Bu konuyu okuyanlar

epochal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çeviri notlarında 3.75 güncellendi yazıyo ama yama 3.73 gözüküyor driveda orayada bi gücelleme gelicek mi?

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
463
Çeviri notlarında 3.75 güncellendi yazıyo ama yama 3.73 gözüküyor driveda orayada bi gücelleme gelicek mi?
Son oyun güncellemesinde dil dosyalarını kapsayan bir değişiklik yoktu. İndirme linkindeki yama dosyası oyunun son sürümüne uygun. Çeviri notlarında ayrıca belirttiğim için yama dosyasındaki sürüm numarasını değiştirmeye gerek duymadım.

OsmanovR7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Linkteki zip dosyası açılmıyor farklı programlarla denedim yine aynı sonucu aldım yardımcı olurmusunuz.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
463
Merhaba Linkteki zip dosyası açılmıyor farklı programlarla denedim yine aynı sonucu aldım yardımcı olurmusunuz.
Merhaba. İndirme linkinde zip uzantılı bir dosya yoktur. Eğer kastettiğiniz "Türkçe_Yama_3.2.0 _(Oyun Sürümü 3.73) isimli" .pak uzantılı dosyaysa, bu indirmeniz gereken yama dosyasıdır. Bu dosya, oyunun algılayacağı bir formatta olduğu için açılmaması normal. Bu .pak uzantılı dosyayı, ana konunun talimatlarında da belirtildiği gibi oyunun dizinindeki ilgili klasöre kopyalamanız gerekir. Bu şekilde oyununuzu Türkçe yapabilirsiniz.

OsmanovR7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. İndirme linkinde zip uzantılı bir dosya yoktur. Eğer kastettiğiniz "Türkçe_Yama_3.2.0 _(Oyun Sürümü 3.73) isimli" .pak uzantılı dosyaysa, bu indirmeniz gereken yama dosyasıdır. Bu dosya, oyunun algılayacağı bir formatta olduğu için açılmaması normal. Bu .pak uzantılı dosyayı, ana konunun talimatlarında da belirtildiği gibi oyunun dizinindeki ilgili klasöre kopyalamanız gerekir. Bu şekilde oyununuzu Türkçe yapabilirsiniz.
Teşekkürler

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
463
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 3.2.1. Yamayı bugün gelen 3.80 güncellemesine uyarladım. Yaklaşık 1 hafta içinde de çeviriyi tamamlayarak yamayı güncelleyeceğim.

Son düzenleme:

KaRaGuC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Benim oyun d de yüklü böyle bir sorun alıyorum napabilirim bir çözüm yol varsa acil söylerseniz sevinirim
nomanssorn.png

KaRaGuC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Uzun emeklerin sonucu olarak çok güzel bir çeviri çıkmış. Özenli bir iş var ortada, sürekli de güncelleniyor. Çok teşekkürler bunu bize ulaştırdığın için.

Gamepassten oynayan arkadaşlar için çok basit bir araç var. Sanırım link paylaşmak yasaktır. Ama ismini söyleyeyim "ANMSMEMSPC - Andy's NMS Mod Enabler for the Microsoft Store edition (Xbox GamePass PC)"

- Programı indirip açıyorsunuz o işlemleri yapıyor. İşlem bitince herhangi bir tuşa basıp kapatıyorsunuz.
- Daha sonra Çalıştır'da(Win+R tuşu) çıkan alana %localappdata%\Packages\ yazıp klasörü açın.
- İsmi HelloGames.NoMansSky_ şeklinde başlayan klasöre girin.
- \LocalCache\Local\Microsoft\WritablePackageRoot\GAMEDATA\PCBANKS\MODS klasörü içine türkçe yamayı atın.
- Oyuna girebilirsiniz.

dediğin herşeyi yaptıgım halde hata alıyorum çözemdim c ye degil d ye kurmuştum hadi dedim sileyim c kurayım yok çözüm olmadı malesef napabilirim

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
463
dediğin herşeyi yaptıgım halde hata alıyorum çözemdim c ye degil d ye kurmuştum hadi dedim sileyim c kurayım yok çözüm olmadı malesef napabilirim
Anladığım kadarıyla oyunun gamepass sürümünü kullanıyorsunuz. Daha önce bu platformda deneme şansı bulamadığım için pek yardımcı olamayacağım. Ekran görüntüsünden anlaşılan C:\Users\*KULLANICI ADI* \AppData\Local\Microsoft\WritablePackageRoot\GAMEDATA\PCBANKS dizininde oyunun dosyalarını bulamıyor. En basit çözüm olarak oyunu tamamen kaldırıp tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz.

