTlu ya gibi bir cevap verdi. Bende garantim bitsin hemen ROOTlamaya karar verdim. Ve şarj süresine ek olarak dediğim gibi telefonunuzun kilitlerini açıyor. Sistem özelliklerini daha çok özelleştirebiliyorsunuz.

Fiyat: Fiyatı asla ucuz olan bir telefon tercih etmem. Eğer kendi param ile alamıyorsam 2000 aşağısına düşmem. Şu an fiyatı ortalama 2400 Türk Lirası olan Samsung Galaxy A50'yi kullanıyorum. Ne kadar fiyattan düşmezsem o kadar uzun süre dayanıyor. Fiyata göre uygun telefonlar seçiyorum. (Aldığım zaman M30 yoktu olsa direkt M30'a yönelirdim.) Ama para benim param olsa benim paraya o zaman ne kadar değer verdiğime ve ekonomiye bağlı olur. :)

Teknik Özellikler: Teknik özellikler tabii ki fiyata göre şekilleniyor. Ama benim teknik özellik dediğime bakmayın. Ben işlemciden RAM'den anlamam. :) O dönemin oyunlarına göre ortalama ne kadar RAM lazım bakarım üstüne 2GB eklerim birkaç yıl daha fazla gitsin. İşlemci ise Samsung's güvenirim. Hızına bakar modelini pek umursamam. Ama ekran biraz önemli. Edge ekranlar çok hoşuma gidiyor. Keşke A50 Edge ekran olsaydı diyorum ama 1000 Lira sadece ekrana gidiyor. O da biraz israfa kaçıyor.

Kamera ve NFC: Kamera ve NFC de tabii teknik özellikler kategorisinde ama ayırma gereği duydum. Kamera benim için şahsen önemli değil. Ama A50 gibi de kötü olmasaydı. Ben kendim test ettiğimde gayet göze güzel geliyordu kamerası ama aldıktan sonra biraz daha detaylı kullanmaya başladığımda yakınlaştırma kalitesinin iğrenç olduğunu fark ettim. Kamera olarak telefonları test edip almanızı tavsiye ederim çünkü teknik özellik olarak şöyle MP olsun şu derecede genişliği olsun diye teknik özellik belirterek alsanız bile gözünüzle görmeniz lazım. Kamerayı özellik söyleyerek hiç görmeden almak (Tabii kamera yapay zekası da önemli.) bana doğru gelmiyor.

NFC'yi de ayırmıştım hatırlarsanız. NFC benim için çok önemli. Ödeme (Kaç yıldır bekliyoruz artık Samsung görse bizi) ve İETT kart doldurmak için kullanışlı. Çok ilgimi çekiyor bu özellik ama A50'nin yurtdışı modellerinde varmış. Türkiye versiyonunda bulunmuyor maalesef. Yani NFC benim için ihtiyaç ama olmasada şu anlık pek birşey kaybetmiyorum.

Benim için bu kadar. Fazla detay verdim herhalde. :)

TheTruthHurts

Profesör
Benim tercihim Samsung'dur. Ama Xiaomi adına yapılan yorumlar da ilgimi çekmekte. Benim telefon seçerken ihtiyacım olan ve ya kendi tercihim olan kriterler;
İşletim Sistemi: İşletim sistemi benim her zaman Android'dir. Sebebi ise hem Google'ın yapıyor olması çünkü benim kullandığım platformların (Drive, Mail, Photos...) çoğu Google'a bağlı hem arayüz olarak detaylı, geniş, güzel hem de çok fazla olanak sunuyor. (Örneğin: Bir oyunu alacaksınız ama emin değilsiniz APK indirip oyunu test edip alıp almamayı tercih edebilirsiniz. Ve ya sistemin kendine optimize ederek getirdiği özellikleri kullanabilirsiniz.)
Son işletim sistemi özelliği ise ROOT. IOS'da Jailbreak olarak geçen bu işlem telefonunuzun kilitlerini açıyor bildiğiniz gibi. Ve daha dün yaşadığım bir ROOT faydasını söyleyeyim. Ağabryim'in kullandığı Galaxy S8 rootlu ve benim A50'im rootsuz. Benim günün başında %92 civarında olan şarjım onun %50 idi ve ya bu tarz bir fark vardı tam değerleri hatırlayamıyorum. Öğleden sonra akşama doğru ona şarjını sorduğumda (Hangimiz şarj kablosunu kullanacaktı :)) %2 dedi benimde şarjım %2 idi. Ona sabah ne kadar şarjı olduğunda aramızdaki farklar verdiğim gibiydi. Ve belirteyim S8 3500mAh, A50 4000mAh. Ağabeyime bunun nasıl olduğunu sorduğumda benimki ROOTlu ya gibi bir cevap verdi. Bende garantim bitsin hemen ROOTlamaya karar verdim. Ve şarj süresine ek olarak dediğim gibi telefonunuzun kilitlerini açıyor. Sistem özelliklerini daha çok özelleştirebiliyorsunuz.

