iOS mu? Android Mi?

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben dayımın Z5 pre ekranına bakarken dahi sol gözüm ağrıyor :D Xz pre de nasıl bir hyavanımsı ekran koydularsa artık bakamam galiba gözler zaten hassas :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Yok 3500den girer 3700den girmez. 3500den girerse çok iyi olur. Hatta 3300e felan girsin. Miss

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
S8 al geç. iPhone modelleri s8'in yanında 6 sene öncenin telefonu gibi duruyor. 7 ve 7 plus bile. Sadece sağlam bir kılıf ve ekran koruyucu alacaksın. Sonra mis gibi kullanacaksın. 3-4 sene kullanılır yani. Bence tek eksiği çift kamera olmaması ama geniş açı falan çok istemiyorsan s8 kamerası da tatmin eder.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Samsungcular ağlıyordu... Cihazları donuyordu rehber geç açılıyordu... 4000 lira verip servis'den değişim alamıyorlardı. Yazı acıyın onlara :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
S8 al geç. iPhone modelleri s8'in yanında 6 sene öncenin telefonu gibi duruyor. 7 ve 7 plus bile. Sadece sağlam bir kılıf ve ekran koruyucu alacaksın. Sonra mis gibi kullanacaksın. 3-4 sene kullanılır yani. Bence tek eksiği çift kamera olmaması ama geniş açı falan çok istemiyorsan s8 kamerası da tatmin eder.
7 plusda varda ne oluyor ki açısı S8den dar zaten. Portreyi düşük ışıkta beceremiyor vb vb.
Beceriyor greenlerde coşuyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Keşke donanımsal destek olsaydı. Hani bu kadar kamera konusunda özellikle gelişmiş bir cihaz için bence bir eksiklik. Umarım s9'da gelir.
Çift kamera Note 8de gelecek.
F değeri F1.7 olduğu için bir yere kadar alan derinliği yapabiliyor ama çift kamera arka ve önü hesapladığı için daha rahat.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Satın alma parasına kirada oturmak ve ev sahibinin ikide bir karşına çıkmasını, her şeye karışabilmesini, çivi çaktırmamasını bırak izinsiz eve eşya aldırmamasını istiyorsan iPhone, evin kendisini istiyorsan Android :D

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
S8 alacaksan al çok güzel telefon ama ıos mu android mi diye sorarsan kimse savunmasın ıos android den çok daha üstün program olarak kolay arayüzü olsun yıllarca hiç kapatmasan bile donma takılma olmadan kullana bilmen olsun ve eb önemlisi güvenlik olarak olsun her konu da ıos güncelleme olarak hiç saymıyorum bile. Ama telefon olarak sorarsan s8 tabi ki de apple ıos'a verdiği önemi ıphone ye verse hiç bir firma karşısında duramaz ıphone yi sevmiyorum çok fazla ama ıos tartışılmaz bir numara

Ant1ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İos al kafan rahat olsun

Son düzenleyen moderatör:

LinkedIn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
10 yıllık Android kullanıcı olarak IOS geçtim memnunum iyiki geçmişim diyorum..

Reaksiyon puanı
30
Satın alma parasına kirada oturmak ve ev sahibinin ikide bir karşına çıkmasını, her şeye karışabilmesini, çivi çaktırmamasını bırak izinsiz eve eşya aldırmamasını istiyorsan iPhone, evin kendisini istiyorsan Android :D

Bu konuda haklısın gerçekten :) Her ne kadar sevmesem de ios'u güçlü yapan iki faktörden bir tanesi de bu. Birincisi de ios'u Apple'ın bizzat kendisinin geliştirmesi.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bu konuda haklısın gerçekten :) Her ne kadar sevmesem de ios'u güçlü yapan iki faktörden bir tanesi de bu. Birincisi de ios'u Apple'ın bizzat kendisinin geliştirmesi.
Bu Apple'ı son kullanıcıya karşı güçlü yapan özellik (Bilinmeyen kaynakları açma yada abuk subuk marketler ve şüpheli apk paketleri yok iPhone'da) ama aslında bu Apple'ın asıl zayıflığı. Apple'ın sistemi kötüye kullanılabilir ve bunun geri dönüşü Android'den çok daha zor olacaktır. Çünkü sistem üzerinde müdahale şansımız Android'e kıyasla çok sınırlı.

iTunes güvenlik zaafiyetleri ve Apple'ın gidişatı ile ilgili biraz tartışalım

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86

Güldüm ya, on numara teşbih yapmış adam. Sanat bu sanat... :D

Nc quattro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kardeş kimin ne dediğine bakma derim hangisine için ısınıyorsa ama ben yerinde olsam iPhone 7 alırım.İstersen AnTuTu puanına bakabilirsin.:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kardeş kimin ne dediğine bakma derim hangisine için ısınıyorsa ama ben yerinde olsam iPhone 7 alırım.İstersen AnTuTu puanına bakabilirsin.:)
Antutuya bakılarak iş mi yapılıyormuş ?
Ona baklırsa Gfxbenche bakarsak S8in Grafik biriminin iOS tarafında telefon bazında rakibi yok ipad prolarda bulunana A9X ve A10X sadece S8in GPUsunu geçebiliyor.

