Arama sonuçlarınız

1. Obenfuhrer

Yardım Forum Hesabını Silme, Kapatma

Deniliyor değil. Fotoğraflar twitterda mevcut
  2. Obenfuhrer

Haber Dolar Ve Euro 1 Aydır Düşüşte.

Biri 10 küsür diğeri 8 küsür olmuş.. Kıskanılan bir ülkeyiz sonuçta o kadar da olsun :)
  3. Obenfuhrer

Soru Bu Iphone Orjinalmi

Hangi film ?
  4. Obenfuhrer

Soru Windows 11'E Girmek Mantıklı Mı?

Geliştirme aşaması bitmemiş bir işletim sistemini kurmanın hiç bir mantıklı yönü yok. Çok merak ediyorsan sanal makinaya kurup dene.
  5. Obenfuhrer

Soru 2 Yıldır Termal Macun Değiştirmedim :D

Bunda komik olan nedir ?
  6. Obenfuhrer

Arada Kaldim

Yahu neye göre sıkıntılı ? alıp kıytırık bir oyun oynayıp, sosyal medyada takılacaksın.
  7. Obenfuhrer

Soru Bu Mümkün Olabilir Mi?

aghahaha bu ergen muhabbetlerini ciddiye alma
  8. Obenfuhrer

Soru Bugün Ne Yediniz?

İşsizlik had safhada..
  9. Obenfuhrer

İphone Kullanmak Istiyorum

iPhone kullanmak çok matah bir şey değil. Yıllardır kullanıyorum, ilk çıkan Androidler karşısında çok avantajlıydı, kendine has bir kalitesi var ama tutupta 2021 yılında git 6S'e para ver diye seni yönlendirmek doğru olmaz.
  10. Obenfuhrer

Anket Kaç Liraya Logo Yaptırırsınız

Ülke ekonomisiyle ne alakası var ? "Şirket" 'in kelime anlamını biliyor musun ?
  11. Obenfuhrer

Yardım Abim Müzik Dinlememi Istemiyor

Forum için bir pedagog görevlendirmeyi düşünüyor musunuz ?@Hakkı Alkan
  12. Obenfuhrer

Haber Android 12 Güncellemesi Alacak Xiaomi, Redmi Ve Poco Telefonların Listesi Ortaya Çıktı!!

Bu kadar saçma bir şey olabilir "Android 12 Alabilir" ? ya planla güncelleme ver ya verme..
  13. Obenfuhrer

Soru İkinci El Iphone Se

O fiyata bana garip geldi.. Cihaza Apple Destek kurup donanım testi yaptırma şansınız varsa önce bi test yaptırın
  14. Obenfuhrer

Öneri 5000₺'Ye Telefon Önerisi

Poco F3 OiS yok ama video performansı şu an kullandığınız Note 7'den kat ve kat daha iyi. illa OIS'li bir cihaz istiyorsanız zaten 2 seçenek var. ya A52 ya A72...
  15. Obenfuhrer

Dershanede Kavga

Bu forumda bu çocuklarla ilgilenecek bir pedagog olmalı
  16. Obenfuhrer

Yardım Bilgisayarımda Anornallik Var Gibi

Bu cihaza masraf yapman mantıklı olmaz. Fan temizliğini yapıp, macunlarını yenileyip kullanmaya devam etmeni öneririm.
  17. Obenfuhrer

İşten ayrılmalı mıyım ?

Çocuklar iş hayatı kendini vazgeçilemez sananlarla dolu.. Ben olmasam bu iş yeri durur diye düşünenlerle dolu. Bu kafaya girmişsen hayal kırıklığına uğraman yakındır :) Ve aptalca tepki diyen çocuk adam. İş hayatı bu, ya seve seve yada seve seve çalışacaksın. Hayatında iş hayatı nedir bilmeyen...
  18. Obenfuhrer

İşten ayrılmalı mıyım ?

Abisi kaç yaşındasın sen ? 15 falan mı ? Neymiş seni darlayan patronun sürekli oturmasıymış vay vay vay. Adı üstünde patron.. ister oturur, ister sosyal medyada takılır seni ne bağlar ? bayılıyorum bu çoluk çocuğun kendini bir şey sanıp daha yolun başında her şeyi eleştirmesine. Daha vasıflı...
  19. Obenfuhrer

Dışarda güzel kızları görünce kafayı yiyorum

Allah senin gibi tiplerden bu milletin karısını kızını korusun.
  20. Obenfuhrer

Millet Dışarda Neden Sırt Çantasıyla Dolaşıyor?

Bu kadar boş konuları neden açarlar ki ?
  21. Obenfuhrer

Ne maske ne mesafe… Kızlar saç saça baş başa birbirine girdi

Ne bekliyorsunuz varoş şehrin varoş mahallesi
  22. Obenfuhrer

Poco X3 mü Redmi Note 9 Pro 5G mi?

Kullandığın cihazdan iyi kötü bütçen belli. Poco X3 güzel mi güzel cihaz. Ama bence tercihin her ne olursa olsun 5G'li bir modele bak.
  23. Obenfuhrer

İphone se

3-5 Sene için hangi cihazın bataryası yeterli olabilir ? Büyük bir süre.
  24. Obenfuhrer

T.C. Devleti'nin Beğendiğiniz ve Beğenmediğiniz İşleri ve/veya Yönleri [ Açık açık yazalım :) ]

Önce okuduğunu bir anla sonra yorum yaparsın
  25. Obenfuhrer

T.C. Devleti'nin Beğendiğiniz ve Beğenmediğiniz İşleri ve/veya Yönleri [ Açık açık yazalım :) ]

Öncelikle Devlet ve Hükümet kavramının farklı şeyler olduğunu bilmelisin. Bunun bir farkını ve ayrımını öğren. Sonra böyle konular açarsın abisi.
  26. Obenfuhrer

Hangi cihaz alınır

Hiç biri, biraz daha beklemeni öneririm. Ya da bütçeni 1 tık arttır.
  27. Obenfuhrer

Ablamla babam her şeye iyi diyor nasıl çözebilirim

Ablanla baban Almanya bizi kıskanıyor da diyor mu ?
  28. Obenfuhrer

En çok izlediğiniz YouTube kanalı?

Hardware Plus, Donanım Haber,+90, DW Türkçe, Filme Gitmeden Önce, Babala TV, Coşkun Aral Anlatıyor, 140journos, Bilmemen Ayıp - Sinema, Cüneyt Özdemir
  29. Obenfuhrer

Bu Ülkede Adalet!

Zenginsen bu ülkede adalet senden yana olur.. Onun haricin de adalet sadece bir çay bahçesi
  30. Obenfuhrer

Fan AK-47 gibi ses çıkarıyor

Fanını değiştir cihazın düzelecektir.
  31. Obenfuhrer

Bu laptop kaça gider?

3.600 yaz 3200-3300 bandında satarsın
  32. Obenfuhrer

Parmağım kırılmış olabilir mi?

Bu foruma pedagog lazım..
  33. Obenfuhrer

İphone se

Şu an iPhone SE 2020 kullanıyorum. Bundan bir önce ki cihazım Mi 9T idi, ondan öncekiler ise sırasıyla 4S, 5S ve 7'ydi. SE'nin en bariz öne çıkan özelliği kamera performansı, çoğu cihazın önüne geçer tek kamera olmasına rağmen. Performans konusuna hiç girmiyorum bile A13 Bionic her türlü...
  34. Obenfuhrer

30.000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılabilir?

Fırın imkansız, Devren kiralık büfe olabilir ama onda da merkezi ve iş yapan yerlerin fiyatları yine ona göredir. Yine devren kiralık olmak kaydıyla bakkal bulabilirsin.. Ama bence en temizi çay ocağı bulup devralman. Karlılık oranına bakarsan en temiz orası nakit dönüşü sağlar.
  35. Obenfuhrer

Alım gücüye kıyasla, en ufak bir büfe açsa onun dekoruna rafına o para yetmez. Yaşın küçük bunları idrak edememen ve piyasayı bilmemen normal
  36. Obenfuhrer

Windows 10 anti-virüssüz kullanılır mı?

Ekstra yüklemene gerek yok. Emin ol Windows Defender çoğu antivirüs programından daha etkili. Hele ki ücretsiz olarak indirdiğin programlardan kat ve kat daha etkili.
  37. Obenfuhrer

fırın, bakkal ? o paraya büfe bile açamaz. 30 bin ₺'yi büyük bir paramı sanıyorsun
  38. Obenfuhrer

Korsan Oyun Oynamak

Türkiye'de birileri milyarları götürüyor.. Sen yokluktan korsan bir oyun oynamışsın çok mu ? Kıytırık bir oyunu bile alamaz hale getirenler utansın
  39. Obenfuhrer

AKP'li vekilden ilginç çıkış: "18 yıl önce araba var mıydı, araba?”

