A70 Kullanıcı Deneyimi

Bu konuyu okuyanlar

Turktosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar 1 haftadır A70 kullanıyorum. Öncelikle kendimden bahsedeyim. Öğrenciyim yazları babama yardım ediyorum. Sabah 7 de kalkıyorum ve gece 12 de eve geliyorum. Önceki telefonum Sony Xperia xz.
Tasarım: Bu konuda çağ atlamışım gibi geldi. Ekran kasa oranı çok iyi. Arka taraf glastic, gerçekten ne cam ne plastik (arası bir şey) beni gayet memnun etti. Ama düşünce direk kırılacak hissine kapıldım, kılıfsız kullanmayı tavsiye etmiyorum.
Ekran: Süper amoled ekran ve yüksek ekran kasa oranı ile gayet güzel film ve dizi izledim. Yani film ve dizi izleme gerçekten çok güzel.
Ses: Ses konusunda telefonun alt kısmında bir tane mono hoparlör var. Ses çıkışı gayet iyi, kalitesi en yüksekte biraz bozuluyor gibi . Normal kablolu Sony kulaklığım var, spotify'dan müzik dinliyorum onun sesi de iyi. Olumsuz olarak Oyun oynarken ya da video izlerken hoparlörü yanlışlıkla elinizle kapatabiliyorsunuz.
Donanım: Oyun olarak mobile legends oynuyorum, en yüksek ayarlarda kasma olmadan oynuyorum. Hız olarak snp 820den geçtiğim için çok aman aman uçuyor diyemicem. Snp 820den hız olarak biraz daha iyi ve kasma donma herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Uygulama geçişleri olsun, YouTube Twitter Chrome ve mobile legends gayet hızlı.
Kamera: Ön kameradan gerçekten çok memnunum, gayet güzel ve net çekiyor. Arka kamerası ortalama çekiyor, şahsi düşüncem arka kamerasını denemeden, görmeden almayın. Şahsen çok arka kamerayı kullanmadığım için ortalamanın birkaç tık üstü kamera beni mutlu etti.
Yazılım: Özellikle gece modu çok çok hoşuma gitti. Telefonu aldığımdan beri gece modu ile kullanıyorum telefonu. Klavye olarak SwiftKey klavye indirdim onu kullanıyorum. Telefonu ıphone gibi kullanıyorum yani bütün uygulamalarım ana ekranda, açılır pencere ile uygulamalara geçişi kaldırdım. Yanlışlıkla dokunma koruması var, yani cebinde yanlışlıkla telefona değdiğinde telefon bunu algılıyor ve işleme almıyor. Parmak izi ve yüz tanıma açık. Açıkçası parmak izisi ne korktuğum gibi çok yavaş ne de beklediğim gibi iyiydi. Parmağımı 1 kere kaydedince okuma sorunu oldu ama 3 kere kaydedince düzeldi okuması. Ama yine de yüz tanımaya göre yavaş. Yüz tanıma daha kullanışlı ama bazen geceleri ışıksız ortamda okumuyor yüzümü.
Batarya: Batarya konusunda gerçekten beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Güç Tasarruf modunuda iki kere denedim, yüzde 20 şarj ile 4 saatlik dışarıya çıktığımda aynı şekilde kullanarak yüzde 9 gibi bir şarjla dükkana geri döndüm. Bu konuda fazla konuşmayıp ekran görüntülerini buraya bırakıyorum. 
 Sonuç olarak bu telefon beklentilerimi gayet iyi karşıladı. Almak isteyen arkadaşlar çekinmeden soru sorabilirler elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Screenshot_20190818-131636_Settings.jpg Screenshot_20190822-131137_Settings.jpg

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam bu telefon (Sony Xperia XZ) sizce Samsung Galaxy S4'ten iyi midir?

Turktosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Tabiki iyidir, annemde ıphone 5c var senin s4 ayarında. Sony Xperia xz yi yaptırıp anneme vereceğim. Xz s7 edge ayarında bir telefon öyle düşün.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Konu için teşekkürler.

Hocam senelerce S4 ve SONY kullandım , XZ kullanmadım ama S4 özellikleri daha çoktur muhtemelen
Yani hocam özellikler orta segmentin altında kalan bir telefona göre iyi. Telefon bana 5.0 lolipop ile geldi. (güncelleme gelmişse söyleyin) bende General Mobile ve şimdi Samsung kullanıyorum. Çok artısı var GM'ye göre.

Turktosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Xz de snapdragon 820 var farkında mısınız, android 8 aldı en son. Kamera, işlemci ve ekran olarak bin basar s4e. Telefonları karşılaştırırken markalara göre değil de segmentlerine bakmanızı tavsiye ederim.

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Xz de snapdragon 820 var farkında mısınız, android 8 aldı en son. Kamera, işlemci ve ekran olarak bin basar s4e. Telefonları karşılaştırırken markalara göre değil de segmentlerine bakmanızı tavsiye ederim.
Doğrudur hocam. Benim telefon çöp. Aslında GM Discovery kullanıyordum da 280 TL masrafı çıktıktan sonra köşeye attım telefonu. Aklımda şöyle güzel bir bütçe ile S10e alma hedefim var.