Bu konuyu okuyanlar

KaRaGuC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Selamlar oyunda 6.sefer görevi geldiği söyleniyor ama bende görünmüyor sefer tamamlandı diye gösteriyor buna bir çözüm varmı silip yüklesem mi yoksa napsam bilemedim

KaRaGuC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Selamlar oyunda 6.sefer görevi geldiği söyleniyor ama bende görünmüyor sefer tamamlandı diye gösteriyor buna bir çözüm varmı silip yüklesem mi yoksa napsam bilemedim
bu sorunu oyunu silerek çözdüm keşke yapmasaydım türkçe yama yapılamıyor "ANMSMEMSPC" adlı program neden bilmiyorum çalışmıyor indirdim sitede baktım kaldırmış yayınlayan kişi ben denemelere inatla devam edeceğim çözüm olacak mı ne olcak bilmiyorum olmazsa zaten demek oluyor ki öncelikle 6.seferi kaçırcam o sürede yol bulamaz isem :)

xantos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
bu sorunu oyunu silerek çözdüm keşke yapmasaydım türkçe yama yapılamıyor "ANMSMEMSPC" adlı program neden bilmiyorum çalışmıyor indirdim sitede baktım kaldırmış yayınlayan kişi ben denemelere inatla devam edeceğim çözüm olacak mı ne olcak bilmiyorum olmazsa zaten demek oluyor ki öncelikle 6.seferi kaçırcam o sürede yol bulamaz isem :)

Öyle bişey olması mümkün değil nerde oynuyorsun belki senin platforma gelmemiş olabilir.

KaRaGuC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öyle bişey olması mümkün değil nerde oynuyorsun belki senin platforma gelmemiş olabilir.
haklısın normalde güncellleme olmaması mümkün değilde gamepass de oynuyorum o yüzden bu sorun oluyor bir kere daha olmuştu :)

ben sorunu çözdüm türkçe yama yada oyuna mod atmanın da basit yolunu buldum link paylaşmak yasak mı bilmiyorum ama ben atayım linki videomda açıkladım bilmeyene yardım olmuş olur GAMEPASS TÜRKÇE YAMA YAPMA | No Man's Sky Türkçe |

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Eline sağlık hocam,daha indiremedim.Şuan herşey %100 mü peki. Birde devam etmeyi düşünüyormusun,eğer düşünüyorsan firma ile iletişime geç istersen.
Rica ederim. Birkaç başlığın oyun kaynaklı bir sebepten dolayı İngilizce gözükmesi dışında her şey Türkçe'dir.
Hayatımı olumsuz etkileyen bir durum oluşmadığı sürece, güncellemeler geldikçe yamayı uyarlamaya/yeni eklenen satırları çevirmeye devam edeceğim.
Geçmişte oyunun geliştiricilerine gönderdiğim maillere geri dönüş alamadım. Resmi olsun ya da olmasın, sonuçta herkes basit bir aramayla erişebiliyorsa yeterlidir.

KrmTrn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Rica ederim. Birkaç başlığın oyun kaynaklı bir sebepten dolayı İngilizce gözükmesi dışında her şey Türkçe'dir.
Hayatımı olumsuz etkileyen bir durum oluşmadığı sürece, güncellemeler geldikçe yamayı uyarlamaya/yeni eklenen satırları çevirmeye devam edeceğim.
Geçmişte oyunun geliştiricilerine gönderdiğim maillere geri dönüş alamadım. Resmi olsun ya da olmasın, sonuçta herkes basit bir aramayla erişebiliyorsa yeterlidir.
Anladım hocam emeğinize sağlık,bende mail attım dönüş yapmadılar. Belki sizinle çalışmak isterler diye düşündüm. Umarım kötü birşey olmazda devam edersiniz.Sayenizde oynadığımızı anlıyoruz. Tekrardan teşekkür ederim Allah razı olsun

yentibaba

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Erdem üstadım Expedition7 gelmiş dil dosyası ne zamana kadar hazır olur sabırsızlanıyorum şimdiden teşekkür ederim ? :innocent:

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Oyunun yeni sürümünde son değişiklikleri kapsayan dil dosyasının satır sırasını değiştirdiklerini fark ettim. Bundan dolayı bu dil dosyasını, oyunun önceki sürümündeki aynı dosya ile karşılaştırıp yeni eklenen ve değişiklik yapılan satırları belirleyemiyorum. Satır sırasını tekrar düzenlemek biraz daha zaman alacaktır. Başka bir sorun çıkmadığı takdirde en geç yarın akşama kadar bu sorunu halletmeye ve uyarlama yamasını yayınlamaya çalışacağım.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 3.2.9. Bu uyarlama yaması ile çeviriyi tamamlayıncaya kadar yeni eklenen şeylere ait metinleri İngilizce olarak göreceksiniz. Çeviriyi tamamlamam ise tahminen 4 gün sürecektir.

Maaberev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 3.2.9. Bu uyarlama yaması ile çeviriyi tamamlayıncaya kadar yeni eklenen şeylere ait metinleri İngilizce olarak göreceksiniz. Çeviriyi tamamlamam ise tahminen 4 gün sürecektir.
Sırf teşekkür etmek için hesabı açtım. Çeviriyi hala güncel tuttuğunuz ve hala emek verdiğiniz için teşekkür ederim. Sağlıklı kalın.

KaRaGuC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
durmuyor çalışıyorsun helal be sana hakkın ödenmez

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Kusursuz ingilizcen olsa da Türkçe oynamak ayrı bi zevk

ApoApo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Oyunun GOG sürümünü kurdum. Leviathon olan versiyonu. Direktifleri aynen yapıyorum, Pak dosyasını atıyorum, diğer dosyayı siliyorum ama işe yaramıyor. Windows 7 kullanıyorum. Herhangi önerebileceğiniz bir şey var mı. Bir dikkatimi çeken de MOD klasöründe EXPORTED diye bir farklı klasör oluşuyor kendiliğinden

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Oyunun GOG sürümünü kurdum. Leviathon olan versiyonu. Direktifleri aynen yapıyorum, Pak dosyasını atıyorum, diğer dosyayı siliyorum ama işe yaramıyor. Windows 7 kullanıyorum. Herhangi önerebileceğiniz bir şey var mı. Bir dikkatimi çeken de MOD klasöründe EXPORTED diye bir farklı klasör oluşuyor kendiliğinden
Eğer No Man's Sky\GAMEDATA\MODS dizinine atıyorsanız çalışmaması normal. Talimatlarda belirttiğim dizin burası değil. "No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizininde "Mods" adında bir klasör oluşturup pak dosyasını buraya atın ve aynı dizindeki DISABLEMODS.txt dosyasını silin. Bu şekilde çalıştırabilirsiniz.

ApoApo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eğer No Man's Sky\GAMEDATA\MODS dizinine atıyorsanız çalışmaması normal. Talimatlarda belirttiğim dizin burası değil. "No Man's Sky\GAMEDATA\PCBANKS" dizininde "Mods" adında bir klasör oluşturup pak dosyasını buraya atın ve aynı dizindeki DISABLEMODS.txt dosyasını silin. Bu şekilde çalıştırabilirsiniz.
Evet haklıymışsınız ben yanlış yere kopyalıyormuşum. Dediğinizi tekrar yaptım şimdi çok güzel oldu. İngilizcem çok iyi değil ama iyi kötü anlıyordum. Şimdi türkçe oynayınca acaip zevkli oldu oyun. Emeklerine çok sağol erdeminoff kardeşim

serdarsgrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eline emeğine sağlık dostum. Çok severek oynadığım ve artık anladığım bir oyun oldu senin sayende :)
Sormak istediğim bişey var. Bu uzay istasyonlarına gelen npc ile konuştuğum zaman ''yaşam formunu süvari birliğine kat '' yazıyor ama bastığımda bir işe yaramıyor. Bilmediğim bir özellik mi geldi oyuna?

