iOS mu? Android Mi?

Bu konuyu okuyanlar

Nc quattro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
En hesaplı Ayfon 1500 tl, en hesaplı Androidler 500-600 tl den başlıyor.Demek ki en iyi tercih Android.
Kar
En hesaplı Ayfon 1500 tl, en hesaplı Androidler 500-600 tl den başlıyor.Demek ki en iyi tercih Android.
Kardeşim o bütçeye göre,ki haklısın iPhonelar fazla pahalı ama ios taraftarıyım;ama en gelişmiş telefonun(s8) 4500 tl olduğunu unutma

Nc quattro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
IMG_0962.PNG

Ekli dosyalar

• IMG_0962.PNG
    IMG_0962.PNG
    90.8 KB · Görüntüleme: 459

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Abi 11 yıl kullandım samsungu 2 senelik telefon istiyorsan Samsung al

Daha önce İphonede kullandım Ve 5 senelik telefon istiyorsan iPhone al şuan bende ip 7 plus var ama benim eski 5 s'i yeğenim kullanıyor telefon 4 yaşında hala güncelleme alıyor.Zçocuk 1 sene daha kullanacak sonra ip 7 alacam diyor
--- Gönderi Güncellendi ---
:D Hacı tüm mesajların Samsung. Heryerde Samsung'u övünüyon naptılar ailene bişey mi yaptılar para mı alıyon napıyorsun. Görsen Grand Prime kullanıyor S8 diye geçiniyor. @ConfickerBelasi tanıdık Conficker senin gib troll buda trollerin sonuda belli zaten

Ya kardeşim şu adama cevap yazmayın lütfen onun yüzünden artık samsungtan nefret etmeye başlayacam :D

Nc quattro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Daha önce İphonede kullandım Ve 5 senelik telefon istiyorsan iPhone al şuan bende ip 7 plus var ama benim eski 5 s'i yeğenim kullanıyor telefon 4 yaşında hala güncelleme alıyor.Zçocuk 1 sene daha kullanacak sonra ip 7 alacam diyor

Ya kardeşim şu adama cevap yazmayın lütfen onun yüzünden artık samsungtan nefret etmeye başlayacam :D
Aynen kardeşim bu adam yüzünden birdaha Samsung telefon almamayı düşünmeye başladım

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Adam doğru yolu gösteriyor. Apple'ı övmek çok mantıksız. Hem pahalı hem de kullanışsız. İphone 8'e bizim evin pencere çerçevelerini takacaklarmış fiyatı 5000 tl:D

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
:D Hacı tüm mesajların Samsung. Heryerde Samsung'u övünüyon naptılar ailene bişey mi yaptılar para mı alıyon napıyorsun. Görsen Grand Prime kullanıyor S8 diye geçiniyor. @ConfickerBelasi tanıdık Conficker senin gib troll buda trollerin sonuda belli zaten

Ya kardeşim şu adama cevap yazıp yüceltmeyin onun yüzünden artık samsungtan nefret etmeye başlayacam :D
Adam doğru yolu gösteriyor. Apple'ı övmek çok mantıksız. Hem pahalı hem de kullanışsız. İphone 8'e bizim evin pencere çerçevelerini takacaklarmış fiyatı 5000 tl:D

Yoo gayet kullanışlı bir kere Samsung cebime sığmıyordu apple sığıyor.Üstelik 7 plus birde.Mış ile iş olmuyor laf ile peynir gemisi yürüseydi şuan Apple'ın sahibi bendim :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
@SONG JOONG KI Şunu Murat Zorluya atsana bi Ekran görüntüsü alarak

Yalanınız batsın. Evet 7 plus sığıyor S7 Edge sığmıyor. Not: İkiside 5.5 inç
,OF27UfEmyUufCVSFLXsQ1Q.jpg

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
@SONG JOONG KI Şunu Murat Zorluya atsana bi Ekran görüntüsü alarak

Yalanınız batsın. Evet 7 plus sığıyor S7 Edge sığmıyor. Not: İkiside 5.5 inç
Hayır yanlış biliyorsun , iPhone 'un arkasındaki Elma logosu cebe daha rahat sığmasını sağlıyor . :) :)

Deliricem ya harbiden adam 7 Plus sığıyor S7 edge sığmıyor dedi . Görmesek telefonları tutmasak adama inancaz . Böyle atıp tutuyorlar bir de tartışma çıkarıp çıkarıp milleti suçluyosunuz .

Adam Samsung Fanboyu filan değil sadece Samsung S6 dan sonra gerçekten çıtayı yükseltti , eskiden yerden yere vurduğum bir firmaydı . Ama bunlara ne desek boş .

