Arama sonuçlarınız

1. 46imt

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

2. 46imt

Linux işletim sisteminin ismini ve başlat menüsü ikonlarını nasıl değiştirebilirim?

Hangi dağıtım üzerine yapacaksınız.
  3. 46imt

SSD aldım ve sanırım kazıklandım!

Teknolojik bir ürün alırken büyük yerlerden alın.
  4. 46imt

Pardusa geçmeyi düşünüyorum

Geçebilirsin ama kurumsal işler için daha iyi bir seçenek olabilir Pardus kişisel kullanım için sana daha iyi hizmet edecek daha iyi dağıtımlar var.
  5. 46imt

Pisi Linux KDE (Son hali benden bu kadar)
  6. 46imt

Bol buglu günler dilerim sana Fedora KDE yerine openMandriva yükleyin sisteme.
  7. 46imt

Dağıtım: Pisi Linux Masaüstü ortamı: KDE. İkon teması: Tela Dark. İmleç teması: Vimix. Genel tema: Edna
  8. 46imt

Linux Manjaro .deb dosyası sıkıntısı

Resmi depoda opera var.
  9. 46imt

Dağıtım: Manjora. Masaüstü ortamı: Xfce. İkon teması: Tela. İmleç teması: Vimix white. Genel tema: Layan Dark. Pencere teması: Layan Dark. Xfce panel eklentisi: Dockbarx Xfce eklentisi.
  10. 46imt

En Sevdiğiniz Linux Dağıtımı

Manjaro Pisi Linux Arcolinux Fedora
  11. Ekran görüntüsü_2021-03-03_11-46-40.png

Ekran görüntüsü_2021-03-03_11-46-40.png

Dağıtım: Manjora. Masaüstü ortamı: Xfce. İkon teması: Tela. İmleç teması: Vimix white. Genel tema: Layan Dark. Pencere teması: Layan Dark. Xfce panel eklentisi: Dockbarx Xfce eklentisi.
  12. 46imt

En Hafif ve Görünümü Hoş Masaüstü Ortamı Hangisi?

Kde yükleyebilirsin ama zamanla ağırlaşır Xfce yüklersen ilk başta sana win 95 tarzı bir ekran karşılar eğer özelleştirmelerini yaparsan vazgeçilmezin olur.
  13. 46imt

EFI Shell Sorularımızı Yanıtladı

Genel sorular ?benim sorunum orada olmamasına sevdim çünkü genel olmak hiç hoşuma gitmez. (Ciddiyim)
  14. 46imt

Linux üzerinden Pyton

Kurs sırasında windows üzerinden bir işlem yoksa sıkıntı olmaz.
  15. 46imt

Bilgisayarıma Linux kurarsam ekran kartımdaki "Kod 43" hatası düzelir mi?

Sorun büyük ihtimal donamım kaynaklı ama driver ile sorun olmuş olabilir windows kullan arkadaşların en güncel driver kurunca genelde ekranlarında kaymaları ve renk renk üstüne biniyor. Olası çözüm : Yazılım kaldırma yerine gir sonra Nivida ilgili herşeyi sil 3D filan ne varsa sonra ekran...
  16. 46imt

Türkler ve müslümanlar denince aklınıza ilk ne geliyor

Müslüman denince: Din, Peygamber, Allah, güzel insan Gerçek Müslüman ülkeler (Günümüzde maalesef bulunmamaktadır.) Ülkesinisi şeriat adı aldında dikdörlüklük rejimi ile yöneten araplar ve Şii islam adı altında Faşist fars diktatörlüğü geliyor (Güney Azerbaycandaki Sıkıntılar) Hicaz, mekke...
  17. 46imt

Slackware 4 yıl aradan sonra yeniden güncelleme aldı

Güzel haber.
  18. 46imt

Arch'a başlamak istiyorum.

İlk manjaro kullan.
  19. 46imt

Bu pisi değil
  20. 46imt

21. 46imt

[Haftanın Dağıtımı]Pardus'a merhaba deyin!

@Ram_kafasi Pardus deposunda tüm masaüstü ortamları bulunuyor yani iila sadece Xfce ve gnome kullanmasına gerek yok.
  22. 46imt

2012 zamanından kalma. Zevkler ve renkler tartışılmaz.
  23. 46imt

Plank Ekranda İz Çıkarıyor

@MyNameİsJOHNNY, ayarlara gir pencere yöneticisi ayarların birleştirici altında ayarı var. Eğer mesaj yazarsan ancak yarın cevap verebilirim.
  24. 46imt

Linux Mint'te Xfce, MATE Edition ne anlama geliyor?

Arayüz isimleri üç farklı arayüz ile kurulumu yapabilirsin Xfce, Cinnamon, Mate bunlar masaüstü ortamıdır.
  25. 46imt

2.1 sürümde böyle bir hata var geliştiricilerde bu konun farkında sorun calamaras yüzden oluyor sistem ile tam bir uyumu yok o yüzden yeni sürüm ile yalı geliyor tam uyumlu olarak onu bekle tüm sorunları halletmişler son testler yapılıyormuş yakında çıkar bizde kullanırız.
  26. 46imt

Pisi Linux Xfce
  27. 46imt

Opensuse leap işletim sistemi önerir misiniz?