KaRaGuC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Anladığım kadarıyla oyunun gamepass sürümünü kullanıyorsunuz. Daha önce bu platformda deneme şansı bulamadığım için pek yardımcı olamayacağım. Ekran görüntüsünden anlaşılan C:\Users\*KULLANICI ADI* \AppData\Local\Microsoft\WritablePackageRoot\GAMEDATA\PCBANKS dizininde oyunun dosyalarını bulamıyor. En basit çözüm olarak oyunu tamamen kaldırıp tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz.
denedim olmuyor bu arada emeğinize sağlık hep çeviriyorsunuz.. önce d ye yükledim sonrabaktım olmadı sildim yükledim c ye hatta dediği olmayan dosyaları kendim yarattım çalıştırınca da o gamepass icin programı görüyor sanki var diyor ama türkçe olmuyor oyun napcam bilemedim

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
463
denedim olmuyor bu arada emeğinize sağlık hep çeviriyorsunuz.. önce d ye yükledim sonrabaktım olmadı sildim yükledim c ye hatta dediği olmayan dosyaları kendim yarattım çalıştırınca da o gamepass icin programı görüyor sanki var diyor ama türkçe olmuyor oyun napcam bilemedim

Dizini yanlış yazmışım. Programın dosyaları algılayabilmesi için oyunun dosyaları şu dizinde olmalı: C:\Users\*Kullanıcı Adı*\AppData\Local\Packages\HelloGames.NoMansSky_*******\LocalCache\Local\Microsoft\WritablePackageRoot\GAMEDATA\PCBANKS

Bu dizine gidip dosyalar yerinde mi bir bakın.

Ayrıca kullandığınız programın şöyle bir alternatifi var : Releases · Wunkolo/UWPDumper

Şurada ise bu program ile nasıl gamepass oyununun modlanabileceği anlatılmış.:
Video başka bir oyunu gösteriyor; ama izleyeceğiniz talimatlar büyük ihtimalle aynı. Sadece programı çalıştırmadan önce No Man's Sky'ı açın ve arka planda programı çalıştırarak NMS.exe'yi bulup yanındaki ID'yi yazın ve Enter'a basın

İşlem tamamlandığında oyunun dosyalarını içeren bir DUMP klasörü oluşturulacak. Diğer talimatları da bu klasörün bulunduğu konumu dikkate alarak izleyin.

Düzenleme: Bu işlemin kayıt dosyalarına zarar verip vermeyeceği veya başka sorunlara yol açıp açmayacağı konusunda emin değilim. Bunu uygularken risk aldığınızı unutmayın. Ayrıca oyuna güncelleme geldiği zaman, güncel sürümü oynamak için tüm işlemi baştan yapmak durumunda kalacaksınız.

Son düzenleme:

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,193
Geç oldu ama, elinize sağlık. No Man's Sky indirsem de becerebileceğimi sanmıyorum ama eğer indirirsem kesinlikle sizin yamanızı kullanacağım :). Bir de bu oyun hakkında ve uzay hakkında en en en ufak bir bilgim olmadan bu oyunu oynayabilir miyim?

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
463
Geç oldu ama, elinize sağlık. No Man's Sky indirsem de becerebileceğimi sanmıyorum ama eğer indirirsem kesinlikle sizin yamanızı kullanacağım :). Bir de bu oyun hakkında ve uzay hakkında en en en ufak bir bilgim olmadan bu oyunu oynayabilir miyim?
Rica ederim. Oyunun türü fantastik bilim kurgu. Yani bir simülasyon oyunu olmadığı için herhangi bir bilimsel veya teknik bilgiye ihtiyacınız olmayacak. Oyunun başındaki eğitim talimatları zaten ne yapacağınız konusunda yeterli yardımı sağlıyor. İlk birkaç saatten sonra zorlanacağınızı sanmıyorum.

KaRaGuC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Dizini yanlış yazmışım. Programın dosyaları algılayabilmesi için oyunun dosyaları şu dizinde olmalı: C:\Users\*Kullanıcı Adı*\AppData\Local\Packages\HelloGames.NoMansSky_*******\LocalCache\Local\Microsoft\WritablePackageRoot\GAMEDATA\PCBANKS

Bu dizine gidip dosyalar yerinde mi bir bakın.

