Arama sonuçlarınız

1. 636405

Var Mı Benim Gibi Asosyali?

20 yaşındayım, hiç dışarda bir yer olsun, birileriyle olsun takılmışlığım yok bugüne kadar. Yani hiç kafe, AVM, sinema, konser, tatil gibi, çoğunuzun gittiği aklınıza gelebilecek hiçbir yerde takılmışlığım yoktur. Girdiğim tek sosyal ortam okuldu (ne kadar inanılmaz) ama öyle üniversite falan...
  2. 636405

Millet neden araba alma heveslisi?

Bazen "24 yaşındayım şu kadar paraya hangi arabayı alayım?" gibisinden içeriklere denk geliyorum, bana mantıksız geliyor. Araba alıp n'apacaksın ki arkadaş? He paran boldur anlarım ama adam o parayı verdikten sonra başka parası kalmayacak resmen ve gidip araba almayı düşünüyor. Heves midir nedir...
  3. 636405

Millet kızlarla nasıl tanışabiliyor?

Bu kızlar nerede yaşar, nerede takılır, ne yaparlar, nereye giderler; bu elemanlar kızları nerede görüyor da birbirlerini tanımış oluyorlar. Bir erkek bir kızı nerden tanıyor olabilir ki? Bu elemanlar yolda gördüğü herhangi bir kızı durdurup öyle mi tanışıyor? İlk defa gördüğün bir kızla...
  4. 636405

Flash Disk ve DVD olmadan işletim sistemi nasıl yüklenir?

Bilgisayar 32 bit. Ben bunu 64 bit'e çevireceğim ama nasıl? 8gb USB yok ben de. DVD de yetmedi sanırım hata verdi. Şunu direkt olarak indirmenin bir yolu yok mu ya?
  5. 636405

Windows 10 Nasıl 64 Bit Olur?

Bilgisayar işlemcisi 64 bit ama işletim sistemi 32 bit olarak yüklenmiş. Şimdi internette baktım, direkt bilgisayara yükleyince yine aynı şekilde (32 bit) indiriyor galiba. Seçenek sunmadan direkt indirme işlemi başlıyor çünkü. Farklı bilgisayara yükle deyince seçenek sunuyor ama ISO veya...
  6. 636405

Mause Algılamıyor

Yeni kasa aldık ama mause hem tıklamayı hem de hareketi algılamıyor.
  7. 636405

Starbucks Nasıl Bir Yer. Orda Çalışılır Mı?

Birisi evdekilere demiş, bir AVM'de böyle iş varmış. Hiç öyle bir yere girmedim havalı havalı tipler var diyorlar. Uzaktan görmüştüm, çalışanları bile artist artist tiplere benziyor. Orda ne iş yapılıyor ki, girsem ne yapacam? Kahve mahve yapacaksak kesin batırırım o işi. Hele kızlar mızlar...
  8. 636405

İyi Bir Üniversiteye Girebilir Miyim?

Geçen sene askere almasınlar diye açık liseye kaydolmuştum. Üniversiteye de aynı şekil açıktan giderim diyordum ama normal üniversiteye gitmek aklımdan geçti ve "neden olmasın ki" demedim tabi ki ama "olur mu lan acaba?" dediğim oldu ? İlkokulda, ortaokulda hiç ödev yapmaz, ders çalışmaz...
  9. 636405

Dışarda güzel kızları görünce kafayı yiyorum

Bilgisayar bozuk olduğundan akşama doğru bazı işleri halletmeye çıkıyorum ailemle can sıkıntısından. Çevre sokaklarda dolanırken bazen kızlar geçiyor ve ben onları görünce heyecanlanıyorum ve heyecanlı heyecanlı onları seyrediyorum. Öylece gidiyorlar ve sokaklarda yine yalnız başımayım. Eve...
  10. 636405

Millet Dışarda Neden Sırt Çantasıyla Dolaşıyor?

Pencereden görüyorum bazı kızlar ve elemanlar (bir cinsiyet olarak eleman) Ali Vefa gibi sırt çantasıyla dolaşıyor dışarda. Ulan okullar kapalı değil mi, ne iş?
  11. 636405

SDN Forum'un en prestjli üyesini seçiyoruz.

Forumun en saygın üyesini seçimle belirliyoruz. Seçime katılmak isteyenler özelden belirtsin, listeye alacağım. Seçime katılma hakkı bulunan üyeler: @Asosyal Necmi @Mars! @Umut Çelik @ghost_of_sparta @morofobik @alicanozk @Shiden @nixc0r @KRZMNİTK @wpa_supplicant
  12. 636405

Asosyal Necmi Memnuniyet Anketi

13. 636405

Tamir ettirmek mi yenisini almak mı?

Bilgisayar kasasını tamir ettirmek mi? 2. el bilgisayar kasası almak mı? Yeni bir kasa veya laptop almak mı?
  14. 636405

Dışardan yemek sipariş eden var mı cidden?

