Arama sonuçlarınız

1. F

Manjaro Kurulum Hakkında

Onu biliyorum zaten. Benim yapmak istediğim o ayrılmış bölüme Manjaro kurmak.
  2. F

Manjaro Kurulum Hakkında

Oyuna önem vermiyorum. Amacım kodlama vs. Oyun geliştirmeyi diyorsan onun için Windows kullanacağım dual-boot yapacağım. YouTube'da açıklayıcı bir video bulamadım pek. Biri GRUB yapıyor biri GRUB 2. Birisi WinPE yapıyor birisi ISO. Kafam karıştı.
  3. F

Manjaro Kurulum Hakkında

Şuan kullandığım OS Win7, ancak kod yazarken sorun çıkardığı için bir Linux dağıtımına geçmek istiyorum. Karar verdiğim distro Manjaro. Elimde USB disk, DVD vs. olmadığı için EasyBCD programı ile kurulum yapacağım. Ancak tam olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum. Ekran bu şekilde. Disk bölümü...
  4. F

Kendi Discord Botumu Yaptım: Crypon

Teşekkür ederim. :)
  5. F

SDN Forum'a girince bilgisayarımın fanları kökleniyordu. Şimdi düzelmiş eski haline dönmüş, çok mutlu oldum. Ben de özlemişim. :)
  6. F

O sunucuları bana da atarsan mutlu olurum. Discord: ifatihege#0742
  7. F

Uzun bir süre sonra tekrar foruma döndüm ama kısa süreli olacak gibi duruyor. :) Son birkaç aydır forumlara giremiyorum. Öncelikle bu nedenden dolayı özür dilerim. Asıl konuya gelecek olursak; aktif olmadığım bu süre zarfı içerisinde hem bir blog sitesi hem de bir Discord botu geliştirdim...
  8. F

JavaScript İle Bir Web Sayfasında Rastgele Sözler Göstermek

Bunlara bir yenisi daha eklendi. Şimdi konu açıyorum. :)
  9. F

Sizce Bir Sonraki Projem Ne Olmalı?

Olabilir. Biraz araştırma ve çalışmadan sonra güzel bir proje olacaktır. Uygun olduğum bir vakitte yapmaya başlayabilirim. :)
  10. F

Kendi İşletim Sisteminizi Yapın!

Merhabalar. Dün gece @LX_ sizden özür dilemek için bir konu açmıştı. Ve bugün de bana bir mesaj gönderdi. Foruma özür dilerim diye bir konu açmanın yeterli olmadığını, özür dilemek için bir katkıda bulunmak istediğini söyledi. Aşağıdaki rehberi LX_, kötü biri olarak bilinmemek için yazdı. Umarım...
  11. F

TürkNet, Millenicom ve NetSpeed kullanıcıları gelebilir mi?

Tamam. Onu da ararız. İnşallah olumlu sonuç döner. :) Dua edin. :D
  12. F

Uzun zaman oldu, yazmayı unutmuşum. Başıma gelenleri anlatayım. Belirttiğiniz numaradan TürkNet'i aradık, müşteri hizmetlerine bağlanacağımızı söylüyordu. Bekledik bekledik bağlanmadı. Kaç kere aradık bilmiyorum. En son saat 23.15 gibi denemek için Türksat Kablo'yu arayalım dedik, gereken...
  13. F

JavaScript ile Rastgele Rengi Tahmin Etme Oyunu

Yazmıştım yukarıda aslında. :)
  14. F

Oyun zormuş gerçekten. ? Veya ben oynamayı unuttum. 1610526928 Bu arada İngilizce yazım hatası yapmışım. "2 Minute" değil "2 Minutes" olmalıydı. Hemen düzeltiyorum.
  15. F

hangi tarayıcıyı kullanıyorsun? 1610526472 RGB renk kodlarının mantığını anlatırım istersen. :)
  16. F

2 dakikalık sürede mi?
  17. F

Merhaba. Bu konuda size JavaScript kullanarak yaptığım basit bir oyunun tanıtımını yapacağım. Oyunun Adı: “Guess Random Color Game”. Temel mantığı şu şekilde; yukarıda bir RGB renk kodu görüyorsunuz ve o kodun aşağıdaki seçeneklerden hangisine denk geldiğini bulmaya çalışıyorsunuz. Eğer doğru...
  18. F

Dolar yıl sonu ne kadar olur?

Tahminimiz aynı demek ki. :) edit: Görmemişim kusura bakma. Hakkını helal et :)
  19. F

Kızgın surat atanlar; o emojiyi atmak yerine yıl sonunu bekleyebilirsiniz...
  20. F

7,00
  21. F

Gizli sekmeye geçmek çerezleri engeller mi ?

Sanırsam hayır.
  22. F

Sizce Bir Sonraki Projem Ne Olmalı?

Şuana kadar 2 adet orta seviyeli projeler yaptım ve SDN Forum'da rehberler var. 1) JavaScript İle Bir Web Sayfasında Rastgele Sözler Göstermek | SDN Forum (shiftdelete.net) 2) JavaScript İle Basit BBCode Editörü ve Emoji Sistemi Yapımı | SDN Forum (shiftdelete.net) Sizce bir sonraki JavaScript...
  23. F

JavaScript İle Basit BBCode Editörü ve Emoji Sistemi Yapımı

Yeniden herkese merhaba. :) Bu başlıkta, JavaScript kullanarak basit bir BBCode editörü nasıl yapılır bunu anlatıyor olacağım. Eğer sizde kullanmak isterseniz, projenize göre eklemeler ve özelleştirmeler yapabilirsiniz. NOT: Bu yazıda olup bitenleri tam olarak anlayabilmeniz için temel seviye...
  24. F

Moderatörler ile iletişime geçersen belki kabul edebilirler. NOT: @Dora bana özelden haber verdi öne çıkarılacağını.
  25. F

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Eski font family kullanılırsa gerçekten güzel olur. Çünkü bu fontta kalın veya italik olduğu zaman pek belli olmuyor.
  26. F

Merhaba, bu yazımda sizlere, bir web sayfasını her yenilediğinizde karşınıza rastgele sözler çıkarmak için ne gibi yol izleniyor bundan bahsedeceğim. NOT: Bu yazıda HTML, CSS ve JavaScript dilleri kullanılmıştır. Rahatlıkla anlamanız için giriş seviyede HTML, orta seviyede CSS ve JavaScript...
  27. F

40 TL ile alınabilecek en iyi şeyler

Çikolata, cips, flash disk, gazete...
  28. F

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

@Creative - @Developer, karanlık temada linkler belli olmuyor. 1610208059 Ve; karanlık temaya geçildiği zaman -temayla uyumlu olması açısından- scrollbar'ın rengi değişirse de güzel olur.
  29. F

MS Edge Geçmişin Otomatik Silinmesi Sorunu

Uzun süredir Google Chrome kullanıyordum fakat fazla şekilde RAM kullandığı için MS Edge'e geçtim. MS Edge genel olarak güzel fakat karşılaştığım ve oldukça canımı sıkan bir sorun var. Ben, bilgisayarı kapatıp ertesi gün açtığımda sürekli geçmiş siliniyor. MS Edge'de Google hesabımı...
  30. F

Windows cihazınızda oturum açtığınızda açtığınız ilk uygulama nedir?

