LG G2 İçin G Pro 2 Port Rom Yüklenmesi ve Özellikleri

Bu konuyu okuyanlar

ermirza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben yükledim rom gayet başarılı...Knock Code kısmı kafama takıldı ekran kapalıyken uyku modunda yani çalışmıyor kilit ekranındayken çalışıyor uyku modunda çalıştıramıyormuyuz bunu?

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben yükledim rom gayet başarılı...Knock Code kısmı kafama takıldı ekran kapalıyken uyku modunda yani çalışmıyor kilit ekranındayken çalışıyor uyku modunda çalıştıramıyormuyuz bunu?
Denemedim ama siz denediniz. Demekki çalışmıyor. Bizde öğrenmiş olduk.. :)

seyithan42

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ANLATIM

Arkadaşlar gpro2 romunun g2’den farklı olarak bize neler sunduğundan bahsedeceğim. Ben bu rom’a geçmeden önce fazla bilgim yoktu ve tereddütlüydüm. Benim gibi tereddüt yaşayanlar buradan neler var neler yok baksın ona göre karar versin. Şimdi neler var bakalım;

1-Hava durumu widget’ı şeffaflaşmış. Sanal tuş öğe sayısı 5 e çıkmış. Qslide kısayolu da eklenince daha kullanışlı oluyor.

u9a7evat.jpg

u3u6ypeq.jpg

2-Tek elle kullanımı kolaylaştırmak için Mini görünüm modu geliştirilmiş. Sanal tuş takımı üzerinden sağdan sola ya da soldan sağa kaydırma yapıldığında ekran küçülüyor ve tek elle kullanım kolaylaşıyor.

subuqamu.jpg

3-Radyo özelliği aktif oluyor.
dabyqyte.jpg

4-Telefon görüşmesinde ahize sesi daha temiz sanki.

5-Kamera.. Buraya ekstra parantez açıyorum.

-Odaklanma süresi kısaltılmış
-Özellikle gece video çekimlerinde yaşanan fps düşüşü düzeltildi
-Stock romda cografi etiketleme aktif hale gelmesine rağmen bir bakmışsın devre dışı kalmış.Bu sorun kalktı.
-Sihirli odan denen yeni bir mod eklendi. Bu sayede çektiğiniz resmin odağını sonradan değiştirerek ilginç aksiyonlar yapabilirsiniz.

agana9a9.jpg

-UHD video çekme, 720p slowmotion(120 kare) ve 720p(60 kare) video çekim özellikleri eklendi. UHD video hakkında yorum yapamıyorum. Ben bunu görüntüleyecek bir ekran olmadığı sürece gerek görmüyorum. Fazla yer kaplıyor çünkü. Slowmotion güzel ama ışık olan ortamda etkili oluyor ve çok net bir görüntü vermemekle beraber eğlenceli anlar yakalamayı sağlıyor.
-Kamera menüsünde kasma yok.

6-Gözle görülür bir performans artışı var. Şak diye kamera açılıyor mesela. Çok beğendim.

7-EasyHome denen bir özellik eklenmiş. Daha sade bir menü için sanırım. (g2 stock romda varmıydı hatırlamıyorum)

mudu8ema.jpg

8-Knock kode özelliği var. Güzel çalışıyor ama ben pek beğenmedim. Arkadaşım tuşlama kombinasyonumu hemen çözdü ve telefonu açtı. Yüz tanımayı tavsiye ederim.

9-Çoklu görev yöneticisi.. En beğendiğim özelliklerden biri. Aynı anda iki adet programı ekranı ikiye bölerek kullanabiliyorsunuz. En güzel yanı tüm programlar destekleniyor. İstisnasız. Oyun bile açılıyor bu şekilde.

y6e7e2am.jpg

10-QuickWindow özelliği geliştirilmiş. G2 romundan farklı olarak çağrı geçmişine erişebiliyoruz, gelen mesajları okuyabiliyoruz, resim çekimi için kapağı açmadan ses kısma tuşuna basarak kamerayı aktif edip o küçük pencereden resim çekebiliyoruz.

11-Yazdırma özelliği eklendi. Henüz deneyemedim.

12-Oyunlardan destekleyenlerde sanal tuş takımının kaybolması var. Dead trigger2 de çalışıyor.
nutu5a8a.jpg

Şimdilik anlatabileceklerim bunlar. Herkese tavsiye edilir. 4.4.2 bekleyeceğimize ondan da fazlasını almak isteyenlerin adresi gpro2 port romu olmalı. Peki Kurulum nasıl?

KURULUM

Gpro2 port rom yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın. Öncelikle telefonunuzda 4.2.2 rom yüklü olmalı. 4.4.2 rom üzerinden recovery kurulamıyor (ben kuramadım). Telefon başlangıç ekranında kalır yoksa..

İşlem Sırası:

Önce yüklü değilse [Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1’ün içindeki driver’ı yükleyin. Bu lg usb driverlarıdır.
Sonra telefonunuza OptimusRs-LG G Pro 2 Port For LG G2-V4.3.zip ve KK_Baseband_D802.zip’i atın.

1-ROOT İŞLEMİ:

-Telefonunuzun geliştirici ayarlarına girip usb hata ayıklama modunu, sahte konumlara izin ver modunu aktif edin. Aynı yerde bulunan uygulamaları usb üzerinden doğrulayı pasif edin.
-Telefonu şarj edin modunda pcye bağlayın. Telefonda bir izin ekranı çıkacak her zaman deyip onay verin.
-ioroot10.rar ı klasöre çıkarıp içindeki root.bat dosyasını çalıştırın. Enter’a basın ve root tamam.