OpenSUSE ve Xfce çok güzel bir ikili oluyor.
  28. 46imt

Zoom Türkçe Yama | Linux'ta Zoom'u Türkçe Yapma (GNU/Linux)

Kurulumu ney ile yaptınız hızlı kurulumlamı yoksa grafik kurulumlamı (deb paketi olan)
  29. 46imt

Wiki olarak paylaşmam için izin almam gerekmiyor. Ayrıca sonra kaldırma ihtimalleri var lisans sorunu yüzünden sonuçta kapalı kaynak bir uygulamaya müdahale ediyor.
  30. 46imt

Zoom Türkçe yama için pisi paketini güncelledim. Pisi dosyasına çift tıklama ile kurabilirsiniz. Sonra menüden Zoom Türkçe Yama adındaki uygulamayı açın terminal ekranında size şifrenizi soracaktır sonra bağımlılıklarla ilgili bir soru soracak ona evet yazın. Sonra grafiksel kurumlum ekranı...
  31. 46imt

@GNU or NOT galiba sendin tam hatırlamıyorum biri bana plank sistemi yavaşlatıyor demişti bende baktım evet gerçekten yavaşlatıyor uygulamaların açılma hızını filan etkiliyor bende plank olmadan yaptım. (Sanal makinede test ettim.)
  32. 46imt

Pisi Linux Xfce (Plank filan yok.)
  33. 46imt

Terminalden kurtulun, son kullanıcı için basitleştirildi

Bence de Fedora tabanlı olanlar için bu türden bir uygulama gerekli dnfdragora adamı deli ediyor.
  34. 46imt

[Haftanın Dağıtımı]Pisi Linux'a merhaba deyin!

@van hox haklısın denemeden yorum yapan çok bu yüzden onları kınıyorum ilk önce bir deneyin sonra yorum yapın ben pisi kullanıyorum öyle ahım şahım bir eksik yok sadece systemd olmadı için sistemde gnome filan konamıyor onun içinde çalışmalar sürüyor takvim ve saat yerine basınca çöküyormuş onu...
  35. 46imt

Dur naptın daha yeni başlıyorum ? Sıradaki hedef LxQT.
  36. 46imt

Onlar üzerinde çalışmalar devam ediyor ama en önemlisi şıkıstırma yönetimi değişiyor ve yalı sisteme uefi desteği ile geri geliyor.
  37. 46imt

Yeni sürüm ile bir çok değişiklik olacak.
  38. 46imt

Linux Dağıtımı Geliştirmek?

@GNU or NOT systemback Debian hariç başka dağıtımlarda çalışıyormu?
  39. 46imt

EFI Shell Merak Ettiğiniz Soruları Bekliyor!

Pisi Linux hakkında ne düşünüyor. Başka bir forumda hesabı var mı? En sevmediği üye hangisi Hobileri.
  40. 46imt

Oyunlarda Klavye Ayarları Yapma

Oyuna gir sonra F11 veya F12 tuşu ile açılıyordu başka bir tuşda olabilir ayrıca bu tüm oyunlar için geçerli.
  41. 46imt

Oyunlarda Klavye Ayarları Yapma

F12 veya F11 ile klavye ayarları açılıyordu ona bir bak youtube onunla ilgili bir ton video var.
  42. 46imt

Manjora Xfce Plank dock ile. (Sanal makine)
  43. 46imt

Son yorumum Debian Tabanlı dağıtımlar için güzel olmuş ama Arch tabanlı dağıtımlar ve Pisi Linux için böyle bir şeye gerek yok bu beni sevindiriyor. Ayrıca bu türden bir proje Fedora için güzel olurdu.
  44. 46imt

Seninkini direk aktarmak istersem %10'luk bir kısmını değiştirmem gerekiyor ama ben yapacağım işlem ile %90 gibi bir oran değiştirmem gerekecek belkide PyQt ile sıfırdan yazmam daha mantıklı olacak.
  45. 46imt

Aslında gerekmiyor dosyalara baktım sadece bazı ufak tefek değişiklikler ve bazılarını kaldırmam gerekiyor ama yapmıyacağım pisi tarafında kullanması çok kolay bir paket yöneticisi var ? Ama bu senin dosyalarla oyna yapacağım bazı şeyleri kolaylaştırmak için kullanacağım.
  46. 46imt

Ben simdi bu uygulamayı pisi için gerekli ayarlamaları yapsammı diye düşünüyorum ?
  47. 46imt

Pisi Linux 2.2 ile ilgili bazı gelişmeler

Bu arada kurunca açılmıyor nedeni anlamadım herhalde beta olduğu içindir. Ayrıca deposu normal pisi deposundan faklı bunu belirteyim bunun yanı sıra bir çok yeni uygulama eklenmiş ve ekleniyor. Lumina adında masaüstü ortamı eklenmiş depoya ama ben pek beğenmedim. 1612710680 Bu benim attığımı...
  48. 46imt

