Korsan Oyun Oynamak

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tolgagamer123

Doçent
Reaksiyon puanı
477
Şuan dürüst olsak 3-4 yıl önce hepimiz indirirdik. Ben çok istediğim oyunu bile indirmiyorum. Zaten cracklerin çoğu berbat FPS düşüklüğü aşırı ısınma var. O yüzden steamden alacaksın.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Korsana karşı tepkiniz nedir?
Benim düşüncem:
Eğer biri bir oyunu çok oynamak istiyor lakin gerçekten parası yoksa ve çok oynamak istiyorsa oyunu buna bir şey demem.
Lakin parası olduğu halde ve ya oyuna para vermeyi salaklık olarak görüyorsa orada sıkıntı var işte.
saçmalık bence korsan oynamak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet. Yatırırım ben. Yoksa korsan oynar sonra alırım.
Dark Souls Remastered, Arkham Knight oyunlarını öyle yaptım mesela.
o daha çok mantıksız korsan almamanın birden fazla sebebi var ama en önemli 2 sebebi
1. emek hırsızlığı yapmamak ama 2. si de bilgisayarına zararlı yazılım sokmamak sen bilgisayarına zararlı yazılım sokuyorsun öyle yapınca.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
saçmalık bence korsan oynamak

o daha çok mantıksız korsan almamanın birden fazla sebebi var ama en önemli 2 sebebi
1. emek hırsızlığı yapmamak ama 2. si de bilgisayarına zararlı yazılım sokmamak sen bilgisayarına zararlı yazılım sokuyorsun öyle yapınca.
Param yok ve oynamak istedim. Sonuçta parasını verdim.
Bilinçliyimdir. Doğru kaynaklarım var.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Korsandan nefret ederim. Epic Games, Uplay(Ubisoft) ve Steam gibi yerlerde güzel oyunları ücretsiz olarak verebiliyor. Buradan r/FreeGameFindings paylaşıyorlar, oyunlar ücretsiz verildiği zaman. Korkmayın orijinal oyunlar. Bir de illa ki kredi kartına falan gerekte yok. Çünkü; Migros'dan nakit para ile de Steam'e para yükleyebilirsiniz.

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Param yok ve oynamak istedim. Sonuçta parasını verdim.
Bilinçliyimdir. Doğru kaynaklarım var.
Tam anlamadım yazdığınız şeyi param yok ve oynamak istedim demişsiniz diyelim ki benim param yok ama telefon almak istedim çalmalı mıyım?

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Tam anlamadım yazdığınız şeyi param yok ve oynamak istedim demişsiniz diyelim ki benim param yok ama telefon almak istedim çalmalı mıyım?
Telefonlar fiziki bir şeydir. Ortada bir mal olmadığı için hırsızlık ile suçlanamıyoruz korsan oyunlarda. Yasalar bunu diyor diye biliyorum.

Ayrıca bir de ulaşabilirlik var. Çok kolayca ulaşabiliyoruz bunlara. Aynı kefeye koyamıyorum yani.
Sonra veriyorum işte. Kaçmıyoruz ya XD.
Hiç oynamayıp, oyunlardan geri mi kalalım? Yani fakir olduğumdan bu seçeneği pas geçiyorum. Sonra öderim seçeneğini seçiyorum.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Korsana karşı tepkiniz nedir?
Benim düşüncem:
Eğer biri bir oyunu çok oynamak istiyor lakin gerçekten parası yoksa ve çok oynamak istiyorsa oyunu buna bir şey demem.
Lakin parası olduğu halde ve ya oyuna para vermeyi salaklık olarak görüyorsa orada sıkıntı var işte.
Dediğinize katılmaktayım. Benim durumum farklı. Çöp bir laptopum var evet. Korsanda oynarım arada ama ben ilk fırsatta oyunu satın alırım.

