[2020 Anket] Hangi akıllı telefon markasını tercih ediyorsunuz ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Hangi akıllı telefon markasını tercih ediyorsunuz ?

• Apple

• Samsung

• Xiaomi

• Huawei

• Oppo

• General Mobile

• Meizu

• Realme

• Lg

• Asus

• Sony

• Vestel

• Casper

• OnePlus

• Lenovo

• Nokia

• HTC

• Honor

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Kendim Apple veya Samsung kullanırım ancak çevremde bir sürü kişiye Xiaomi , Huawei aldırıyorum. Nedense bana arayüzleri hoş gelmiyor bu iki firmanın. Ancak çevremde kullanan herkes memnun.

2019 sonlarında samsung aldım ve bu son samsung cihazı daha da almam.Sony seçtim ben çünkü farklı oluyor tasarımı olsun arayüzü de güzeldi ama ülkemizde yok sony şuan.Sony işaretledim ama şuan mantıken alacağım xiomi olur fp ürünleri var zaten eskisi gibi çok kullanmıyorum telefonu hatta a30 alacağıma redmi 8a alsaymışım diyorum bazen.

p 30 lite aldım bütçem buna yetti birde taksit sınırlaması var 24 ay taksit olsa kredi kartına iphone alırım 4-5 sene götürüyor en iyisi en sağlamı

TheTruthHurts

Profesör
Türkiye için Xiaomi ve onun alt markaları bence en mantıklısı çünkü çok iyi f/p cihazlar yapıyorlar. Yurt dışından alabilirsem o zaman 3 alternatifim olur

1) Apple
2) Oneplus
3) Samsung

Apple birinci seçeneğim çünkü ben performans ve videoya aşırı önem veririm. İkisinde de en iyisine sahip. Hem de ipadim olduğu için beraber daha rahat çalışırlar.

Oneplus ikinci seçeneğim çünkü fiyatına göre gayet premium telefonlar yapıyorlar ve oneplus’ı çok pis denemek istiyorum. Son model snapdragon kullanması(ve yanılmıyorsam en güncel GPU driverları kullanan),en hızlı güncelleme alan cihazlardan birisi olması,arayüzün aşırı akıcı olması gibi sebepler bunu ikinci önceliğim yapıyor. Videoda maalesef Samsung kadar değil.

Son olarak ise Samsung var. Samsung cihazları bildiğimiz gibi neredeyse her işte çok kabiliyetli,hatta video gibi bazı konularda android cihazlar arasında en iyisi fakat o exynos işlemcisinden nefret ediyorum. Oneplus’ı çok denemek istemesem rahat ikinci seçeneğim olurdu ama denemek istiyorum :) Ondan dolayı snapdragon sürümü ise üçüncü önceliğim oluyor. Exynos kullanıyorsa (çok ucuz olmadığı sürece) onu hayatta almam.

SNovaa

Üyecik
Neye göre iphone deniliyor ki iphone ciddi anlamda düştü bu türkiye için değil global anlamda düştü iphone hisse değeri %30 azaldı veyeni gelecek iphone larda şimdikilerden bi farkı olmayacak hala insanlar iphone seçeneğini seçiyorlar

@ardagrbz

Profesör
Neye göre iphone deniliyor ki iphone ciddi anlamda düştü bu türkiye için değil global anlamda düştü iphone hisse değeri %30 azaldı veyeni gelecek iphone larda şimdikilerden bi farkı olmayacak hala insanlar iphone seçeneğini seçiyorlar
Ne azalması hocam 320 doları gördü adamların hisseleri. Ayrıca Apple çok satmaya değil para kazanmaya önem veriyor. Android üreticileri yılda onlarca cihaz çıkarırken Apple 3 cihazla hepsinden daha fazla kazanıyor :)
Ayrıca iPhone her zaman hit cihazdır unutmayalım.

stat counter