Gnome hariç hepsi mevcut.
  49. 46imt

Bende yazdım bazı sorunlar var dendi çalışıyorlarmış ayrıca yeni sürüm ile gelecek en önemli özellik Yalı UEFI desteği ile geri geliyor.
  50. 46imt

Pisi Linux 2.2 sürümünü çıkarma çalışmaları devam ediyor yakında çıkmasını bekliyorum neyse bazı özelliklerini özelliklerini yazayım. Yalı sisteme eklendi UEFI desteği ile kde 5.20 ayrıca birçok ve paket yöneticisi güncellendi. Beta olarak herhangi ISO dosyası paylaşılmıyor ancak bir kişiye...
  51. 46imt

İşletim Sistemi Değişikliği

Sonradan okuyacaklar için kendi yorumunu bırakmış bence iyi yapmış.
  52. 46imt

Virtualbox Android x86 Consele Hatasının Çözümü

(VirtualBox ile sanal makine kurmayı bilidğiniz varsayılmıştır.) Arkadaşlar consele hatasının çözümü için sanal makine ayarlarını açın. Ayarlar > ekran > grafik denetliyicini VBoxVGA yapın sorun çözülmüstür.
  53. 46imt

Aslında bende kde sevmiyorum ancak plank ve dockbarx uygulamaları depoda olmadığı için kullanamıyorum derlenmesi gerekiyor. Aslında derlemek sorun değilde gerekli bağımlılıkların %80 gibi bir cıvarı depoda yok onlarında ayrı yatan derlenmesi gerek ve benim pek vaktim yok.
  54. 46imt

Görev zamanlayıcı programı var mı?

Linux İçin görev zamanlayıcı programı var mı? Bilgisayarı belli zamanlarda açıp, kapatacak, ya da belli zamanlarda müzik başlatıp durduracak...
  55. 46imt

Linux Cafe

İyisi ben sana liste vereyim. • Arcolinux • Pisi Linux • Manjora • İlledelinux • openSUSE (Cinnamon) • Archman Linux • Void Linux • Milis Linux
  56. 46imt

ArcoLinux yenilere uygun mu?

Arcolinux'a pamac kurulabiliryor ben indiridiğimde pamac ile gelmişti galiba tamam hatırlamıyorum pamac aynı zamanda Manjaro tarafında da kullanılıyor. Manjora kullanlar bilir yazılım/ekle kaldır uygulamasını işte o pamac.
  57. 46imt

Linux Cafe

Evet Pisi Linux hakkında yap.
  58. 46imt

Bu yorum beni biraz üzdü açıkçası.
  59. 46imt

SDN Anayasası Ceza Puanları [GÜNCEL]

Bu ceza puanları belirli bir aralıkla siliniyor mu acaba örnek olarak birisinin 40 ceza puanı olsun bu kişi 1 yıl filan hiç hiç ceza puanı almadı 1 yıl sonra 10 cezanı daha aldı o zamanda süresiz uzaklaştırma alır mı acaba.
  60. 46imt

Pardus

Pardus kurumsal taraf için daha iyi olur ancak bence bireysel kullanım için Pardus çok iyi bir seçenek değil başka dağıtımlara bakmanızda fayda var.
  61. 46imt

Bu aralar aktif olamayacağım.

Başın sağ olsun.
  62. 46imt

Benim demek istediğim o değildi en.qm dosyası içinden Deutsch yazan kısmı Turkish olarak değiştirip yap demek istemiştim.
  63. 46imt

Beğendim bazı dağıtımlar

Anlamadım. Bu yazı biraz eski 3 aylık filan yenisini hazırlıyorum.
  64. 46imt

openSUSE

@Ram_kafasi Bilgisayarım zaten intel i5 Clear Linux'a baktım ama pisi daha mantıklı geldi o yüzden şuan pisi kullanıyorum.
  65. 46imt

openSUSE

Hocam yaptım aslında baya güzel olmuştu ama sistemi açılırken hantal bulduğum için sildim.
  66. 46imt

Fusion'a geliştirici arıyoruz.

Arkadaşın projesi güzelmiş ama bence linux tarafında pisi veya milis için destek verseymiş daha iyi olurmuş. Veya Bir masaüstü ortamı yapsaymış ama kendi tercihi bana saygı duymak.
  67. 46imt

Fusion'a geliştirici arıyoruz.

Buyurun hocam.
  68. 46imt

Beğendim bazı dağıtımlar

Bu yazımda beğendiğim dağıtımları ve bazı nedenlerini gibi bir takım düşüncelerimi yazıyorum keyifli okumalar. Manjaro: Benim en çok hoşuma giden kendisi en çok beğendiğim dağıtım sürücüleri otomatik kurması her masaüstü ile stabil çalışması verimli olması kendi depoları yanı sıra aur, snap ve...
  69. 46imt

openSUSE

openSUSE, Novell firması tarafında geliştirilen rpm paket biçimini ile kendi paket yöneticisi Zypper aracını kullanan bağımsız taban bir Linux dağıtımıdır. OpenSUSE Ana sürüm olarak KDE ile gelen kendi kurulum ve sistem yapılandırma aracı olan yast ile sistemi çok kolay ve rahat bir kurulum...
  70. 46imt

Dağıtım seçimi nasıl yapılmalıdır.