Son düzenleyen moderatör:

Nc quattro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Antutuya bakılarak iş mi yapılıyor muş ?
Ona baklırsa Gfxbenche bakarsak S8in Grafik biriminin iOS tarafında telefon bazında rakibi yok ipad prolarda bulunana A9X ve A10X sadece S8in GPUsunu geçebiliyor.
Kardeş o açıdan demedim.Bilsin istedim sonuçta hepimiz S8'in iPhone 7'den daha mantıklı biliyoruz ama şöyle bir şey var; iOS daha güvenli, Android'den her açıdan daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz.Bazılarımız gerçekten iPhone'u ilahlaştırmış lakin öyle bir şey yok.Yoğun kullanıcıysan iPhone kullanmak saçma bile. Yoğun değilsen zaten android.he bide bayağı ağır uygulama,oyun ise kesinlikle iOS bunu da ekliyim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kardeş o açıdan demedim.Bilsin istedim sonuçta hepimiz S8'in iPhone 7'den daha mantıklı biliyoruz ama şöyle bir şey var; iOS daha güvenli, Android'den her açıdan daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz.Bazılarımız gerçekten iPhone'u ilahlaştırmış lakin öyle bir şey yok.Yoğun kullanıcıysan iPhone kullanmak saçma bile. Yoğun değilsen zaten android.he bide bayağı ağır uygulama,oyun ise kesinlikle iOS bunu da ekliyim.
Niye uygulama oyunsa iOS ? Alakası bile yok kusura bakmayında . iOS daha güvenli demişssiniz neyi güvenli ? Güvenli olduğunu nerden çıkartıyorsunuz . Androidde birisi sisteme sızıp banka hesap bilgilerinizi çaldı da iOSda çalamadığı için falan mı iOS daha güvenli.
Bilindik uygulamaları apkleri yüklersek Rootta atmazsak androide öyle ha babam atla gir çık gibi durum söz konusu değil.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Teknik olarak varsayılanıyla Android, IOS'tan daha güvenlidir. İsterseniz bunu tartışabiliriz sayfalarca :D

Nc quattro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
O kadar kolayki bunu yapmak için millet 5 dklık video hazırlıyor.:D:D

Hiç uzun süreli iPhone kullananım olmadı çok hafif 1 saat 2 saat toplana toplana artık ne olduysa. 1 saat felan diyorum bunların çoğu yeni iPhone alan birine cihazı öğretmek için kullanılan zaman.

Niye iPhoenu uzun süre kullanmadım gidipde 3 saatte şarjı dolan bir cihaza 3500-4500 para vermem.
Benim iPhoneu uzun süreli kullanmamam hiçbirşey bilmediğim anlamına gelmez.
Lan oğlum sen bu forumun belası mısın. Tutturmuşsun android android diye forumda kafa bırakmadın millet tüm gün senle tartışıyor.Bi cimri olduğun için 3000 miş 4000 miş bilmemne.kanıda manıda gerek yok anladınmı kendini aynı başka bir arkadaşın dediği gibi.Şu android mi samsung mu ne kaç tl ödüyor avukatlığın için?söyle bizede o kadar kazançlıysa bizde başvuralım. İos denen işletim sistemi tartışmasız androidden daha kolay, daha güçlü ve daha akıcıdır kullanıcı için eşsiz bir deneyim sunar.ve en önemlisi de Samsung tartışmasız ios'a özeniyor.Şöyle bişey de var; Apple, kesinlikle dünyanın en özgün işletim sistemlerini ve tasarımlı cihazlarını kullanıyor.Ha birde şu android denen çöplüğü kullanan telefonlar 3 yıl sonra kendini çöpte buluyor onlarca kez şahit oldum şimdi bana gelip burda boş çene yapma.İosa gelirsek; rahat rahat yoğun kullanıcı olarak 5-6 sene iPhone kullanmış binbir kişi var çevremde.yani saçma sapan çene yapma gerçekleri değiştirmez ios, androidden bir konuda geri kalıyor o konuda özgürlük.başka bi şey de yok çenen çok uzamış belli.sonuçta gerçekler gerçektir; ios androide bin basar.

