Pegatron A15 anakart maksimum kaç GB RAM destekliyor?

Bu konuyu okuyanlar

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Soru başlıktaki gibi. Şuan kullandığım laptop, Casper Pegatron A15. 4GB RAM'i olduğu için yeni bir RAM alacağım. Şuan için laptop'ın içini açma fırsatım yok bu nedenle forumda soruyorum belki bilen vardır diye. Ben başka bir forumda 16GB'a kadar desteklediğini okumuştum ama doğruluğundan emin olamadım. Maksimum kaç GB RAM destekliyor bilenler varsa yazabilir mi?

@EFI Shell
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de kaç kanal desteklediğini öğrenebilir miyim? CPU-Z programında Single yazıyor emin olamadım. Şuan bulunan RAM'in single mı dual mi olduğunu gösteriyor olabilir diye düşündüm.
Screenshot_1.png

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Soru başlıktaki gibi. Şuan kullandığım laptop, Casper Pegatron A15. 4GB RAM'i olduğu için yeni bir RAM alacağım. Şuan için laptop'ın içini açma fırsatım yok bu nedenle forumda soruyorum belki bilen vardır diye. Ben başka bir forumda 16GB'a kadar desteklediğini okumuştum ama doğruluğundan emin olamadım. Maksimum kaç GB RAM destekliyor bilenler varsa yazabilir mi?

@EFI Shell

Bir de kaç kanal desteklediğini öğrenebilir miyim? CPU-Z programında Single yazıyor emin olamadım. Şuan bulunan RAM'in single mı dual mi olduğunu gösteriyor olabilir diye düşündüm.
Ekli dosyayı görüntüle 124468
BIOS'u ile uğraştığımdan etiketlediniz herhalde :D
Her neyse işlemcisi Sandy Bridge'ydi unutmadıysam. Öyleyse 16 oluyor ama bu bilgisayarlarda 16 GB RAM gerektiren programlara gücü yetmiyor. Bu yüzden 8 GB DDR3 1333 SODIMM RAM alabilirsiniz. :)

@EFI Shell

Ekli dosyayı görüntüle 124468
Bu arada modlanmış BIOS'u denemek ister misiniz? :)

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
BIOS'u ile uğraştığımdan etiketlediniz herhalde :D
Her neyse işlemcisi Sandy Bridge'ydi unutmadıysam. Öyleyse 16 oluyor ama bu bilgisayarlarda 16 GB RAM gerektiren programlara gücü yetmiyor. Bu yüzden 8 GB DDR3 1333 SODIMM RAM alabilirsiniz. :)
Evet doğru :)
Sağol teşekkür ederim :)

Bu arada SODIMM nedir?

Bu olur mu?

Bu arada modlanmış BIOS'u denemek ister misiniz? :)
Benim fazla bilgim olmadığı için yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Evet doğru :)
Sağol teşekkür ederim :)

Bu arada SODIMM nedir?

Bu olur mu?

Benim fazla bilgim olmadığı için yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum.
Evet, o Kingston'u alıp kullanabilirsiniz. :)

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398