İmamoğlu'na Soruşturma Açıldı.

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eklemek isterim ki siyaset bölümüne açmadım konuyu. Çünkü soruşturmayı açan devlettir.

lBeratl

Asistan
Reaksiyon puanı
215
1620111279010.png

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
devlet değil hükümet
ben de biliyorum :)

resmi açıklama görmedim. resmi açıklarlar mı onu da bilmem ancak;

BB Sözcüsü Murat Ongun, İmamoğlu'na açılan soruşturma hakkında Twitter'daki hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. "Cumhuriyet Gazetesi’nde Barış Pehlivan imzalı köşe yazısında belirtilen bilgiler ne yazık ki doğrudur" diyen Ongun, "Niyet okuma odaklı, izandan yoksun yeni bir soruşturma hazırlığı için Başkanımızın ifadesi istenmiştir" ifadelerini kullandı.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
ben de biliyorum :)

resmi açıklama görmedim. resmi açıklarlar mı onu da bilmem ancak;

BB Sözcüsü Murat Ongun, İmamoğlu'na açılan soruşturma hakkında Twitter'daki hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. "Cumhuriyet Gazetesi’nde Barış Pehlivan imzalı köşe yazısında belirtilen bilgiler ne yazık ki doğrudur" diyen Ongun, "Niyet okuma odaklı, izandan yoksun yeni bir soruşturma hazırlığı için Başkanımızın ifadesi istenmiştir" ifadelerini kullandı.
Yani resmi bir şekilde açıklanmadan bilemeyiz.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ancak içki satışı yasağında valilerin oybirliği ile alındı karar demesine rağmen bazı belediye başkanlarının imza atmadığını görüp de oybirliği denmesinin doğru olmadığını da değerlendirdiğimizde...işte anladınız siz demek istediğimi...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Abi en iyi kaynak bilgi edinmeden içişleri bakanlığına sormak. tabi cevap verirlerse.

kaynak diyorum twitter atıyorsun

sana kaynak olarak İBB sözcüsünün doğrulama mesajını veriyor işte.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Abi en iyi kaynak bilgi edinmeden içişleri bakanlığına sormak. tabi cevap verirlerse.

sana kaynak olarak İBB sözcüsünün doğrulama mesajını veriyor işte.
Mesela televizyondan falan açıkladılar mı ben onu soruyorum açıklama gelmiş ama herkes öğrenemiyor twitterdan kullanmayan var.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Cevap gelmez bence ama gelirse buraya yapıştırırım ne derse...

evet. ilk olarak çevre ve şehircilik bakanlığına sevk etmişler başvuruyu

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    46.7 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,388
İBB sözcüsü Murat Ongun doğrudur diyor. Barış Pehlivan soruşturmada ifade istendi diyor. Ama bu kişilerden hiçbiri resmi bir belge paylaşmıyor. İşte burada resmi bir belge yayınlanmadan hiçbir sonuca varamayız. Ne yazık ki ülkemizde büyük bir çoğunluk haberin kaynağını, doğruluğunu araştırmadan her yazılanı doğru kabul eder şekilde.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
İçişleri Bakanlığından bir yalanlama bekliyoruz en azından.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na açılan soruşturmanın gündeme oturmasının ardından İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mahir Çataklı, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Çataklı’nın açıklaması şöyle:

"İmamoğlu ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir işlemi bu. İstanbul Başsavcılığı bir talepte bulunmuş, Sayın İmamoğlu’nun HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, yine ziyaret ettiği belediye başkanlarını ve anılan partiyi desteklediği, bir ziyareti esnasında Fatih Sultan Mehmet’e ait türbeye saygısızlık yaptığı iddiaları ilgili. Bu iddialara üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir işlem var. Bize gönderildi. Dolayısıyla her Cumhuriyet Başsavcılığından gelen işlemlere nasıl rutin olarak yapmamız gerekenler varsa bu süreçte yürüyor."

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Algı yapmanın anlamı yok soruşturma 3-4 gerekçeden açılmış ama piyasaya pompalanmaya çalışılan koşun Ekrem başkan Türbede elini bağladı diye açılmış gibi yayalım sevdası var...

Not: Devamındaki yazımı silmişler ama neyse...

Not2: Şu mesajları silen moderatörler neden ADINI YAZMIYOR BİR TÜRLÜ ?

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
şimdi ben içimdekilerimi ve düşüncelerimi ifade edemem çünkü bu ülkede düşünce özgürlüğü kalmadı başım belaya girmesin zaten söylesemde moderatörler siler boşu boşuna söylemiyim

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Konu Siyaset bölümüne açılabilseydi. ( Açmama mantığınıda anlıyorum ben konuyu rahat manipüle edilebilmek için. )

Şimdi okumayan araştırmayan bilmeyen insanlar aaa Ekrem Başkanı çalıştırmıyorlar bak Türbeye gitti diye bile Soruşturma açtılar sanıyor :(

İşin doğrusunu yazıncada burası siyaset yeri değil deyip bazı moderatörler siliyorlar işte :(

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Konu Siyaset bölümüne açılabilseydi. ( Açmama mantığınıda anlıyorum ben konuyu rahat manipüle edilebilmek için. )

Şimdi okumayan araştırmayan bilmeyen insanlar aaa Ekrem Başkanı çalıştırmıyorlar bak Türbeye gitti diye bile Soruşturma açtılar sanıyor :(

İşin doğrusunu yazıncada burası siyaset yeri değil deyip bazı moderatörler siliyorlar işte :(
Hayatımda ilk defa ÖzkanK'nın bir düşüncesine katılıyorum.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Eklemek isterim ki siyaset bölümüne açmadım konuyu. Çünkü soruşturmayı açan devlettir.
Eğer sadece bundan dolayı dava açıldıysa gerçekten büyük saçmalık, tabii saygısızlık oluyor fakat dava açılması gereksiz. Bunun dışında başka etkenler varsa bilemiyorum.