Herkes merak ediyor Linux kullanmaya yeni başlayan biri "bir ton dağıtım var" hangisini kullansam diye düşünüyor. Bir dağıtımı kullanmadan ilk önce. • Aktif olarak geliştirilmesine. • Topluluk desteğine. • Forum desteğine. • Dil desteğine. • Depo ve uygulama desteğine. • Kullandığı masaüstü...
  71. 46imt

SulinOS nedir?

Sulinos Türk yapımı hiçbir dağıtımı temel almayan sıfırdan oluşturulmuş glibc dayalı bir Linux dağıtımıdır, systemd içermeyen "inary" denilen kendi paket yöneticisi kullanır. İnary: Pisi forku bir paket yöneticisidir (Python 3 ile çalışır.) Sulinos systemd yerine openrc kullanır. Ayrıca...
  72. 46imt

Linux kullanmak istiyorum veya bir arkadaşa bakıp çıkacağım diye düşünenlere..

Ben bir arkadaş bakıp çıkacağım diye yükledim bilgisayara bir daha çıkmadım o gündür bugündür hala Linux tam gaz devam.
  73. 46imt

Linux Cafe

Linux Cafe, Ortam güzel olmuş. Bende bir gün bu Gentoo alıp Xfce veya Gnome ile İSO haline getirip millete dağıtacağım.
  74. 46imt

GNU/Linux Dağıtımı Tavsiyeleri

Bunlarda benim önerilerim. • Fedora (KDE) • Pisi Linux • Arcolinux • openSUSE (Cinnamon) • Manjaro
  75. 46imt

Evet bende bu diyorum ingilizce dil dosyalarını değiştirsin almanca yerine türkçe yazar bence bu daha mantıklı Not: Pisi için sadece tıkla kur mantığı ile yama için Paket hazırlıyorum yakında bitiririm.
  76. 46imt

@GNU or NOT Benim aklıma bir fikir geldi yamayı kullanmak için Deutsch olarak seçiyoruz ya dili Zoom varsayılan olarak ingilizce ile geliyor ingilizce dil dosyasının içinde Deutsch yazan yere Türkçe veya Turkish yazsan daha mantıklı olmazmı acaba.
  77. 46imt

illedelinux Xfce kalıbı güncellendi

Evet iyi görünmeye başlamış sistem.
  78. 46imt

Gnome ve xfce farkı

Xfce bence en iyi masaüstü ortamı ama plank dock ile bizim pisi için plank dock uygulamasını Nerdeyse derledi bir kaç bağımlılıkları kaldı sonra tamamdır bu iş. Gnome konusunda xfce aynı dili koşuyor aslında ikisinde gtk kullanıyor bu yüz birine uyumludur her ikisinde Gnome ağır bir arayüzdür...
  79. 46imt

[Makale] Neden Pisi Linux

WoeUSB depolarda var en son güncellemişti.
  80. 46imt

Aslında Flatpakdan tek tük uygulama indiriyorum bazıları sadece Spotify indiriyor. Flatpak deposunda bulunan uygulamaların %90 oranında ana depolarda var.
  81. 46imt

[HAFTANIN DAĞITIMI]Lubuntu'ya merhaba deyin!

Arkadaşlar anket kısmında Pisi Linux'u seçin.
  82. 46imt

[HAFTANIN DAĞITIMI]Lubuntu'ya merhaba deyin!

Pisi Linux içinde böyle bir inceleme bekliyorum senden.
  83. 46imt

Zoom Türkçe yama için pisi paketi hazırladım. Pisi dosyasına çift tıklama ile kurabilirsiniz. Sonra CTRL+ALT+T (Terminal) Aç şu komutu ver bağımlılıklarla ilgili bir soru soracak ona evet yazın. Sonra grafiksel kurumlum ekranı gelir. İşlemler sırasında Zoom kapalı olmalıdır. sh...
  84. 46imt

Bilmiyorum ama sen dedine yakın bir şey yapılabilir aslında ben Zoom türkçe yama için yaptım.
  85. 46imt

@Dengesiz Kokarca istersen bir Fedora KDE dene.
  86. 46imt

Tam olarak o iş öyle işlemiyor ama yapılabilir. 1612172955 Aslında uygulama konusunda sıkıntı systemd ile ilgi bazı uygulamalar systemd bağımlılıkları içeriyor bu yüzden bazı uygulamalar konamıyor örnek olarak snap ve Gnome.
  87. 46imt

Bence Arch tabanlı dağıtımlar yeni kullanıcılara uygun değil Ubuntu tabanlı dağıtımlar daha uygun.
  88. 46imt

Pisi Linux: Bağımsız tabanlı olup kendi paket yöneticisini kullanmaktadır (bu kısmı atlıyorum hikayeyi biliyorsunuz.) Uygulama sayısı: Depolarda uygulama sayısı bence yerinde sadece birkaç uygulama eksik kalmış bence onlar dışında hepsi yeterli bence eksik kalan uygulamalar ise plank ve Lutris...
  89. 46imt

Ne dinliyorsunuz?