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Telefonlar fiziki bir şeydir. Ortada bir mal olmadığı için hırsızlık ile suçlanamıyoruz korsan oyunlarda. Yasalar bunu diyor diye biliyorum.

Ayrıca bir de ulaşabilirlik var. Çok kolayca ulaşabiliyoruz bunlara. Aynı kefeye koyamıyorum yani.
Sonra veriyorum işte. Kaçmıyoruz ya XD.
Hiç oynamayıp, oyunlardan geri mi kalalım? Yani fakir olduğumdan bu seçeneği pas geçiyorum. Sonra öderim seçeneğini seçiyorum.
Ulaşabiliyorsun evet ama hiç sordun mu kendine neden bu kadar rahat ulaşabiliyorum . Neyse onu boşver rockstar games i örnek verelim. Gta 5 i çıkarmak için kaç sene uğraşıyorlar . Neden biri nesilden geri mi kalcaz yaa desin diye mi ? Yada bir çöp laptopum var korsanda oynarım desin diyemi harcıyorlar milyonlarını? Hadi adalet huku gözünüzü korkutmuyor insanların para verip aldığı ve para verlerek yapılan oyunları bedava indirirken kul hakkından da mı korkmuyorsunuz?
Dediğinize katılmaktayım. Benim durumum farklı. Çöp bir laptopum var evet. Korsanda oynarım arada ama ben ilk fırsatta oyunu satın alırım.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Ulaşabiliyorsun evet ama hiç sordun mu kendine neden bu kadar rahat ulaşabiliyorum . Neyse onu boşver rockstar games i örnek verelim. Gta 5 i çıkarmak için kaç sene uğraşıyorlar . Neden biri nesilden geri mi kalcaz yaa desin diye mi ? Yada bir çöp laptopum var korsanda oynarım desin diyemi harcıyorlar milyonlarını? Hadi adalet huku gözünüzü korkutmuyor insanların para verip aldığı ve para verlerek yapılan oyunları bedava indirirken kul hakkından da mı korkmuyorsunuz?
Açıkçası bu konu hakkında düşündüklerimi özetlemişsin sana katılıyorum.Bence bir insanın parası olmasa dahi korsan oyun vb. kullanmaması gerekiyor.

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Param olmadığında alırsam korsan oynarım bi süre. Param olduğunda zaten alırım.
Paran yoksa alma o zaman para biriktirmeye bak?

Açıkçası bu konu hakkında düşündüklerimi özetlemişsin sana katılıyorum.Bence bir insanın parası olmasa dahi korsan oyun vb. kullanmaması gerekiyor.
sonunda mantıklı biri teşekkür ediyorum mantıklı düşündüğün için

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Sonra ödüyoruz ya. Hem kimin hakkına giriyoruz anlamadım. Ben korsan oyun indirdim diye, oyun şirketlerinin çocukların rızkını mı yemiş oluyorum?

Yani ben korsan bir oyun indirdiğimde, Bugattiler'ine benzin mi alamıyorlar? XD.

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Sonra ödüyoruz ya. Hem kimin hakkına giriyoruz anlamadım. Ben korsan oyun indirdim diye, oyun şirketlerinin çocukların rızkını mı yemiş oluyorum?

Yani ben korsan bir oyun indirdiğimde, Bugattiler'ine benzin mi alamıyorlar XD.
Gerçekten geri kalmış düşüncesiz bir mantık.Bugattiler'ine benzin mi alamıyorlar demiş buna neyi nasıl anlatacaksın ki

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Paran yoksa alma o zaman para biriktirmeye bak?

sonunda mantıklı biri teşekkür ediyorum mantıklı düşündüğün için
Para gökten gelmiyor anlayın şunu. Herkesin imkanı olmuyor. Sen Word Office falan kullanmak için para biriktirdin mi? Hayır biriktirmedin. Hala korsan kullanıyorsun da. Hiçbir zamanda almayacaksın çünkü enayi yerine konmak istemiyorsun.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Gerçekten geri kalmış düşüncesiz bir mantık.Bugattiler'ine benzin mi alamıyorlar demiş buna neyi nasıl anlatacaksın ki
Düşünce yapısına göre bu. Ben sonra ödediğimi söyledim ve eminim bir korsan oyun indirdim diye, oyun şirketleri batmıyordur. Tanık olmadım.

