iOS mu? Android Mi?

Bu konuyu okuyanlar

estremofb123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta sonra yeni telefon alıcam samsung s8 almayı planlıyorum fakat aklımı iphone kurcalıyor ne yapacağım bilmiyorum büyük ihtimal yorumlarda iphone diyen çok olucak kafam gene karışıcak QW:RTQ yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

M

Murat Burç

SDN Okuru
iPhone diyenler iPhone olduğu için iPhone diyor. Apple ve iPhone adı olduğu için.
Git düşünme S8 al geç

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
İphone'u alırsan 5 sene kafan rahat stabil , update , servis , android alırsan senede 1 wipe keyfs yapacan. Troll arkadaş yukarıda Samsung'a çalışıyor kendisi

M

Murat Burç

SDN Okuru
İphone'u alırsan 5 sene kafan rahat stabil , update , servis , android alırsan senede 1 wipe keyfs yapacan. Troll arkadaş yukarıda Samsung'a çalışıyor kendisi
Gelen güncelleme birşey getirse bari. Apple boş güncelleme ile avutuyor sizi :D
Ben samsungda çalışıyor muyum tartışılır ama senin Appleda çalıştığın kesin:D

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
:D Hacı tüm mesajların Samsung. Heryerde Samsung'u övünüyon naptılar ailene bişey mi yaptılar para mı alıyon napıyorsun. Görsen Grand Prime kullanıyor S8 diye geçiniyor. @ConfickerBelasi tanıdık Conficker senin gib troll buda trollerin sonuda belli zaten

M

Murat Burç

SDN Okuru
:D Hacı tüm mesajların Samsung. Heryerde Samsung'u övünüyon naptılar ailene bişey mi yaptılar para mı alıyon napıyorsun. Görsen Grand Prime kullanıyor S8 diye geçiniyor. @ConfickerBelasi tanıdık Conficker senin gib troll buda trollerin sonuda belli zaten
Yav benim mesajlarıma gir bak nerde ne yazmışım:D
Kalkıp çöp A 17 serisini veya samsungun orta segmentini falan savunduğum yok. Üst segmente samsungun iyi iki üç cihazı var onları savunuyorum Note 5 alayım mı diyen adama XZ al Note 5 devri bitti diyorum. Senin gelip kullandığın bir tane cümle var ''androidde iosda kullandım iOS daha stabil'':D Başka birşey diyor musun söylesene bi ?:D

Son düzenleyen moderatör:

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
3 yıl samsung modellerini, 5 yıldırda iphone modellerini kullanıyorum, gerek yazılımsal gerek servisten aldığım teknik destek hizmetinden ve telefondan genel olarak memnunum. Bu yüzden benim önerim iPhone'dir.

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
benim tercihimde ios ama android kullamadım bu zamana kadar o yüzden ios :)

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta sonra yeni telefon alıcam samsung s8 almayı planlıyorum fakat aklımı iphone kurcalıyor ne yapacağım bilmiyorum büyük ihtimal yorumlarda iphone diyen çok olucak kafam gene karışıcak QW:RTQ yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

İkisinin birbirine karşı keskin üstünlüğü üzerine bakıp yorumlamak gerekirse.

Android in her kategoride geniş yelpazesi tek başına yeter de artarda.

Eskisi gibi kasma donma olayları aşıldı ve 4 yıl sonra donar kasar muhabbetleri yok artık.
Güvenlik hususunda tartışılabilir fakat 2side aynı ölçüde değerlendirilmelidir.

Android cihazlar gerek batarya gerekse kamera tatafında apple ın cihazlarından iyi.
Ayrıca sürüm desteği kesildiği zaman Rom yükleyebilme avantajıda cabası.

iphone kullanıyordum ona alıltım android e alışamam olayı ise bana göre tamamen düzmece.
1 hafta 10 gün içinde alışmayan kullanıcı bana göre kullanım özürlüdür.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Özgürlük ve daha çok şey yapabilme açısından s8 önde bence

