Bu konuyu okuyanlar

okehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar, telefonu(Samsung Galaxy S6 "32 GB" olması lazım) çıktığı zaman aldım, yani " 10 Nisan 2015 " ve günümüz " 16 Nisan 2020 " beş yıldır telefonda spigen kılıfla kullanyorum, düşmeler gerçekleşti fakat fiziksel hiç bir hasar yok, geçen gün telefonum iş yerinde siyah bir prize güç moduna alıp kapattıktan sonra şarja taktım, %100 olduğunu görünce şarjdan çıkartıp telefonu açmaya çalıştım ve hiç tepki vermiyor, hard reset tuşu vs. hiç bir şey çalışmıyor, içinde çok önemli bilgilerim var, izlemem gereken yol nedir,

Not: Önemli nokta şu, şarja taktığım zaman ekran tepki vermiyor, fakat NFC şarj cihazım var, üzerine bıraktığım zaman şarj oluyor anlamında ışığı yanıyor, aynı zamanda bataryanın ısındığınıda anlayabiliyorum, zaten şarjı günde 4 veya 5 saat anca yetiyor, sebepleri neler olabilir, içinde çok ama çok önemli bilgilerim var, bunlara bi zarar gelir mi ?​

okehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bataryanız bitmiş olabilir, anakart-batarya bağlantısı hasar görmüş olabilir. Telefonunuz artık beni bir salın diyor olabilir..
:D eyvallah, birazdan Mecidiyeköy tarafında yetkili servise gidip baktıracağım, dediğin gibi, salmamı istiyor fakat çizik bile yok cihazımda, o kadar gözüm gibi baktım fakat ölmesi normal, tek problem "Sence" cihazın hiç bi sorunu yokken birden bozulması batarya ile ilgili midir hocam ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
:D eyvallah, birazdan Mecidiyeköy tarafında yetkili servise gidip baktıracağım, dediğin gibi, salmamı istiyor fakat çizik bile yok cihazımda, o kadar gözüm gibi baktım fakat ölmesi normal, tek problem "Sence" cihazın hiç bi sorunu yokken birden bozulması batarya ile ilgili midir hocam ?
Telefon 5 yaşında ve o bataryanın şimdiye kadar çalışması bile iyi denebilir, büyük olasılıkla batarya veya güç entegresi sıkıntıdır.

okehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Telefon 5 yaşında ve o bataryanın şimdiye kadar çalışması bile iyi denebilir, büyük olasılıkla batarya veya güç entegresi sıkıntıdır.
çok sağolun be gıralum, Allah razı olsun be gıralum, inşallah öyledir ama cidden telefonum kız gibi yhaaa aldfkjdlfjg, çok temiz baktım vallahi, satsam sıfır deseler inanırsın öyle yani :D

Aykovsky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
72
Her şey olabilir, hiç bir sorun yokken bozulan çok cihaz tanıdım :)

okehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar, KVK ' ya götürdüm, telefonun anakartının değişmesi gerektiğini söylediler, telefonu aldığım fiyat 1.799 TL " Nisan 2015 " değişecek anakart fiyatı 1.493 TL :D, bende arkadaşlara içindeki bilgileri kurtarabilirseniz yaptırmak isterim dedim fakat bildiğiniz üzere böyle firmalar komple değişim yapıp hiç bi el işçiliğine girmeden fazla para koparıp yükümlülük almama peşindeler, çok telefoncuya sordum, artistlik yaptılar ve "yok o yapılmaz, ölmüştür kardeşim, yeni anakart alman lazım, yok bunu yapamaz kimse" gibi şeyler söylediler, bende biraz araştırdım, sonuçta telefonda hangi parça arızalı ise onun değişimini yapan esnaf abilerimiz vardır diye, uzun uğraşlar sonucu 2 kişiye ulaştım, biri Eyüp, diğeri ise Beylikdüzü tarafında, kendileri cihazların parçalarını test edip arızayı bulacaklar, ona göre parça tamiri vs olacak, benim şuan ki sorum şu, Emmc yani dahili depolama sizce zarar görmüşmüdür, görmemiş ise zaten şuan olan düşüncem şudur; bir anakart bulup o anakartın Emmc kısmını söküp kendi Emmc' mi takıp cihazıma hiç bişi olmamış gibi kullanmak. Tavsiyeleriniz nelerdir, başına gelen oldumu, nelerle karşılaşabilirim, fiyat konusu sizce uçar mı? ve son olarak Veri Kurtarma Merkezleri çözüm olur mu?