Herkesi kendi seçmeni sanıyor :))) Bunlara oy verip, kendilerini temsil etsin diye seçtikleri kişilere bak :D
  40. Obenfuhrer

Sosyal medyada hakaret

Demek ki neymiş ? Yaşından büyük laflar ve sohbetlere girmeyecekmişsin. Reşit değilim diyorsun sen daha tek elinle bir şeyini düzeltemezken millete böyle küfürler etmen ne kadar doğru ? Hoş aksi halde de boş değil ama. İnsan yaşının yerini bilecek. Aklının ve yaşının basmadığı konulara öyle...
  41. Obenfuhrer

SE 2020 yi aldım :)

Güzel cihaz.. Kamera performansına hayran kalacaksın
  42. Obenfuhrer

iPhone 8 alınır mı

Telefona Apple Destek indirip, oradan bir temsilciyle bağlan ve cihazına test yaptır. Arızalı vs bir donanım varsa orada çıkıyor ve daha önce servise gitmiş mi vs bunları sor.
  43. Obenfuhrer

Sokağa çıkma yasağı gelmelimi

Ekonomimiz çok iyi ve kıskanılan bir ülke olduğumuz için : Devlet, hane başı 2 bin ₺ verip, 14 gün boyunca sokağa çıkma yasağı getirebilir. Ama öyle marketler açık, fırınlar açık şekilde değil.. Komple şarteli indirecekler.Bu 14 gün boyunca eminim hastalık ciddi oranda düşüşe geçip, kontrol...
  44. Obenfuhrer

Mesajlara Geç Cevap Veren Kişiler

birinden değer görmek takipçiyle olmuyor..
  45. Obenfuhrer

Poco x3 nfc mi? Huawei p smart 2021 mi ?

Bu soruyu sorman bile mantıksız.. Her türlü Poco X3 NFC... P Smart Hala Kirin 710A kullanan bir çöp
  46. Obenfuhrer

iPhone SE alınır mı?

iPhone'un hemen hemen çoğu modellerini kullandım. Buna ekstra olarak android cihazlarıda kullanma fırsatım oldu. iPhone SE'nin en önemli ve öne çıkan tarafı kamerası, harika bir kamerası var tek kamera ile büyük işler yapıyor. Performans tarafını kıyaslamıyorum bile. Siler geçer... Şarj konusuna...
  47. Obenfuhrer

Fare Zehri Yersek Ne Olur

İşte bunlarda nefes alıyor bu dünyada..
  48. Obenfuhrer

Xiaomi Mi 9T mi Oppo Reno 2Z mi Xiaomi Redmi Note 8 Pro mu Xiaomi Redmi Note 9 mu

Mi9T kullandım pop-up kamera bir zaman sonra can sıkıcı oluyor..
  49. Obenfuhrer

Sigara yasağının sonuçları sizce ne olur?

Hiç bir şey olmayacak ilk 1 hafta her yer polis kaynayıp denetim yapılacak.. Sonra yine aynı ... Bu millet kural kaideye uyacak kadar medeni ve duyarlı bir millet değil. Daha sokağa çöp atılmayacağını idrak edememiş geri kalmış bir toplumdan ne beklersin.
  50. Obenfuhrer

İsrail hakkında ne düşünüyorsunuz?

İdeoloji olan bir ülke ve küresel bir güç.. Derin Amerika'nın sahibi..
  51. Obenfuhrer

İstifadan sonra dolar düşüşü ve olacaklar

Beceriksizin biri istifa etti diye doların biraz düşmesi normal. Ama unutmayın değirmende su yok. Dolar tekrar çıkacaktır.
  52. Obenfuhrer

Berat Albayrak, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa etti!

Ekonomimizi dünya kıskanıyordu.. :)
  53. Obenfuhrer

Dünya'da homoseksüellik Neden Artıyor.

Torbacının adresini versene ?
  54. Obenfuhrer

Berat Albayrak: Biz Dolarla Uğraşmıyoruz

Kısa ve öz bir fıkra olmuş.
  55. Obenfuhrer

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "AK Parti büyüdükçe Türkiye de daha yeşil ve daha temiz bir çevreye kavuşacaktır." -AA

hahahaa ülkeyi betona gömenler bunu alkışlıyor :D
  56. Obenfuhrer

Türkiye Somali’nin IMF borcunu ödeyecek :)

Başımızın gözümüzün sadakası olsun diye verdiler herhalde..
  57. Obenfuhrer

İsrail halkı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir avuç topraklarda, dünyayı parmağında oynatan bir ülke.. Yok ermeni soykırımını tanımış tanımamış bunlar fasa fiso muhabbetler büyük ve güçlü ülkeler böyle muhabbetlere girmiyorlar. Ağada benim paşada benim kıvamında takılıyorlar. Filistin muhabbetine gelirsek. Topraklarını satan filistin...
  58. Obenfuhrer

Coronavirus Kocaman Bir Yalan. Çünkü Bana Bulaşmadı

Gerçekten samimiyetimle merak ediyorum. Böyle saçma sapan konular açmanın amacı nedir ?
  59. Obenfuhrer

Galiba siber suçlara şikayet edildim...

o velette senin bi farkın var mı ?
  60. Obenfuhrer

Fortnite figür fiyatı

Heyecandan değil sitenin sorunundan. Abanacağım yerleri çok daha iyi biliyorum. Her ailede var mı ? Nasıl böyle bir genelleme vardın ?
  61. Obenfuhrer

Se2020 kullanan var mı

Evet
  62. Obenfuhrer

Fortnite figür fiyatı

Çocuk lafından ne anlıyorsun sen ? 1601752329
  63. Obenfuhrer

Babaya yeni bilgisayar alması icin ikna etmek icin ne yapmaliyim

Dolar bu durumdayken ve her gün artan saçma sapan vergilerle babanı sık boğaz etme.. Gerçekten bu devirde iş yapar orta düzey bir cihaz almak bile bu ülke şartlarında dünyanın parası abicim. Sana burada akıl veren çoluk çocuğada bakma yok bilgisayarı boz onu yap bunu yap. Elinde ki cihazdan da...
  64. Obenfuhrer

Se2020 kullanan var mı

Aktif kullanıcısıyım iOS 14'le batarya performansı çok düştü. Bunu kısa sürede düzelteceklerine inanıyorum. Kamera konusuna muazzam ötesi işler yapıyor. Ben memnunum bu cihaza kadar iPhone 4S'den 7 serisine kadar aradaki serilerin çoğunu kullandım ve Mi9T'den iPhone SE 2020'ye geçtim. Gözle...
  65. Obenfuhrer

Fortnite figür fiyatı

Bak abisi yaşın kaç bilmiyorum ama benden ufak olduğu kesin. Ve bunu yazan arkadaşın yaşı baya bir küçük. Senin o parmak kadar şeyle mutlu olmak istemiş. Boş beleş şeymiş, sen anandan bu yaşında mı çıktın ? hiç mi çocuk olup boş beleş şeylere heves etmedin ? 30 ₺ bir çocuğun mutluluğundan daha...
  66. Obenfuhrer

Üniversite öğrencisi Şeyma Bakan, 'Başörtünü çıkarmayı kabul edersen çalışabilirsin' diyen firmaya suç duyurusunda bulundu!

Özkan unu merak ediyorum şimdi yazmışsın ya işte kürtsün almayalım, alevisin çalıştırmayalım. Malum şahıs var hani malum şahıs meydanlara çıkıp afedersiniz bunlar alevi bunlar kürt diye hitap ederken bu duyarı yaptın mı ? Etik veya değil firma kural koymuştur çalıştırmıyorum diye bitti. Yok...
  67. Obenfuhrer

Ailem beni aşırı zorluyor

Bir halt ol diye uğraşıyordur.
  68. Obenfuhrer

Üniversite öğrencisi Şeyma Bakan, 'Başörtünü çıkarmayı kabul edersen çalışabilirsin' diyen firmaya suç duyurusunda bulundu!

Özel sektör ister çalıştırır ister çalıştırmaz. Bırakalım bu ucuz numaraları.
  69. Obenfuhrer

ABD Türkiye Büyükelçisi: İlaç şirketleri Türkiye’ye satışı durdurabilir!

Olur mu canım.. böyle provokatör haberler yapıp dış güçlerin değirmenine su taşımayın. Avrupa bizi kıskanıyor. Ne borcu ? Biz borç veririz onlara...
  70. Obenfuhrer

Bir kızı sevdiniz.

Kız sana bu listeyi veriyorsa zaten seni sevdiği için değil emin ol çıkarları doğrultusunda evlenmeyi düşünüyordur.
  71. Obenfuhrer

Sizce dünya bir simulasyan mu?

Aç kuran- kerimi oku ama Türkçe mealini oku anlarsın ne olduğunu
  72. Obenfuhrer

İBB’nin zam furyası durmuyor! Yüzde 73 zam geldi

Ya ne olacaktı ? Masa başı oyunlarla İBB'nin gelirlerine el koy, bulduğu kredileri engelle. Sonra gel burada trollük yap..
  73. Obenfuhrer

Euro tarihi zirvesini yenileyerek 9'a ulaştı!

Şu an bizi nasıl kıskanıyorlar var ya uff anlatamam..
  74. Obenfuhrer

var mı bunu alacak babayiğit ? :D

Büyük dosyalarla çizim yerleştirme yapan firmaların tercih ettiği bir kart. Oyun moyun gelmesin aklınıza..
  75. Obenfuhrer

Usb bellek satın aldım ne yapmalıyım?

karşına al bakışın
  76. Obenfuhrer

Bir İşte Çalışmak Mantıklı Mı Mantıksız Mı?

