Manjaro Kurulum Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Şuan kullandığım OS Win7, ancak kod yazarken sorun çıkardığı için bir Linux dağıtımına geçmek istiyorum. Karar verdiğim distro Manjaro. Elimde USB disk, DVD vs. olmadığı için EasyBCD programı ile kurulum yapacağım. Ancak tam olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum.

Screenshot_1.png

Ekran bu şekilde. Disk bölümü ayırmadım şimdilik. Eğer tam olarak kurulum nasıl yapılıyor öğrenirsem ayıracağım.

@Ram_kafasi

Son düzenleyen moderatör:

(Tunahan)

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
8
Şuan kullandığım OS Win7, ancak kod yazarken sorun çıkardığı için bir Linux dağıtımına geçmek istiyorum. Karar verdiğim distro Manjaro. Elimde USB disk, DVD vs. olmadığı için EasyBCD programı ile kurulum yapacağım. Ancak tam olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 144691

Ekran bu şekilde. Disk bölümü ayırmadım şimdilik. Eğer tam olarak kurulum nasıl yapılıyor öğrenirsem ayıracağım.

@Ram_kafasi
O öyle olmuyo EasyBCD'yle yapmak için YouTube'den bakta zaten sen oyuna önem veriyorsan Linuxa geçmek mantıksız.

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
O öyle olmuyo EasyBCD'yle yapmak için YouTube'den bakta zaten sen oyuna önem veriyorsan Linuxa geçmek mantıksız.
Oyuna önem vermiyorum. Amacım kodlama vs. Oyun geliştirmeyi diyorsan onun için Windows kullanacağım dual-boot yapacağım. YouTube'da açıklayıcı bir video bulamadım pek. Biri GRUB yapıyor biri GRUB 2. Birisi WinPE yapıyor birisi ISO. Kafam karıştı.

(Tunahan)

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayara sağ tıkla yönet de ekran alıntısı 4 de ki gibi yap sağlam önyüklemede sağ tıklayıp birimi küçült de ileri felan de olacak bende hata veriyodu ilk defa vermedi usb siz vista kurulum ibi olurduda 40 gb alan vardı 20 oldu daha nasıl düzeeltecem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aferim bana sana yardım edim diye 20 gb alan gitti.

Ekli dosyalar

• 5.PNG
    5.PNG
    5.4 KB · Görüntüleme: 63
  • 7.PNG
    7.PNG
    3.1 KB · Görüntüleme: 68
  • 9.PNG
    9.PNG
    9.9 KB · Görüntüleme: 60
  • Ekran Alıntısı 4.PNG
    Ekran Alıntısı 4.PNG
    123.8 KB · Görüntüleme: 63

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Bilgisayara sağ tıkla yönet de ekran alıntısı 4 de ki gibi yap sağlam önyüklemede sağ tıklayıp birimi küçült de ileri felan de olacak bende hata veriyodu ilk defa vermedi usb siz vista kurulum ibi olurduda 40 gb alan vardı 20 oldu daha nasıl düzeeltecem.
Onu biliyorum zaten. Benim yapmak istediğim o ayrılmış bölüme Manjaro kurmak.