2-RECOVERY YÜKLEME

-[Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1.zip dosyasını klasöre çıkarın.
-Telefonu root işlemindeki adımlar gibi pcye bağlayın
-runme.bat dosyasını çalıştırın.
-“b” harfine basıp enter yapın
-“1”e basıp enterlayın
-Flash recovery seçin(2ye bas enterla)
-d802 için 3e basıp enterlayın
-son adımda 4e basıp enterlayın
Flash işi bitince restart atıp recoverye girecek. Wipe’a girip internal storage hariç hepsini seçin ve wipe yapın. Sonra install’a gelip önce romu bulup flaslayın. Gelen ekran sizi yönlendirecektir. Aroma installer çünkü. Yükleme tamamlandıktan sonra kkbaseband bulup yükleyin ve restart edin. Güle güle kullanın..
Anlatım biraz amatörce. Tecrubeniz yoksa şansınızı zorlamayın.

[Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1.zip

https://portal.superdepo.net/Shares/...a-112931b4c48c

ioroot10.rar

https://portal.superdepo.net/Shares/...d-100c41395085

KK_Baseband_D802.zip

https://portal.superdepo.net/Shares/...1-34b1661f4328

OptimusRs-LG G Pro 2 Port For LG G2-V4.3p.zip

https://portal.superdepo.net/Shares/...e-8d0342469277

*Uploadlar bana aittir. İndirmede sorun yaşamamanız için.
Kardesim bu ialwmi pc den mi yapacaz

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
G Pro 2'de kalem falan gelse onun yazılımları olsa,birde Rom'u çıksa tadından yenmez.

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Su ısınma olayına el atilsa keske oyun oynarken cok ısınıyor o yuzden oynamıyorum biraz korkutuyor. Elimde patlicak diye.

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ekran süresi düzeldi. Zamanla daha iyi oluyor. Şu an 4.30 saat aldım ve hala yüzde 30 şarj var.
ga5adygy.jpg

oocinn_

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bide benim hava durumu şeffaflaşmadı bu istediğim ni özellik ti.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
hocam gözünü seviyim 4.4.2 icinde bi seyler ayarla cok begendim ben bu romu😄
bide şarj süresi nasıl etkileniyor bu romda

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
roma pek göz atmadım ama bir kullanıcı 4 k video çektiğini söyledi g2 ile çekmiş bu 4k yı sanırım ? öyle ise diğer güncellemelerde g2 ye 4k video cekme özelliğinide vericeklerdir demekki :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu rom orjinalmi ? bu romu kurarsam bana ne gibi + ve - leri olur üşenmeden bir arkadaşımız yazabilirmi hihi :)

ZENGİN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lg forumu. Lg romu.

Siz halen bu romu kullanıyor musunuz? Türkiye için verilen 4.4 yazılımından bayağı bir şikayetler var. Kablosuz veri aktarımı dışında bir bu romda sorun olmadığını belirtiyor kullanıcılar. Batarya süresi 4.2 ile kıyaslanınca durum nasıl? bilgilendirme yaparsanız memnun olurum.

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hocam gözünü seviyim 4.4.2 icinde bi seyler ayarla cok begendim ben bu romu😄
bide şarj süresi nasıl etkileniyor bu romda

Birşey ayarla derken kardeşim. Bu romu kullanmak için önce sürüm düşmen lazım sonra anlatımdaki adımları tekrarla.

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
roma pek göz atmadım ama bir kullanıcı 4 k video çektiğini söyledi g2 ile çekmiş bu 4k yı sanırım ? öyle ise diğer güncellemelerde g2 ye 4k video cekme özelliğinide vericeklerdir demekki :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu rom orjinalmi ? bu romu kurarsam bana ne gibi + ve - leri olur üşenmeden bir arkadaşımız yazabilirmi hihi :)

Rom orjinal gpro2 romu. Artı ve eksileri resimli olarak ilk mesajda bulabilirsiniz.

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Siz halen bu romu kullanıyor musunuz? Türkiye için verilen 4.4 yazılımından bayağı bir şikayetler var. Kablosuz veri aktarımı dışında bir bu romda sorun olmadığını belirtiyor kullanıcılar. Batarya süresi 4.2 ile kıyaslanınca durum nasıl? bilgilendirme yaparsanız memnun olurum.

Evet hala kullanıyorum. Neredeyse 1 ay oldu. Gayet memnunum. 4.4.2 ile aynı olan bir durum var. O da arama yaparken ve aranırken ekranın geç gelmesi. Onun dışında Rom mevcut 4.4.2den daha özellikli. Şark süresi olarak öncelerden de dediğim gibi yüzde 10 15 lik bir düşüş var gibi. Onu da performans artışına ve ekstra özelliklere vererek yok sayıyorum.

oocinn_

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İlk romu kurarken seçenekler vardı ben hep üsttekini seçtim işte. Telefonda sadece lg yazan tema var.

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şeffaf temayı seçmemiş olabilirsin o zaman. Tüm özellikleri kurmak daha iyi olurdu. Sonradan siliniyor istersen. Tekrardan yükleme yap istersen. Sadece romu tele at clockwork moda gir kurulum gerçekleştir. Bu sefere tüm özellikleri seç.

oocinn_

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şeffaf temayı seçmemiş olabilirsin o zaman. Tüm özellikleri kurmak daha iyi olurdu. Sonradan siliniyor istersen. Tekrardan yükleme yap istersen. Sadece romu tele at clockwork moda gir kurulum gerçekleştir. Bu sefere tüm özellikleri seç.

Wipe yapmadan recovery den tekrar yükleyemezmiyim

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Wipe yapmadan recovery den tekrar yükleyemezmiyim
Bu şekilde olur diyemem sana. Hiç denemedim çünkü. Sadece tema port etme olsa olur da.. Bu şekilde bilmiyorum. Sistemde sıkıntı olabilir wipe yapmazsan büyük ihtimalle.