1) Çalıştır ("%tmp%" ve "temp" yolundaki klasörleri temizlemek için. Bunları yazınca otomatikman Windows Explorer açılıyor.) 2) Microsoft Edge 3) Zoom
  31. F

Tamam. Teşekkürler. :) 1609664461 Peki hem TürkNet'te hem de Kablonet'te akşam saatlerinde internet kesintisi oluyor mu?
  32. F

Bunları yaparken internetin gitmesi... :( 1609663721 Bu arada 2 tane numara var. Hangisi? :)
  33. F

Hmm. Olabilir. :) Ama başvuru yapmak için hangi iletişim numarasını arayacağımızı bilmiyorum. Geçen haftalarda aradık ama müşteri hizmetlerine vs. bağlamadı, bir kaç soru soruldu sonra kapatıldı. Babam konuştu, tam olarak ne oldu ben de bilmiyorum.
  34. F

Neden? Merak ettiğimden soruyorum. Siz Kablonet kullanıyorsunuz ya. :)
  35. F

İyi. :) Senin adına sevindim. Bende fiber altyapı için Kablonet'e başvuru yapacağım. Eğer sıkıntı yaşarsam TürkNet'e başvuru yapacağım.
  36. F

Fiber Altyapı İçin Başvuru

Bizim kendi modemimiz yok. Komşularımızın modemini kullanıyoruz. :) Ortak. Yardımcı olduğun için teşekkür ederim.
  37. F

Altyapı değişimi olurken internet kesintisi olur mu peki?
  38. F

Altyapı değişimi için ne kadar ücret alınır tahminen? Hem TürkNet için hem de Türksat KabloNet için.
  39. F

Bizim şu anda bulunduğumuz altyapı ADSL ve maksimum 13 Mbps hızında (!) internet destekliyor. Türksat KabloNet'e fiber altyapı için başvurmayı düşünüyoruz. Herhangi bir ücret alınır mı? Tahmini ne kadardır?
  40. F

JS İle Bir Elementin Üzerine Gelince Açıklama Çıkarmak

Ben yaptım zaten naçizane bir şey :) Simple Tooltip (codepen.io) 1608896717 Onu biliyorum zaten de. Ben daha modern bir şey için sormuştum. Sizin mesaj attığınızı görünce hemen hızlı bir şey yapıp linkini attım. :)
  41. F

Responsive Web Tasarımı Yapabilenler

Responsive Web sayfası tasarlayabilen birisi benimle iletişime geçebilir mi çok acil?
  42. F

JS İle Bir Elementin Üzerine Gelince Açıklama Çıkarmak

Bir HTML elementinin üzerine gelince aşağıdaki resimdeki gibi bir açıklama çıkarmak için ne yapılmalı? Bu arada tek bir element değil birden fazla element için geçerli. Yani bu açıklamayı sadece bir elementte değil birden fazla elementte farklı farklı açıklamalar olacak şekilde göstereceğim...
  43. F

linux nasıl birşeydir

Linux geliştirici/programcı dostudur. Çünkü açık kaynak kodlu yani isteyen kendi işletim sistemini yapabilir ve bana göre en sorunsuzdur. Hem hafif hem de hızlı.
  44. F

Uygulamalarimi ucretsiz bir sekilde yayinlayip guncelleme verebildigim bir magaza

Play Store'da yayınlarsan çok daha iyi olur ama eğer ücretsiz yükleyip sonra Play Store'a yükleyecek isen sana önerim popüler olan Game Jam siteleri. 1608449972 Galaxy Store kullanan da kalmadı.
  45. F

Unutmadığın için teşekkürler :) ben unutmuştum :D Eğer 1-2 hafta sonra sorun olursa veya olmazsa beni tekrar bilgilendirir misin?
  46. F

Duyuru Forum Üzerinde Alınan Hatalar Hakkında

Hatalar üst üste geliyor...
  47. F

Bu hata bayağı ilerlemiş :| Çözülmesi lazım...
  48. F

Bende de böyle yazı tipi...
  49. F

Forum yüklenirken bildirim göstergesinde 1 veya 2 rakamı oluyor, yüklendikten sonra kayboluyor, bakıyorum bildirim görünmüyor. Eskiden 1 yazıyordu çoğunlukla şimdi sürekli 2 yazıyor.
  50. F

Kendi forumumu yaptım :)

Teşekkürler :)
  51. F

Arkadaşlar forum linki burada : fatihege
  52. F

Attım linki üstte bakabilirsin :) 1608228595 Teşekkürler :)
  53. F

Arkadaşlar forum güncellendi :) Hatalar giderildi. Altyapıyı değiştirdiğim için kayıtlarınız silindi. Tekrar kayıt olmak için link: https://forum.shiftdelete.net/uyeler/fatihege.628162/#about Buradan internet sitesi bölümündeki linke basıp foruma yönlenebilirsiniz. :)
  54. F

Benden memnun musunuz?

Ben memnunum. :)
  55. F

Android telefona format zararlımı

Formatın hiçbir zararı yoktur. Sonuçta zararı olsa Google, Ayarlar > Cihaz > Fabrika ayarlarına sıfırla konumuna format atma butonunu koymaz.
  56. F

Teşekkürler :) Altyapıda çıkan bir sorun nedeniyle yeni üye alamıyorum. Bu sorunu düzelteceğim. Bir süreliğine forum kapalı olacak :)
  57. F

:) https://forum.shiftdelete.net/uyeler/fatihege.628162/#about
  58. F

YouTube'da kaynaklar var ;)
  59. F

1608038200 https://forum.shiftdelete.net/uyeler/fatihege.628162/#about
  60. F

İnşallah :)
  61. F

Evet olmuyor. Ama okunmamış bir mesaj olan konu olduğu zaman anasayfada kategori adının solundaki kalem rengi daha canlı bir beyaz renge kavuşuyor. 1608037597 Teşekkür ederim üye olduğun için :) Son konular olayını araştıracağım internetten. İnşallah bir sonuca ulaşırım :)
  62. F

SMF izin vermiyor malesef. Yapabilseydim eğer gerçekten güzel olurdu.
  63. F

fatihege Buradan bakabilirsin :) 1608037143 Evet var :) 1608037211 12 üye olmuşuz şimdiden :D Kayıt olan herkese teşekkür ederim :)
  64. F

Tanı derken? :)
  65. F

Teşekkürler :) Bir SDN Forum kadar olmasa da bir şeyler yapmaya çalıştım :)
  66. F

Foruma yeni tema yükledim :D 1608036744 Bir bak istersen yükledim az önce. 1608036765 Day mode, Night mode var :)
  67. F