Mihriban
  90. 46imt

Hangi linux

Macera istersen Fedora XFCE.
  91. 46imt

Arkadaşlar buraya özenle seçtiğim arka plan resimleri bırakıyorum bazılarını drive üzerinde sistem bazıları kabul etmedi.
  92. 46imt

Linux Distro Tavsiyesi

• Fedora (DNF/RPM) • Pisi Linux (PiSi) • Arcolinux (Arch) • openSUSE (Zyyper) • Endeavour OS (Arch) • Solus OS (Eopkg/Pisi forku) • RebornOS (Arch)
  93. 46imt

Hangi Linux distrosu

Xubuntu veya Fedora XFCE.
  94. 46imt

Bilgisayarıma windows 10 dışında sürücülerimi tam olarak destekleyen bir işletim sistemi arıyorum.

Arch yerine Arcolinux kur hafif dağıtım konusunda @Dengesiz Kokarca bilir o işi.
  95. 46imt

Bilgisayarıma windows 10 dışında sürücülerimi tam olarak destekleyen bir işletim sistemi arıyorum.

Aslında fikir güzel benim bilgisayarımda Pisi ve Fedora stabil çalışıyor. 1612036206 Anlamadım dual boot ile linux ve Windows kurulu bir bilgisayarda sadece biri çalışır yani bir çalışırken diğeride çalışıp ram kullanmaz.
  96. 46imt

Kde Linux masaüstü ortamları arasında en ağır (950MB-1.1GB) olanlardan ama windowsdan hafif eğer touchpad kullanmam dersen Xfce gelen gelen bir dağıtıma bak.
  97. 46imt

Endless bir Linux dağıtımı Asus windows için lisans ödemek için bunu koyur yani bilgisayar fabrika çıkışı linux ile çalışıyor.
  98. 46imt

Sonradan yükleme gerekebilir drivreları sen Manjora KDE indir belki driverları otomatik buluyor wifi sorunu benimde başıma gelmişti.
  99. 46imt

@durmayanfevzi Ben sorunu anladım sana linux tarafında tek çare kde ile gelen bir dağıtım kullanmak Kubuntu, Manjora KDE, Arcolinux KDE, Pisi Linux KDE deneyin KDE touchpad ile daha uyumlu çalışıyor.
  100. 46imt

Ayrıca o model fabrika çıkışı olarak endless ile geliyor diye biliyorum.
  101. 46imt

Pisi Linux veya Manjora indirip deneyin.
  102. 46imt

Aynı görüntüyü xfce ile yakalamak mümkün. (Dockbarx eklentisi ile) Cinnamon ve Gnome ile daha rahat yapılır ancak KDE ile biraz uğraştırıyor. Pisi ile daha hataya rastlamadım. @GNU or NOT bu hangi masaüstü ortamı sanki LxQT gibi duruyor.
  103. 46imt

Comment by '46imt' in media 'Zoom Türkçe yamasının son hali.'

Grafik kurulum eklemiş güzel olmuş eline sağlık.
  104. Pisi Linux KDE

Pisi Linux KDE

Ben Pisi ile KDE kullanınca bu oluyor.
  105. 46imt

Pisi Linux KDE:
  106. 46imt

Kurulum Yapmadan, Sanal Makine Oluşturmadan Linux Dağıtımı Test Etmek: distrotest.net | "test it before you hate it..."

Ancak distro test sağlıklı değil bu yüzden bence sanal makine ile kurup denemeleri daha iyi olur ancak bu site zayıf bir sisteme sahip olan için bir için nimet olabilir.
  107. 46imt

SDN Forum GNU/Linux Kullanıcıları Kulübü

Favori Dağıtımın: Pisi Linux Favori Masaüstü Ortamı: Xfce
  108. Screenshot_20210129_152437.jpg

Screenshot_20210129_152437.jpg

Ben ve Pisi Linux.
  109. 46imt

Pisi Linux KDE: Not: Sistem PNG dosyasını kabul etmediği için JPG olarak çevirip atmak zorunda kaldım çözünürlük biraz bozulmuş.
  110. 46imt

Bu sisteme hangi linux ?

Ama bence kde şuan daha güzel 3 gündür uğraşıyorum daha bitmedi özelleştirmem.
  111. 46imt

Tabanlı bir dağıtım devamsızlık kararı alırsa neler olur?

Benim korkum pisi için geliştirmesi bırakılırsa dağıtımı devam ettirecek kimse yok :disrelieved:.
  112. 46imt

Bu sisteme hangi linux ?

Xubuntu kur farkı Gnome yerine xfce kullanıyor veya Mint Xfce kur ikiside aynı sayılır.
  113. 46imt

Herkesi GNU/Linux yardımlaşma sunucumuza bekleriz!