Reaksiyon puanı
3,027
Gerçekten kötü durumda olan birine karışamam ama gidip de Cyberpunk 2077'yi torrent indirmek nedir? Oyunu oynayabildiğine göre elinin altında en az 4 bin liralık sistem var. Bu durumdaki birinin oyuna 250TL vermeyip torrent indirmesi hırsızlıktır.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Gerçekten kötü durumda olan birine karışamam ama gidip de Cyberpunk 2077'yi torrent indirmek nedir? Oyunu oynayabildiğine göre elinin altında en az 4 bin liralık sistem var. Bu durumdaki birinin oyuna 250TL vermeyip torrent indirmesi hırsızlıktır.
Ben o oyuna para vermem. Korsan oynarım CP 77'yi. Korsanı desteklediğimden değil. Anlatmak istemiyorum.

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Para gökten gelmiyor anlayın şunu. Herkesin imkanı olmuyor. Sen Word Office falan kullanmak için para biriktirdin mi? Hayır biriktirmedin. Hala korsan kullanıyorsun da. Hiçbir zamanda almayacaksın çünkü enayi yerine konmak istemiyorsun.
Bilgisayarımdaki hiçbir uygulama veya yazılımda insanların para verip aldığı yada yaptırdığı bir şeyi korsan olarak kullanmadım. Alma o zaman kardeşm paran yoksa alma zorla mı?
Bana sorarsan durumu kötüyse mantıken pc si de kötüdür. O zaman gitsin cs gibi zula gibi bedava oyunlar oynasın

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bilgisayarımdaki hiçbir uygulama veya yazılımda insanların para verip aldığı yada yaptırdığı bir şeyi korsan olarak kullanmadım. Alma o zaman kardeşm paran yoksa alma zorla mı?

Bana sorarsan durumu kötüyse mantıken pc si de kötüdür. O zaman gitsin cs gibi zula gibi bedava oyunlar oynasın
Sence inandık mı? Hayır.

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Ben o oyuna para vermem. Korsan oynarım. Korsanı desteklediğimden değil. Anlatmak istemiyorum.
Tamam sen gerçekten korsanla kafası yıkanmış kul hakkına girmekten korkmayan günahtan korkmayan istediğini yapan birisin git ne yaparsan yap ne diyeyim

Sence inandık mı? Hayır.
Ben senin gibi insanların kul hakkına girmiyorum. Allah korkumuz var çok şükür

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Tamam sen gerçekten korsanla kafası yıkanmış kul hakkına girmekten korkmayan günahtan korkmayan istediğini yapan birisin git ne yaparsan yap ne diyeyim
Kanka kul hakkı dünyaya bedel. Sonra ödüyorum işte.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

Ben senin gibi insanların kul hakkına girmiyorum. Allah korkumuz var çok şükür
Windowsu korsan kullandığın bile anlaşılıyor. Yani bunu diyen herkes zaten bunu yapmıştır. Yalan anlaşılıyor yani. Gittin Windows 10 kullanmak için 1000 TL verdin mi? CEVAP : hayır. Vermedin. Key de kul hakkına girmektir sonuça. Orjinal almıyorsunm

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Windowsu korsan kullandığın bile anlaşılıyor. Yani bunu diyen herkes zaten bunu yapmıştır. Yalan anlaşılıyor yani. Gittin Windows 10 kullanmak için 1000 TL verdin mi? CEVAP : hayır. Vermedin. Key de kul hakkına girmektir sonuça. Orjinal almıyorsunm
600 TL verdim ben.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...