Ekli dosyalar

• ,OF27UfEmyUufCVSFLXsQ1Q.jpg
    86.3 KB · Görüntüleme: 321
M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayır yanlış biliyorsun , iPhone 'un arkasındaki Elma logosu cebe daha rahat sığmasını sağlıyor . :) :)

Deliricem ya harbiden adam 7 Plus sığıyor S7 edge sığmıyor dedi . Görmesek telefonları tutmasak adama inancaz . Böyle atıp tutuyorlar bir de tartışma çıkarıp çıkarıp milleti suçluyosunuz .

Adam Samsung Fanboyu filan değil sadece Samsung S6 dan sonra gerçekten çıtayı yükseltti , eskiden yerden yere vurduğum bir firmaydı . Ama bunlara ne desek boş .
Sen şu attığım resmi bir yere iliştir Benim yukarda yazdığım şeyin SSini al at buraya arkadaş beni engellemiş görsün ne dediğimi

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685

Öyle mi eski S7 edge kullanıcısıyım ve yarın sırf senin için babama verdiğim S7 edgemi alacam ikisinde cebime koyup foto çekecem ve senin bu dediğini çökertecem.oran %100 ben kimseyle tartışma felan çıkartmıyorum bana Murat burç ağzıyla konuşmayın kendi ağzınızla konuşun sen eline almışın ben 1bsene kullandım o telefonu neden değiştirdim biliyormusun düştü düştü.Bak babamın cebine sığmadığından adam cüzdanın arkasına koyuyor yarın hepsini çekip buraya koyacam

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358

Bu resme bak , gözlerinde sıkıntı yoksa ya da daha doğrusu Apple gözünü kör etmediyse görürsün S7 edge'in daha küçük olduğunu .

Bunada dersin şimdi iPhone 7 Plus daha küçük diye ? Beklerim.

Bu arada bu konuları en gerisinden takip ediyorum şuan boşum ve teknolojik şeyleri okumak hoşuma gidiyor , okurken sinirlendim , adam doğru düzgün foto atıyor kanıt gösteriyor siz ise anca Apple öyle kasmaz böyle kasmaz filan diyorsunuz ona sinirlendim .

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Ekli dosyayı görüntüle 24135
Bu resme bak , gözlerinde sıkıntı yoksa ya da daha doğrusu Apple gözünü kör etmediyse görürsün S7 edge'in daha küçük olduğunu .

Bunada dersin şimdi iPhone 7 Plus daha küçük diye ? Beklerim.

Bu arada bu konuları en gerisinden takip ediyorum şuan boşum ve teknolojik şeyleri okumak hoşuma gidiyor , okurken sinirlendim , adam doğru düzgün foto atıyor kanıt gösteriyor siz ise anca Apple öyle kasmaz böyle kasmaz filan diyorsunuz ona sinirlendim .

Ya kardeşim ben kullandım ben bunlara bakmam başıma gelene bakarım 1 sene kullandığım telefonu senden öğrenmem Murat burç a söylediklerim sinir etmiş avukatı mısın sen ?

Senin S7 edge dediğin telefon yere eğildiğimde cebimden nasıl çıkıp düştüğü belli olmayan bir telefon Ayrıca ben iPhone'den daha büyük diye birşey demedim niye istediğiniz yöne dümen kırıyonuz ben cebe girmiyor dedim Onuda açayım

Senin S7 edge dediğin telefon kılıfsız ip7 ye göre dış yapısı sabun gibi kaygan bir telefon dolayısıyla ben eğilince kayganlığından ötürü cebimden çıkıp düşüyor aynı sorun ip7 plusta yok.Cepten çıktığı fark edilmeden düşer diye babamda göğsünde gezdiriyor telefonu

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Sabahtan beridir 4 kişiye Samsung önerdim 3 tanesi j7 bir tanesi S7 ben mi Samsung düşmanıyım ? 11 sene kullandım istersen samsunglarımı çeker yayınlarım evdeler daha ama Murat bey ile tartışma sebebim bence insanları biraz baskılıyor ona kızıyorum onunla atışıyorum buda beni Samsung düşmanı gibi gösteriyor Samsung düşmanı olsam neden 11 sene kullanayım profilim bunu kanıtlar bak yazdım orada

Sadece başka bir telefon almak istedim ara verdim ve galaxy x ile dönmek istiyordum bu atışmalar beni gerçekten soğutacak samsungtan

Çok sıkboğaz etti beni bak onunla atışmayı bıraktım

2 kişiye Sony
1 kişiye xaomi
3 kişiye lg
4 kişiye Samsung önerebilirim sırf sinirden önermiyordum.

Son düzenleme:

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ya kardeşim ben kullandım ben bunlara bakmam başıma gelene bakarım 1 sene kullandığım telefonu senden öğrenmem Murat burç a söylediklerim sinir etmiş avukatı mısın sen ?