Şimdi düzeldi mi? 1608036371 Evet. İnsanları kullanmaya cezbeden bir yapısı var... İnşallah en kısa zamanda bu altyapıya geçeceğim :) Ama veritabanları farklı olduğu için üye sayısı ve konu sayısı arttıkça zorlanacağım. Belki sadece üyeleri geçiririm sıfırdan başlarız. Şuan kesin bir şey...
  68. F

Tam ekran görüntüsü atar mısın? :D
  69. F

Eğer Flarum altyapısını kullanabilseydim forum böyle olacaktı... 1608035712 Önemli değil :)
  70. F

BTK Akademi, YouTube: Yakın Kampüs, Selman Kahya, Fehmi Uyar, Engin Demiroğ
  71. F

Şuan canlı dersim var, zar zor ilgileniyorum :D Dersim bittiği zaman isteklerinizi yerine getireceğim :)
  72. F

Yaparım :) 1608035443 Teşekkürler :)
  73. F

İsteyenler üye olacak...
  74. F

Yukarıda verdim bağlantıyı :) 1608035293 Dediklerini yapmaya çalışacağım. Ama siz geçici olarak Ctrl + +(Artı) kısayolunu veya Ctrl + Mouse tekerleğini kullanarak büyütebilirsiniz. :)
  75. F

İlk üye olamayacaksın malesef ama yine de bakmak istersen : fatihege Bu bağlantıdan bakabilirsin.
  76. F

Teşekkür ederim herkese :D
  77. F

Evet gördüm. Tekrardan teşekkürler :D
  78. F

Teşekkürler :)
  79. F

fatihege buradan bakabilirsiniz :)
  80. F

Ekliyorum 1608033904 Ekledim :)
  81. F

Teşekkür ederim :)
  82. F

SMF altyapısını kullanarak kendi forumumu yaptım :) Şuan bütçem olmadığı için hosting ve domain alamadım, normalde Flarum altyapısını kullanacaktım ama ücretsiz hostingde sorun çıkardığı için SMF kullandım, bir süre sonra Flarum altyapısına geçip ücretli hosting ve domain alacağım. İsteyene...
  83. F

Başvuru için ne yapmamız gerekiyor?
  84. F

Eğer altyapı çalışmasından sonra düzelme olursa beni bilgilendirir misin? :) 1607971630 Ah keşke altyapım desteklese de kullanabilsem :(
  85. F

Yardımınız için teşekkür ederim :)
  86. F

1607959949 4Mbps Upload
  87. F

Ne gibi sorunlar ortaya çıktı?
  88. F

Bu altyapı için daha yüksek Upload hızı ve daha ucuz fiyat Millenicom'da var. Sizce o uygun mudur?
  89. F

Altyapımız maksimum 13Mbps destekliyor.
  90. F

Yani alsam sıkıntı olmaz mı?
  91. F

TurkNet'te internet kesintileri olduğunu duymuştum bir YouTube kanalında. Adını söylemem doğru olur mu bilmiyorum ama onlarda TürkNet kullanıyorlar ve internet kesiliyormuş.
  92. F

? Yani kullanamayacağım. Başka bir sağlayıcı önerir misiniz?
  93. F

Bir şey soracağım. Kablonet'in altyapı sorgulama sayfasında yaşadığım ilçe görünmüyor. Bunun anlamı, burada altyapılarının olmadığı mı?
  94. F

Türksat Kablo mu yani? :) İyiymiş. İnşallah fiyatlar da uygundur :D
  95. F

Sen bana hangi sağlayıcıyı önerirsin?
  96. F

Herkes En nefret ettiği WEB sitesini yazsın

TikTok 000webhost Facebook etc. :D
  97. F

1 - Hangi internet sağlayıcıyı kullanıyorsunuz? 2 - Ne kadar süredir kullanıyorsunuz? 3 - Memnun musunuz? 4 - Altyapınız kaç Mbps destekliyor, aldığınız internet kaç Mbps? Sorularıma yanıt verirseniz çok sevinirim. Yeni bir internet arayışındayız. Kullanıcıların yorumları çok önemli. ?
  98. F

İntel mi? Amd mi?

Seçtiğiniz işlemcilere bağlı.
  99. F

Ücretsiz forum altyapısı

Alıyorum o kursları. Gerçekten çok kaliteli ve kolay anlatılıyor. :) Yeni PC gelene kadar web sonrasında oyun alanında çalışacağım. Ara sıra Web'e de girerim tabii :D Bu alanları çok seviyorum birisinden vazgeçmek bir nevi acı veriyor :D
  100. F

Ücretsiz forum altyapısı

Oyun :)
  101. F

Ücretsiz forum altyapısı

Ben mobil uygulama, oyun vs. geliştirmek istiyorum ama şuan kullandığım PC çok yetersiz kaldığı için web alanında gidiyorum. 2-3 ay sonra 3 alanda geliştirme yapacağım İnşallah :)
  102. F

Ücretsiz forum altyapısı

Kendime ait bir gelirim olsun istiyorum. Aileme yardım açısından. Blog vs. yazmayı da düşünüyorum.
  103. F

sistem topluyorum

i5 10400F sanırsam LGA 1200 sokete sahip. LGA 1200 sokete sahip işlemcileri alabilirsin.
  104. F

sistem topluyorum

Oynayacağın oyunlara bağlı olarak minimum 3 - 4 yıl, ortalama 5 - 6 yıl diye düşünüyorum
  105. F

Ücretsiz forum altyapısı

Neden MyBB ve SMF'i önermiyorsunuz?
  106. F

Ücretsiz forum altyapısı

Yeni bir forum yapmak istiyorum. Önerdiğiniz ücretsiz bir forum altyapısı var mı? Eğer başarırsam daha ileride vBulletin veya XenForo almayı düşünüyorum.
  107. F

sistem topluyorum

Intel için mi AMD için mi?
  108. F

sistem topluyorum

Termal macuna gerek olacağını sanmıyorum çünkü sıvı soğutma aldığın zaman işlemcinin üzerine koyacağın yerde termal macun hazır sürülü geliyor. 1607864987 Her marka için geçerli değil bu arada.
  109. F

sistem topluyorum

Fazla bilgim yok ama eğer fan alacaksan dönme hızına bağlı, ama sıvı soğutma alırsan daha çok soğutur tabii seçtiğin marka-modele göre.
  110. F

sistem topluyorum

Ekstra fan alman lazım. Bu halde çok ısınır.
  111. F

HTML'de Kendimi Geliştirmek İçin Neler Yapmalıyım?