Frst22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Artık şu donma kasma muhabbetini bitirsek diyorum S3,S4 çöptü kabul edilebilir ama artık S7 Edge , S8 gibi telefonlar var yapmayın adamlar Android güncellemesi ile telefon hızlandırıyor . S7 Edge'in 6.0 ile 7.0 arası farkına bakın telefon hızlandı bildiğin. Ha Samsung'a laf ediyorsan Sony , Huawei , Xiaomi arayüzlerine bakın en ufak takılan yok. İOS'un yeri ayrı Android'in yeri ayrı herkes bence ihtiyacına göre belirleyip cihaz almalı ikiside birbirine çok yaklaştı artık , İOS daha mı uzun ömürlü evet öyle ama Android'in de aşağı kalır tarafı yok kimseyi üzmez

mgencer05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iOSa hücresel veri ile Note 4de olan sürükle bırak gelmiş.:D

Murat bey çoğu konuda yorumunuz bulunmakta. Şimdiye kadar kullandığınız cihaz sayısı epey çokmu yoksa teknoloji haberlerinde ki yorumların etkisinde kalarak mı yapıyorsunuz yorumları?eleştiri olarak algılamayın son derece iyi niyetli bir şekilde soruyorum.

mgencer05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta sonra yeni telefon alıcam samsung s8 almayı planlıyorum fakat aklımı iphone kurcalıyor ne yapacağım bilmiyorum büyük ihtimal yorumlarda iphone diyen çok olucak kafam gene karışıcak QW:RTQ yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
4 işletim sisteminde epey cihaz kullandım. Sizin bahsettiğiniz iki sistem arasında en don Samsung S7-moto z ve iPhone 6s-iphone 7 kullandım. Tercihim iOS olurdu benim. Ayrıca olaya ekonomik olarak bakarsak iOS deneyip memnun kalmazsanız az bir zararla Samsung s8 e dönebilirsiniz. Fakat önce android alırsanız ve memnun kalmazsanız ekonomik olarak daha fazla Zarara uğrarsınız.

Nc quattro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Murat bey çoğu konuda yorumunuz bulunmakta. Şimdiye kadar kullandığınız cihaz sayısı epey çokmu yoksa teknoloji haberlerinde ki yorumların etkisinde kalarak mı yapıyorsunuz yorumları?eleştiri olarak algılamayın son derece iyi niyetli bir şekilde soruyorum.
Tabi kardeşim.Bu gördüğün Murat varya, eline değmeyen telefon kalmadı maşallah.kendisi uzman geliştirici.dünyaca ünlü,aynı zamanda forumca.forumca daha ünlü,çenesiyle daha da.kendisi kenara oraya buraya atılmış samsung telefonları hırdavatçıya vermekle ünlü.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
İki sisteminde amiral gemilerine kullanıp sonra konuşup sonra yazın adam test buluyor atıyor ee sonra S8 al geç yok özgürlük hebele hübele s7 Edge kullandım şuanda Xiaomi Mi 5s var android ömrü 2 sene cihazda hertürlü şisme oluyor marka farketmiyor android piyasasında en stabil cihazlar Htc amiral gemileri ve Sony amiral gemileridir. Hepsini tek tek kullandım. Şuan elimdeki Mi 5s istediği kadar stabil olsun 6s ile 7 ile baş edemiyor hep hi hata var uygulama donuyor kapanıyor çöküyor ben İphone 6s'de hiç karşılaşmadım bu hatalarla bu forumda inanılmaz sayıda Samsung Fanboyu artmış ki herkee biliyor bu kişileri çok yüz verildi bu kişilere ama yeter hep Samsung samsung yeter lan. İlla küfür ettireceksiniz.

Nc quattro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İki sisteminde amiral gemilerine kullanıp sonra konuşup sonra yazın adam test buluyor atıyor ee sonra S8 al geç yok özgürlük hebele hübele s7 Edge kullandım şuanda Xiaomi Mi 5s var android ömrü 2 sene cihazda hertürlü şisme oluyor marka farketmiyor android piyasasında en stabil cihazlar Htc amiral gemileri ve Sony amiral gemileridir. Hepsini tek tek kullandım. Şuan elimdeki Mi 5s istediği kadar stabil olsun 6s ile 7 ile baş edemiyor hep hi hata var uygulama donuyor kapanıyor çöküyor ben İphone 6s'de hiç karşılaşmadım bu hatalarla bu forumda inanılmaz sayıda Samsung Fanboyu artmış ki herkee biliyor bu kişileri çok yüz verildi bu kişilere ama yeter hep Samsung samsung yeter lan. İlla küfür ettireceksiniz.
Sonunda biri çıktı lan.Sonunda benimle hemfikir çıktı.Samsung samsung android bilmemne başımız kaydı ya.Böyle bir saçmalık görmedim.Sanki biz hiç android kullanmadık Samsung kullanmadık.samsung yeni nesil donmaz yeni nesil tanrı misali bilmemne.Sanki biz s2 kullanıp bunları söylüyoruz.Tövbe estağfurullah.Saçma sapan bi bol çeneli samsung savunması.Yormak zararımıza parmakları yorma kardeşim değmez şu android manyakları için.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
En hesaplı Ayfon 1500 tl, en hesaplı Androidler 500-600 tl den başlıyor.Demek ki en iyi tercih Android.

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Herşeyden önce tarafsız saygılı ve cahil olmamak lazım.. Burda kimse ahkam kesmesin ios'un adnroid'inde kralını kullandık neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz..Bu saaten sonra kimse iosu övmesin bana ios 8'den sonra bitti..