Tabi canım çok mantıksız haftanın 6 günü çalışılır mı ? Kesinlikle insan haklarına aykırı bir durum. Şey yap bence akşamları işe çıkmadı dene haftada 6 gün değil 6 saat çalışırsın
  77. Obenfuhrer

Gm 8 2020 de kulanırlırmı

Paran yoksa 3310 bile kullanırsın.. Saçma sapan konular açmanın manası yok
  78. Obenfuhrer

Nutella helal mi?

Her türlü haramı yiyip, nutellanın helalliğini sorgulayanlar olsa olsa bu orta doğu coğrafyası insanı olurdu zaten.
  79. Obenfuhrer

8-9k aralığında okul için alınacak en iyi laptop

Neye göre kime göre ? 1 yıldır tavsiye ettiğim modeli kullanıyorum. Şık bir tasarıma sahip, ağırlık olarak gayet ideal. Uzun süre götürmez neye göre diyorlar ? Abra serisini bire bir görmeyip internette fan boyların yorumlarına bakarak cihaz bulamazsın.
  80. Obenfuhrer

8-9k aralığında okul için alınacak en iyi laptop

MX serisi giriş seviyesinde ki ekran kartları, bu parayı bu cihaza vermek yerine; Monster'in Abra A5 V15.5 GTX 1650'li modelini tercih etmek senin için hem karlı ve hemde mantıklı bir tercih olacaktır.
  81. Obenfuhrer

Hayattan bıktım ve bannerlord (hepsi sadece şakaycı ciddiye almayınız)

Hakkı'ya söyleyin de pedagog tutsun forum için
  82. Obenfuhrer

SDN NEWS'in telif hakları korunmalıdır

yine boş beleş konular açılmış
  83. Obenfuhrer

Adapazarı'nda 13 yaşındaki kız eski sevgilisi tarafından bıçaklandı.

13 yaşında ki kızın ESKİ sevgilisi... yorum bu kadar
  84. Obenfuhrer

Oyun için Laptop

Monster'ın Abra A5 V15.5 serisini almanı öneririm.
  85. Obenfuhrer

3 GB telefon iyi midir oyun vs. Oynanmiycak

Android cihazlarda minimum 4 GB olması görüşündeyim. Hatta artık standartlaşmalı
  86. Obenfuhrer

Devlet Bahçeli İdam Şarttır Çıkışı.

Hep aynı terane. İlgi çekmek için yeni bir şey bulsun artık. baydı bu muhabbet.
  87. Obenfuhrer

iPhone SE (2020) vs iPhone 7

İki cihazı da kullandım ve şuan kullandığım cihazda SE. öyle saçma sapan hız testlerine bakarak cihazlar iyi veya kötü olmuyor.. Eğer sen cihazları buna göre kıyaslıyorsan al nokia 3310 kullan onun kadar hızlısı yoktur... bilip bilmeden konuşmak ne kadar kolay..
  88. Obenfuhrer

10.000 birim paraya Amerikada ve Türkiyede alınabilicekler

ama bizi kıskanıyorlar
  89. Obenfuhrer

Arkadaşlar birinin başina böyle bir olay gelmiş bilgisi olan var mı

çocuklar çocuklar çocuklar...
  90. Obenfuhrer

Realme 6 mı, Redmi Note 9S mi?

Realme...
  91. Obenfuhrer

Bu laptop alınırmı

hepsiburada'dan almanı tavsiye ederim. bu fiyata daha güzel cihazlar bulabilirsin
  92. Obenfuhrer

Su içmeden duramıyorum

Teknoloji dışında açılan konuları boş bulmuyorum. Açılan konuların içeriği saçma sapan. Sen ne burada sağlık ile ilgili doğru bilgiye erişebilirsin nede sana faydalı sağlayabilecek mantıklı bir cevap.
  93. Obenfuhrer

Su içmeden duramıyorum

Burası sağlık forumu da bizim mi haberimiz yok ? Hanginiz doktor hayrına tanıtsın kendini. Ne boş boş muhabbetler. Sıkıntın varsa git doktora.
  94. Obenfuhrer

1000-7?

Bir zamanlar çok faydalı forumdu burası.. @hakkı ne oldu buralara böyle ?
  95. Obenfuhrer

6s mi 6s plus mı

2200 ₺ye çok rahat şekilde 32 GB iphone 7 bulabilirsin.. ama illa 6S mi 6S Plus mı dersen.. 6S 64 derim. sen burada ki babasına ağlayarak telefon aldıran bebelere bakma.. Onlar her konuda bir fikirleri var :)
  96. Obenfuhrer

Huwai p smart 2019 xaimi not 8 gecmelimi

ikisi de leş cihaz. geçmen bir şeyi değiştirmeyecek. biraz sabret para biriktir adam akıllı orta-üst segment bir cihaz al..
  97. Obenfuhrer

Ülkemizdeki gençlik

30 yaşına geldiğinde ne demek istediğimi anlarsın.
  98. Obenfuhrer

Ülkemizdeki gençlik

Abisi belli yaşın 14-15.. Sen bir çalışmaya başla hayatın zorluklarını gör. Özellikle İŞ hayatını gör sonra gelir konuşursun...
  99. Obenfuhrer

Karıncalı Su İçtim

İç organlarını yiyerek zarar verecek muhtelemen 3 ay ömrün kaldı
  100. Obenfuhrer

Youtuber ve yayıncı nasıl olabilirim.

Okulu direk bırak o zaman. sonuçta dünya için çok faydalı bir iş yapacaksın youtuber olmak kolay değil..
  101. Obenfuhrer

Youtuber ve yayıncı nasıl olabilirim.

Ortalamanın 90 olması yeterli değil iyi bir youtuber olmak istiyorsan ortalaman 100 olması lazım
  102. Obenfuhrer

biri uzaktan bilgisayarıma girdi (internete bağlı değilken)

Polis bu konuda yetersiz kalır, bence Milli İstihbarat Teşkilatına durumu bildirmelisin.
  103. Obenfuhrer

2020 yılı İphone 7

Niye kullanılmasın ? Günümüzde satılan çoğu android cihazdan daha iyi bir kameraya sahip ve güncelleme desteği olan bir cihaz. Piyasa değeri de kolay kolay düşmeyecek bir cihaz. Güzel kardeşim çoluk çocuğun laflarına bakma sen. Burada sana tabiri caizse direk alınmaz diyen tiplerin %99'u...
  104. Obenfuhrer

Sony kullanıcısına yeni telefon ne önerirsiniz?

Güzel dostum o sony senin için bir gönül yarası olarak kalacaktır.. Oppo Reno 3 & 3 Pro cihazlarına bakmanı öneririm. Saydığın markalar çok dandik çekmiyor. O saydığın markaların çoğu cihazı zaten alt segment, fiyat olarak bakma onların çoğu cihazı bir sony xz etmeyecek.
  105. Obenfuhrer

Biden: Erdoğan'ı darbe ile değil seçim ile yenmeliyiz

Bundan 8 ay önce Anadolu Ajansı tarafından paylaşıldığı halde neden 8 ay sonra gündeme getiriliyor orasını bir düşünmek lazım. Biden bu açıklamayı dün yapsaydı farklı yorumlardım, ama aradan bunca zaman sonra birileri kasıtlı olarak bunu tekrar gündeme sokuyorsa orada bir düşünmek lazım.. Bakın...
  106. Obenfuhrer

Bugün elinize 10 bin ₺ geçse ne yapardınız ?

Türkiye şartlarında 10 bin ₺ büyük bir para değil. Yapılacak en mantıklı şey altın almak. Diğer türlü ₺ gün geçtikçe değer kaybediyor.
  107. Obenfuhrer

Casper Nirvana S500 5499 liralık modeli alınır mı

O zaman casper marka bir cihaza o parayı vermeni önermem
  108. Obenfuhrer

Casper Nirvana S500 5499 liralık modeli alınır mı

Casper tercih etmem. Yerli marka takıntın varsa Monster'a yönelmen daha sağlıklı
  109. Obenfuhrer

Evin kapısını kırdım babam beni dövecek

Sen pepe izle abicim.. Hakkı Alkan'da gelip masal anlatsın her akşam burada. Burası iyice çocuk yuvası oldu
  110. Obenfuhrer

Atatürk le ilgili youtubeda tartıştım suç olur mu

5 sene yersin
  111. Obenfuhrer

Su Orucu Tutmak İstiyorum Ama Yıllar Önce Kötü Bir Şey Yaşadım?

Arap sen içme sapıtıyorsun
  112. Obenfuhrer

Birisi Bana Oyunda Küfür Etti

Tabi paşam direk 5 sene verdim. Öğlen evinden aldırıp Silivri'de ayarlarız bir koğuş
  113. Obenfuhrer

Ahmet Hakan: "Dolar yükselince telaşlanıyorum...." Berat Albayrak: "Dolarla mı maaş alıyorsunuz?..."

