Soru Kaç Kilo Dambıl Kullanmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
13 Yaşındayım şınav çekemediğim için 2-3 haftadır 8 kg dambıl kaldırıyorum evde başka bir ağırlık yok 1 kg civarı bir şey kaldırınca sağ ve sol kolumun kemiğnde 1-2 saniyelik acı hissediyorum zararı varmıdır ?

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Niye böyle bir şey yapıyorsun ne gerek var yorulma

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
umarım hiç uğramasın ve kimse uğramaz. Bu arada ağrın falan oluyorsa yapma bak deyim ben sana ortopedi polikliniginden geliyorum millet hasta hep orası burası yırtık kırık eğik bükük. Kendine dikkat et

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
umarım hiç uğramasın ve kimse uğramaz. Bu arada ağrın falan oluyorsa yapma bak deyim ben sana ortopedi polikliniginden geliyorum millet hasta hep orası burası yırtık kırık eğik bükük. Kendine dikkat et
Tamam teşekkürler ağırlık kaldırmaya 1 ay ara vereceğim düzenli egzersiz yapmaya çalışıcam

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
13 Yaşındayım şınav çekemediğim için 2-3 haftadır 8 kg dambıl kaldırıyorum evde başka bir ağırlık yok 1 kg civarı bir şey kaldırınca sağ ve sol kolumun kemiğnde 1-2 saniyelik acı hissediyorum zararı varmıdır ?
Kanka tam bu yaşlar senin spora başlaman gerekiyor tam kaslarının gelismeye başladığı yaşlar bence çok iyi değerlendir.

Kaslarında ağirlık kaldirinca yanma ve ağrıma tarzı şeyler hissediyorsan korkma sakın, bu iyiye işaret kaslarının gelişmesi için çok zorlaman gerekecek ama çok zorla derken incitme biryerlerini

Şimdilik şınav çekmeye çalış, mekik çek, koşu yap, ip atla, 1 kg lik dambılı 5 er 5 er bi sağ elinle yukarıya doğru bir sol elinle olarak kaldır yani hazır ol pozisyonundayken kaldır. Umarım anlamışsındır

Yani açıkcası korkmanı ve ara vermeni gerektiren bir durum yok hatta daha çok yapmalısın... Kolay gelsin. İyi forumlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Egzersizleri ihmal etme ve spora başlamadan önce

KESİNLİKLE ISIMA HAREKETLERİ FALAN YAP
Eğer isınmadan kaldirirsan veya spor yaparsan incitebilirsin kendini

Tr_SaccerR

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Kanka tam bu yaşlar senin spora başlaman gerekiyor tam kaslarının gelismeye başladığı yaşlar bence çok iyi değerlendir.

Kaslarında ağirlık kaldirinca yanma ve ağrıma tarzı şeyler hissediyorsan korkma sakın, bu iyiye işaret kaslarının gelişmesi için çok zorlaman gerekecek ama çok zorla derken incitme biryerlerini

Şimdilik şınav çekmeye çalış, mekik çek, koşu yap, ip atla, 1 kg lik dambılı 5 er 5 er bi sağ elinle yukarıya doğru bir sol elinle olarak kaldır yani hazır ol pozisyonundayken kaldır. Umarım anlamışsındır

Yani açıkcası korkmanı ve ara vermeni gerektiren bir durum yok hatta daha çok yapmalısın... Kolay gelsin. İyi forumlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Egzersizleri ihmal etme ve spora başlamadan önce

KESİNLİKLE ISIMA HAREKETLERİ FALAN YAP
Eğer isınmadan kaldirirsan veya spor yaparsan incitebilirsin kendini
2-3 dakika kollarımı ısıtıp başlıyorum çok sağol içimi rahatlattın: )

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Ben o yaşlarda tekte 30 şınav falan çekiyordum, işin sırrı yüzmek, antrenman yapmak ve fazla yememek. Dambıl yerine spor lastiği öneririm bu arada.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
ilk defa spora başlayınca birkaç gün vücutta ağrı olur normaldir ama sizinki hareketi yanlış yaptığınızdan dolayı da olabilir. Sakatlanmanın olmaması için bilen birinden yardım almanızı veya internetten bakmanızı tavsiye ederim.