Senin S7 edge dediğin telefon yere eğildiğimde cebimden nasıl çıkıp düştüğü belli olmayan bir telefon Ayrıca ben iPhone'den daha büyük diye birşey demedim niye istediğiniz yöne dümen kırıyonuz ben cebe girmiyor dedim Onuda açayım

Senin S7 edge dediğin telefon kılıfsız ip7 ye göre dış yapısı sabun gibi kaygan bir telefon dolayısıyla ben eğilince kayganlığından ötürü cebimden çıkıp düşüyor aynı sorun ip7 plusta yok.Cepten çıktığı fark edilmeden düşer diye babamda göğsünde gezdiriyor telefonu
1 - Murat Burç 'a söylediklerinden dolayı değil , Apple'ı körü körüne savunmandan sinir oldum neden adamı savunayım ki durup dururken
2 - Sen kullandın diye bir şey yok telefonun büyüklüğü belli , ayrıca cebinden çıkması malzemeyle alakalı olmaz , olur ama atıyorum böyle tırtıklı bir malzeme filan olsa neyse 2 side büyüklüğüne göre eğilince cebinden rahatlıkla çıkar , büyük olan hemen çıkar , buda iPhone 7 Plus çıkar demek oluyor .

Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum .

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
1 - Murat Burç 'a söylediklerinden dolayı değil , Apple'ı körü körüne savunmandan sinir oldum neden adamı savunayım ki durup dururken
2 - Sen kullandın diye bir şey yok telefonun büyüklüğü belli , ayrıca cebinden çıkması malzemeyle alakalı olmaz , olur ama atıyorum böyle tırtıklı bir malzeme filan olsa neyse 2 side büyüklüğüne göre eğilince cebinden rahatlıkla çıkar , büyük olan hemen çıkar , buda iPhone 7 Plus çıkar demek oluyor .

Yanlış hem enden dar S7 edge hemde kaygan arkası cam gibi ip7 Plus eni geniş birazdaysa kenarı cebin içine giriyor boydan büyük o yüzden eğilince sıkışıyor cebin üsttarafıyla bu biraz Çan'ımı yakıyor ama diğeri birden kayıyordu ben bunu fark etmesem telefon gitti zaten elimden kayıp düştü Ve ekran felan gitti neyse benim Yoksa Samsung ile bir alamadığım yok hatta çok seviyorum sevmesem 11 sene almam ki evdeki tüm telefonları ben alırım annemde Samsung grand neo babamda Samsung S7 edge eşimde Samsung j 7 eğer füşman olsam evi Samsung ile donatmam tv lerden biri bile Samsung ben konuşamıyorum ama Murat ile konuş üzerime bu kadar gelmez ise bende eski kimliğime dönerim

M

Murat Burç

SDN Okuru

Murat Zorluya söyler misin ? Benim adımı anmasın ve benim hakkımda konuşmasın.
Göz ardı etti sürekli arkamdan konuşuyor nedir bu ? Göz ardı etti benimle işi bitti yeter artık.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Wawe 723
E250
Galaxy ace
Duos
S7 edge

Bunlar benim kullandıklarım

Note 4 babalar günü hediyemdi o zaman
Samsung grand neo anneler günü hediyem
Samsung j 7 buda eşime Doğum günü hediyem

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Marka için de bu kadar boş tartışılırmı. Epıl atfonun fiyatını 400 tl ye düşürsün, düşünmeden alırım.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Marka için de bu kadar boş tartışılırmı. Epıl atfonun fiyatını 400 tl ye düşürsün, düşünmeden alırım.
:D:D
Wawe 723
E250
Galaxy ace
Duos
S7 edge

2018 galaxy x ciddi düşünmeye başladım benim cezb etti internette yazanlar

Son düzenleme:

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Yanlış hem enden dar S7 edge hemde kaygan arkası cam gibi ip7 Plus eni geniş birazdaysa kenarı cebin içine giriyor boydan büyük o yüzden eğilince sıkışıyor cebin üsttarafıyla bu biraz Çan'ımı yakıyor ama diğeri birden kayıyordu ben bunu fark etmesem telefon gitti zaten elimden kayıp düştü Ve ekran felan gitti neyse benim Yoksa Samsung ile bir alamadığım yok hatta çok seviyorum sevmesem 11 sene almam ki evdeki tüm telefonları ben alırım annemde Samsung grand neo babamda Samsung S7 edge eşimde Samsung j 7 eğer füşman olsam evi Samsung ile donatmam tv lerden biri bile Samsung ben konuşamıyorum ama Murat ile konuş üzerime bu kadar gelmez ise bende eski kimliğime dönerim
Tamam neyse boşver , siz özelden halleşin .