Ulan sokağa bakıyorum zırt pırt motor geçiyor, millet pizza, hamburger falan söylüyor. Bizim fast-food anlayışımız babamın ayda yılda bir aşağı sokaktaki pideciden kır pidesi almasından ibaret. Millet hayatı ne farklı yaşıyor. Böyle şeyler bana ilginç geliyor baya...
  15. 636405

Hangi İşi Tavsiye Edersiniz?

Tavsiye ettiğiniz ve varsa tavsiye etmediğiniz işleri yazın. İnternetten çalış demeyin. Zart diye öyle çalışmak mümkün olsaydı herkes çalışırdı.
  16. 636405

Bilgisayarı Tamir Ettirmek Kaça Patlar?

Doğru tahmin eden olursa profiline akrostiş yazacağım ? Taşındığımız için bilgisayarı yeniden kurdum. Monitörün şu mavi, dişleri olan geniş tarafını kasaya taktım ama bir türlü algılamadı. Bilgisayarı açtığım zaman "dıt" sesi gelmiyordu, halbuki gelmesi lazımdı. Sonra tekrar tekrar takınca...
  17. 636405

Asosyal Necmi'nin Hayatı

Kısaca bi hayatımı özetleyim; 20 yaşındayım, küçükken girişken birisi olmadığım için okuldakilerle fazla samimi değildim, zaten evde takılmak daha çok hoşuma gidiyordu, o yüzden asosyalliğe alıştım. İlköğretim bittikten sonra meslek lisesine yazdırmışlardı. Ordakilerin fazla hareketli olması...
  18. 636405

Gittiğim Hiçbir Yerde Güzel Kız Olmuyor

Önceki eve taşındığımızda yan dairede kalabalık, garip bir aile yaşıyordu. Neyse ki bir kaç ay sonra taşınıp gittiler de kurtulmuştuk onlardan. Yerine gelen de yaşlı bir teyzeydi ama neyse ki sessiz birisiydi. Şimdi yeni eve taşınmak zorunda kaldık, önceki evle aynı sokakta yeni taşındığımız...
  19. 636405

Her Yerim Kaşınıyor, Nasıl Kurtulacağım Yav?

Geçen haftalar kafam bitlendiydi hatırlarsanız, onu bitirdik ama şu kaşıntıdan kurtulamadım. Kaşımaktan her yerim nokta nokta kabardı, omuz falan kıpkırmızı, omzumu baya kanırtmışım. Kaşımadan beklesem geçecek büyük ihtimal ama kaşıntı hissi gelince kaşımadan edemiyor ki insan. Kısır...
  20. 636405

Gazeteciler Bilgiye Nasıl Ulaşıyor?

Mesela magazin haberlerine bakıyorsun: Cem Yılmaz villa aldı diyor, Murat Boz şurada şunu yaptı diyor, şu kişi şununla sevgili oldu diyor. Bende içimden diyorum ki; bunlar bunu yaparken yanında mıydın? Siyasi haberlere bakıyorsun, Yok şu partideki taban, şu kişiden rahatsız, Şu kişinin şuraya...
  21. 636405

Kafam Bitlendi Hayatım Söndü

Aralık ayının başına kadar iş bulmam lazım. Kendime böyle bir tarih belirledim Eylül ayında. Ama 2 - 3 hafta oldu, kafam bitlendi. Aylardır saçımı da kestirmedim, saçlarım Behzat Ç.'nin saçlarının uzunluğuna geldi. Şimdi bitli kafayla saçlarımı kestiremem. Evdekilere bit tarağı falan alın...
  22. 636405

Sıradan Tipli Erkeklerin Nasıl Güzel Sevgilisi Oluyor?

Bazen orda burda görüyorum. Gayet sıradan, çirkin (itici bir çirkinlikten bahsediyorum) bir tipi olmasına rağmen güzel bir kızla sevgili olan, evlenen adamlar var. Hiç Ali Ağaoğlu hikayesine bağlamayın, zengin olmayanların da olabiliyor :D Büyük ihtimal aynı tip bende olsa tipsizim diye...
  23. 636405

Siyasi Roleplay Sunucusu Açmayı Düşünüyorum

Discord üzerinden oynanacak bir politik, ülke yönetme sunucusu kuracağım ama moderasyonu tek başıma ele almak istemediğim için üşeniyorum biraz. Eğer moderasyonda ve oyunda katkıda bulunurum diyeniniz varsa ben sunucuyu kurarım. (Diğer çoluk çocukların açtığı ucuz RP sunucuları gibi olmayacak...
  24. 636405

Bugüne kadar hiç kebap, hamburger vs. yememiş olmak.

