Hayat standardı benimki kadar düşük birisi var mıdır burada?

Bu konuyu okuyanlar

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
21 yaşına geldim. Geçmişe doğru baktığımda hep aynı şeyleri yaşamışım lan.

Benim yaşımdakiler nasıl yaşıyor fazla görmedim ama kesin benden iyi yaşıyorlardır.

Üniversiteye gidip orda arkadaş ortamı falan yapıyorlardır, sevgilileri de vardır kesin. Ben bir yaşıtımla en son 5-6 yıl önce konuşmuşumdur.

Sürekli evde asosyal oturuyorum çünkü dışarı çıkıp bir şey yapma şansım olmadı. Kıyafet alışverişi yapmadığım için dışarda giyeceğim kıyafette kısıtlı. Mesela sadece bir pantolonum var. Bu sebepten bile dışarıya çıkılmaz.

Arada çıkmak zorunda kaldığımda kafede, AVM'de takılanları falan görüyorum. Ben bir kafeye sadece iş sormak için gitmiştim. Orda da beceremedim diye kovmuşlardı.

Onun dışında hiç sinema, konser gibi şeylere gitmişliğim de yok. bir çoğunuz yapıyorsunuzdur.

Millet covid-19 var diye tatile gidememekten endişeleniyordu, benim bunları düşünmeme bile gerek yok.

Zayıfım diye ergenliğin başlarında beri spora gitme hayalim vardı, geldim 21 yaşına hala gidemedim.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
20 yaşındaysan daha gençsin. Ben seni 30+ falan sanmıştım. Sıkıcı klişe nasihat gibi gelmesin söyleyeceklerim.

Söylenerek geçmiyor hayat. Sorun da çözüm de sende oluyor genelde. Başka şeyleri suçlarsan sonu gelmiyor. Çözümün yüzde doksanı sende.

Bence bir şeyler yapmak istiyorsan bunu yarınlara ya da başka mazeret/sebeplere paslama, olana kadar uğraş. Ne bileyim kendini daha iyi tanı, yeteneğin artın eksin ne varsa ona göre bir şeyler yap. Dünyada milyon tane uğraş var iş var hobi var. Hayattan nasıl sıkıldığınızı çok anlayamıyorum o yüzden : d Yapacak şeylerime zaman yetiştiremiyorum ben. Sırayla olduğu kadar vakit ayırıyorum.

Yani dünyanın en bahtsız bunalım vatandaşı olsan bile bundan istifade eder şarkı beste roman falan yazarsın sebebin olur hem. Duygularını sorunlarını dışa vurma yöntemi bul mesela. Şiddet seviyorsan boks karate bir şeyler yap, yaz çiz. Buraya milyom tane öneri yazılabilir o kadar şey var uğraşılabilecek.

Teyze out.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
20 yaşındaysan daha gençsin. Ben seni 30+ falan sanmıştım. Sıkıcı klişe nasihat gibi gelmesin söyleyeceklerim.

Söylenerek geçmiyor hayat. Sorun da çözüm de sende oluyor genelde. Başka şeyleri suçlarsan sonu gelmiyor. Çözümün yüzde doksanı sende.

Bence bir şeyler yapmak istiyorsan bunu yarınlara ya da başka mazeret/sebeplere paslama, olana kadar uğraş. Ne bileyim kendini daha iyi tanı, yeteneğin artın eksin ne varsa ona göre bir şeyler yap. Dünyada milyon tane uğraş var iş var hobi var. Hayattan nasıl sıkıldığınızı çok anlayamıyorum o yüzden : d Yapacak şeylerime zaman yetiştiremiyorum ben. Sırayla olduğu kadar vakit ayırıyorum.

Yani dünyanın en bahtsız bunalım vatandaşı olsan bile bundan istifade eder şarkı beste roman falan yazarsın sebebin olur hem. Duygularını sorunlarını dışa vurma yöntemi bul mesela. Şiddet seviyorsan boks karate bir şeyler yap, yaz çiz. Buraya milyom tane öneri yazılabilir o kadar şey var uğraşılabilecek.

Teyze out.

Bir şey yapmaya imkan da yok motivasyonda. Bir şeylerle uğraşayım diyorum ev sıkıntısından dolayı ortaya pek bir şey çıkmıyor. Krediyle bi ev aldılar, ona da büyük ihtimal el koyarlar yakında. Yıllardır boş yere bankaya para verdiler, biz yiyemedik banka yedi. Özgüven midir neyse artık, o bende kalmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu an bayat ekmek arası yiyorum mesela. Başkası olsa yemez.