Tamam oldu.
  114. 46imt

Herkesi GNU/Linux yardımlaşma sunucumuza bekleriz!

Gelirim ancak Discord çok az kullanıyorum 3 günden beri hiç açmadım ama olsun orada takılır bazen. @Ram_kafasi yeni davet atarmısın davet geçersiz diyor.
  115. 46imt

Neden ArcoLinux?

Benim en çok beğendiğim 5 dağıtım arasında ilk sırada olur kendisi yarın bende kuracağım bu sefer cinnamon ile kullanmayı planlıyorum. Artık bende pisiyi sanal makineye kurarım yeni sürüm çıkana kadar. Duygulandım :disrelieved:. • Arcolinux • openSUSE (Cinnamon) • Pisi Linux • Fedora • Gentoo
  116. 46imt

Lubuntu. LXDE vs LXQT vs XFCE

@Egehan1041 Xfce kullanmanı tavsiye ederim hem hızlı hem iyi hemde kaliteli bir masaüstü ortamıdır.
  117. 46imt

Masaüstü ortamı farklı nasıl Ubuntu ve Manjaro aynı değilse bunlarda aynı şey.
  118. 46imt

@Egehan1041 Cinnamon, Gnome tabanlı ve Xfce göre ağır bir arayüz ancak xfce ise hafif, şık ve modern bir dağıtımdır. Ayrıca Xfce ise attığım resimdeki gibi özelleştirmeler yapılabilir bazılar macOS teması bile kuruyor.
  119. 46imt

Şuan pisi xfce kullanıyorum ancak Arco kurmayı planlıyorum önemli dosyalarımı buluta yedekliyorum. Arcoda ise Xfce veya Cinnamon kuracağım.
  120. 46imt

Xfce ile kullan Lubuntu yerine Xubuntu veya Linux Lite kullan
  121. 46imt

Chrome üzerine terminal için komut nasıl verilir?

Sorunun cevabını öğrendim o olay apturl adlı bir paket sayesinde oluyormuş hepinize ilgilendiniz için teşekkürler.
  122. 46imt

İstediğim şey tam olarak o değil Linux Mint - Community sayfasında install tuşuna basınca terminali açıp kurulum yapıyor pisi için yapmak istiyorum aynı olayı.
  123. 46imt

Arkadaşlar Chrome veya Firefox üzerinde uçbirimi çalıştırıp ayrıca uçbirimde komut çalıştırabilecek şekilde nasıl yapılır? Bu olayı Linux Mint sayfasında gördüm. Ben de pisi için böyle bir sayfa açmayı planlıyorum. Linux Mint - Community
  124. 46imt

Güzel bir çalışma olmuş.
  125. 46imt

Acaba neden ?
  126. 46imt

GNU/Linux nedir?

Forumu kullanan 10 kullanıcıdan 9'ü Rehber atıyor sadece :cool:
  127. 46imt

Eski Pardus ve Yeni Pardus

Dostum bak Pardus APT kullanıyor Pisi Linux ise pisiyi kullanıyor daha çok uygulama geliştiriciler uygulamaları Deb ve RPM olarak paketledikleri için o tarafta uygulama desteği daha çok oluyor ancak herhangi dağıtım için paketlenen paketler tüm Linux dağıtımlarında çalışır. Debian tabanlı olarak...
  128. 46imt

Eski Pardus ve Yeni Pardus

Pisi varken Pardus da kim oluyormuş şaka bir yana sunucu ve kurumsal kullanım Pardus güzel bir dağıtım ancak kişisel kullanım için pisi gayet yeterli.
  129. 46imt

Pisi Linux kullanan var mı?

Teşekkürler ancak daha usta olmadım kalfa olarak takılıyorum.
  130. 46imt

Güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık.
  131. 46imt

Hangisi daha iyi çalışır

Bu yükseltmeler iyi güzelde işlemcide önemli eğer işlemci güçlü bir işlemci ise ve oyun oynuyorsan oyunlar sadece Windows içinse Windows kur ancak oynadığın oyunlar Linux için mevcutsa (Steam Play dahil) Linux kurman daha mantıklı olur özellikle kde masaüstü ile gelen bir dağıtım.
  132. 46imt

Hangi Dağıtımı Kullanmalıyım?

@Alperen Özel, Boot menüsünden niye girmedin.
  133. 46imt

https://lubuntu.me/downloads/
  134. 46imt

USB bellek ile yap Ultra iso sağlıklı olmayabilir.
  135. 46imt

Güzel bir dağıtım ancak masaüstü ortamı bana hitap etmiyor bana daha çok Xfce veya KDE hitap ediyor.
  136. 46imt

@Alperen Özel, Ubuntu için destek bitmediği sürece bitmez Xubuntu veya Mint Xfce indir istersen.
  137. 46imt

Minecraft, Zoom ve CS:GO desteği var Linux için Linux Lite veya Lubuntu indir. Ultra iso yok Linux için onun yerine AcetoneISO var.
  138. 46imt

Pisi Linux için önerileriniz.