Tebrik ederim tam bir ekonomi bakanı.. ? Bu konuşmadan sonra bir kez daha anladım ki kesinlikle doların bu denli yükselmesi dış mihrakların, fetö, rockefeller, rothschild, pkk,,jpg ve rar örgütlerinin planı
  114. Obenfuhrer

Soru Trendyol'un Yaptığı Rezillik

Bilmiyorsun demek. Boş yere yazmadıkları için mi trindyil bini rizillik yipti diyorsun. Hem yaş hemde IQ Seviyesi aşırı derece de düşmüş.. Ey Hakkı utan utan
  115. Obenfuhrer

Soru Trendyol'un Yaptığı Rezillik

Yıl olmuş 2020 hala alışveriş yaptığı sitenin bütün ürünleri kendisinin yolladığını sananlar var. Trendyol değil o saçma sapan alışveriş yaptığın satıcının suçu
  116. Obenfuhrer

Siyasette sosyal medya mı yoksa muhalefet mi daha etkili?

Bu ülkede siyaset nedir bilinmiyor ki daha etkilisi olsun. Burada siyaset denilen şey karşılıklı hakaret, iftira gerçekleri konuşacak 1 tane insan yok.
  117. Obenfuhrer

Türkiye'de islamofobi var mı?

Türkiye'de her şey var. Yok yok maşallah
  118. Obenfuhrer

Dolar düsermi?

Başkanlık sistemi gelince düşecekti.. Yerel seçimlerden sonra verin yetkiyi dölar düşecekti....Faizler falanda düşecekti. Ayasofya açılınca da düşecekti hepten düşecekti... Ama tabi bu halk yine yanlış şeyi tartışıyor.. Dolar düşer mi değil.. Dolar neden bu kadar yükseldi diye soracaksınız...
  119. Obenfuhrer

Yaş ortalaması cok düşük.

Yaş ortalamasından ziyade IQ seviyesi çok düşük. Hakkını yemeyelim şimdi, yaşı küçük olup gayet mantıklı konuşan nadir de olsa insanlar var burada
  120. Obenfuhrer

iPhone SE alınır mı ?

Şu an kullanıyorum gayette memnunum.
  121. Obenfuhrer

Sayın Admin bey işte karşındayız

Yine çoluk çocuk toplanmış
  122. Obenfuhrer

Laptoba yorum

Niye ? Bence git bütün artılarını anlat. Daha fazla para verip daha düşük özelliklerde bir cihaz almak mantıksız geliyor.
  123. Obenfuhrer

Laptoba yorum

Monster'in Abra A5 V15.5 modelini tercih et. Senin almak istediğin Acer'dan kat ve kat daha iyi. Ben bu cihazı kullanıyorum tam bir fiyat/performans ürünü ve emin ol kasa tasarımı ve kalitesi çok güzel. Ve ayrıca ömür boyu bakım garantisi var.
  124. Obenfuhrer

iPhone 6s plus mı Galaxy M20

Her türlü 6S +.. biri amiral gemisi diğeri giriş seviyesi bir cihaz. M20'nin tek artı yönü bataryasıdır
  125. Obenfuhrer

Android alanları anlamıyorum

Fakirler için yapılmış ne demek lale .. Herkes senin gibi anasının babasının eline bakmıyor. Böyle salak salak konuları denetleyen, böyle ne idüğü belirsiz üyeleri denetleyen birileri yok mu ? üç beş hit için böyle saçmalıklara mı katlanıyor bu forum
  126. Obenfuhrer

Tiner İçilirse Ne Olur?

Bilimsel soruya bak... İnsan bu cevabı yazarken utanır, ben bu cevabı kadar mı cahilim diye
  127. Obenfuhrer

Tiner İçilirse Ne Olur?

Bazen gerçekten internete yaş sınırlandırılması gerektiğini düşünüyorum.
  128. Obenfuhrer

Önemli bir vergi daha

ama bakın burası çokomelli
  129. Obenfuhrer

Technopat Tarzı Çözüm

Hadi abisi hadi
  130. Obenfuhrer

Technopat Tarzı Çözüm

Sen kimsin ki ? banane senin 6 yıldır burada olmandan
  131. Obenfuhrer

Technopat Tarzı Çözüm

Sen bu forumda ki konulara bakmıyorsun sanırım.. Bire bir aynı
  132. Obenfuhrer

Erdoğan : Netflix , Youtube, Twitter kapatacağız

Yeşil Toplu troller üzgün. Ekmeklerinden olacaklar :)
  133. Obenfuhrer

Birleştirilmiş PDF dosyasını nasıl metin haline getiririm?

ilovepdf.com çoğu kişi bilmez.
  134. Obenfuhrer

Bir bakar mısınız

CIA 1-2 güne basar senin evi. Valizini hazırla
  135. Obenfuhrer

Ablam intihar etmek istiyor

müge anlıyı ara sen bu konulara o bakıyor
  136. Obenfuhrer

OzkanK. isimli hesap Klonlu hesap klonlanmış hesaptır.....yalvarıyorum kapatın...

ha ozan ha ozkan . bu tipin psikolojik sorunu olduğu gerçeğini değiştirmiyor 1593553165 Ne belgesi ? Ne kanıtı.. TC numarası mı bu belge sunsun.. Sende bi görün istersen.
  137. Obenfuhrer

Sizce Redmi isimli yan marka parasını hak ediyor mu?

parasını bilmem ama vergisini hak etmiyor :)
  138. Obenfuhrer

OzkanK. isimli hesap Klonlu hesap klonlanmış hesaptır.....yalvarıyorum kapatın...

Sen en iyisi psikologa randevu al. Her OzanK sen misin ? .)
  139. Obenfuhrer

forumda çocukların olması sakıncalımı

salak salak konular açmadıkları sürece sorun değil
  140. Obenfuhrer

Amerika'da Atatürk heykeline saygısızlık

Dünyanın saygı duyduğu bir lider olduğu için. :)
  141. Obenfuhrer

Açık açık tartışalım, İçerik Ekibi adaletli mi yoksa aşırı mı taraflı (!)?

Çıkar ve rantın olduğu her yerde tartışma ve sürtüşme yaratacak olaylar vardır, bunlar istenir. bir hit nelere kadir..
  142. Obenfuhrer

'Biz Bize Yeteriz' kampanyasında toplanan 2 milyar TL nereye harcandı?

Yasal olarak toplanmış bir şeyin, nerede nasıl kullanıldığını vatandaşla paylaşılmasını istemenin neresi saldırma oluyor ? Kenetlenmeme bunun neresinde ? Asıl kenetlenme dediğin budur.. Vatandaş parasının nerelerde kullanıldığını bilmek en doğal hakkı ..Saldırma dediğini asıl sen yapıyorsun...
  143. Obenfuhrer

SDN Mi, Webtekno Mu?

SDN'de troll çok, webtekno daha renkli.. SDN'de ekibinde de bir sıkıntı var sürekli değişiyor.
  144. Obenfuhrer

Dünyada en çok çay tüketen ülkeyiz ne mutlu bize !

O iş öyle olmuyor işte... Hepsi Rize'den gitmiyor.. İran üzerinden getirilen çaylar Rize çayıymış gibi paketlenip kitleniyor millete..
  145. Obenfuhrer

PUBG'de 1 Fps

İşlemci için 70 ve ekran kartı için 75 derece anormaldir. Öncelikle kasayı güzelce temizle ve termal macunu yenile düzelecektir. Tırı vırı bir halttan anlamayanlar yok driver yok şu yok bu diye girmiş muhabbete.
  146. Obenfuhrer

Mide Üşütmesi

bi fitil al geçer
  147. Obenfuhrer

LGS de iyi bir okula yerleşir miyim?

yok kazanamazsın
  148. Obenfuhrer

Tükürdüğümün N11'i

N11 ile ne alakası var atarlı çocuk..
  149. Obenfuhrer

Haberlere çıkmam dimi

ergenler sarmış yine
  150. Obenfuhrer

Arabistan Kanuni Sultan Süleyman isimli sokağın tabelasını yere attı

Viagracı kral ölünce yas ilan edilince onlar bizim din kardeşimiz diyen ottoman torunları burada mı ? :d
  151. Obenfuhrer

Haliç, CHP'yle birlikte eski günlerine geri döndü!

Türkiye'yi betona gömenler ne kadar da doğa sevici olmuşlar :tearsofjoy: hahahahahah
  152. Obenfuhrer

Dışarıda tel isteyen insanlar

yine ergenler dolmuş
  153. Obenfuhrer

Askeri olarak Türkiye mi Yunanistan mı daha güçlü?

Rakamlar çoğu zaman güçlü olduğunu göstermez. Eğer öyle olsaydı, Amerika ne Vietnam'da ne, Afganistan'da yenilirdi.
  154. Obenfuhrer

SDN deki Gıcık Konular

Bunun çözümü basit. 20 yaş altı bütün ergenleri uçuracaksın.
  155. Obenfuhrer

Bahçeli: Ayasofya’dan çan sesi değil, Allah’ın izniyle ezan sesi yükselecektir

Ayasofya'dan çan sesi mi yükseliyor ? Cumhurbaşkanının yaptığı açıklama belli, "Daha yanı başında ki Sultan Ahmed'i dolduramıyoruz bir de Ayasofya'yı açalım diyorsunuz.." Siyaseti her şeye alet etmeyi huy haline getirmiş millet.
  156. Obenfuhrer

9. Kattan Düşen Biri Ölücek midir?

Forumun yaşı 15'di şimdi iyice dibi görmüş
  157. Obenfuhrer

Windows Vista VS Windows 10

Kör olsan bile koklayarak en mantıklısını bulabilirdin.
  158. Obenfuhrer

Hedef Kişinin Adını Ve Soy Adını Öğrenme Taktiğim

Buralar hepten çocuk parkına dönmüş
  159. Obenfuhrer

Ayağa kalkınca başım dönüyor

Çok merak ediyorum bu forumda doktor, hacı,hoca veya üfürükçü mü var ? Yoksa insanlar bu kadar mı boş hale geldi ki sağlık problemlerini bile bir uzmana danışmadan internetten çözmeye çalışıyor
  160. Obenfuhrer

Siyaset Bölümü Kapatılsın

Troll tokatlıyoruz iyi geliyor :) Zaten diğer bölümlere yazanların çoğu 12-15 yaş aralığında onların muhabbeti de hiç çekilmiyor.
  161. Obenfuhrer

Not Belası

burası çoluk çocuk toplanma yeri olmuş
  162. Obenfuhrer

Türk Televizyonculuk Hakkında Eleştirilerim

televizyonculuk ? trollük demen daha doğru olur
  163. Obenfuhrer

epic games GTA 5 yavaş indirme sorunu

Yok bir tek sana özel. Sen geç oyna diye sana gıcıklığına yapmışlar
  164. Obenfuhrer

Casper Nirvana C300 Dizüstü Bilgisayarımı nasıl yükseltebilirim?

Bu cihaza yapabileceğin Ram takviye edip, bir SSD takman. Onun haricinde bu bilgisayardan kafanda ki oyun oynama düşüncenden çık.
  165. Obenfuhrer

Eski bir oyunu arıyorum

Hayır Tank vb. araçlar kullanmıyorduk
  166. Obenfuhrer

Eski bir oyunu arıyorum

Merhaba, bundan yaklaşık ortalama 15 (artı eksi 1-2 olabilir) yıl önce oynadığım bir oyunu arıyorum. Call Of Duty, Battlefield tarzında bir oyundu.4 kişilik bir takımı yönetiyordunuz ve kişiler arasında geçişler yapabiliyorduk. Oyunun uzak doğu'da geçiyordu japon veya vietnamlılara karşı...
  167. Obenfuhrer

Not 8 pro vs ıphone 7 plus

iPhone 7 tabi ki... Bende Mi 9T var o bile bir iPhone 7 Plus değil benim için.. Her şeyi geçtim kamera performansı benim için yetersiz. Mi 9T ile böyleyken 8 Pro kim oluyor
  168. Obenfuhrer

Korona mıyım yoksa Astım mıyım?

Korona mı astım mı bilemem ama sen en iyisi bi nöroloji bölümünden randevu al. Senin derdinin dermanı orada
  169. Obenfuhrer

Erdoğan'ın Grup Konuşmasında 'Çocuklarım AÇ' Diye Bağıran Adam Susturuldu

KHK bahanesiyle hiç bir terör örgütüyle bağlantısı olmadığı halde ile binlerce insan işinden atıldı. Bunların hepsi mi terörist ? inali çıkıpta khk en çok bize yaradı işimiz kolaylaştı dedi neden sorgulamadın arkasını ? öte yandaş o ismi lazım değil sulu göz biri var oda çıkıp benim evimde ki...
  170. Obenfuhrer

Erdoğan'ın Grup Konuşmasında 'Çocuklarım AÇ' Diye Bağıran Adam Susturuldu

Sayın Troll, İdrak edemediğin bir şey var.. Askerliğini yaptık mı veya askerlikte ki emir komuta zinciri nedir yaşın tutar mı bilmem. 10 günlük erler bile sırf o gece kendi komutanlarının yalanlarına kanarak köprüye çıktı diye müebbet yedi. O Rabbimin kafatasının kullanın içerisine koyduğu o...
  171. Obenfuhrer

Sınıf annesini gizli numaradan aradık. arkadaşım kızlarına küfür(ler) etti. Problem olurmu

Bu forum ne ara bu kadar boş beleşin toplandığı bir yer oldu ?
  172. Obenfuhrer

almanyada satılan 850 euroluk ikinci el audi (egonomi joh eyi yigen)

Ne ile ilgili olacak sayın troll ? Ekonomi desek ? Fahiş vergiler desek ? Bir araç kendimize alırken ? 3 araç devlete desek ? avrupa bizi gısganıyor desek hüloooog
  173. Obenfuhrer

Türkiye'de Yaşamak

Avrupa'ya geçmenin yoluna bak. Ülkenin hali ortada
  174. Obenfuhrer

İBB'nin Yemek Bütçesi...

Şahsen kızdım. böyle bir şey olabilir mi yahu ? Nerede ejder meyveli smothie, nerede beyaz çay ? Yüce rabbim herkese bahsettiği aklı kullanmayı bir gün nasip eder inşallah. Ahirette bu trolleri ayrı bir kategoride değerlendirecekler sanırım :)
  175. Obenfuhrer

suriye düşmanımız değildir

Az AHaber izle abisi
  176. Obenfuhrer

suriye düşmanımız değildir

Sadece Suriye değil, hiç bir ülke Türkiye'nin düşmanı değildir. Bugün ki kaosun ülkemiz adına sorumlusu Şam'da Cuma namazı kılan abdetsiz tiplerdir. Esad mı Eset mi bilemem o malum bu ülkede çok çabuk değişiyor. Lakin bir devlet neden kendi halkını bombalasın önce bunu bir düşünelim. Yabancı TV...
  177. Obenfuhrer

Her an ama her an SAVAŞ başlayabilir..! Hazır mıyız..?

Yeter garibanın evladının canı üzerinden vatan savunması yapılması. YANDAŞIN,GODOMANIN,İTİN UĞURSUZUN evlatları ve bu ülkenin has vatandaşları nargileci tayfa SURİYELİler gitsin savaşsın. Garibanın evladı zaten dünden razı vatanını savunmaya.
  178. Obenfuhrer

Virüs Dosyalarımı Şifreledi (.alka)

Kripto yemişsin geçmiş olsun. Açtırabilirsin ama bu çok yüksek meblalara mal olur. O yüzden dosyalarını yedekle ve temiz bir kurulum yap.
  179. Obenfuhrer

İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam!

E abisi, doğalgaza, elektriğie,suya, otoyollara, vergilere, yapılan zam konuları altında neden seni göremiyoruz ? Senin bu yaptığın trollük abisi.. Sen önce hür iradenle bir düşün hüloooog modunu kapat sonra yorum yaparsın sağa sola
  180. Obenfuhrer

İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam!

abisi trollüğe devam mı ?
  181. Obenfuhrer

Zirve yarışında sıralama sizce değişir mi? (Süper Lig'de kritik üç hafta)

Hala izlediklerinin tiyatro olduğunu anlamayan kaldı mı ?
  182. Obenfuhrer

Erdoğan ; '1 Milyon Suriyeli Sınırımıza Doğru Yürüyor.'

Biz kimiz ? Sen ve senin gibi klasik tipler. Sıkınca hemen siz yapıyor olayı. O kafanda yaptığın ötekileştirmeleri yerler. Ben herhangi bir partiye mensup değilim. Sadece ve sadece doğruları söyleyip. Mantık çerçevesinde düşünüyorum. Bu ülke de o bahsettiğin ihaleler, bak kimleri zengin etmiş...
  183. Obenfuhrer

iPhone 7 Plus mı, Mi 9T mi ?

7 Plus bir önce ki cihazım. Şu an Mi 9T kullanıyorum. Mi 9T'nin bataryası dışında 7+'dan önde olan bir yanı yok bence. Tasarım dersen o tamamen kişiye göre değişebilen bir zevk meselesi. Ben kamera odaklı bakıyorum olaya. 7+ kamera olarak daha mutlu ediyordu beni.
  184. Obenfuhrer

Böyle iddialı laflarda etme hülooog. Malum bu topraklarda Rahip Brunson bir gece de kardeşim brunson, Potin bir gece de putin, Tromp'da bir gece de sayın başkan oldu. Ama tabi siz alışıksınız bu tarz R'leri alkışlamaya. Bozmaz sizi :D
  185. Obenfuhrer

Bekçilerin Maaşı 03.02.2020 Tarihli Basın Açıklaması

Hiç bir vasfı olmayan insanlar için yine yüksek. 2023 + agi verilmeli Üniversite mezunları bekçiler için standart. Devletin onlar için yaratamadığı istihdam bu sayede tolere etmişler
  186. Obenfuhrer

Sevgili Troll, Daha düne kadar Esat kardeşin senden ne istesin ? Bugüne kadar ESAT kardeşinin ne isteği olmuş ? Ne demeci olmuş.. STRATEJİK DERİNLİK uzmanı troller zamanında ŞAM'DA cuma namazı kılma hayali vardı ! O zaman neredeydi aklın ?, Yunanistan başbakanı çıkıp dese Ayasofya'da ayin...
  187. Obenfuhrer

Oppo vs xiaomi

Bu benim 2. Android cihazım, Sony Z5 Mİ9T iPhone'un 4S serisinden itibaren 5,6 ve 7 Serilerinden cihazlar kullandım. Sadece ve sadece batarya konusunda yüzüm güldü onun haricinde beni memnun etmedi cihazlar. Özellikle Kamera konusunda. O yüzden iyi düşün taşın.
  188. Obenfuhrer