UNEXPERT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende şuan iphone var 2 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntısı yok ama android al derim çünkü bazı istediğin özellikleri ios vermeyebiliyor :)

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Wawe 723
E250
Galaxy ace
Duos
S7 edge

2
Not : Adam benle barıştı .
aynen barıştım yeter bu kadar atışmak ya Samsung da olsa applede parası bana mı geliyor yok veya Muratbeye mi geliyor hayır aksine bizden çıkıyor o yüzden bizim olmayanla ilgili çok tartıştık yeter

Nc quattro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2

aynen barıştım yeter bu kadar atışmak ya Samsung da olsa applede parası bana mı geliyor yok veya Muratbeye mi geliyor hayır aksine bizden çıkıyor o yüzden bizim olmayanla ilgili çok tartıştık yeter
Aynen kardeşim bunu Murat'a ayrıntılı bir şekilde açıklaman gerekir çünkü anroidden soğuduk artık.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Şimdiye kadar android eleştirdim birazda iOS eleştirecem

Tamam iOS stabil tamam iOS uzun süre gidiyor androide göre ama android özgür ve çok geniş bir sistem.ios böyle değil iOS Ta bazı zorunluluklar var.Mesela WiFi bağlamak zorundasın

Bence en büyük eksiklik herkes tasarım diyor ama bu değil kimsenin çok bahsetmediği yakıcı bir eksiklik 100 mb üzeri güncellemelerin hücresel veri ile yapılamıyor olması güncellemeler için evde internet olmadı gerekiyor.Ya paramla internet yüklüyorum Ve güncelleme yapamıyorum saçmalık.Bu en büyük eksik tasarımdan daha önemli.

Keza yine hücresel veri ile internetten müzik felan indiremiyorsunuz.

Eski telefondaki müzikleri Yen'i aldığınız iphoneye aktarmak için iTunes ve bilgisayara ihtiyaç var.Bu arada iTunesi bilgisayara yüklemek için WiFi bağlantınız olmalı.

Mesela app storeden birşey satın alacaksanız ya kart bilgilerinizi vereceksiniz ( ki ben hiç vermem ) yada mutlaka Türkcell abonesi olmanız gerekli.

Tasarım konusuna değinmeyecem çünkü bu konu göreceli bir kavram kişiden kişiye değişir.Saygı duymak gerekir.
Aynen kardeşim bunu Murat'a ayrıntılı bir şekilde açıklaman gerekir çünkü anroidden soğuduk artık.
Yok sıkıntı yok murat bey ile aramda bence sizde tartışmayın insanların telefon yüzünden biribirini kırması gereksiz birşey

Nc quattro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şimdiye kadar android eleştirdim birazda iOS eleştirecem

Tamam iOS stabil tamam iOS uzun süre gidiyor androide göre ama android özgür ve çok geniş bir sistem.ios böyle değil iOS Ta bazı zorunluluklar var.Mesela WiFi bağlamak zorundasın

Bence en büyük eksiklik herkes tasarım diyor ama bu değil kimsenin çok bahsetmesini yakıcı bir eksiklik 100 mb üzeri güncellemelerin hücresel veri ile yapılamıyor olması güncellemeler için evde internet olmadı gerekiyor.Ya paramla internet yüklüyorum Ve güncelleme yapamıyorum saçmalık.Bu en büyük eksik tasarımdan daha önemli.

Keza yine hücresel veri ile internetten müzik felan indiremiyorsunuz.

Eski telefondaki müzikleri Yen'i aldığınız iphoneye aktarmak için iTunes ve bilgisayara ihtiyaç var.Bu arada iTunesi bilgisayara yüklemek için WiFi bağlantınız olmalı.

Mesela app storeden birşey satın alacaksanız ya kart bilgilerinizi vereceksiniz ( ki ben hiç vermem ) yada mutlaka Türkcell abonesi olmanız gerekli.

Tasarım konusuna değinmeyecem çünkü bu konu göreceli bir kavram kişiden kişiye değişir.Saygı duymak gerekir.
iOS'ta telefon numarası ile satın alım yok bayağı uğraştım bulamadım ve ayrıca androidin özgürlüğüne laf edemezsiniz.ben bir mesaj sesi ayarlamak için ne kadar uğraşıyorum.iOS kullanıcıyı kısıtlıyor ama jailbreakten sonra öyle bir sıkıntı yok.Android ise tamamen özgür kimse kötülemiyor çünkü zaten androidi hemen hemen tüm telefonlar kullanıyor eğer rezalet olsa bu kadar firma bu işletim sistemini kullanmazdı.Kendine göre birşey geliştirirdi ancak Apple bayağı yüksek bütçeli ve herşeyi kendisi yapıyor.Yani bu bana daha orjinal geliyor ne biliyim.Her neyse androidi kötüleyen yok,sadece iOS denen işletim sisteminin Android'den daha güçlü ancak güncelleme açısından farksız olduğunu düşünüyorum bu kadar.