Dengesiz Kokarca ile Linux Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
385
Ben açıkçası insanların hep popüler dağıtımlar kullanmalarını anlamıyorum. Linux'a yeni başlamıştım Ubuntuyla çünkü okulumda vardı. Başka Linux bilmiyordum. 14.04 LTS ile başlamıştım. Sevmiştim açıkçası. Felsefesi de Linux'un hoşuma gidiyordu. Bir süre kullandım. Bazen sıkıldım Windows'a geçtim. Sonra gene döndüm. Başka dağıtımlar denedim ve şunu gördüm. Diğerlerinin Ubuntu'dan aşağı kalır yanı yoktu çoğunun. Oysa ki Ubuntu Linux'un popülerleşmesinde önemliydi. Şimdi Arcolinux ve Void Linux'a sarmış durumdayım. Gentoo da uğraştırıcı olmasa denemek isterdim. Arch'ı sanal makineye kurdum ama bana zevk vermiyor uğraşmak. Linux'u şimdi daha çok seviyorum. Windows masaüstüne dayanamıyordum bir ara. Linux Linux diye bağırıyordu gönlüm ve 15 Ocak gibi emin değilim 1 Ocak'ta olabilir Linux'a son dönüşümü yaptım.

İsteyen istediği Linux'u kullansın. Şu Linux bu Linux diye kavga etmeyelim. Ben sadece öneririm Arco'yu veya yenilere Mint'i. Yeni bir önerilenler listesi hazırladım, sıralama rastgele.
1-Linux Mint(Öncelikli öneri) , Kubuntu , Elementary v.s
2-ArcoLinux(Öncelikli öneri), Manjaro, Endeavour, Archman
3-Fedora, Red Hat( denemek isterdim)
4-OpenSuse
5- MX Lİnux(Öncelikli öneri), Debian
6- Solus
7- Void(Reposu bence iyi, mükemmel değil ama iyi)
8- Calculate Linux, kurabiliyorsanız Gentoo
Eklemeler
1- Void Linux kuruldum diyor ama kurulmuyor bende.
2- ArcoLinux'a geri döndüm, openSUSE'den.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Ben açıkçası insanların hep popüler dağıtımlar kullanmalarını anlamıyorum. Linux'a yeni başlamıştım Ubuntuyla çünkü okulumda vardı. Başka Linux bilmiyordum. 14.04 LTS ile başlamıştım. Sevmiştim açıkçası. Felsefesi de Linux'un hoşuma gidiyordu. Bir süre kullandım. Bazen sıkıldım Windows'a geçtim. Sonra gene döndüm. Başka dağıtımlar denedim ve şunu gördüm. Diğerlerinin Ubuntu'dan aşağı kalır yanı yoktu çoğunun. Oysa ki Ubuntu Linux'un popülerleşmesinde önemliydi. Şimdi Arcolinux ve Void Linux'a sarmış durumdayım. Gentoo da uğraştırıcı olmasa denemek isterdim. Arch'ı sanal makineye kurdum ama bana zevk vermiyor uğraşmak. Linux'u şimdi daha çok seviyorum. Windows masaüstüne dayanamıyordum bir ara. Linux Linux diye bağırıyordu gönlüm ve 15 Ocak gibi emin değilim 1 Ocak'ta olabilir Linux'a son dönüşümü yaptım.

İsteyen istediği Linux'u kullansın. Şu Linux bu Linux diye kavga etmeyelim. Ben sadece öneririm Arco'yu veya yenilere Mint'i. Yeni bir önerilenler listesi hazırladım, sıralama rastgele.
1-Linux Mint(Öncelikli öneri) , Kubuntu , Elementary v.s
2-ArcoLinux(Öncelikli öneri), Manjaro, Endeavour, Archman
3-Fedora, Red Hat( denemek isterdim)
4-OpenSuse
5- MX Lİnux(Öncelikli öneri), Debian
6- Solus
7- Void(Reposu bence iyi, mükemmel değil ama iyi)
8- Calculate Linux, kurabiliyorsanız Gentoo
Eklemeler
1- Void Linux kuruldum diyor ama kurulmuyor bende.
2- ArcoLinux'a geri döndüm, openSUSE'den.
Elemantry OS dışındaki önerilerinizi kabul edebilirim ama Elemantry OS çok sorunlu bir dağıtım,onun önerilmesine pek sıcak bakmıyorum açıkçası.

Reaksiyon puanı
385
Ben öylesine yazdım zaten siz önermiyorsanız, sizin fikrinize de saygı ile bakarım. İlla Ubuntu tabanlı herhangi bir şey denensin babında yazmak istemiştim. Listeyi biraz daha süzersem önereceklerim.
1- ArcoLinux
2- Void
3- openSUSE
4- Calculate
5- MX Linux
6- Linux Mint

46imt

Asistan
Reaksiyon puanı
577
Güzel bir hikaye benim ise Linux ile tanışmam Pardus ile olmuştu Pisi Linux adını çok sonra duydum Debian tabanlı dağıtımları duymuştum ancak pek kullanmadım. İlk fiili kullandığım dağıtım Manjaro sonrasında Pisi Linux kullandım ondan sonra Arcolinux kullandım aslında Arco çok güzel bir dağıtım Arcodan sonra openSUSE kurdum kısa bir süre sonra Manjaro kullanmaya başladım Manjaro'da daha önce yaşadığım bazı sorunları yine yaşadım bu yüzden radikal bir karar aldım pisi kurdum yakında yeniden Arco kurmayı planlıyorum pisi 2.2 sürümüne kadar kullanıp tekrar Pisi kuracağım. Kullanmadığım ancak hoşuma giden iki dağıtım var bunlar eOS ile Kubuntu.