Oppo vs xiaomi

Mi9T kullanıyorum o kadar abartıldığı kadar bir kamerası yok.. Bir önce ki telefonum iPhone 7 idi onun verdiği kaliteyi vermiyor.
  189. Obenfuhrer

Kızılay başkanının eski twitleri... Buyrun

Ağzımdan AKP lafı mı çıktı ? Hemen FETÖ diyince AKP diyorsun :)
  190. Obenfuhrer

Ösym porno takipçisi

Hep öyle olur zaten...
  191. Obenfuhrer

Kızılay başkanının eski twitleri... Buyrun

Dalga mı geçiyorsun ? Bu millet kimin FETÖCÜ olduğunu çok iyi biliyor.. Bunun tarihi şekli şemali yok !
  192. Obenfuhrer

Son zamanlarda olan Depremler

Deprem değil, bina öldürür. Önce bunu bu halkın anlaması lazım. Ama nerede ?
  193. Obenfuhrer

Bir Üyenin VPN kullanıp, kullanmadığı nasıl tespit edilebilir?

yine boş muhabbetler peşinde koşan bir troll
  194. Obenfuhrer

A Haber'in Vatandaşa Kağıttan Yazı Okutması

Şaşılacak bir şey değil.. Mahalle yanarken saçını tarayanlar düşünsün.
  195. Obenfuhrer

CAM/CAD için sistem önerisi

Quadro serisi bu konuya mükemmel. Büyük ihtimalle tercihim Quadro P4000 olacak. Ama işlemci konusunda kararsızım
  196. Obenfuhrer

ortalama 10 -15 bin₺
  197. Obenfuhrer

Evet beraber
  198. Obenfuhrer

CATIA
  199. Obenfuhrer

Merhaba arkadaşlar, Mevcut kullandığım sistem, DELL T7610 Intel XEON - E5 2650 Nvidia Quadro K5000 32 Gb ram vs.. şu an isteklerimi karşılıyor. Ama 2. bir sistem daha kurma ihtiyacım doğdu. Bu özellikler göz önüne aldığımız zaman bu sistemin 1-2 tık daha üstünde ki sistem önerilerinizi...
  200. Obenfuhrer

gm 9 pro vs redmi note 7 Acill??

Note 7
  201. Obenfuhrer

Mi 9T Pro

TuranGSM güvenilir bir satıcı fakat, 2 yıl garanti bilgisine nereden ulaştın ?
  202. Obenfuhrer

Bundan sonra NOTE 8 alınırmı yoksa bütçeyi zorlayıp NOTE 9 mu almalıyız

Paran neye yetiyorsa o alınır.
  203. Obenfuhrer

En sevdiğiniz Türk-Yabancı teknoloji kanalları-yayıncıları

Hwp ve Teknoseyir'in verdiği kaliteyi diğerleri vermiyor. Bu yüzden ilk sırayı Ersin Akman ve Murat Gamsız paylaşıyor. 2. Ben "Erdi Özüaaağ" ile donanımhaber tabi :) Bir de sevmedikleriniz kısmı olsaydı keşke..
  204. Obenfuhrer

mi8

Alınır neden alınmasın. Önemli olan cihazın senin isteklerini karşılaması
  205. Obenfuhrer

Huawei p20 lite alınır mı?

Ben kullanılmaz demedim ki, o parayı ona vereceğine çöpe at daha iyi dedim. bu ikisi aynı şey mi ? Bunu idrak edemiyorsan zaten konuyu uzatmanın anlamı yok
  206. Obenfuhrer

Bilinçsiz kullanıcı olarak boş yorumunu kendine sakla bence.
  207. Obenfuhrer

6GB Mİ 8GB Mİ?

Dostum her insan en iyisini almak ister. 6 GB'lı cihaz neden üzsün ? 4 GB ramlı cihazlar bile şu an çok güzel bir şekilde çalışıyor. 800₺ az para değil.
  208. Obenfuhrer

Her sene telefon değiştirilecek diye bi kanun mu var ? 1567054203 Satıcısı HepsiBurada.com olan cihazı gönül rahatlığı ile alabilirsin. Dediğin gibi mağazalarda daha pahalı. Mağaza kirası, ıvırı zıvırı derken bu fiyat şişiyor. tabi bunun gibi 1-2 etken daha var
  209. Obenfuhrer

A50 Ömrü Ne Kadar ?

Güncelleme konusunda hiç bir android cihazında beklentin olmasın. Ömrü sen ne kadar kullanmak istersen, bunun sonu yok
  210. Obenfuhrer

Şu an satışta olan tek bir cihaz var. Oda Red Mi Note 7 .. Ya da bulabilirsen Mi 8 Lite 6/128 modelini de tercih edebilirsin.
  211. Obenfuhrer

Ödeyeceğiniz parayı hak etmiyor
  212. Obenfuhrer

Ben olsam hiç bir Kirin 710'lu bir Huawei cihazını tercih etmem. Biraz daha bekle bari Mate 30 Lite alırsın.
  213. Obenfuhrer

sakın tüketmeyin: hazır noodle

Hazır olan her şeyde bir sıkıntı vardır. İçinde ki koruyucu maddeler bile bir etken. Her şeyi anlık oluyor gibi düşünüyorsun. Çok ezbere konuşmamak lazım o yüzden.
  214. Obenfuhrer

deepweb silah ticareti

Çok film izlemişsin...
  215. Obenfuhrer

Always on display ekrana zarar verirmi

Pili sömürür ? Pil üzerinde ki etkisini anlamazsın bile. Fazlasıyla abartı.
  216. Obenfuhrer

Xiaomi Mi 8 Lite alacağım hangi renk alayım

Mavi rengi çok güzel.
  217. Obenfuhrer

Xiaomi mi 8 lite mı? Huawei P30 lite mı?

Mi 8 Lite 6/128..
  218. Obenfuhrer

Ev parasına telefon

Sana göre 284 bin ₺ bir ev parası, ama başkasına göre çerez parası olabilir. Kişilerin sosyal statüsüne göre değişir :)
  219. Obenfuhrer

Realme 5/5 pro

Şu an için lafta Türkiye'de Nisan 2019'da yurt dışında satışa sunulmuş cihazı bile Türkiye'de satışa sunmadılar daha. Kaldı ki Türkiye için ellerinde ayırdıkları 3 Pro stokları bitmeden bu cihazları Türkiye pazarına sokmazlar.
  220. Obenfuhrer

Realme 5/5 pro

Türkiye'ye gelmedikten sonra hiç bir anlamı yok
  221. Obenfuhrer

Win10 format

Anakartla, Windows 10 kurulamamasını anlayamadım. Zaten sen bilgisayarcıya öyle veya böyle para vereceksin. Dediğim gibi elinde kurulum cdsi veya usbsi varsa indir sen youtube'dan izleye izleye yap. Gayet basit. en azından dene her defasında başkalarına para kazandırma.
  222. Obenfuhrer

Win10 format

Sıkıntı yapma, biraz öz güvenin olsun. hiç bir şey olmaz. Sistem çöksün sorun değil, boza boza yaparsın herkes öyle öğrendi
  223. Obenfuhrer

mate 20 lite alınır mı

Her ne kadar günlük kullanım için alacaksan da verdiğin paraya yazık olur. Fiyatını hak etmiyor. Ona vereceğin parayla farklı cihazları tercih etmeni öneririm
  224. Obenfuhrer

A50 almalı mıyım

Alacaksan ya bozdurma al yada 1-2 haftalık 2. el cihazlar satılıyor onları tercih et. yoksa 2.500₺ hak etmiyor.
  225. Obenfuhrer

Mi 9 t 128 gb vs a 70

2.000'₺'den başlayan fiyatlarla...
  226. Obenfuhrer

Bıktım...

Çocuk işçi : 14 yaşını bitirmiş, 15 yaşını doldurmamış ve ilköğretimini tamamlamış kişiyi, Çocuk işçi çalıştırmanın cezası var, kim neden bu riski alsın ?
  227. Obenfuhrer

Mi 9 t 128 gb vs a 70

Bir tarafta SD 675 3.000 Diğer tarafta SD 730 2.000 - 3.000 aralığında bir telefon.. Daha ne olsun..
  228. Obenfuhrer

2000 TL'yi geçmeyen telefon önerisi

Bu üç cihaz arasında bence en iş yaparı Note 7 Meizu her ne kadar SD 675 kullansa da video kalitesini beğenmiyorum. Note 7 EIS ile bu arayı kapatıyor. Zenfone 5 sorunlu bir cihaz ve zaten diğerlerine göre donanım olarak eski.
  229. Obenfuhrer

A50 v A70

mışla mişle konuştuğuna göre hiç bir bilgin yok. Çevremde bir çok Note 7 kullanıcısı var hiç birinden bir şikayet duymadım. Kaldı ki yazılımsal problem giderilebilir. Bunu sen biliyorsun da koskoca Xiaomi bilmiyor mudur ? Amerika'nın tutumu ? Bu konulara çok uzak, milletin bir şey bilmeden...
  230. Obenfuhrer

A50 v A70

Bence ikisi de verilen parayı hak etmiyor. Alternatif cihazlara bakmanı öneririm
  231. Obenfuhrer

Metro turizmden bir rezalet daha

Metro Turizmin adı çıkmış ne yapsın ? Kadın bağırdığında otobüste ki yolcular bile tepki göstermemiş.. Muavin ne yapsın. Halk olarak böyleyiz yani.. Metro Turizm sadece ayna.. O yüzden birilerini kötüleyerek gönlünüzü rahatlatmaya çalışmayın. Bu toplumun geneli bu şekilde umursamaz.
  232. Obenfuhrer

Xiaomi redmi note 7 mi Huawei mate 20 lite mı ?