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Dur 'android 2-3 yıl sonra donuyor' diyenler gelmeden bende S8 önereyim :D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Beyler biraz gerçekçi olmada fayda var. Zamanında Nexus cihazlar harici android telefonlar insanlara işkenceydi burda önce bir hemfikir olalım. Millet androidin kasmasından donmasından kaçıp İphoneye sığındı. Fakat noldu ? Son 2 yıldır Android tabiri caizse şaha kaltı. Ne donma ne kasma nede bir sıkıntı yok. Ama bütün bunlara rağmen İphoneye göre ucuz ve donanımlı android telefonlar mevcut.
İşin özü Android kasıyor diyip İos bile tekliyor artık. Arkadasımda İp7 var kanka arada kastığı oluyor diyor 2 3 saniye. Yani beyler S8 de pahalı cihaz İp7 de burda parası olan tercihini yapar gider birini alır. Bence o bu iyi muhabbetine girip konuyu alevlendirmeyelim. Çünkü artık iki işletim sistemide birbirlerine çok fazla yaklaştı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler biraz gerçekçi olmada fayda var. Zamanında Nexus cihazlar harici android telefonlar insanlara işkenceydi burda önce bir hemfikir olalım. Millet androidin kasmasından donmasından kaçıp İphoneye sığındı. Fakat noldu ? Son 2 yıldır Android tabiri caizse şaha kaltı. Ne donma ne kasma nede bir sıkıntı yok. Ama bütün bunlara rağmen İphoneye göre ucuz ve donanımlı android telefonlar mevcut.
İşin özü Android kasıyor diyip İos bile tekliyor artık. Arkadasımda İp7 var kanka arada kastığı oluyor diyor 2 3 saniye. Yani beyler S8 de pahalı cihaz İp7 de burda parası olan tercihini yapar gider birini alır. Bence o bu iyi muhabbetine girip konuyu alevlendirmeyelim. Çünkü artık iki işletim sistemide birbirlerine çok fazla yaklaştı.
iOSa hücresel veri ile Note 4de olan sürükle bırak gelmiş.:D

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
3 sene Android, 2 sene iOS kullandım. Özgürlük meselesi tamamen balon bir uydurma.
Ama ben yine de android öneririm. İphone fiyatını hak etmiyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
3 sene Android, 2 sene iOS kullandım. Özgürlük meselesi tamamen balon bir uydurma.
Yav he he der geçerim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Basit bir zil sesini yapmak için bin takla attığımız sistemin özgürlüğü android ile karşılaştırılamaz.

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Yav he he der geçerim.
İphone kullandın mı? Ne kadar kullandın? Söyleyiş tarzına bakarsam hiçbir fikrin yok. Varsa yaz bakalım neymiş.
Yav he he der geçerim.
Basit bir zil sesini yapmak için bin takla attığımız sistemin özgürlüğü android ile karşılaştırılamaz.
Bin takla mı? Müzikleri attığın iTunes üzerinden bir sürükleme ile zil sesi ayarlanıyor. Onu ayarlayamıyorsan telefon kullanma. Nokia da hazır tuşlu telefon çıkarmış.

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
üst segmentte bi cihaz alacaksan ip7de alma s8de alma xz premium gelicek onu al yada ip 7smi 8mi ne gelecek eylulde onu bekle

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
üst segmentte bi cihaz alacaksan ip7de alma s8de alma xz premium gelicek onu al yada ip 7smi 8mi ne gelecek eylulde onu bekle
Tolga hazır S8 fiyatı daha alınabilir yeni gelecek cihazlar muhtemelen daha pahalı olucaktır. Birde sony xz pre öyle çok üretilmedi sınırlı sayıda çıkıcak diye bir yazı okumuştum yurt dışı kaynaklı. Eğer doğruysa hem pahalı hemde fiyatı zor düşer. Yani S8 şuan için fiyatını hak eden en iyi amiral gemisi. İşin ironik yanı bu cümlem oldu. Malesef artık o kadar pahalı oldu ki telefonlar bunlara bile iyi der olduk...

M

Murat Burç

SDN Okuru
İphone kullandın mı? Ne kadar kullandın? Söyleyiş tarzına bakarsam hiçbir fikrin yok. Varsa yaz bakalım neymiş.

Bin takla mı? Müzikleri attığın iTunes üzerinden bir sürükleme ile zil sesi ayarlanıyor. Onu ayarlayamıyorsan telefon kullanma. Nokia da hazır tuşlu telefon çıkarmış.
O kadar kolayki bunu yapmak için millet 5 dklık video hazırlıyor.:D:D

Hiç uzun süreli iPhone kullananım olmadı çok hafif 1 saat 2 saat toplana toplana artık ne olduysa. 1 saat felan diyorum bunların çoğu yeni iPhone alan birine cihazı öğretmek için kullanılan zaman.