İstersen <head> tag'lerinin arasına: <style> p { color: red; } </style> gibi bir blok koyupta yazabilirsin. 1607854494 Sana öğrenmen için şu siteyi öneriyorum (eğer yazılı bir kaynak istiyorsan) https://www.w3schools.com/ Bu site WorldWideWeb Consortium'um sitesi. HTML dilinin...
  112. F

HTML'de <head> tag'lerinin arasında istediğin bir yere şu kodu eklemelisin: <link rel="stylesheet" href="style.css"> Verdiğim kodda "style.css" yerine kendi CSS dosyanın ismini yazmalısın.
  113. F

HTML'in Türkçesi Üstün Yazı Biçimlendirme Dilidir yani bir web sitesinin temelini oluşturur. Çok güzel işler yapmayı beklemek yanlış olur. HTML CSS JS PHP MySQL 5'lisi beraber olunca mükemmel işler çıkarabilirsiniz.
  114. F

Ister şimdi ister JavaScript'e geçince VSCode IDE'sini kullan. Mükemmel bir IDE. Gerek hız gerek kullanım gerekte kolaylık açısından en iyi IDE diyebilirim. Her programlama dilinde kodlar yazabiliyorsun.
  115. F

HTML'de kendini geliştirmek için bilen birisinden öğrenmen şart, öbür türlü zor olur. Sana tavsiyem Yakın Kampüs kanalının HTML ve CSS dersini izlemen. Sadece HTML ile site yapamazsın, sitenin güzel bir görünüşe sahip olması için CSS'te bilmelisin. Yani HTML sitenin temelini oluşturur, CSS o...
  116. F

İstanbul’da 5 milyon liralık ultra lüks otomobil yolda kaldı

Memleketimiz o kadar güzel ki otomobil bile sahibinin ve kendisinin gitmesini istemiyor :D
  117. F

Kendi amatör Forum sitemi açtım :P

Bana da özelden linkini atar mısın? Geliştiricimize sahip çıkmak lazım. ;)
  118. F

Kullanabileceğim 3D tasarım programı

Konu biraz eski :) Cinema 4D güzel bir program, beğeniyorum o programı ama ücretli. Blender kullanmayı düşünüyorum.
  119. F

topladığım pc ile kaç yıl idare ederim

Kullanım amacına bağlı olarak en az 4 veya 5 yıl idare eder.
  120. F

Oyun oynarken kapanma sorunu

Önemli değil :)
  121. F

Bilgisayarında sıkıntı görünmüyor. Minecraft'ı kaldır tekrar kur. Eğer yine bu sorun olursa format atman gerekebilir.
  122. F

İşletim sistemin nedir? Orijinal lisans mı kullanıyorsun?
  123. F

Termal macun vs. kullanıyor musun?
  124. F

Mustafa Varank'ın Mükemmel Meclis Konuşması

Kimin gömüleceği şimdiden belli. Seçim sonrası bu konuda buluşuruz...
  125. F

Sen izledin mi peki? İçinden parça koparmış olmasınlar.
  126. F

Format atmaya nereye gönderdin?
  127. F

Apu sistem toplama

Bütçe nedir?
  128. F

Mustafa Varank'ın Mükemmel Meclis Konuşması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank mecliste muhalefet partilerinin yüzüne yüzüne gerçekleri vurdu. Videoda da görüldüğü üzere muhalefet partileride Mustafa Varank'ın sesi duyulmasın diye sıralara vurdu. Şimdi size o mükemmel konuşmayı sunmak istiyorum;
  129. F

[REHBER] - Kalitesiz PSU Markaları

Rampage, Everest'in gaming markası zaten. Yani Asus'un ROG'u gibi.
  130. F

Samsung 970 evo plus ev kullanımı için fazla mı gelir?

Ev kullanımı için ağır kaçmış. Normal bir 500 MB / 450 MB hızında SATA SSD alabilirsiniz.
  131. F

Visual Studio Code açılıyor ama başlatta logosuz.

Hmm... Her hafta manuel olarak güncellemeleri kontrol et o zaman. Hız ve optimizasyon konusunda güncellemeler yapılabiliyor.
  132. F

Daha önce olmuşmuydu böyle bir sorun?
  133. F

Güncelleme esnasında mı kapatıyordun?
  134. F

Oyun yapmak istiyorum nereden başlamalıyım

İlk önce algoritma öğren. Algoritma kısaca çözüm üretmektir. Yani karşına çıkan bir problem karşısında çözüm üretmendir. Internete algoritma şeması yazarak örneklere bakabilirsin. Algoritmadan sonra C# dilini öğren. Başlangıç için en ideal dildir. C# ile oyun geliştirmek Unity oyun motoru ile...
  135. F

İkinci el/sıfır sistem topluyorum?️

Hangi parça en iyisiyse öyle olsun. Ister ikinci el ister sıfır. Tabi full ikinci el olmasın sıfır parçalarda olsun ?
  136. F

İkinci el/sıfır sistem topluyorum?️

Sıfır ya da 2. el mobil uygulama geliştirme ve oyun geliştirme için monitör hariç 4200-4300 TL civarı sistem toplar mısın? Bu arada Kocaeli'de yaşıyorum.
  137. F

Bu PC'de çalışabilecek en stabil Hacintosh sürümü hangisi?

Peki :) 1607595231 Yardımcı olduğun için teşekkür ederim :)
  138. F

Bilmem :D Bu arada sarı tagin neden gitti? Profil mesajlarına baktım yarın konu açacağım demişsin cuma günü. Açtın mı?
  139. F

Catalina kursam sonra yükseltebilir miyim?
  140. F

Big Sur image dosyasını indireceğim sitede yok malesef :( Big Sur en son çıkan mı?
  141. F

CPU : Intel Core i3 10100F RAM : 8GB 3000MHz DDR4 (sonradan 2x8 yapacağım) Ekran Kartı : RX 560 SSD 240GB SATA (NVMe M2 + SATA SSD yapma ihtimalim var) Bu PC'de çalışabilecek en stabil Hackintosh sürümü hangisidir? 1 - Catalina 2 - Mojave 3 - High Sierra 4 - Sierra 5 - El Capitan
  142. F

Bilgisayarım hangi Linux dağıtımını kaldırır?

Yok. Ne kırması :)
  143. F

Yeni sistem alacağız zaten. Ayrıca laptop olduğu için parçalarını satamam. Zaten canlı derslere vs. girmek için cihazlar yetersiz, yani satmayı düşünmüyorum. Yinede tavsiyelerin için teşekkürler.
  144. F

Yapması kolay mı yani? En azından benim gibi hiç mi hiç tecrübesi olmayan biri için? :)
  145. F

Dual boot konusunda kendime güvenemiyorum. Yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum. Dual boot daha mı iyi olur?
  146. F

Visual Studio'yu geçerli işletim sisteminde çalıştırırım.
  147. F

Normalde benim amacım oyun geliştirme ve mobil uygulama geliştirme ama bu sistemle onları yapamadığım için şuanlık Web'den gidiyorum. VSCode, Visual Studio, Affinity Designer kullandığım programlar.
  148. F

4GB RAM ile hangisi daha rahat olur?
  149. F

Ben; Ubuntu, Deepin ve Zorin OS arasında kaldım. Hangisi daha uygun?
  150. F

CPU : Intel Core i5 2450M (Intel HD Graphics 3000) RAM : 4GB DDR3 1333MHz GPU : NVIDIA GeForce GT520M HDD : 234 + 230 GB Daha önce hiç Linux deneyimim olmadı, yeni başlayacağım. Hem bu sisteme hem de yeni başlayan birisine uygun bir GNU/Linux tavsiyeniz var mıdır? Edit : Bu arada sanal makine...
  151. F

Hayal ettiğiniz telefon vs Kendi telefonunuz

Hayal: Xiaomi Redmi Note 9 Pro Gerçek: General Mobile GM8 Go
  152. F

RAM Takviyesi Laptop'ın Hızını Arttırır mı?