Hocam yeni sürüm ile bir masaüstü ile iso kalıbı hazırlanacak. Ayrıca KDE harçinde xfce, Mate, LXQT kullanabilirsiniz. 1611604119 Yakında çıkacak çıktığı gibi buraya yazarım.
  139. 46imt

MD5SUM: 67ef43b96e65df73c48e34b2b50ca0e8 SHA1SUM: 0d629adbfdef9a46d399ff4fd7641c91799b40e3
  140. 46imt

Evet doğru ancak bir Alman da var aktif olarak geliştiren adını hatırlamıyorum diğerleri daha çok çeviri filan yapıyor depoya paket ekliyorlar.
  141. 46imt

Türker harçinde Almanlar, ispanyonlar, Brazilyalılar, Ruslar ve Fransızlarda var. Yoksa bu kadar çeviri nasıl yapıldı.
  142. 46imt

Arkadaşlar Pisi Linux için önerileriniz neler bunları yazarsanız Telegram üzerinden pisi ekibine bildireceğim.
  143. 46imt

Dengesiz Kokarca ile Linux Hakkında

Güzel bir hikaye benim ise Linux ile tanışmam Pardus ile olmuştu Pisi Linux adını çok sonra duydum Debian tabanlı dağıtımları duymuştum ancak pek kullanmadım. İlk fiili kullandığım dağıtım Manjaro sonrasında Pisi Linux kullandım ondan sonra Arcolinux kullandım aslında Arco çok güzel bir dağıtım...
  144. Ekran görüntüsü_2021-01-1fdg3_15-25-10.png

Ekran görüntüsü_2021-01-1fdg3_15-25-10.png

Manjaro kullanırken.
  145. 46imt

PisiDo hakkında

Pisido: Tarball dosyasından veya herhangi derlenmiş (deb) uygulamanın pisi paketi için derleme dosyalarını kolay ve hızlıca hazırlayan grafiksel arayüze sahip derleme aracı. İndirmek için konsol uygulamasını açın: sudo pisi ur sudo pisi it -c system.devel sudo pisi it qtcreator sudo pisi it...
  146. 46imt

Hangi linux

Evet sadece deb olarak var ama steam diğer dağıtımlar için tarball yayınlamış.
  147. 46imt

Hangi linux

@Egehan1041 Sistem özelliklerini yazarsan daha uygun bir şeyler diyebilirim. Steam desteği derken tüm Linux dağıtımları için steam desteği var. Ayrıca steam derlenmemiş tarball derdimiz dosyasını kendi sayfasından indirip kurulabilir.
  148. 46imt

Pardus nedir? Pardus işletim sistemi özellikleri nelerdir?

Katılıyorum Pardus yerine direk Debian kullan daha iyi.
  149. 46imt

Pardus nedir? Pardus işletim sistemi özellikleri nelerdir?

Siyaset yüzünden değeri bilinmeyen pisi aklıma geliyor Pardus denince.
  150. 46imt

Lenovo İle Pardus'a doğru

Pardus server tarafında daha iyi dağıtım.
  151. 46imt

Hangi GNU/Linux dağıtımı ve Neden ? [Anket]

Benim kendi Top 10 sıralamam • Pisi Linux • Elemantary OS (eOS) • Arcolinux • openSUSE • Pardus • Kubuntu • Arch Linux • Gentoo
  152. 46imt

Hangi GNU/Linux dağıtımı ve Neden ? [Anket]

Pisi Linux komut kullanımı diğerlerine göre daha basit (bence) ayrıca grub ve paket yöneticisi çok kararlı artı olarak paket derlemesini biliyorum github üzerinden depo açabiliyorum unutmadam systemd gibi boş yere ram kullanan bir manyak yok.
  153. 46imt

Kullandığım launcherın adı ne?
  154. 46imt

Pisi Linux GitHub üzerinden paket derlemek

Daha çok göreceğiz artık ben burayadım kullanırken yaptığım bazı faydalı işlemeleri buraya yazmaya devam edeceğim. Ayrıca bir sonraki konu ekran kartı kurulum olacak.
  155. 46imt

Pisi Linux GitHub üzerinden paket derlemek

Pisi Linux için depolar ikiye ayrılıyor bunlar direk pisi dosyaların bulunduğu depolar diğerleri ise derleme (github) depoları olup ana depoya alınmayan uygulamaları barındıran depolardır. Ana depoları eklemek için: sudo pisi ar contrib http://contrib.pisilinux.org/pisi-index.xml.xz sudo pisi...
  156. 46imt

Pisi Linux Kde Kaldırıp Xfce Yüklemek

Yazdım bekliyorum. Bakan filan olursa diye yazdım.
  157. 46imt

Düzenlenme: Yazarken unutmuş ilk önce depoları eklemeniz gerek. sudo pisi ar xfce http://xfce.pisilinux.org/pisi-index.xml.xz sudo pisi ur
  158. 46imt

Kullandiginiz En Stabil Linux Dagitimi?