Mate 20 Lite daha mı iyi :)))) ahahhaha
  233. Obenfuhrer

Iphone 8 Plus kullanıyorum, çift uygulama nasıl yapabilirim?

Yaş kaç abisi ?
  234. Obenfuhrer

Yine 99 Depremi gibi bir deprem olabilir mi?

Ankara'da dikili ağaç olmadığındandır o :)
  235. Obenfuhrer

iPhone 7 yerine şarjı yüksek bir telefon önerirmişsiniz?

A70 P/F olarak daha mı iyi ? ahahahah
  236. Obenfuhrer

Başkasının yanında çalışmak kölelik degilmi ?

Bayılıyorum bu ergenliğini tamamlayamamış gençlerin fikirlerine..
  237. Obenfuhrer

iphone 6s plus'tan hangi telefona geçmeliyim çok az vaktim var

iPhone candır şaşma..
  238. Obenfuhrer

2300 tl'ye lg v30 plus 128 gb alınır mı

Alınır kardeşim. Sen burada ki tiplere bakma.. Yok güncelleme almazmış yok şuymuş buymuş..Bunlara takılma.. Zaten güncelleme isteyen gider iPhone alır. Dandik orta-alt segment cihazlara o parayı vereceğine. V30+ gibi bir amiral gemisini tercih etmen çok daha mantıklı..
  239. Obenfuhrer

Huawei ye güvenebilir miyim

Huawei'ye güven ama P30Lite a güvenme
  240. Obenfuhrer

Kargom zimmet alındı diyor

hahaha kartımı çalmışlar diyen bi velet mi söylüyor bunu :))
  241. Obenfuhrer

Kargom zimmet alındı diyor

Büyü..
  242. Obenfuhrer

Honor 8X mi Mate 20 Lite mi

Mate 20 Lite'ın kamerasi çok kötü, kullandığım için söylüyorum. Kamera önemliyse tercih edilmez
  243. Obenfuhrer

3000tl altında ısınmıyacak telefon

Honor 9X'in ısınmadığını nereden biliyorsun abisi ?
  244. Obenfuhrer

Xiaomi Mi Mix 3 mu? Mi 9 T mi?

Mi Mix 3
  245. Obenfuhrer

A70 mi P20 Pro mu

Ahahahah ya bu konuları açan ne yiyip ne içiyorlar bu kafaya nasıl ulaşıyor bu tipler.
  246. Obenfuhrer

Xiaomi Mi A2 64GB mi samsung a7 a750f mi ?

Abisi daha satışa sunulmamış, test edilmemiş. Kronik arızası var mı yok mu bilmediğin. Cihazı neye dayanarak millete öneriyorsun. Memleketin her yanı troll. Bi de bu teknoloji trolleri çıktı başımıza
  247. Obenfuhrer

ABD'den 11, Kanada'dan 13, AB'den de 14 yıl ilerideyiz

İnsanlık olarak, çevre bilinci olarak, ahlak olarak.. Çoğu ülkeden 11 değil 110 yıl gerideyiz. Masal anlatmanın bir anlamı yok.
  248. Obenfuhrer

Mate 10 prodan mate 20 proya geçilir mi ?

Yok geçilmez.
  249. Obenfuhrer

Hangisi daha iyi

Bu çöp oğlu çöplere para vereceğime yakarım daha iyi.
  250. Obenfuhrer

Hangi telefon daha iyi

Hepsi farklı segment.. Tabi ki en iyisi S9
  251. Obenfuhrer

Hangi telefon?

Bitiyorum zaten o tiplere. Telefonu görmeden vay efendim şöyle vay efendim böyle yok 7 nm işlemci kullanmışlar falan. Duyanda sanki atomu parçalayacak. NM nedir desen onuda bilmez ya
  252. Obenfuhrer

Hangi telefon?

Satışa sunulmamış ve herhangi hiç bir teste maruz kalmamış cihazı neye göre öneriyorsun çok merak ediyorum ?
  253. Obenfuhrer

Honor 9X mi Huawei Mate 10 Pro mu?

Biraz eskidi mi ? Şu insanların cihazları eskitme huyunu anlamıyorum.. Neyi eskimiş ? Sırf tasarımına bakarak mı telefon alıyorsun sen ?
  254. Obenfuhrer

Honor 9X mi Huawei Mate 10 Pro mu?

Mate 10 Pro Bir amiral gemisi, Honor 9X rakibi olamaz.
  255. Obenfuhrer

A3 plus hayalet ekran sorunu

İnsanların bu düşüncelerine gerçekten şaşıyorum. İnsanlar telefon alırken tipine bakarak mı alıyor yoksa özelliklerine bakarak mı hala anlamış değilim. A3 + ile i7'yi karşılaştırıp bi de acaba demen bile i7'ye hakarettir.
  256. Obenfuhrer

Telefonda kararsız kaldım.

Bu cihazların arasında en iyisi Honor Play Oppo AX7 ve Mate 20 Lite'a ben para vermem. GM9 PRO alırsam yanında hep yeni paketini de alırım. O zaman tadından yenmez.
  257. Obenfuhrer

Samsung S10e vs S9

Sana göre bunlar S10e'nin +ları.. Gel beraber bakalım bu +'lara.. Ne kadar gerçekçi ne kadar gerekli ? + 9.0 Pie ve IU Arayüz vs 8.0 oreo(9.0 yükseltilebilir, Experience 9.0 arayüz) S9'da mevcut güncellemeleri alır. Kaldı ki Android cihazların ne kadar güncelleme aldığı ortada. + 3100 mAh vs...
  258. Obenfuhrer

bu telefon nasıl: sony xz1

1.500₺ ye mükemmel cihaz.. Kamera ve batarya performansı ile çoğu cihaz yanına yaklaşamaz..
  259. Obenfuhrer

Samsung A70 vs S10e

Amiral gemisiyle orta segment bir cihaz karşılaştırılmaz. Her türlü S10e
  260. Obenfuhrer

Ek tercih...

Eskidi mi ? Bayılıyorum bu tiplerin uzun yıllar götürecek cihazlara çamur atmalarına.. Android Q Almayacakmış vah vah ne büyük eksiklik..
  261. Obenfuhrer

Lİ-PO Pil Mi Lİ-İON Pil Mi?

GM 9 Pro alıp yanına hep yeni paketini almanı öneririm. GM 9'un fiyatının daha düşeceğini sanmam. Ama A50 illaki düşecektir. Ve GM'nin Hep yeni paketi ile seni daha çok memnun ve mutlu edecektir.
  262. Obenfuhrer

3500TL Bandında Telefon önerisi

Mi9T o fiyat verilmez Sd730 olsa ne olur olmasa ne olur ? Mi9T kaç güncelleme alacak sanıyorsun ? Mi8 PRO 2018, Aralık LG G7 2018, Haziran Uzun yıllar kullanacağım ve güncelleme alması şart demişsin. Apple harici hangi firma 4-5 sene güncelleme vermiş ? Android One cihazlar bile 2 sene...
  263. Obenfuhrer

lg g7 mi mi 8 mi neden

Benim tercihim G7 olurdu. O kadar paraya verdikten sonra distribütör garantili cihaz tercih ederim. Garantisi var mı yok mu ne güven vermeyen ithalatçı garantili bir cihaz tercih etmezdim.
  264. Obenfuhrer

A70 vs Mi9t

A70 ile Mi9T açmışsın başlığı; Xiaomi'yi bilmem ama çoğu kişi Samsung'un teknik servisinde mağdur olmuştur. A70 3 bin₺ SD 675 Mi9T 3.300 ₺ SD 730 Bence ikisinin ortası başka bir cihaza bakmalısın. Benim sana önerim Meizu X8
  265. Obenfuhrer

A70 vs Mi9t

Bizim insanımız tüketici olarak haklarını bilmiyor. Bir sorun mu çıktı ? Mağdur mu oldun gideceksin tüketici hakem heyetine %90 tüketici olarak sonuçlandırılıyor davalar. Ama tabi her cihazda böyle bir sorun yaşayacak değilsin. Sony Z5 cihazımda bir sorun yaşamıştım. 6 ayın sonunda paramı geri...
  266. Obenfuhrer

A70 vs Mi9t

A70 ile Mi9T aynı segmentte değil bence. Snapdragon 675'li bir cihaz alacaksan bari Mi A3 veya Meizu Note 9 al. 3bin₺ etmez A70 Ama Mi9T çok rahat bulursun
  267. Obenfuhrer

Galaxy A50 Mi Galaxy S8 Mi?