Orada burada denk geliyorum, böyle şeylerin hep muhabbetini yapıyorlar. Ben hariç herkes yemiş sanırım bunlardan. Hatta nasıl olmalı, nasıl olmamalı onu tartışıyorlar. Benimle aynı olan var mı acaba? Hatta isterseniz bi liste yapın. Ben ordan neyi yedim neyi yemedim seçeyim, ona göre...
  25. 636405

Bir İnsan Neden Okuduğu Okulu Özler Ki?

Kaliteli, keyifli okul var mıdır; böyle bir okula hiç gitmediğim için bilemeyeceğim. Sanırım gittikleri okul böyle olduğu için sevmişlerdir. Aksi takdirde o kişi varoşluktan keyif alan bir problemlidir bence :) Ben Haydarpaşa Meslek Lisesi'ne gidiyordum. Psikolojim bozulmuştu orda. Bilişim'e...
  26. 636405

Şu "Öğretmen" dizisi çok saçma değil mi ya?

FOX TV'deki Öğretmen dizisi sizce de saçma değil mi? Ergen ergen tipler avaz avaz bağırıyor onu es geçiyorum hadi neyse de. Ulan hepsi öğretmenin üstüne çullansa, ya öldürseler, ya bağlasalar öğretmen bir halt yiyemeyecek. Kaldı ki okulun içine o kadar düzeneği nasıl yerleştireceksin anasını...
  27. 636405

Muhafazakarlıkla modernlik arasında kalmak

Muhafazakar derken, muhafazakar kişiliğim olduğunu kastetmiyorum, muhafazakar görüşlerle hiç alakam yoktur. Yaşam stili bakımından baktığımızda yaşadığım hayat muhafazakar yaşama daha yakın gibi, o yüzden onu diyorum. Akrabalar falan muhafazakardır. Genelde çevremde de o tip kişileri görürüm...
  28. 636405

Şu Martı Scooter Olayını Ben Çözemedim

Asosyal olduğumdan dolayı dışarıya pek çıkmam biliyorsunuz :). Böyle şeylere de yabancı kaldım sanırım. Millet bu şeyi nasıl kullanıyor ya? Aldığın zaman nereden alıyorsun? İneceğin zaman Martı'yı ne yapıyorsun? Bunların pili mili yok mu, hiç mi bitmiyor? Çalsan çalınmaz mı? Bunları...
  29. 636405

Coronavirus Kocaman Bir Yalan. Çünkü Bana Bulaşmadı

Benim gibi şanssız bir kişiye bulaşmadıysa kimseye bulaşmamıştır.
  30. 636405

Hiç Alışveriş Yapmıyor Olmak Sizce Garip Mi?

Bazen internette denk geliyorum, millet kargodan, alışveriş sitelerinden falan bahsediyor, kimisi bunlardan şikayet ediyor vs. Benim hiç bu muhabbetlerle bir alakam olmadığını farkettim. Hiç dışardan yiyecek sipariş etmişliğim yok mesela. Millet böyle şeyleri yapınca bana nedense ilginç...
  31. 636405

Hayat standardı benimki kadar düşük birisi var mıdır burada?

21 yaşına geldim. Geçmişe doğru baktığımda hep aynı şeyleri yaşamışım lan. Benim yaşımdakiler nasıl yaşıyor fazla görmedim ama kesin benden iyi yaşıyorlardır. Üniversiteye gidip orda arkadaş ortamı falan yapıyorlardır, sevgilileri de vardır kesin. Ben bir yaşıtımla en son 5-6 yıl önce...
  32. 636405

Bir İşte Çalışmak Mantıklı Mı Mantıksız Mı?

Parasızlıktan evde boş boş oturuyorum. Aslında uğraştığım işler var ama bunlardan para kazanmak için daha zaman var. Üniversite falan da yok, açıktan okuyorum liseyi. Dışarda mağaza gibi bir yerde işe başlamayı düşünüyorum ama haftanın 6 günü çalışacağız büyük ihtimal. Hiçbir şey yapmaya doğru...
  33. 636405

Millet Kızlarla Nasıl Takılıyor Ya?

21 yaşındayım ve şu zamana kadar bir kız ortamım olmadı ya. Ya abi yolda yürüyorum kızları falan görüyorum, televizyon da internette falan görüyorum ama onlar hiç benim yanımda olmadı be. Yanımda kız olmasının hayalini bile kuramıyorum şaka maka, acaba ne olurdu? İlkokul zamanlarını saymazsak o...
  34. 636405

Ekonomi kötüyken millet dışarda nasıl vakit geçirebiliyor?

Yanlış anlamayın "Ekonomi gayet iyi" demiyorum Ekonomi kötüyken millet yine yapıyor bir şeyler, ben buna şaşırıyorum. Babam memur, aldığı para ev ihtiyaçlarına falan gidiyor, hatta olabildiğince masrafsız yaşadığımız halde ihtiyaçlara yetmiyor da diyebilirim. Benim dışarı çıkıp gezme, oraya...