Pardus

Hangi İşletim Sistemi ?

• Kullanılan toplam oy
    28

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
Arkadalar forumda 'Pardus' adlı forum seçeneği olmadığından GNU/Linux seçtim.
Sizce Pardus güzel mi ? İndirip kulanan var mı ?

CoderF Sapiens

Asistan
Reaksiyon puanı
116
bende bekliyorum win kadar rezil birşey görmedim oyunlar ona destekli olmasa silicemde işte acaba linux mu? pardusmu bende bir tane seçiceğim

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam benim düşüncelerim "Hepsi" yönünde. MacOS'un kendine göre tasarımı ve özellikleri var, Linux işletim sistemleri her şeyin temeli ve performanslı, Windows ise oyunlar için destekli. Bir ay içinde yaklaşık 10 kez format attım (İşletim sistemi değiştirdim) bilgisayarda Linux içinde doğru düzgün oyun oynayabilmek için. Pop!Os dahil hiçbiri oyun bakımından memnun etmedi. Linux için bir devrim bekliyorum şu an. Eğer oyun ve yazılım yapımcıları Linux için adım atarlarsa ve ya Linux tarafından %85+ destek gelirse kararım kesinlikle Linux olur. Herkese Linux öğrenmesini öneririm bu arada.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Arkadalar forumda 'Pardus' adlı forum seçeneği olmadığından GNU/Linux seçtim.
Sizce Pardus güzel mi ? İndirip kulanan var mı ?
Pardus mu kaldı?
Sadece adı var ama siz ona kısaca Debianus diyebilirsiniz.

Orjinal pardus dağıtımı sonlandırıldı, zorlama bir debian türevini Pardus adıyla pazarlıyorlar.
Kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum.

Pardus yerine Pisi Linux kullanın o daha yerli ve millidir, orjinal pardusun da devamıdır.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,521
Windows 10 ve Elementary Os.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pardus mu kaldı?
Sadece adı var ama siz ona kısaca Debianus diyebilirsiniz.

Orjinal pardus dağıtımı sonlandırıldı, zorlama bir debian türevini Pardus adıyla pazarlıyorlar.
Kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum.

Pardus yerine Pisi Linux kullanın o daha yerli ve millidir, orjinal pardusun da devamıdır.
Ubuntu da Debian kanka.
Burada Debian türevli olması önemli değil.
Farklı hava katması ve kendilerine özgü yazılmaları.

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
Pardus kurumsal taraf için daha iyi olur ancak bence bireysel kullanım için Pardus çok iyi bir seçenek değil başka dağıtımlara bakmanızda fayda var.
Aslında bu konu biraz göreceli kimine göre pardus güzel iken kimine göre yetersiz kimine göre çok kötü yani bu konuyu tartışmak biraz saçma olur mesela ben bir süre kullandım bazı sorunları vardı o yüzden bana yetersiz geldi eğer biraz daha geliştirilirse daha güzel olabilir