S8
  268. Obenfuhrer

Huawei vs samsung vs xiaomi

Öncelikle yorumlarda Huawei'nin geleceği tehlikeli diye saçma sapan yorumlar yapanlara kulak asma. Bunlar tiplerin işi gücü sadece cihazlara çöp vb. yorum yapmaktır. Gelelim cihazlara Huawei P30 Lite seni memnun etmez. Ben sadece kamera anlamında değil genel olarak yorumluyorum. Kirin 710 ve...
  269. Obenfuhrer

Sansung Galaxy S9 Alınır mı?

Neden alınmasın ?
  270. Obenfuhrer

Şimdinin orta hallisi yerine samsung galaxy s8 plus ?

Alınmaz diye boş beleş yorum yapar. Mis gibi amiral gemisi neden alınmasın ? Kamerası- Performansı...Günümüz sözde ORTA segment cihazlara 5 basar.. En ağa babasını göz önüne alalım A70 3.000₺ para veriyorsun.. Kamerada OIS yok. ekrandan parmak izi okuyucusu varmışta ıvır zıvırda.. Alınmaz diyen...
  271. Obenfuhrer

sıfır iphone 6s pil sağlığı %85

GSM iletişimde A kalite batarya kullanıyor. Oradakiler de %100 onlara maliyeti ortalama 8 dolar buda 45-50₺ yapıyor yani geriye kalan 80₺ yi işçilik alıyorlar n11'de 38₺ye bulabilirsin bataryayı zor bir şey değil kendin bile değiştirebilirsin. Yada bataryayı al bilinir bi teknik servise götür...
  272. Obenfuhrer

Mİ 9SE Alıyorum

Sorun olmaz
  273. Obenfuhrer

Mi 8SE VS Mi 9SE

ki cihazda ne o fiyatları hak etmiyor. Zarar edersin
  274. Obenfuhrer

Maksimum 3500 TL Telefon

G7 Thinq'in bilinen kronik bir sorunu yok. G7 güzel bir tercih olacaktır. Zaten diğer türlü bütçene göre alacağın cihaz orta segment olacaktır.
  275. Obenfuhrer

Mİ 9SE Alıyorum

Kendi fikrimi söyleyeyim. Ben o cihaza o parayı vermem. İthalatçı garanti %95 mağdur eder. Aynı cihazı imei atılmış halinde 1900-2000 ₺ arasına bulabiliyorsun. Yakın zamanda yasa çıkacak ve o yasayla klonlanmış imeili cihazlar 1 kereye mahsus 250₺ karşılığında kayıt ettirilecek.Hemen hemen...
  276. Obenfuhrer

Mİ 9SE Alıyorum

Yorumumda G7 al diye yazdığımı hatırlamıyorum. 3.300₺ vereceksen OnePlus 6T al daha mantıklı. Mi 9 SE'yi tasarım olarak bende beğeniyorum. Cihazı bir çok kez inceledim. Ele tam oturuyor. Ama işte 3.300₺ hiç bir zaman etmez.
  277. Obenfuhrer

Samsung A50-A70, LG G7

Bak güzel kardeşim. Şahsen ben fotoğraf ve video kalitesini önemsiyorsam LG G7'yi seçerim. Performans ve kamera konusunda LG G7'nin yanına ne A50 yaklaşabilir ne A70.. LG G7'nin suya ve toza karşı dayanıklılığı var. A50 veya A70'de böyle bir şey yok. G7 bir amiral gemisi A70 ise orta segment bir...
  278. Obenfuhrer

Mİ 9SE Alıyorum

Bak güzel kardeşim.. Klon imeilere zaten bir kereye mahsus 250₺ ödeyerek kullanılacak. Bu cihaz tasarım olarak hoş ama bu fiyatı asla hak etmeyecek bir telefon. 1850-2000₺ arası imei atılmış cihazlar var onlardan al. 250₺ daha verip kayıt ettirirsin. Zaten ithalatçı garantili.. Adı var kendi...
  279. Obenfuhrer

300 Dolar para vermişsin. Ortalama 1.700₺ şimdi bi 300₺ daha vereyim diyorsun. Bende sana diyorum ki 1700-1750₺ ye 2. el garantisi mevcut cihazlar var. Bu cihaza boşu boşuna 320₺ para verme.
  280. Obenfuhrer

319 ₺ verip değiştireceğin batarya 2 sene seni performanslı bir şekilde götürmeyecek buna emin ol. Kaldı ki conta diye bir şey yok. sadece bataryanın altında bir lastik oluyor, bataryanın oynamaması için onuda takıyoralar. iPhone 6 319₺ masraf edilecek bir cihaz değil.
  281. Obenfuhrer

Bak kardeşim orjinal bataryaya 319 verilmez. dediğim gibi kaliteli yan sanayi bataryalar var yarı fiyatından daha ucuz. Hiç bir iPhone bataryası 2-3 sene götürmez. pil salığı %88'e indiği zaman batarya performansının gözle görülür düştüğünü zaten hissediyorsun. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum. ama...
  282. Obenfuhrer

o taraflarda bu tarz olaylar çok oluyor maalesef.. ikinci el ürünü ambalajlayıp sıfır diye sattıklarını çok duydum. Apple Destek uygulamasını indirip detaylı bir test yaptırın başka arızalı bir parçası var mı öğrenin. Durumu anlatın. Ama yardımcı olabileceklerini sanmıyorum. Yapabileceğin tek...
  283. Obenfuhrer

Windows 10 mu Windows 7 mi

Güvenlik hissetmiyorum derken ? Kaldı ki orjinal lisanslı almadıktan sonra ister 10 kullan ister başka bir şey ne kadar güvenli olacak ki ?
  284. Obenfuhrer

Huawei p30 hayranlığı nereden geliyor?

Hep boş konuştuğun için olabilir mi ?
  285. Obenfuhrer

Galaxy A50 mi GM 9 Pro mu?

Dostum benden sana tavsiye GM 9 Pro al ve yanında GMHepYeni paketini de al. Her türlü A50'den daha ucuza gelecektir.
  286. Obenfuhrer

Huawei p30 hayranlığı nereden geliyor?

Bu boş tiplerin sayısı giderek artıyor.. Yok G7 hayranlığı nereden geliyor P30 hayranlığı nereden geliyor . Telefon önerirken özelliklerine bakmıyor burada ki insanlar. Yaşı 10-15 arası olanlar, babası cebine harçlık vermese aç kalacak tipler gelmiş burada bunları tartışıyor.
  287. Obenfuhrer

LG g7 hayranlığı nereden geliyor?

Tmm reis sende 5000 liralık telefon önerisine 2 g7 alırım 0 liramda cebimde kalır yaz ?? 1562922101 Kardeşim bahane aramak değil ben cihazın kötü yönünü söylüyorum önceki konuşmalara bak kötü cihaz allah belasını versin demedim almayın aldırmayın demedim cihaz iyi ama eksik dedim sonra adam...
  288. Obenfuhrer

LG g7 hayranlığı nereden geliyor?

Uygun fiyata güçlü işlemcili, kamera konusunda kendini ispat etmiş bir cihaz olduğu için öneriliyor.. O kadar şey sayıp ama 3000 mah demende boş. Bahane aramaktır seninki.
  289. Obenfuhrer

2600 Tl Telefon Önerisi

Mi9 SE al 2000₺ye yada Mi9T al 2550'ye..
  290. Obenfuhrer

Xiaomi Mİ9T alınır mı ?

1. Olarak cihazları kayıt ettirmen gerekmiyor. Direk hat tak kullan. 2. Olarak Leand bilmediğin konular hakkında yorum yapman çok saçma. Kaldı ki 700/800₺ gibi tamamen uydurma bi rakamı insan neden söyler orası da merak konusu. Dediğim gibi bilgin olmadığı konularda yorum yapma abisi.
  291. Obenfuhrer

Mi8 den Mi9 se ye geçilir mi?

Mi 9 SE'nin Video çekim kalitesi çok kötü.
  292. Obenfuhrer

Xiaomi Mİ9T alınır mı ?

Mi9T 2500-2800 arası bulunabilir.
  293. Obenfuhrer

Xiaomi Mİ9T alınır mı ?

3800 etmez..
  294. Obenfuhrer

Xiaomi Mİ9T alınır mı ?

Bu devirde uygun fiyatlı denen cihazlar zaten minimum 3000 fiyat bandıyla geliyor.. Dikkatli kullanacaksın. Ve alacağın yer önemli. 6 ay garantili satan yerler var. ( Satıcının kendi inisiyatif)
  295. Obenfuhrer

İphone 8 Alınır mı ?

5800 ona verilmez. Bozdurma X tercihin olsun
  296. Obenfuhrer

Xiaomi Mİ9T alınır mı ?

Mi9T Şu an çok pahalı verilmez. Mi9 SE garantisiz olarak 2000₺'ye rahatlıkla bulabilirsin. 3500₺ o cihaza verilmez. Hiç bir yönüyle hak etmiyor. Honor 9X'inde uygun bir fiyatla çıkacağını sanmıyorum. Acele etmemek lazım. 2-3 ay daha beklemekte fayda var
  297. Obenfuhrer

Bilgisayarımın bazı parçalarını değiştirmek istiyorum, sizce hangilerini değiştirmeliyim ? (Bütçe az)

6-7 sene idare etmişsin. Biraz daha bekleyip sıfırdan sistem toplamanı öneririm. O yüzden boşuna masraf etme.