Pisi Linux 2 hafta oldu hala sağlam sistem.
  159. 46imt

Systemd bağımlılıklarını yüzünden Gnome ve cinnamon depoda yok pisi forumunda en kısa süre ekliyeceklerini yazdılar. Mate, Xfce, LXQT masaüstü ortamlarını yükleyebilirsiniz. 1611222470 Kendim deneme yanılma ile buldum o yüzden kaynak benim.
  160. 46imt

İlk önce konsol (CTRL+ALT+T) uygulamasını açın: Xfce yüklemek için: sudo pisi it -c desktop.xfce Sonra oturumu kapatıp xfce ortamına geçin ve terminal (CTRL+ALT+T) uygulamasını açın Kde kaldırmadan önce lxdm paketi yüklememiz gerek: sudo pisi it lxdm Şimdi kde isterseniz kaldırabilirsiniz...
  161. 46imt

Lubuntu java kurma

OpenJDK 8 sudo apt update sudo apt install openjdk-8-jdk OpenJDK 11 sudo apt update sudo apt install openjdk-11-jdk Oracle Java 14 wget --no-cookies --no-check-certificate --header "Cookie: gpw_e24=http%3A%2F%2Fwww.oracle.com%2F; oraclelicense=accept-securebackup-cookie"...
  162. 46imt

Mining rig ne Windows'ta ne HiveOS'ta çalışıyor

Yazdıkların hakkında bilgim yok ama bitcoin madenciliği sırasında donamım tamamı kullanıyor.
  163. 46imt

Broadcom Bcm43142

Bilmiyorum lakin Ubuntu ve Linux Mint forumlarında bunu kullanmışlar. Ayrıca kaynak sayfasında sizin wifi adı yazıyor.
  164. 46imt

Broadcom Bcm43142

sudo apt-get update sudo apt-get install broadcom-sta-dkms Kaynak: ibcomputing.com/Broadcom-Bcm43142
  165. 46imt

[REHBER] Linux'ta .exe dosyalarını çift tıklama ile çalıştırma

@GNU or NOT Yarın yayınlarım.
  166. 46imt

@GNU or NOT Hocam bu rehberi kendi blogumda paylaşabilirmiyim.
  167. 46imt

8 GB ve Üstü bilgisayara Swap ayrılmalı mı?

Oda var.
  168. 46imt

Herkes SDN Forum'a üye olma anısını anlatsın!

@GNU or NOT Kişisel bloguma burayı dün önermişti önceden technopat takılırdım sadece ama burası bence daha iyi ve bilgili ve saygılı insanlar ayrıca moderatorler daha anlayışlı.
  169. 46imt

8 GB ve Üstü bilgisayara Swap ayrılmalı mı?

Bence swap alanı SDD ile daha iyi olur ayrıca 8GB ram için swap alanı gereksiz.
  170. 46imt

Pisi Linux Bazı Popüler Uygulamaların Kurulumu

Sistemi python 3'e geçiyorlar ondan önce 2.2 sürümü yayınlanacak yani herşey bir süre daha aynı kalacak ama en son 1.2 sürümü kullanımıştım derleme sisteminde filan bazı değişiklikler yapılmış onları inceliyorum plank için derleme dosyası hazırlıyorum.
  171. 46imt

Onlar için rehber hazırlarım 2 hafta içinde bugünlerde biraz yoğunum.
  172. 46imt

Paket derlemesinimi kastediyorsun.
  173. 46imt

Terminal (CTRL+ALT+T) uygulamasını açın sonra bu komutları sırası ile yazın. İlk önce depoları ekleyin: sudo pisi ar contrib http://contrib.pisilinux.org/pisi-index.xml.xz sudo pisi ar mate http://mate.pisilinux.org/pisi-index.xml.xz sudo pisi ar xfce http://xfce.pisilinux.org/pisi-index.xml.xz...
  174. 46imt

XFCE vs GNOME

Pardus Xfce ile ağır bir zaten onun yerine Gnome kur daha iyi olur bence son kullanıcı isen Pardus kurma o sistem kurumsal tarafa yönelik bir dağıtımdır.
  175. 46imt

Pisi Linux Chrome kurulumu

Yakında gelecek.
  176. 46imt

Ubuntu Hakkında Az bilinen 10 Gerçek

Güzel olmuş eline sağlık tarihi ve anlamı değilde daha çok kullanımı kolaylaştıran bilgiler yazmanızı tavsiye ederim.
  177. 46imt

Güzel bir rehber olmuş.
  178. 46imt

Bu Manjaro kullandığım zamanlar şuanda Pisi Linux KDE kullanıyorum daha özelleştirmelerim bitmedi bitsin onuda atarım.
  179. 46imt

Pisi Linux Chrome kurulumu

Terminal (CTRL+ALT+T) uygulamasını açın sonra bu komutları sırası ile yazın. sudo pisi upgrade sudo pisi ar contrib http://contrib.pisilinux.org/pisi-index.xml.xz sudo pisi ar mate http://mate.pisilinux.org/pisi-index.xml.xz sudo pisi ar xfce http://xfce.pisilinux.org/pisi-index.xml.xz sudo...