[2020 Anket] Hangi akıllı telefon markasını tercih ediyorsunuz ?

Hangi akıllı telefon markasını tercih ediyorsunuz ?

• Apple

• Samsung

• Xiaomi

• Huawei

• Oppo

• General Mobile

• Meizu

• Realme

• Lg

• Asus

• Sony

• Vestel

• Casper

• OnePlus

• Lenovo

• Nokia

• HTC

• Honor

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Hangi akıllı telefon markasını tercih ediyorsunuz ?
Ankete katılıp, neden seçtiğiniz telefon markasını tercih ettiğinizi belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen moderatör:

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Apple ürünlerinin tasarımları vs çok hoşuma gidiyor aynı şekilde OnePlus cihazlarda iyi fakat ülkemizde yok. Samsung verdiğin fiyatıda haketmiyor, performans desen fiyatına göre oda kötü. Düşük bütçede Xiaomi, yüksek bütçede Apple.

Reaksiyon puanı
7,999
Kendim Apple veya Samsung kullanırım ancak çevremde bir sürü kişiye Xiaomi , Huawei aldırıyorum. Nedense bana arayüzleri hoş gelmiyor bu iki firmanın. Ancak çevremde kullanan herkes memnun.

smnckgzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Şuan apple kullanıyorum ama ileride telefonu değiştirirsem Xiaomi tercih edebilirim.

Reaksiyon puanı
2,554
2019 sonlarında samsung aldım ve bu son samsung cihazı daha da almam.Sony seçtim ben çünkü farklı oluyor tasarımı olsun arayüzü de güzeldi ama ülkemizde yok sony şuan.Sony işaretledim ama şuan mantıken alacağım xiomi olur fp ürünleri var zaten eskisi gibi çok kullanmıyorum telefonu hatta a30 alacağıma redmi 8a alsaymışım diyorum bazen.

Reaksiyon puanı
296
p 30 lite aldım bütçem buna yetti birde taksit sınırlaması var 24 ay taksit olsa kredi kartına iphone alırım 4-5 sene götürüyor en iyisi en sağlamı

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Biz eski nesiller çok vefalıyızdır, eşimizi ve markamızı asla değiştirmeyiz! :D Samsung demişiz ve konu kapanmıştır. :D

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Türkiye için Xiaomi ve onun alt markaları bence en mantıklısı çünkü çok iyi f/p cihazlar yapıyorlar. Yurt dışından alabilirsem o zaman 3 alternatifim olur

1) Apple
2) Oneplus
3) Samsung

Apple birinci seçeneğim çünkü ben performans ve videoya aşırı önem veririm. İkisinde de en iyisine sahip. Hem de ipadim olduğu için beraber daha rahat çalışırlar.

Oneplus ikinci seçeneğim çünkü fiyatına göre gayet premium telefonlar yapıyorlar ve oneplus’ı çok pis denemek istiyorum. Son model snapdragon kullanması(ve yanılmıyorsam en güncel GPU driverları kullanan),en hızlı güncelleme alan cihazlardan birisi olması,arayüzün aşırı akıcı olması gibi sebepler bunu ikinci önceliğim yapıyor. Videoda maalesef Samsung kadar değil.

Son olarak ise Samsung var. Samsung cihazları bildiğimiz gibi neredeyse her işte çok kabiliyetli,hatta video gibi bazı konularda android cihazlar arasında en iyisi fakat o exynos işlemcisinden nefret ediyorum. Oneplus’ı çok denemek istemesem rahat ikinci seçeneğim olurdu ama denemek istiyorum :) Ondan dolayı snapdragon sürümü ise üçüncü önceliğim oluyor. Exynos kullanıyorsa (çok ucuz olmadığı sürece) onu hayatta almam.