Fiyat: Fiyatı asla ucuz olan bir telefon tercih etmem. Eğer kendi param ile alamıyorsam 2000 aşağısına düşmem. Şu an fiyatı ortalama 2400 Türk Lirası olan Samsung Galaxy A50'yi kullanıyorum. Ne kadar fiyattan düşmezsem o kadar uzun süre dayanıyor. Fiyata göre uygun telefonlar seçiyorum. (Aldığım zaman M30 yoktu olsa direkt M30'a yönelirdim.) Ama para benim param olsa benim paraya o zaman ne kadar değer verdiğime ve ekonomiye bağlı olur. :)

Teknik Özellikler: Teknik özellikler tabii ki fiyata göre şekilleniyor. Ama benim teknik özellik dediğime bakmayın. Ben işlemciden RAM'den anlamam. :) O dönemin oyunlarına göre ortalama ne kadar RAM lazım bakarım üstüne 2GB eklerim birkaç yıl daha fazla gitsin. İşlemci ise Samsung's güvenirim. Hızına bakar modelini pek umursamam. Ama ekran biraz önemli. Edge ekranlar çok hoşuma gidiyor. Keşke A50 Edge ekran olsaydı diyorum ama 1000 Lira sadece ekrana gidiyor. O da biraz israfa kaçıyor.

Kamera ve NFC: Kamera ve NFC de tabii teknik özellikler kategorisinde ama ayırma gereği duydum. Kamera benim için şahsen önemli değil. Ama A50 gibi de kötü olmasaydı. Ben kendim test ettiğimde gayet göze güzel geliyordu kamerası ama aldıktan sonra biraz daha detaylı kullanmaya başladığımda yakınlaştırma kalitesinin iğrenç olduğunu fark ettim. Kamera olarak telefonları test edip almanızı tavsiye ederim çünkü teknik özellik olarak şöyle MP olsun şu derecede genişliği olsun diye teknik özellik belirterek alsanız bile gözünüzle görmeniz lazım. Kamerayı özellik söyleyerek hiç görmeden almak (Tabii kamera yapay zekası da önemli.) bana doğru gelmiyor.

NFC'yi de ayırmıştım hatırlarsanız. NFC benim için çok önemli. Ödeme (Kaç yıldır bekliyoruz artık Samsung görse bizi) ve İETT kart doldurmak için kullanışlı. Çok ilgimi çekiyor bu özellik ama A50'nin yurtdışı modellerinde varmış. Türkiye versiyonunda bulunmuyor maalesef. Yani NFC benim için ihtiyaç ama olmasada şu anlık pek birşey kaybetmiyorum.

Fazla olabilir ama gayet detaylı. Eminim bu bilgi birkaç kullanıcıya yardımcı olacaktır. Detaylı yazman bana sorarsan iyi birşey. Ellerine sağlık :)

İphone 8 plus kullanıyorum bir daha telefon alırsam note serisini kullanmak istiyorum en son kullandığım Samsung cihazı s3’tü,en son kullandığım android cihaz Htc One M8’ti.

beleşadam

Profesör

Root atınca pil şarj doldurması hızlanmıyor bir kere!

3 yıldır Samsung Galaxy S7 Edge'yi çok severek kullanıyorum. Beni Samsung özellikle ekran ve tasarımıyla kendine çekiyor. Daha önce Samsung'un Galaxy Ace modelini kullanmıştım. Giriş seviyesi bir modeldi ve beni hiç memnun etmemişti. Ama S7 Edge gerçekten çok başarılı bir cihaz. Aslında gözüm Note serisindeydi ve benim cihazı aldığım dönemde Note 7 piyasaya yeni yeni çıkmıştı, onu alacaktım ama malum olaylardan dolayı piyasadan çekilince S7 Edge aldım. Samsung'un arayüzü benim hem gözüme hitap ediyor hem de kullanışlı bir arayüz. Onun dışında dediğim gibi ekranı, tasarımı, kamerasıyla Samsung'dan memnum kaldım. Bundan sonra alacağım cihazda muhtemelen Samsung olacaktır. Gözüm bu sefer Note serisinde. Ama fiyatlar çok uçuk.

stat counter