Ben zaten öneriler eşliğinde bir kasa topladım. Satın almayı bekliyorum. Uzun bir süre satın alamayacağız gibi görünüyor, ben de geçici olarak ek RAM sorunumu çözer mi sorusunun cevabını öğrenmek amacıyla bu konuyu açtım.
  153. F

O kadar param yok :D Ayrıca onun fiyatına iyi bir sistem toplanır.
  154. F

Bu laptop'a yatırım yapmaktan vazgeçtim. En iyisi yeni bir PC almak. Daha makul bir çözüm.
  155. F

5000TL monitör dahil hazır sistem

Önemli değil ?
  156. F

Senin kararın dostum. Bu arada bende yazılımda iyiyim ve donanımda iyi değildim ama son zamanlarda kendini çok geliştirdim. Hiç montaj vs. yapmadım ama videolar izledim. Şuan elime parçaları verseler birleştiririm yani o derece ? 1607439101 Bu arada senin konun aracılığıyla "Doçent" unvanına...
  157. F

YouTube'da videolar var, parçaların kutularında kitapçıklar var. Onlardan bakarak yapabilirsin. Olmadı bir bilgisayarcıya verirsin o montajlarken sen izlersin (parça çalmasın diye ?)
  158. F

Aynı parçaları toplamak zorunda değilsin ayrı sitelerden. Mesela daha ucuza daha iyi kasalar, PSU'lar vs. var.
  159. F

Attığın sistem ekran kartını 1650S, PSU'yu PowerBoost dışında bir marka ile değiştirin. SSD kronik sorunlu diye biliyorum ama tutupta sana SSD'si bozuk olan bilgisayarı göndermezler. Ayrıca o sistemdeki parçaları tek tek toplayınca daha ucuz bir fiyata alabilirsin hatta artan paraya iyi bir...
  160. F

[REHBER] Babasına yeni PC aldırmak isteyenler buraya :)

Eğer kasalı PC alınacaksa ben montajı yaparken PC'nin içinde bir yerlere saklarım önlemek açısından :D
  161. F

Allah korusun :)
  162. F

Mouse tavsiyesi

Ben önerdiğim mouse'ların hiçbirisini kullanamadım. Ama G300S'in şeklini, kenarlarındaki dokuyu ve ekstra tuşların konumunu çok sevdim.
  163. F

Bilgisayarım FH3 Kaldırır mı?

Evet öyle...
  164. F

Bilgisayarım FH3 Kaldırır mı?

Evet kaldırabilir ama çok fazla performans verir mi bilemem. Forza Horizon 3 Requirements Test
  165. F

Taktığın cihaza akım vererek devreleri yakıyor. 1607435986 Bakabilirsin : USB KILL NEDİR?
  166. F

Eğer kullandığınız bilgisayar/tablet/telefon oldukça eskiyse, bunlardan vazgeçmeyi göze alıyorsanız ve ailenize yeni bir cihaz aldırmak istiyorsanız sizin derdinize derman USBKill. Aşağıda USBKill'in tanıtım videosunu ve kullanım videosunu verdim. İyi seyirler :) Tanıtım videosu : Bu da...
  167. F

Mouse tavsiyesi

Karar senin :)
  168. F

Mouse tavsiyesi

İstediğini seçebilirsin. Bunların hepsi güvenilir markalar.
  169. F

Mouse tavsiyesi

Bence Logitech G300S.
  170. F

Mouse tavsiyesi

https://www.akakce.com/mouse/en-ucuz-rampage-smx-r47-x-jammer-usb-siyah-rgb-isikli-7200-dpi-gaming-oyuncu-fiyati,862514167.html https://www.akakce.com/mouse/en-ucuz-logitech-g300s-910-004346-optik-kablolu-oyuncu-mouse-fiyati,4670301.html...
  171. F

Yok olmaz :)
  172. F

Şimdi tekrar başlat menüsünden arayıp SS atar mısın?
  173. F

150 TL klavye önerisi

Evet çok şık :)
  174. F

Hmm. Ben Win 7 kullanıyorum bende var o yüzden söyledim. Altta bana attığın SS var. O SS'teki yere tekrar gir ve kısayolu sil. Sonra attığın 2. SS'te olduğu gibi VSCode'un asıl dosya konumuna git ve sağ tıklayıp kısayol oluştur seçeneğine bas. Kısayol oluştuktan sonra sildiğin dosyanını yerine taşı.
  175. F

150 TL klavye önerisi

Bu klavye için bilek desteği sanırsam yok değil mi?
  176. F

Hayır. Sadece başlat menüsünde arat ve uygulama karşına çıkınca sağ tık yapıp "Özellikler" seçeneğine bas.
  177. F

Hiç bir sıkıntı görünmüyor. Şunu dene birde; başlat menüsünden "Visual Studio Code" diye arat ve uygulama çıktığı zaman sağ tık yapıp "Özellikler" seçeneğine bas. Tekrardan SS at.
  178. F

O kısayola da sağ tık yapıp "Dosya konumunu aç" seçeneğine bas :)
  179. F

Arama yaptıktan sonra sağ tık yapıp "Dosya konumunu aç" seçeneğine bas. Karşına çıkan ekranı SS alıp at.
  180. F

150 TL klavye önerisi

Etraf gaming klavye ile kaynıyor bu yüzden forumda konu açtım.
  181. F

150 TL klavye önerisi

150 TL sessiz, magic keyboard'a benzeyen bir klavye önerir misiniz?
  182. F

Kullandığım laptop'ın ben hangi amaçla alındığını bilmiyorum. Babam 2012'de çalıştığı işi için almıştı, son 2-3 yıldır ben kullanıyorum.
  183. F

Yani yeni bir PC şart :(
  184. F

Saydığım programları açtığım zaman ikisi de %100'e yakın kullanılıyor.
  185. F

Hangisi ne kadar kullanılıyor nasıl öğrenebilirim?
  186. F

Visual Studio, Android Studio, IntelliJ IDEA ve Unity gibi programlarda kasmadan işimi halledebilir miyim?
  187. F

Laptop'ımda i5-2450M CPU (HD Graphics 3000), NVIDIA GeForce GT520M GPU, 4 GB DDR3 1333Mhz RAM var. Ek olarak 8 GB RAM takviyesi yaparsam hızı artar mı?
  188. F

Asus PCE-AC51 Alınır mı? Sıkıntı çıkarır mı?

