A70 vs Mi9t

Bu konuyu okuyanlar

Turktosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Sony Xz kullanıyorum. İşlemcisinden, kamerasından çok memnunum ama bataryasını değiştirmeme rağmen sorun çıkartıp duruyor(6-7 kere teknik servise gittim).1 ay sonra telefon almayı düşünüyorum. Yüksek bataryalı ve iyi işlemcili(snapradgon675 ve üstü) telefon arıyorum. Sizce mi9t'nin 128 gblı versiyonu 3 bin liraya ne zaman düşer. Düşmezse A70'den daha iyi öneriniz var mı?

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Öncelikle bende pek Mi 9T'nin düşeceğini pek sanmıyorum.Önerebileceğim telefonlar G7 ve OPPO RX17 Neo öneririm.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
LG G7 özellikleri bakımından o fiyatın en iyi cihazı fakat yüksek batarya performansı beklentiniz varsa tavsiye etmem. A70 ve Mi 9T modelleri batarya yönünden daha iyi fakat özellikle Mi 9T'nin fiyatı biraz fazla. 3500 liraya pek değmez bana kalırsa. 1 ay sonra fiyatlar nasıl olur bilemem fakat şu an için Mİ 9T'ye 3500 vermek yerine bütçeyi biraz arttırıp 4200/4300 liraya P30 almak daha mantıklı olabilir. İnternetteki satış fiyatının 2800 lira olduğunu düşününce A70 de alınabilir. Eğer batarya çok çok önemli değilse o zaman LG G7 modeline de bakın derim. Pek tavsiye etmesem de Poco F1 modeli de tercih edilebilir. 1 ay sonraki fiyatları görmek lazım

Turktosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
128 gb Mi9t'nin 3000 tl altına düşecrğini sanmıyorum. A70 almanız uygun olur
Teşekkür ederim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

LG G7 özellikleri bakımından o fiyatın en iyi cihazı fakat yüksek batarya performansı beklentiniz varsa tavsiye etmem. A70 ve Mi 9T modelleri batarya yönünden daha iyi fakat özellikle Mi 9T'nin fiyatı biraz fazla. 3500 liraya pek değmez bana kalırsa. 1 ay sonra fiyatlar nasıl olur bilemem fakat şu an için Mİ 9T'ye 3500 vermek yerine bütçeyi biraz arttırıp 4200/4300 liraya P30 almak daha mantıklı olabilir. İnternetteki satış fiyatının 2800 lira olduğunu düşününce A70 de alınabilir. Eğer batarya çok çok önemli değilse o zaman LG G7 modeline de bakın derim. Pek tavsiye etmesem de Poco F1 modeli de tercih edilebilir. 1 ay sonraki fiyatları görmek lazım
Anladım, teşekkür ederim cevabınız için :)

Öncelikle bende pek Mi 9T'nin düşeceğini pek sanmıyorum.Önerebileceğim telefonlar G7 ve OPPO RX17 Neo öneririm.

Huawei/honor 9x gelecek.
Telefon çok güzelmiş, kirin 810 ve 4000lik batarya. Umarım uygun fiyatla gelir, 3. Seçeneğim oldu teşekkür ederim :))

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Anladım, teşekkür ederim cevabınız için :)

Telefon çok güzelmiş, kirin 810 ve 4000lik batarya. Umarım uygun fiyatla gelir, 3. Seçeneğim oldu teşekkür ederim :))

3. yapma 1. yap işlemci olarak samsungtan, yazılım olarak xiaomi'den ve garanti olarak ikisindende iyi.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
LG G7 sizin için daha uygun olacaktır

Turktosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
3. yapma 1. yap işlemci olarak samsungtan, yazılım olarak xiaomi'den ve garanti olarak ikisindende iyi.
Garantiçok önemli ya, pop-up kamera olcak ya telefonda. Kameraya bir şey oldu mu, parçasını bulmak etmek de zordur. Umarım dediğin gibi garantisi iyidir. Eyvallah :)

LG G7 sizin için daha uygun olacaktır
Batarya çok önemli benim için, işlemci amiral seviyesi olmasın ama batarya iyi olsun :)

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Garantiçok önemli ya, pop-up kamera olcak ya telefonda. Kameraya bir şey oldu mu, parçasını bulmak etmek de zordur. Umarım dediğin gibi garantisi iyidir. Eyvallah :)

Batarya çok önemli benim için, işlemci amiral seviyesi olmasın ama batarya iyi olsun :)
Batarya dediğin 200 TL'lik bir pil işlemci dediğin milyarlık telefon tercih senin

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
A70 ile Mi9T aynı segmentte değil bence.
Snapdragon 675'li bir cihaz alacaksan bari Mi A3 veya Meizu Note 9 al. 3bin₺ etmez A70
Ama Mi9T çok rahat bulursun

Turktosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
A70 ile Mi9T aynı segmentte değil bence.
Snapdragon 675'li bir cihaz alacaksan bari Mi A3 veya Meizu Note 9 al. 3bin₺ etmez A70
Ama Mi9T çok rahat bulursun
Bence de etmez ama xiaomi ve meizuya garanti ve yedek parça konusunda güvenmiyorum. Sony Xperia xz kullanıyorum bunda sıkıntı çektim, bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Bence de etmez ama xiaomi ve meizuya garanti ve yedek parça konusunda güvenmiyorum. Sony Xperia xz kullanıyorum bunda sıkıntı çektim, bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum.
Bizim insanımız tüketici olarak haklarını bilmiyor. Bir sorun mu çıktı ? Mağdur mu oldun gideceksin tüketici hakem heyetine %90 tüketici olarak sonuçlandırılıyor davalar. Ama tabi her cihazda böyle bir sorun yaşayacak değilsin. Sony Z5 cihazımda bir sorun yaşamıştım. 6 ayın sonunda paramı geri aldım.

Turktosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Bizim insanımız tüketici olarak haklarını bilmiyor. Bir sorun mu çıktı ? Mağdur mu oldun gideceksin tüketici hakem heyetine %90 tüketici olarak sonuçlandırılıyor davalar. Ama tabi her cihazda böyle bir sorun yaşayacak değilsin. Sony Z5 cihazımda bir sorun yaşamıştım. 6 ayın sonunda paramı geri aldım.
Haklısın kardeşim bilmiyoruz gerçekten, iş işten geçti benim için ve dediğin süreçlerle uğraştırmayacak bir telefon arıyorum. Garantisi iyi olan bildiğin markalar var mı?

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Haklısın kardeşim bilmiyoruz gerçekten, iş işten geçti benim için ve dediğin süreçlerle uğraştırmayacak bir telefon arıyorum. Garantisi iyi olan bildiğin markalar var mı?
A70 ile Mi9T açmışsın başlığı;
Xiaomi'yi bilmem ama çoğu kişi Samsung'un teknik servisinde mağdur olmuştur.
A70 3 bin₺ SD 675
Mi9T 3.300 ₺ SD 730
Bence ikisinin ortası başka bir cihaza bakmalısın. Benim sana önerim Meizu X8

Turktosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
A70 ile Mi9T açmışsın başlığı;
Xiaomi'yi bilmem ama çoğu kişi Samsung'un teknik servisinde mağdur olmuştur.
A70 3 bin₺ SD 675
Mi9T 3.300 ₺ SD 730
Bence ikisinin ortası başka bir cihaza bakmalısın. Benim sana önerim Meizu X8
Snapdragon 710 güzelmiş ama 3200 mAhlik batarya istemiyorum, teşekkür ederim önerin için :)

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
bu konuda haklısın ancak kişi diyaliz hastası telefon ile sıkıntı yaşar

telefon kullanım kolaylığı içindir dert versin diye değildir.
Başlığı senin olmayan konuda tokat atar gibi cevap verme.
.kullanım kolaylığı diye ağır konuşmuşsunuz.Tamam ağır yerden yorum yapalım.

Pil biterse telefona birşey olmaz pil değişir.İşlemci biterse telefon biter.Yardımcı olmaya çalışan insanlara döver gibi cevap vermeyin ?

Teşekkür ederim, onlara lafım yok gücüm yeter zaten ama pop-up yeni teknoloji olduğu için yedek parça konusunda ya da garanti konusunda emin olmak istiyorum
Rica ederim

Son düzenleme:

consolewriteline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Başlığı senin olmayan konuda tokat atar gibi cevap verme.
.kullanım kolaylığı diye ağır konuşmuşsunuz.Tamam ağır yerden yorum yapalım.

Pil biterse telefona birşey olmaz pil değişir.İşlemci biterse telefon biter.Yardımcı olmaya çalışan insanlara döver gibi cevap vermeyin ?

Rica ederim
bu deyişin kalp atsın yeter ben kabloya bağlı kalsam da yaşarım demek gibi bir şey. ki önceki postlarımda batarya süresini arttırmak için tavsiyelerde de bulundum.

Buradan tokat atma gayesi içinde değilim.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
bu deyişin kalp atsın yeter ben kabloya bağlı kalsam da yaşarım demek gibi bir şey. ki önceki postlarımda batarya süresini arttırmak için tavsiyelerde de bulundum.

Buradan tokat atma gayesi içinde değilim.
Herkesin görüşü farklıdır saygı duyulmalıdır.Ben telefonun işlemcisine bakarım.Siz bataryasına

Son mesajlar