Yasinxeb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Neye göre iphone deniliyor ki iphone ciddi anlamda düştü bu türkiye için değil global anlamda düştü iphone hisse değeri %30 azaldı veyeni gelecek iphone larda şimdikilerden bi farkı olmayacak hala insanlar iphone seçeneğini seçiyorlar

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Neye göre iphone deniliyor ki iphone ciddi anlamda düştü bu türkiye için değil global anlamda düştü iphone hisse değeri %30 azaldı veyeni gelecek iphone larda şimdikilerden bi farkı olmayacak hala insanlar iphone seçeneğini seçiyorlar
Ne azalması hocam 320 doları gördü adamların hisseleri. Ayrıca Apple çok satmaya değil para kazanmaya önem veriyor. Android üreticileri yılda onlarca cihaz çıkarırken Apple 3 cihazla hepsinden daha fazla kazanıyor :)
Ayrıca iPhone her zaman hit cihazdır unutmayalım.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Lg kullanıyorum ama garantili bir şekilde gelse ve imkan olursa kesinlikle OnePlus kullanırdım.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Çünkü kullanması gereğinden fazla basit ve hata ile karşılaşmanız çok düşük, Apple ekosistemine bir defa girin derim (vazgeçilmesi çok zor oluyor, en basitinden sadece telefonum internete bağlı diye yazın teyzemlerin yazlığında unuttuğum telefonu Mac'den kontrol edebildim daha doğrusu gelen aramaları cevaplayabildim ve SMS gönderebildim, benim için değil de iş dünyasında bu çok kullanışlı bir olay daha çok, bunun gibi birçok örnek var veya iCloud'a attığınız bir dosyayı eşzamanlı olarak bütün ekosistem cihazlarında açabiliyorsunuz ve bu Windows+Android kısmında tamamen bir eziyet eğer kablonuz yoksa, Airdrop olayının yıllardır olması da ayrı bir güzellik, şimdi Google ve diğer Android üreticileri de kendi aralarında bu tarz bir teknoloji geliştiriyor ama Apple yıllardır Airdrop teknolojisini kullanıyor ve şimdi gelecek olan yeni teknolojilere göre daha kararlı ve daha pürüzsüz olacak, birde benim hiç sevmediğim hatta bir dönem kullandığım telefondan soğutan masada ters koyma olayı var, yıllardır hit ve tepe cihaz gözüyle bakıldıklarını da unutmamak lazım, bu daha çok Fiat çok iyi bir araba da çıkarsa kendini kanıtladığı için aynı paraya Volvo almak gibi)

disiteknoloji

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
General mobile'ın 9 prosunu kullanıyorum. markaya karşı ön yargılarımı kıran bi model oldu. ilk çıktığı döneme göre sağlam indirim yapmışlar bi de 6 ay peşin fiyatına falan dediler aldım.alırken bi iki ay kullanır birine veririm diye düşünüyodum ama hızından kamerasına kadar beklentilerimin üstüne çıkan bi model oldu , memnunum :cool:

uuygun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyat performans telefonu Xiaomi bence

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Oneplus 5T ile başladı oneplus serüvenim, 2018den beri kullanıyordum. Şimdi 6T kullanıyorum. Ve net bir şekilde diyorum ki bundan sonra tek alacağım cihaz oneplus olacak. Bir kere oneplus kullanan bir daha zor bırakır. Artık içinde oxygenos olmayan bir cihaz kullanabileceğimi sanmıyorum. Evet şu an kullandığım cihaz garantisiz ve yurtdışı cihazı fakat bu fiyata bu cihazı kullandıktan sonra kimin umrunda :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Gönül isterdi son model İphone veya Samsung telefonu ama Meizu'nun o fiyat performans telefonu ihtiyaçlarımı karşılıyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Samsung kullanıyorum ve Samsung u tercih ediyorum. Çünkü arayüzü Android güncellemesi konusunda rakiplerinden daha iyi.

selimnuans

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
8
Ben valla fiyat performans olarak baya memnun kaldığım gm 9 pro kullanıyorum. onlarca para verip aldığım ve cebimde beş kuruş bırakmayan telefonların yaptıklarını yapıyorum gene. Donanımsal olarak çok iyi. Yerli malı olduğundan fiyatlandırması büyük avantaj.