Asus PCE-AC51 750Mbps WiFi kart fiyatına göre alınır mı? Bana sıkıntı çıkarır mı? Bağlantının sürekli kopması, WiFi ağını görmeme gibi... https://www.akakce.com/kablosuz-ag-adaptoru/en-ucuz-asus-pce-ac51-750-mbps-fiyati,7111804.html
  189. F

Esster Jak Çoğaltıcı alınır mı?

Bilgisayarımın mikrofon jakı çalışmıyor, Esster Jak Çoğaltıcı ürünü alıp ses jakına taksam, Esster üzerinde de mikrofonumu taksam çalışır mı? https://www.hepsiburada.com/esster-jak-cogaltici-2-li-6-35mm-akjcb-p-HBV00000AJT4W?magaza=Haziran
  190. F

2021 Yılından Beklentileriniz

Gözümün eskisi kadar sağlıklı ve net görmesi...
  191. F

Öneri Tarayıcını Seç, Savaşa Başla!

Chrome'da bir linke sağ tıklayıp "Yeni sekmede aç" dediğimizde o arkaplanda açılıyor bizim ekranımızda herhangi bir değişiklik olmuyor ama Safari'de yaptığın zaman ekrana açılan yeni sekme geliyor... 1607281826 :)
  192. F

Yok yok gerçekten anladım.
  193. F

Tam olarak söylemek istediğin mana ne? :)
  194. F

Manli GTX 1060 ekran kartı alınır mı?

Aşağıda bağlantı adresini vermiş olduğum Manli GTX 1060 ekran kartı alınır mı? Intel Core i3 10100F ile birlikte kullanılınca iyi bir performans verir mi? https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-manli-gtx-1060-m-ngtx1060-192-bit-gddr5-3-gb-fiyati,246361635.html
  195. F

GM8 Go Root Atma

GM8 Go telefona nasıl Root atabilirim? Eğer atarsam ne gibi zararları/faydaları olur? Bununla ilgili bir rehber biliyorsanız lütfen bağlantı adresini atın.
  196. F

Xiaomi Mi WiFi Pro alınır mı?

Sağol. Çoğu evde artık modemle beraber bunu da görüyorum da aklıma takılmıştı. Yardımcı olduğun için teşekkürler.
  197. F

Anladığım kadarıyla internetin hızını artırmıyor değil mi?
  198. F

Xiaomi Mi WiFi Pro router internetin hızını mı artırır yoksa interneti güçlendirir mi? https://www.akakce.com/wifi-guclendirici/en-ucuz-xiaomi-mi-wifi-pro-300-mbps-fiyati,200620527.html
  199. F

2. El R5 2600 Sistem

Peki...
  200. F

2. El R5 2600 Sistem

:D Almayayım mı yani?
  201. F

2. El R5 2600 Sistem

Bunda monitör dahil fiyat 5K
  202. F

2. El R5 2600 Sistem

Format ile düzelir mi veya RAM'leri değiştirince? 1606913567 Anladım.
  203. F

2. El R5 2600 Sistem

Neden?
  204. F

2. El R5 2600 Sistem

Yazdım. 5000 TL.
  205. F

2. El R5 2600 Sistem

2. El Ryzen 5 2600 sistem alınır mı? Sistem özellikleri attığım linkte mevcut. Gerçek fiyatı 5000 TL imiş. https://www.letgo.com/tr-tr/i/pc-oyun-bilgisayari_5eac482b-448a-499f-a54b-036f0ba5dc27 1606911854 Kasanın hava akışı nasıldır. Asıl merak ettiğim soru o aslında ama yine de genel açayım dedim.
  206. F

1300 TL Ekran Kartı Önerisi

Tamam. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
  207. F

Ben Bir Site Kurdum

Soruna cevap ise; SEO analizini iyi yapmalısın.
  208. F

Ben Bir Site Kurdum

Konu yanlış yerde :) Doğrusu : Forumlar > Programlama > Web Programlama (PHP, ASP, HTML, CSS, JavaScript)
  209. F

Zoom'mun türkçe yaması var mı

.dll ve .ini uzantılı dosyaların içeriğini değiştirmen gerekiyor. O da zorlu bir iş. Uğraşmana değeceğini zannetmiyorum.
  210. F

7 ay sonra alacağım bilgisayar.

Ayrıca o zamana yeni parçalar çıksa bile bu sistemi kullanabilirsin. Kötü değil çünkü.
  211. F

Mutlaka.
  212. F

2021'in ortalarında doların daha da düşeceği söyleniyor. 7 TL civarı belki de altına düşecek deniliyor. O zamana kadar toplayacağın sistemin fiyatı da düşecektir.
  213. F

2. el mi bunlar?
  214. F

Farketmez. Eğer hasarsız ise 2. el de olur. Kocaeli çevresinde bulursan iyi olur. 1606896771 RX 470 ekran kartı buldum. Tam 1300 TL. Bu benim kullanım amacıma uygun mu...
  215. F

Basit 3D ve gelişmiş 2D oyunlar geliştirmek için 1300 TL bütçeye en iyi ekran kartı nedir? Dediğim gibi yapacağım 3D oyunlar basit olacak gelişmiş değil. Daha çok 2D oyun geliştireceğim.
  216. F

Nasıl hacker olunur?

Allah razı olsun krşm. Senin sayende pivdipay ve nasayı heçkliyebileceğim.
  217. F

4700 TL Programlama için Sistem Önerisi

Hayır sadece kasa. Geri kalan bileşenleri ben halledeceğim.
  218. F

4700 TL Programlama için Sistem Önerisi

Kasası 4700 TL'yi geçmeyecek aşağıda belirttiğim programlama alanları için en uygun sistemi toplar mısınız? Alanlar : Mobil uygulama geliştirme, Basit 3D ve gelişmiş 2D oyun geliştirme, Web geliştirme. !!! LÜTFEN TOPLANAN KASA 4700 TL'Yİ GEÇMESİN !!!
  219. F

Hain Google Türkiye Cumhuriyeti egemenliğini hiçe saydı

Artık almışsın telefonu neden kırıyorsun ki. İş işten çoktan geçmiş...
  220. F

macOS'in Apple'ın üretmediği cihazlara indirilebilen sürümü?

