İnternet Sizde de Yavaş mı?

Bu konuyu okuyanlar

Bazı yerlere YAPA alt yapısı olarak kendi alt yapısını götürüyor ama her yerde yok.
Hocam son olarak bir şey soracağım. Hat bilgilerime baktığımda 4 mbps ile sınırlamış olduğunu görüyorum. Bunu nasıl düzeltiriz. Ben 12 mbps kullanıyordum. İlk aylarda 10 mbps alıyorum şimdi 3 nerdeyse

Yasiin

Dekan
Hocam ozmn hızınızı 16 ya düşüttürün
Hocam alt yapım 80 megabite kadar kaldırıyor. Genel sorun Türkiye genelinde türknet kullanıcıları akşam saatlerinde hız düşüklüğü yaşıyor gündüzleri problem yok diyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam son olarak bir şey soracağım. Hat bilgilerime baktığımda 4 mbps ile sınırlamış olduğunu görüyorum. Bunu nasıl düzeltiriz. Ben 12 mbps kullanıyordum. İlk aylarda 10 mbps alıyorum şimdi 3 nerdeyse
Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

KimBuGamzeli

Profesör
NetSpeed kullanıyorum bende de yavaş özellikle son zamanlarda olmaya başladı normalde böyle değildi. Ayrıca online oyunlarda da ping sorunum var. NetSpeed sayfasında ve gruplarında aynı sorunu herkes yaşıyormuş. Sanırım ISS kaynaklı değil telekom kaynaklı.

Yasiin

Dekan
NetSpeed kullanıyorum bende de yavaş özellikle son zamanlarda olmaya başladı normalde böyle değildi. Ayrıca online oyunlarda da ping sorunum var. NetSpeed sayfasında ve gruplarında aynı sorunu herkes yaşıyormuş. Sanırım ISS kaynaklı değil telekom kaynaklı.
Akşamları mı yaşıyorsunuz?

Bazı yerlere YAPA alt yapısı olarak kendi alt yapısını götürüyor ama her yerde yok.
Hocam alt yapım 80 megabite kadar kaldırıyor. Genel sorun Türkiye genelinde türknet kullanıcıları akşam saatlerinde hız düşüklüğü yaşıyor gündüzleri problem yok diyorum.

Hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz?

Akşamları mı yaşıyorsunuz?
Paylaştım hocam hat bilgilerimi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201201_191746_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201201_191746_com.android.chrome.jpg
    26.2 KB · Görüntüleme: 15

Yasiin

Dekan

Paylaştım hocam hat bilgilerimi
Kullandığınız iss hızınızı 4 megabite sabitlemiş, ayrıca iç tesisatı bir elden geçirin baya yüksek değerler. Sanırım çok fazla ek vs var. Kullandığınız iss söyleyin hızınızı 12ye sabitlesin.

Hangi internet sağlaycısını kullanıyorsunuz? Telekom sanırım telekomu arayıp hızınızı 12ye çekmesini söyleyin sizin hızınızı 4e sabitlemişler isteseniz de o hızın üstüne çıkamazsınız.
Türk telekomu aradığımızda bizi birisine bağlamıyor yani sadece arıza talebi oluşturuyorlar o da hiç bir işe yaramıyor

Ness

Asistan
Herkese merhaba,
Foruma katılma nedenim olan internet yavaşlığım hala devam ediyor. Bazı arkadaşlarımda da aynı problem mevcut. Acaba sizlerde de internette sorun var mı yoksa sadece belirli kişilerde mi oluyor
Türk telekom kulllanıyorum normalde hızım yüksek olurdu fakat şuanda 0.50 mpbs üstüne geçmiyor. Umarım yakın zamanda geçer. 1 mpbs bile olmayan internetle hiç bir şey yapamıyorum

KimBuGamzeli

Profesör
%90 telekom kaynaklı galiba, aynı sorunu türknette yaşıyorum. Dediklerinizin aynısı da türknet gruplarında yaşanıyor. Telekom alt yapıları kaldırmıyor sanırım.

Bir de ipv4 ipv6 mevzusu da var. Genel olarak telekom sorunu evet. ISS kaynaklı değil. NetSpeed kullanıpta neredeyse interneti yavaşlamayan yok şuan da. Aynı şekilde türknet ve telekom kullanlarda da var. 2021'e giricez hala yaşadığımız soruna bak.

SDN Son Haberler

Son mesajlar