Not: Bütün sosyal medya ve diğer uygulamalara girişim iki faktörlü Google Authenticator tarafından aktif, muhakkak çalıştırmak zorundayım, yoksa başım çok ağrır.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Arkadaşlar, KVK ' ya götürdüm, telefonun anakartının değişmesi gerektiğini söylediler, telefonu aldığım fiyat 1.799 TL " Nisan 2015 " değişecek anakart fiyatı 1.493 TL :D, bende arkadaşlara içindeki bilgileri kurtarabilirseniz yaptırmak isterim dedim fakat bildiğiniz üzere böyle firmalar komple değişim yapıp hiç bi el işçiliğine girmeden fazla para koparıp yükümlülük almama peşindeler, çok telefoncuya sordum, artistlik yaptılar ve "yok o yapılmaz, ölmüştür kardeşim, yeni anakart alman lazım, yok bunu yapamaz kimse" gibi şeyler söylediler, bende biraz araştırdım, sonuçta telefonda hangi parça arızalı ise onun değişimini yapan esnaf abilerimiz vardır diye, uzun uğraşlar sonucu 2 kişiye ulaştım, biri Eyüp, diğeri ise Beylikdüzü tarafında, kendileri cihazların parçalarını test edip arızayı bulacaklar, ona göre parça tamiri vs olacak, benim şuan ki sorum şu, Emmc yani dahili depolama sizce zarar görmüşmüdür, görmemiş ise zaten şuan olan düşüncem şudur; bir anakart bulup o anakartın Emmc kısmını söküp kendi Emmc' mi takıp cihazıma hiç bişi olmamış gibi kullanmak. Tavsiyeleriniz nelerdir, başına gelen oldumu, nelerle karşılaşabilirim, fiyat konusu sizce uçar mı? ve son olarak Veri Kurtarma Merkezleri çözüm olur mu?

Not: Bütün sosyal medya ve diğer uygulamalara girişim iki faktörlü Google Authenticator tarafından aktif, muhakkak çalıştırmak zorundayım, yoksa başım çok ağrır.
500-600 TL'ye gelir size en az ve EMMC'ı anakarttan ayırıp başka bir board'a takmak pek sağlam olmaz.

okehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
500-600 TL'ye gelir size en az ve EMMC'ı anakarttan ayırıp başka bir board'a takmak pek sağlam olmaz.
Şöyle ki, benim o telefonu açmam lazım çünkü google' ın iki faktörlü doğrulama kodunu yani Google Authenticator kullanıyorum, yedek kodlar, dosyalarım onlara ulaşmam lazım, yani şöyle diyim, onları alıp telefonu temizleyecek zamanı bana yaratabilir mi? sence Emmc hasar görmüş olabilir mi ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Şöyle ki, benim o telefonu açmam lazım çünkü google' ın iki faktörlü doğrulama kodunu yani Google Authenticator kullanıyorum, yedek kodlar, dosyalarım onlara ulaşmam lazım, yani şöyle diyim, onları alıp telefonu temizleyecek zamanı bana yaratabilir mi? sence Emmc hasar görmüş olabilir mi ?
Hasar göreceğini düşünmüyorum.

okehan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hasar göreceğini düşünmüyorum.
ben buralara konuyla ilgili gelişmeyi devamlı yazıcam, eğer İNŞALLAH düzelirse Vlog çekip, telefoncu esnaf para kazansın diye elimden geleni yapacağım, o tarz büyük yerler doymuş paraya, kadının bana KVK da bi küfür edip "sus lan kaydını açıyorum az sabret, telefonu yaptırıp beni mi zengin edicen lan" diye karşılamadığı kaldı...

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Benim pek aklıma yatmadı, bence denemeyin. Ama başka çare yoksa denenebilir.