Hmm. Neyse teşekkür ederim.
  221. F

Neden?
  222. F

Linkini atabilir misin?
  223. F

Bunun için bir rehber veya video var mı?
  224. F

CPU : AMD Ryzen 5 4650G Anakart : Gigabyte B450M S2H SSD : Apacer PANTHER AS340/240GB 2.5" SATA 3.0 1606819323 Ben Hackintosh demiştim.
  225. F

Bu yazıda yüklenebileceği yazıyor. Yeni okumaya başladım.
  226. F

Hmm... Verdiğin cevap için teşekkürler. Topladığım bilgisayar AMD işlemcili. Buna Hackintosh yükleyebilir miyim?
  227. F

DA'dan mı geldiniz :)
  228. F

1 - macOS işletim sisteminin Apple'ın üretmediği bizim hali hazırda FreeDOS olarak satın aldığımız veya topladığımız sitemlere indirilebilen sürümü var mı? Var ise adı nedir? 2 - Ben Hackintosh isimli bir işletim sistemi duydum. Hackintosh nedir? @EFI Shell Sen daha iyi bilirsin :)
  229. F

"Turknet'ten Ayrıldım Kafam Rahat" [TURKNET'e GEÇMEYİN][TURKNET'ten AYRILIN]

Evet sorunlu ama hız konusunda benim test ettiklerimden daha iyi.
  230. F

"Turknet'ten Ayrıldım Kafam Rahat" [TURKNET'e GEÇMEYİN][TURKNET'ten AYRILIN]

TT benim test ettiklerim arasında (Turkcell, Vodafone) en hızlısıydı. Bir de Xiomi Router'la kullandığını düşün :)
  231. F

Kullanabileceğim 3D tasarım programı

Şuan kullandığım laptop Casper Pegatron A15 (i5-2450M-4GB DDR3 1333 MHz RAM [yakında 12 GB yapacağım], Intel HD Graphics 3000 ve NVIDIA GeForce GT 520M GPU). Bu laptop'ta kullanabileceğim bir 3D tasarım uygulaması var mı? (Öyle profesyonel tasarımlar değil amatör işler yapacağım. Mart ayında...
  232. F

Sistem hakkında son yorumlarınızı alayım.

+ Önerdiğiniz bir PSU var mı? 1606740399 Snowman T6 Ultra attığınız soğutucuya göre daha ucuz ve fiyatına göre çok iyi olduğu söyleniyor.
  233. F

Bu kasanın kapağıyla ön fanı arasında boşluk var. Açtığım başka bir konuda MSI MAG FORGE 100R ve XPG INVADER'in karşılaştırmasını yaptım. Aralarında fazla fark olmadığı söylendi. Ben de ucuz olduğu için bu kasayı seçtim. Kasanın iyi olduğunu düşünüyorum. Soğutucuyu Snowman T6 Ultra yaptım. Bu...
  234. F

CPU : https://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-amd-ryzen-5-pro-4650g-alti-cekirdek-3-70-ghz-fiyati,794753151.html Anakart : https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-gigabyte-b450m-s2h-amd-am4-ddr4-micro-atx-fiyati,408189054.html RAM ...
  235. F

Benden Memnun musunuz?

Böyle bir soru olabilir mi?
  236. F

Hangi bulut depolamayı önerirsiniz?

Apple cihazım yok :) Benim bahsettiğim aynı bir PC diski gibi depolama içerisinde gezip istediğim uygulamayı hiç bir diske indirmeden açabilmek. 1606558904 iCloud sanırım Windows'a indiriliyor. Peki ne kadar alan veriyor?
  237. F

Hangi bulut depolamayı önerirsiniz?

Mobil uygulama geliştirme ve oyun geliştirme alanlarında çalışacağım yakında. Yaptığım uygulamaların bilgisayarımın diskinde yer kaplamasını istemiyorum. Bunun için bulut depolama kullanmayı düşünüyorum. Nasıl kullanacağıma örnek verecek olursam, bir uygulama geliştireceğim ve geliştirme...
  238. F

[Genel Konu] General Mobile Kullanıcıları Kulübü

GM8 Go kulübü de oluşturulsun.
  239. F

Muhalefet muhalefet değil diye düşünüyorum ??

Gerçeği iktidar konuşuyor. Muhalefeti görüyorsun, her konuşmasında tükürdüğünü yalıyor. (Kendini yalanlıyor.)
  240. F

Ama asıl muhalefet yapılanları eleştiriyor. Erdoğan onların kendilerini eleştiriyor. :) Fark bu. 1606393820 Onların yaptıklarını eleştirmemesinin sebebi yaptıkları bir şey olmadığından dolayı :D
  241. F

Hastaneler, yerli solunum cihazları, İHA, SİHA, helikopter, uçak, yerli otomobil, yollar, dikilen milyonlarca ağaç... Bunlar sadece bir kısmı.
  242. F

O kadar icraatleri sol taraf yani asıl muhalefet mi yapıyor?
  243. F

Doğru düşünüyorsun. Ülkenin iyiliğini düşünmesi, "halk"ına yardımlar yapması gerekirken yaptıkları tek şey iktidar ne söylerse tersini demek. Şuanda dünyadaki en kolay iş muhalefet olmak bence. Çünkü dediğim gibi karşı taraf sağ diyorsa sol diyorsun, olur diyorsa olmaz diyorsun, yaparız diyorsa...
  244. F

CHP Ne Zaman Kuruldu, CHP Kuruluşu, CHP Tarihi , CHP Neler Yaptı, CHP Kim Kurdu, CHP Ne Zaman Kuruldu, CHP Hakkında Bilgiler

Ülkeyi borç batağına sürükledi (IMF vs.), esnaf siyasetçilerin önüne yazar kasa atar hale geldi, terörün partisi hdpyle ittifaklar yaptı, içinde "halk" kelimesi geçiyor ama şuan halka bir alakası yok vesaire vesaire. Bunlar sadece birkaçı...
  245. F

Android Studio için RAM mi SSD mi?

RAM önemli. RAM mutlaka 8GB olmalı. Benim 4GB RAM'im var Android Studio açmaya çalıştığım zaman bilgisayar ağır yük altına girdiği için donup kalıyordu. Bazen kapanıyordu. En önemlisi RAM. Tabii HDD'nin hızı da önemli (eğer HDD kullanacaksan.)
  246. F

One UI 3 Sızdırıldı!

Bir şeyde sızdırılmasın artık ya! 1606292593 Ama çok güzel duruyor ha :)
  247. F

Yeni arkadaşlar için Linux rehberi ve temel komutlar. (Rehber)

Tamamdır. Teşekkür ederim.
  248. F

Ben yeni bir sistem alacağım. Daha önce hiç GNU/Linux deneyimim olmadı. Windows 10'un yanına 2. bir işletim sistemi daha kurmak istiyorum. Sence hangi Linux dağıtımı olmalı. İnternette Zorin OS gibi Ubuntu üzerinde geliştirilen bir işletim sistemi görmüştüm. Sence bu uygun mu? Eğer değilse hangi...
  249. F

Fazla bilgim yok bir yerden edindiğim bilgiye göre Kali ile hacking işlemleri de yapılabiliyormuş. Bu doğru mu?
  250. F

Sen şuanda Mint mi kullanıyorsun?
  251. F

SanDisk mi kingston mu?

SanDisk kronik sorunlu bir SSD. Kingston çok iyi bir marka.
  252. F

Raspberry Pi 4 8GB ile yazılım geliştirme

Raspberry Pi 4 8GB alıp ona Linux dağıtımlarından herhangi bir işletim sistemini veya kendi işletim sistemini kurarak web, mobil ve oyun geliştirme alanlarında kodlama yapmak mümkün mü?
  253. F

Kimler böyle bir sistem ister?