Ayrıca kullandığınız programın şöyle bir alternatifi var : Releases · Wunkolo/UWPDumper

Şurada ise bu program ile nasıl gamepass oyununun modlanabileceği anlatılmış.:
Video başka bir oyunu gösteriyor; ama izleyeceğiniz talimatlar büyük ihtimalle aynı. Sadece programı çalıştırmadan önce No Man's Sky'ı açın ve arka planda programı çalıştırarak NMS.exe'yi bulup yanındaki ID'yi yazın ve Enter'a basın

İşlem tamamlandığında oyunun dosyalarını içeren bir DUMP klasörü oluşturulacak. Diğer talimatları da bu klasörün bulunduğu konumu dikkate alarak izleyin.

Düzenleme: Bu işlemin kayıt dosyalarına zarar verip vermeyeceği veya başka sorunlara yol açıp açmayacağı konusunda emin değilim. Bunu uygularken risk aldığınızı unutmayın. Ayrıca oyuna güncelleme geldiği zaman, güncel sürümü oynamak için tüm işlemi baştan yapmak durumunda kalacaksınız.
bu kadar ilgi çok sağol deneyeceği herşeyi gördüğüm oyun çevirenler arasında şu aşırı ilgi olman muhteşem teşekkürler

bende hayatı evde geçen SMA hastası engelli biri olarak türkçesi olmayan oyunlara çeviri yapmak istiyorum bir oyuna denedim ama dil dosyasınıaçamayınca kaldım ki bu sıralar covidde oldum ne oyunlara baka biliyorum nede yayın yapan bir kişiyim onu aksatıyorum..

neyse bilgiler için tekrardan teşekkurler...

xantos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
2016 dan buyana PS4'de Oynuyorum çok seviyorum yeni notebook aldım pc de oynamnayı düşünüyorum bugun satın aldım %50 indirim varmış :D hep türkçe oynamayı istemiştim allah razı olsun bu oyunu tr de benden çok seven yoktur diyordum :D 5 seferide bitirdim hatta bir seferinde 4 ünü tekrar yaptırdılar onuda yaptım :D muhteşem bir oyun türkçe oynamak çok keyif verici olucak ...

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
463
Türkçe yama oyunun 3.85 sürümüne uyarlandı. Yeni eklenen satırları oyunda İngilizce olarak göreceksiniz. Bir hafta içinde yeni satırların çevirisini tamamlayıp yamayı güncelleyeceğim. Bu arada oyun güncellemelerinden sonra oyun klasöründe "Disablemods.txt" dosyası tekrar yaratılabiliyor. Yamanın çalışmadığını fark ederseniz, ilk yapmanız gereken bu dosyanın olup olmadığını kontrol etmek olsun. Silerek tekrar çalışır hale getirebilirsiniz.

crazyboy83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkçe yama oyunun 3.85 sürümüne uyarlandı. Yeni eklenen satırları oyunda İngilizce olarak göreceksiniz. Bir hafta içinde yeni satırların çevirisini tamamlayıp yamayı güncelleyeceğim. Bu arada oyun güncellemelerinden sonra oyun klasöründe "Disablemods.txt" dosyası tekrar yaratılabiliyor. Yamanın çalışmadığını fark ederseniz, ilk yapmanız gereken bu dosyanın olup olmadığını kontrol etmek olsun. Silerek tekrar çalışır hale getirebilirsiniz.
hocam çok teşekkürler senin sayende oynayabiliyorum

xantos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Yeni sefer başladı sabırsızlıkla bekliyoruz ...

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
463
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 3.2.6. Sizi bekletmemek adına, yeni başlayan keşif seferiyle ilgili tüm satırların çevirisini tamamlayıp yamaya dahil ettim. Ama yeterli derecede test edemediğim için hatalar olabilir. Birkaç gün içinde de tüm çeviriyi tamamlayıp yamayı güncelleyeceğim. İyi oyunlar.

Blazkowicz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Emeğinize sağlık keşke Türkçe dil destekli olsaydi madem oyunu düzeltip fiyati artırdılar destek verselerdi.

Blazkowicz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Emeğine sağlık teşekkürler sen olmasan bu yamayı kim güncelleyecek.