Niye iPhoenu uzun süre kullanmadım gidipde 3 saatte şarjı dolan bir cihaza 3500-4500 para vermem.
Benim iPhoneu uzun süreli kullanmamam hiçbirşey bilmediğim anlamına gelmez.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Çokta balon değil, android, iOS, windowsphone kullanmış birisi olarak en kısıtlayıcı ve bunaltıcı alanın ios olduğunu düşünüyorum. Sınavda kopya çekmek için bir slayt açayım dedim kırk takla attım power pointtir şudur budr kurdum, açamadım. Sınavdan çıktım android kullanan tüm arkadaşlar açmış nasiplenmiş benim gibi iOS kullananların hiç biri açamamış...

Androidin dosya formatları ile uyumluluğu daha fazladır, ekstrem durumlar olmadıkça kıvrandırmaz. 20 liralık flash belleği takarsın çalıştırır, iOS için ixpand adı altında 200 liraya gidip özel usb bellek almak zorunda kalırsın ve dahası...

İos para verip özgürlüğünden feragat ettiğin yegane alanlardan birisi...

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Tolga hazır S8 fiyatı daha alınabilir yeni gelecek cihazlar muhtemelen daha pahalı olucaktır. Birde sony xz pre öyle çok üretilmedi sınırlı sayıda çıkıcak diye bir yazı okumuştum yurt dışı kaynaklı. Eğer doğruysa hem pahalı hemde fiyatı zor düşer. Yani S8 şuan için fiyatını hak eden en iyi amiral gemisi. İşin ironik yanı bu cümlem oldu. Malesef artık o kadar pahalı oldu ki telefonlar bunlara bile iyi der olduk...
doğru diyonda belki adamın standartlarını zorlamıyordur o yuzden beklesin dedim zorluyorsa zaten s8de almasın ip7de almasın ama xz premiumun ekranı dehşet bişey o ekranı ben xzden sökcem iphona takacam :p

M

Murat Burç

SDN Okuru
XZ Premium 3500den felan girecek

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
O kadar kolayki bunu yapmak için millet 5 dklık video hazırlıyor.:D:D

Hiç uzun süreli iPhone kullananım olmadı çok hafif 1 saat 2 saat toplana toplana artık ne olduysa. Gidipde 3 saatte şarjı dolan bir cihaza 3500-4500 para vermem.
Benim iPhoneu uzun süreli kullanmamam hiçbirşey bilmediğim anlamına gelmez.
Evet o anlama gelir. 5 Dk' lık video hazırlıyor derken ironide çığır açmışsın. 5 Dk yahu şaka mı bu.
Şarjımın dolması şimdiye kadar 3 saat sürmedi benimkisi limited ed. sanırım..
3500 - 4500 TL ver diyen de yok ortada. Malum ÖTV nin KDV si alındığı yerde bu fiyatını hak etmiyor zaten.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet o anlama gelir. 5 Dk' lık video hazırlıyor derken ironide çığır açmışsın. 5 Dk yahu şaka mı bu.
Şarjımın dolması şimdiye kadar 3 saat sürmedi benimkisi limited ed. sanırım..
3500 - 4500 TL ver diyen de yok ortada. Malum ÖTV nin KDV si alındığı yerde bu fiyatını hak etmiyor zaten.
Düz iPhone modellerinden bahsetmiyorum Pluslardan bahsediyorum 3 saatte şarj oluyorlar.

mehmetcanaksu

Asistan
Reaksiyon puanı
17
ios android sorusuna işletim sisteminden ne beklediğini söylersen daha iyi bir yanıt alırsın bide s8 in yerine hangi iphone modelini düşünüyorsun oda çok önemli

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
doğru diyonda belki adamın standartlarını zorlamıyordur o yuzden beklesin dedim zorluyorsa zaten s8de almasın ip7de almasın ama xz premiumun ekranı dehşet bişey o ekranı ben xzden sökcem iphona takacam :p
Ben dayımın Z5 pre ekranına bakarken dahi sol gözüm ağrıyor :D Xz pre de nasıl bir hyavanımsı ekran koydularsa artık bakamam galiba gözler zaten hassas :D
XZ Premium 3500den felan girecek
Ben ortalama 3699 diye tahmin ediyordum