Yalnız o değilde ben bir şey farkettim. Masanın üzerinde Klavye-Mouse yok. Onları kullanabilmek için klavyeyi de kapsayacak bir mousepad gerekiyor.
  254. F

Onu kim düşünecek :D
  255. F

Arkadaşlar rx590 ve i3 10100f ve msi b450 için kaç w psu gerkekir

B450 anakartlar AM4 soketli değil mi? Intel Core i3 10100F LGA1200 sokete sahip. Işlemciyi AMD Ryzen 3 3100 yapın. 1606156373 Sadece RX590 için 300W gerekli. Tam bilmiyorum ama o işlemciye o ekran kartı uymaz diye düşünüyorum.
  256. F

Sabah Kahvaltıda ne yiyorsunuz ?

Allah ne verdiyse ?
  257. F

Hmm. Acayip.
  258. F

Linux mu?
  259. F

Instagram'da gezinirken karşına çıktı. Şahsen ben çok beğendim :)
  260. F

PC Topladım Tavsiye

35.81 TL fark var arada.
  261. F

PC Topladım Tavsiye

Ekran kartı burada biraz daha ucuz :) https://www.gamegaraj.com/urun/palit-gtx1650-super-gp-oc-4gb-128bit-gddr6-2/
  262. F

Uzaktan eğitim için 2000TL bütçeli laptop

Birde bunu buldum. Bu alınır mı? https://www.hepsiburada.com/hometech-alfa-450c-intel-celeron-n3350-4gb-64gb-14-1-w10-home-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV0000112FG3?magaza=Teknorya&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.17.5
  263. F

Ben kullanmayacağım bir yakınım istedi benden. Ama AliExpress'e güvenemiyorum bu nedenle konu açtım.
  264. F

Uzaktan eğitim için 2000TL bütçeli laptop önerir misiniz? Ben AliExpress'de 1400TL'ye buldum bir tane. İyi midir bu...
  265. F

MSI Mag Forge 100R vs Adata XPG Invader

Ben yeni fan eklemeyeceğim. MSI daha mı iyi?
  266. F

MSI Mag Forge 100R vs Adata XPG Invader

Hangi kasanın hava akışı daha iyi? Adata XPG INVADER ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ MSI MAG FORGE 100R
  267. F

Hangi WiFi kartı daha iyi?

AC1200'ün farkı nedir?
  268. F

Hangi WiFi kartı daha iyi?

1. WiFi Kartı : https://www.trendyol.com/tp-link/archer-t4e-ac1200-wi-fi-pci-express-kart-p-32388455?boutiqueId=537784&merchantId=104683&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.84.4 2. WiFi Kartı...
  269. F

Cennette her istediğimiz olacaksa, sitem konusu...

Sana şunun garantisini verebilirm ki cenneti gördüğün zaman veya cennete girdiğin zaman asla ama asla çıkmak istemeyeceksin.
  270. F

Windows 7 Görev Çubuğunu Kilitleme

O sadece görev çubuğunun boyutunu büyütmeyi engelliyor. Örnek resimlerle göstereyim :
  271. F

Windows 7 Görev Çubuğunu Kilitleme

Mesela, altta benim görev çubuğum var. Buradan Google Chrome uygulamasının yerini değiştirmeyi engelleme veya yeni bir uygulama sabitlemeyi engelleme olayları mümkün mü?
  272. F

SDN Forum Dini İnanç Anketi

Tamam da öyle olsa bile -ki olduğunu düşünmüyorum- en azından sorulan sorulara ecrin dora cevap vermeye çalışsın... Eğer aklına takılan bir şey olursa sorar.
  273. F

ayrıca "Deistlerin kulak hadisler" isimli videoda bir konuk yok.
  274. F

bunu kimse bilemez
  275. F

Yardımcı olur İnşallah :)
  276. F

Sistem hakkında son yorumlarınızı alabilir miyim?

Tamam. Önerdiğin soğutucuyu kullanırım.
  277. F

Hangi sistemi alayım

Anakart olarak 1. GPU olarak 2. sistem. 1605625363 Ayrıca kasa olarak da 1. sistem daha iyi
  278. F

Forumun Kral Üyeleri ?

Bence @EFI Shell ve @OzkanK.
  279. F

Tray yerine bu bağlantıdaki kutulu işlemciyi alsam kutunun içinden fan çıkıyor diye biliyorum. O fanı takmak için termal macun gerekli mi? Çünkü kutunun içinden termal macun çıkmıyor diye biliyorum. Edit : Tray yazmışım, CPU soğutucu yazacaktım.
  280. F

Eyvallah. Bu konuyu açtım bir de cevap verebilir misin? https://forum.shiftdelete.net/konular/anakart-ile-wifi-karti-uyumlu-mu.710050/
  281. F

Anakart ile WiFi kartı uyumlu mu?

Anakart : https://www.teknobiyotik.com/gigabyte-b550m-s2h-5100mhz-oc-ddr4-hdmi-dp-vga-usb-3-2-m-2-pcie-4-0-anakart.html?ref=akakce&v=1.54.2 WiFi kartı ...
  282. F

Tamamdır. Bu APU işlemcilerin güçlü olduğunu duymuştum bana yeterlidir değil mi? + Soğutucuyu montajlamak için termal macun gerekli mi?
  283. F

Ryzen 5 Pro 4650G sistem toplamıştım...
  284. F

Ben geçenlerde bir APU sistem toplamıştım hatta başka bir forumda paylaşmıştım o forumun linkini atsam sıkıntı olur mu?
  285. F

Pegatron A15 anakart maksimum kaç GB RAM destekliyor?

Gerek olmaz herhalde çünkü yeni bir masaüstü sistem alacağım son açtığım konuya gelebilirsin.
  286. F

2D Oyunlar yapacağım APU sistem yeter mi peki?
  287. F

Kardeşim Roblox ve MC vs. oynuyor :D APU sistem yeterli olur sanırsam o oyunlara. Kasa için bütçem 4800 TL
  288. F

B550M S2H için bütçem yetersiz. B450M S2H o adaptörü destekler mi?
  289. F

Ben oyun oynamayacağım mobil uygulama ve oyun geliştirme vs. yapacağım. Yani yazılım ve programlama için alacaktım bu sistemi.
  290. F

O zaman anakartı B450M S2H, işlemciyi de Ryzen 3 3100 yapsam olur mu?
  291. F

Kablo çekme imkanım yok maalesef. Önerdiğin başka adaptör varsa paylaşır mısın?
  292. F

CPU : https://www.itopya.com/intel-core-i3-10100f-360ghz-6mb-onbellek-4-cekirdek-1200-14nm-islemci/ MB : https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-msi-h410m-a-pro-intel-lga1200-ddr4-micro-atx-fiyati,745717587.html RAM ...
  293. F

Aynen daha önceki konularımda söylemiştin zaten seni etiketlememin bir diğer sebebi de aynı CPU'yu kullanmamız :) Aynen o da iş görür.
  294. F

Anakart Dual Channel destekliyor mu peki? 1605603274 Evet doğru :)