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Eline emeğine sağlık dostum. Çok severek oynadığım ve artık anladığım bir oyun oldu senin sayende :)
Sormak istediğim bişey var. Bu uzay istasyonlarına gelen npc ile konuştuğum zaman ''yaşam formunu süvari birliğine kat '' yazıyor ama bastığımda bir işe yaramıyor. Bilmediğim bir özellik mi geldi oyuna?
2 ay önce Outlaws güncellemesi ile gelen bir özellik. Bu özellik ile Gemi savaşı sırasında, Süvari Filonuza kattığınız uzaylıları X menüsü ile yanınıza çağırıp onlardan yardım alabiliyorsunuz. Eğer bir yük gemisine sahipseniz, filo yönetim terminalinden safınıza kattığınız bu uzaylıları görebilir ve daha fazla yuva açarak süvari filonuzu genişletebilirsiniz.

Bu arada seyahate çıktığımdan dolayı önümüzdeki iki hafta boyunca yama ile uğraşabileceğim şartlara sahip olamayacağım. Eğer bu süre zarfında bir oyun güncellemesi gelirse çeviri veya uyarlama yapamayacağım. Böyle bir durumda 24 Haziran'dan önce yamanın güncellenmesini beklemeyin. Geldikten sonra tüm süreç önceki gibi devam edecektir.

UggiePM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben de teşekkür etmek için hesap açtım hocam. Kardeşimle oynamak istiyordum ama yoktur herhalde diye yama bakmamıştım, sen varmışsın. Uzaylı ırklarının kendi dilindeki kelimelerini sistem kurup türkçeye uyarlaman ve sürekli olarak yamayı güncellemen gerçekten takdire şayan. Eğer herhangi bir şekilde yardıma ihtiyacın olursa yardımcı olabilirim boş zamanımda (IELTS 8.0/9.0). Onun dışında sembolik de olsa sana emeğinin karşılığını verebileceğimiz bir kanal var mı? İyi günler dilerim.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Ben de teşekkür etmek için hesap açtım hocam. Kardeşimle oynamak istiyordum ama yoktur herhalde diye yama bakmamıştım, sen varmışsın. Uzaylı ırklarının kendi dilindeki kelimelerini sistem kurup türkçeye uyarlaman ve sürekli olarak yamayı güncellemen gerçekten takdire şayan. Eğer herhangi bir şekilde yardıma ihtiyacın olursa yardımcı olabilirim boş zamanımda (IELTS 8.0/9.0). Onun dışında sembolik de olsa sana emeğinin karşılığını verebileceğimiz bir kanal var mı? İyi günler dilerim.
Rica ederim. Herhangi bir karşılık beklemeksizin elimden geldiğince her türlü çabayı göstermeye çalışıyorum. Manevi destekleriniz benim için yeterli. Şimdilik çeviri anlamında bir zorlukla karşılaşmıyorum, ama aksi bir duruma karşı teklifinizi aklımda bulunduracağım.

hasancebir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
2 yıl sonra tekrar oyuna başlıycam geliyorum ve hayla güncel olduğunu öğreniyorum. Elleri dert görmesin çeviren erdem arkadaşımızın. Bu tarz gönüllü oyun çevirmenlerine çok ihtiyacımız var.

shockwave356

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
linkten indirdiğim rar dosyasını açamıyorum hiç bir şekilde yardımcı olurmusunuz

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
linkten indirdiğim rar dosyasını açamıyorum hiç bir şekilde yardımcı olurmusunuz
Linkten indirdiğiniz dosya zaten "rar" formatında değil, "pak" formatında. Sadece bu pak uzantılı dosyayı ilk sayfadaki yükleme talimatlarında belirtiğim yere atmanız ve DISABLEMODS.txt dosyasını silmeniz yeterli.