Parmağım kırılmış olabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

ahmoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Merhabalar öncelikle bugün arkadaşla oyun oynarken elinde top vardı ama plastik top baya yumuşak yani ben o topa sağ elimle vurdum ve parmağım bir anda ağrımaya başladı sonra ağrı yavaştan gitmeye başladı kasılma başladı yani parmağımı bükerken biraz ağrı veriyor ve sanki parmağım kasılmış gibi hissediyorum sağ el baş parmağım. Diğerine göre biraz daha şiş gibi. Kırık falan olabilir mi? Veya herhangi bir riskli birşey yoksa birkaç güne geçer mi? Daha yeni yaşandı olay 1 saat falan olmadı.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
parmak kemiğin,kasın ezilmiş olabilir.
Parmağına alttan bir çubuk üzerine koyup bantla.
O parmağını 1 hafta kullanma, ve düz dursun fazla hareket ettirme.

ahmoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Yani önemli birşey mi doktora falan gitmelimiyim ki yarın da geçmezse yarın veya sonraki gün gidicem kırık olsa bir gün sürmez bence daha uzun sürer ve daha çok ağrır haksız mıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama top plastikti yani öyle sert değildi baya yumuşaktı

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Merhabalar öncelikle bugün arkadaşla oyun oynarken elinde top vardı ama plastik top baya yumuşak yani ben o topa sağ elimle vurdum ve parmağım bir anda ağrımaya başladı sonra ağrı yavaştan gitmeye başladı kasılma başladı yani parmağımı bükerken biraz ağrı veriyor ve sanki parmağım kasılmış gibi hissediyorum sağ el baş parmağım. Diğerine göre biraz daha şiş gibi. Kırık falan olabilir mi? Veya herhangi bir riskli birşey yoksa birkaç güne geçer mi? Daha yeni yaşandı olay 1 saat falan olmadı.
Doktora git.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Kırık olsa duramazsın. Çıkık olabilir. Eklem yerinden fazla yormadan oturtmayı dene. Çıkık değilse normal bir zedelenme de olabilir, bunu sen anlayacaksın.
Doktorlar röntgen çektirip, bakıp hiçbir şeyin yok deyip çıkık eli geri gönderiyorlar çok defa rastladım

ahmoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
O şekilde kendim çözebilir miyim zaten geçmezse mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvuracağım birkaç güne geçmezse çünkü korkuyor insan

Kırık olsa duramazsın. Çıkık olabilir. Eklem yerinden fazla yormadan oturtmayı dene. Çıkık değilse normal bir zedelenme de olabilir, bunu sen anlayacaksın.
Doktorlar röntgen çektirip, bakıp hiçbir şeyin yok deyip çıkık eli geri gönderiyorlar çok defa rastladım
Teşekkürler çıkık olsa sanırım belli olur hani parmak biraz daha sanki kopuk gibi falan durur yanlışsam düzeltin

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Yani önemli birşey mi doktora falan gitmelimiyim ki yarın da geçmezse yarın veya sonraki gün gidicem kırık olsa bir gün sürmez bence daha uzun sürer ve daha çok ağrır haksız mıyım

Ama top plastikti yani öyle sert değildi baya yumuşaktı
Doktora git. Elini bir çubuk ile batlayıp seni eve gönderecekler bende diyorumki beyaz bant varsa evde onların yapacağı işlemi sen yap. Ama tabiki Bu işlerden anlamyorsan doktora gitmen daha iyi olacaktır. 1.5 mesafe koy herkesle arana dikkat et. Daha bugün koronadan ölüm haberi aldım bir yakınım ölmüş.

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
incinmiş olabilir,bunu parmağı incinmiş biri olarak yazıyorum,ama eğer çok acıyorsa bi doktora falan git derim

ahmoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
incinmiş olabilir,bunu parmağı incinmiş biri olarak yazıyorum,ama eğer çok acıyorsa bi doktora falan git derim
İlk çok acıdı ağrı yaptı sonra kasılma başladı ve sanki diğer baş parmağa göre biraz şiş gibi siz kaç günde gittiniz doktora hemen mı gittiniz?

The Medic

Profesör
Reaksiyon puanı
1,285
İlk çok acıdı ağrı yaptı sonra kasılma başladı ve sanki diğer baş parmağa göre biraz şiş gibi siz kaç günde gittiniz doktora hemen mı gittiniz?
daha ikinci sınıftaydım,aradan 6-7 yıl geçti ama şöyle olmuştu,okul çıkışı dolaplardan itemlerimizi almak için koşarken bi çocuk çelme takmıştı ve elimin üzerine düşmüştüm,elim iyiydi ama parmağım acıyordu,ağrı yapıyordu,babam beni doktora götürmüştü doktor sargı bezi vermişti,5-6 gün elimde kalmıştı

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,639
Parmaklarını açıp kapatabiliyor musun
Baş parmağını sağ sol hareket ettirebiliyor musun

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
Bana zamanında basketbol oynarken üç kere aynı dediğinden olmuştu hiç sorun olmadan birkaç günde geçti hepsi.Topla parmak burkulunca kaslar zarar görüyor birkaç güne geçiyor eğer kupırdatamayacak kadar ağrıyorsa ozmn bi doktora görünmek de fayda var gibi.Ama o kasılma normal dokular zedelendiği için.Geçmiş olsun.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Eğer kırıksa acısından yerinde duramazsın, çok fazla acıyorsa fazla geçmeden doktora görün.

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Kırılmış olsaydı yerinde asla duramazdın ama yinede doktora git

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ne olursa olsun risk alma ve doktora git, röntgen filan ne varsa yaptır ve çıkıksa yerine oturturlar kırıksa zaten alçıya alırlar...

Guaqroz

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Bence direk doktora git sağlık herşeyden önemlidir o sana sonradan sıkıntı yapabilir ama sabaha kadar bekle öyle git belki geçer.

ahmoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
daha ikinci sınıftaydım,aradan 6-7 yıl geçti ama şöyle olmuştu,okul çıkışı dolaplardan itemlerimizi almak için koşarken bi çocuk çelme takmıştı ve elimin üzerine düşmüştüm,elim iyiydi ama parmağım acıyordu,ağrı yapıyordu,babam beni doktora götürmüştü doktor sargı bezi vermişti,5-6 gün elimde kalmı

Cevap veren herkese teşekkürler doktora gittim röntgen çekindim ve sadece biraz kasda geçici zedelenme olmuş sanırım ani hareketten birkaç güne geçer dedi istersen bir şeyle parmağını sabitle dedi ve çok ağrırsa diye bir tane krem verdi bunu çok ağrırsa sür dedi bu kadar birkaç güne geçer dedi kemiklerde ve diğer önemli yerlerde sorun yokmuş.

Son düzenleme: