Millet neden araba alma heveslisi?

Bu konuyu okuyanlar

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Bazen "24 yaşındayım şu kadar paraya hangi arabayı alayım?" gibisinden içeriklere denk geliyorum, bana mantıksız geliyor. Araba alıp n'apacaksın ki arkadaş? He paran boldur anlarım ama adam o parayı verdikten sonra başka parası kalmayacak resmen ve gidip araba almayı düşünüyor. Heves midir nedir artık bilemiyorum. Benim de çocuklük hevesiyle araba sürme hayallerim vardı ama büyüdükçe pek ilgimi çekmez oldular. Milletteki bu araba hevesini çözemiyorum.

İnternette araştırayım dedim, Ekşi'de genelde şunu yazmışlar; "Küçük çocuğu olanlar için araba ihtiyaç oluyor, onu getirip götürmek araba olmayınca zor oluyormuş" falan filan. Vay arkadaş ne anne babalar var lan, bizim için araba aldıkları olmadı hiç :D Küçükken, araba olmadığı için pek zor anlar yaşadığımızı da pek hatırlamıyorum. Nereye götürüp getiriyorlarsa artık, belki de bizim seyahat etmemizi gerektirecek bir durum yoktu ortada, bilemedim.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Gezmek için araba istiyorlar ve yatırım amaçlı alan insanlarda var.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Bazen "24 yaşındayım şu kadar paraya hangi arabayı alayım?" gibisinden içeriklere denk geliyorum, bana mantıksız geliyor. Araba alıp n'apacaksın ki arkadaş? He paran boldur anlarım ama adam o parayı verdikten sonra başka parası kalmayacak resmen ve gidip araba almayı düşünüyor. Heves midir nedir artık bilemiyorum. Benim de çocuklük hevesiyle araba sürme hayallerim vardı ama büyüdükçe pek ilgimi çekmez oldular. Milletteki bu araba hevesini çözemiyorum.

İnternette araştırayım dedim, Ekşi'de genelde şunu yazmışlar; "Küçük çocuğu olanlar için araba ihtiyaç oluyor, onu getirip götürmek araba olmayınca zor oluyormuş" falan filan. Vay arkadaş ne anne babalar var lan, bizim için araba aldıkları olmadı hiç :D Küçükken, araba olmadığı için pek zor anlar yaşadığımızı da pek hatırlamıyorum. Nereye götürüp getiriyorlarsa artık, belki de bizim seyahatlik bir durumumuz yoktu küçükken bilemedim.
Zevk heves ihtiyaç para bolluğu herşey denilebilir kendi ailemden örnek vereyim ben 16 yaşındayım iki sene sonra ehliyet alacağım arabam şimdiden var. Babam yok annemle ben yaşıyorum şuan o kullanıyor 18 imde bana devrolacak arabayı. Aracımız ise BMW Z4 ama ben yüksek ihtimalle satarım veya mercedes aşığı olduğum için Mercedes a180 alırım küçük araba seviyorum

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Zevk heves ihtiyaç para bolluğu herşey denilebilir kendi ailemden örnek vereyim ben 16 yaşındayım iki sene sonra ehliyet alacağım arabam şimdiden var. Babam yok annemle ben yaşıyorum şuan o kullanıyor 18 imde bana devrolacak arabayı. Aracımız ise BMW Z4 ama ben yüksek ihtimalle satarım veya mercedes aşığı olduğum için Mercedes a180 alırım küçük araba seviyorum
Vay arkadaş hayata bak.

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Asosyal arkadaşımız isminin hakkını vermiş gerçekten. Kusura bakma ama soru yada şu anlamadığın durum çok saçma olmuş :)

Sabah kalkınca toplu taşıma beklemezsin, işine gücüne daha rahat gidersin..

Çoluğunu çocuğunu rahat bir şekilde okula bırakırsın..

Bu ne yaa arabanın kolaylıklarından mı bahs ediyoruz.. gerçekten şaka :)

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Bence herkes ister arabasının olmasını.
Beleş olsa isterim tabi ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam eğer köy kasaba gibi yerlerde iseniz araba bir ihtiyaç.
Aynısını şehirde yaşayanlar da diyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Asosyal arkadaşımız isminin hakkını vermiş gerçekten. Kusura bakma ama soru yada şu anlamadığın durum çok saçma olmuş :)

Sabah kalkınca toplu taşıma beklemezsin, işine gücüne daha rahat gidersin..

Çoluğunu çocuğunu rahat bir şekilde okula bırakırsın..

Bu ne yaa arabanın kolaylıklarından mı bahs ediyoruz.. gerçekten şaka :)
Taksiye binmek daha ucuza gelir gibi geliyor bana, araba alma masrafına değer mi. Bahsettiğim parası bol olanlar değil zaten.