İnternet Sizde de Yavaş mı?

Bu konuyu okuyanlar

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Herkese merhaba,
Foruma katılma nedenim olan internet yavaşlığım hala devam ediyor. Bazı arkadaşlarımda da aynı problem mevcut. Acaba sizlerde de internette sorun var mı yoksa sadece belirli kişilerde mi oluyor

Taha4578

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkese merhaba,
Foruma katılma nedenim olan internet yavaşlığım hala devam ediyor. Bazı arkadaşlarımda da aynı problem mevcut. Acaba sizlerde de internette sorun var mı yoksa sadece belirli kişilerde mi oluyor
Turknet kullanıyorum gayet normal belirli kişilerde olabilir

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Türknet kullanıyorum, bende akşamları sorun yaşıyorum.

Taha4578

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Turk Telekom kullanıyorum acaba sadece Türk telekomda sorun olabilir mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Turk Telekom kullanıyorum acaba sadece Türk telekomda sorun olabilir ni
Turknet de türk telekomun altyapısını kullanıyor ama tabi bazı şehirlerde veya semtlerde değişiklik gösterir

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Türknet kullanıyorum, bende akşamları sorun yaşıyorum.
Hocam herkes yoğunluktan diyorlar acaba ankara da mı oturuyorsunuz

Hcoam
Turknet de türk telekomun altyapısını kullanıyor ama tabi bazı şehirlerde veya semtlerde değişiklik gösterir
Hocam ben ankara da oturuyorum. Vodafone kullanan arkadaşımda da sorum var acaba siz hangi şehirde yaşıyorsunuz şehire göre değişir mi

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hayır. Turknet forumlarına bakıyorum Türkiye'nin çoğu bölgesinden akşamları türknet kullananlar sorun yaşıyor. Yoğunluktan dolayı olabilir ve alt yapılar bunu kaldırmıyor olabilir.

TahaReyiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Hcoam

Hocam ben ankara da oturuyorum. Vodafone kullanan arkadaşımda da sorum var acaba siz hangi şehirde yaşıyorsunuz şehire göre değişir mi
Ben amasyadayım aynı sorunu bende yaşıyorum paket 50 mpds olmasına rağmen.

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Hayır. Turknet forumlarına bakıyorum Türkiye'nin çoğu bölgesinden akşamları türknet kullananlar sorun yaşıyor. Yoğunluktan dolayı olabilir ve alt yapılar bunu kaldırmıyor olabilir.
Hocam 12 mbps paket kullanıyorum 3 mbps zor alıyorum böyle saçma bir şey olabilir mi 90 tl veriyoruz İnternete

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
35 megabit paketini kullanıyorum akşamları 2-3 megabite kadar düşüyor. Alt yapıların kaldırmadığını düşünüyorum.
Aynen hocam şu an düzelmeye başladı sabah saat 8.30 ile 12 arası sıkıntı olmadan canlı derse girebiliyorum. Ama alşam vakitleri 8 den sonra interneti kullanamıyorum

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Aynen hocam şu an düzelmeye başladı sabah saat 8.30 ile 12 arası sıkıntı olmadan canlı derse girebiliyorum. Ama alşam vakitleri 8 den sonra interneti kullanamıyorum
Aynen şuanda düzelmeye başladı bende de.
Sizinki baya düşüyormuş büyük ihtimal ya altyapı yada iç tesisat
Alt yapı kaynaklı değil, iç tesisat imkansız. Türkiye geneli türknet kullanıcıları şikayetçi.

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Bazı yerlere YAPA alt yapısı olarak kendi alt yapısını götürüyor ama her yerde yok.
Hocam son olarak bir şey soracağım. Hat bilgilerime baktığımda 4 mbps ile sınırlamış olduğunu görüyorum. Bunu nasıl düzeltiriz. Ben 12 mbps kullanıyordum. İlk aylarda 10 mbps alıyorum şimdi 3 nerdeyse

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hocam ozmn hızınızı 16 ya düşüttürün
Hocam alt yapım 80 megabite kadar kaldırıyor. Genel sorun Türkiye genelinde türknet kullanıcıları akşam saatlerinde hız düşüklüğü yaşıyor gündüzleri problem yok diyorum.

Hocam son olarak bir şey soracağım. Hat bilgilerime baktığımda 4 mbps ile sınırlamış olduğunu görüyorum. Bunu nasıl düzeltiriz. Ben 12 mbps kullanıyordum. İlk aylarda 10 mbps alıyorum şimdi 3 nerdeyse
Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
NetSpeed kullanıyorum bende de yavaş özellikle son zamanlarda olmaya başladı normalde böyle değildi. Ayrıca online oyunlarda da ping sorunum var. NetSpeed sayfasında ve gruplarında aynı sorunu herkes yaşıyormuş. Sanırım ISS kaynaklı değil telekom kaynaklı.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
NetSpeed kullanıyorum bende de yavaş özellikle son zamanlarda olmaya başladı normalde böyle değildi. Ayrıca online oyunlarda da ping sorunum var. NetSpeed sayfasında ve gruplarında aynı sorunu herkes yaşıyormuş. Sanırım ISS kaynaklı değil telekom kaynaklı.
Akşamları mı yaşıyorsunuz?

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Bazı yerlere YAPA alt yapısı olarak kendi alt yapısını götürüyor ama her yerde yok.
Hocam alt yapım 80 megabite kadar kaldırıyor. Genel sorun Türkiye genelinde türknet kullanıcıları akşam saatlerinde hız düşüklüğü yaşıyor gündüzleri problem yok diyorum.

Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

Akşamları mı yaşıyorsunuz?
Paylaştım hocam hat bilgilerimi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201201_191746_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201201_191746_com.android.chrome.jpg
    26.2 KB · Görüntüleme: 84

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968

Paylaştım hocam hat bilgilerimi
Kullandığınız iss hızınızı 4 megabite sabitlemiş, ayrıca iç tesisatı bir elden geçirin baya yüksek değerler. Sanırım çok fazla ek vs var. Kullandığınız iss söyleyin hızınızı 12ye sabitlesin.

Buraksahin006

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Kullandığınız iss hızınızı 4 megabite sabitlemiş, ayrıca iç tesisatı bir elden geçirin baya yüksek değerler. Sanırım çok fazla ek vs var. Kullandığınız iss söyleyin hızınızı 12ye sabitlesin.
İSS i nerden bulacağım ve kime söyleceğim sabitleyin diye

İncelemeciYT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekirdağ dayım 100mbt int var Vodafone ama youtubede video izlenmiyor bu akşam ilk oldu galiba

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
İSS i nerden bulacağım ve kime söyleceğim sabitleyin diye
Hangi internet sağlaycısını kullanıyorsunuz? Telekom sanırım telekomu arayıp hızınızı 12ye çekmesini söyleyin sizin hızınızı 4e sabitlemişler isteseniz de o hızın üstüne çıkamazsınız.