Arama sonuçlarınız

1. Fantoma

Boş alanlardaki yazı

Aslında bu yazacaklarım pek konu dışı sayılmaz, ama yine de en ilgili yer sanırım bu başlık. Bazı yazı editörleri veya bazı programcıların web sitelerinde karşılaştığım bir klasik vardır. Yazı yazılması için boş bırakılan bölümler nedense boş bırakılmaz da, Latinca "LOREM IPSUM DOLOR vb, vb...
  2. Fantoma

Türkiye Milli Takımları ve Medya

Malum, bir kaç gün önce 5 ayaklı, eski adıyla Grand Prix, yeni adıyla VNL (Volleyball Nations League) yani Dünya Milletler Ligi oynandı Bayanlarda. Ulusal takımımız 15 maçta 11 galibiyet, 4 yenilgi alarak ilk 6 içinde yer almayı başardı. Brezilya'ya 3 - 1 kaybetti diğer 3 yenilgisi ise 3 -2...
  3. Fantoma

Facebook'tan hiç memnun değilim.

Tekrar selamlar arkadaşlar. Bazı nedenlerden epeydir girip, bir şeyler yazamamıştım. Konu başlığına gelince.Firefox 60.0.2 versiyonu kullanıyorum. Genelde tarayıcıda işim bitince Seçenekler adımından Geçmişi Temizle'yi kullanıyorum. FF bu son versiyonda bir de Data'yı temizle adımı eklemiş...
  4. Fantoma

Back up geri yükleme

Değerli arkadaşlar. Ben Easeus ile sistem back up'ı almıştım. Windows'u temizlemek için o back up'ı geri yüklemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? EaseUS yazılımında Mount adımından denedim olmadı. Sonu .PBD soyadı taşıyan dosyayı Easeus'ta açmaya çalıştım. Açmadı. Ne yapmam lazım? Teşekkürler.
  5. Fantoma

Reklam alma

Sevgili arkadaşlar. Ben Facebook'ta bir grup kurdum. Arkadaşlardan duyduğum kadarı ile 1000 kişiyi aşınca reklam alınabiliniyor ve bir miktar para da kazanılabiliniyormuş. Grubumuz 5000 kişiye ulaştı. Böyle bir şeyin aslı var mı? Varsa nasıl yapabilirim? İlginize şimdiden teşekkürler.
  6. Fantoma

Facebook sorunu

Değerli arkadaşlar. Sadece Facebook açılmıyor. Daha doğrusu açılıyor ama arka planı, logosu vs görüntülenmiyor. (yani sanırım css kodları yok gibi) Kaydolup girsem de hiç bir menu vb tam olarak görüntülenmiyor. Beyaz bir sayfada yukarıdan aşağı altı çizgili bir kaç bağlantı var sadece...
  7. Fantoma

SDN Forum'un faydaları

Ben 2008 yılında bu Forum'a kaydoldum. Her ne kadar bazı şeyler bilsem de, bilmediklerim bildiklerimden çok fazlaydı. Bildiklerimi paylaşmaya çalıştım. Ne denli faydalı oldum bilemem. Ama gerçek şu ki, burada bir sürü problemime de çözüm buldum. Ayrıca hem teknolojik bilgi aktarması, hem de...
  8. Fantoma

Evde 2 gün duran ekmeğin sonu

Değerli arkadaşlar, Bunu istemeyerek sizlerle paylaştım. Tatsız bir görüntü. Ama reklama geldimi mangalda kül bırakmayan markaların gerçek yüzleri maalesef bu. 21 Haziranda aldığım ve akşam bir adedinden yarım yediğim İHE (İstanbul Halk Ekmek) çavdar ekmeği'nin (bir de utanmadan Gold filan...
  9. Fantoma

Yazılım indirme ile ilgili rastladığım problemler.

Özellikle ücretsiz yazılımları indirirken çoğu web sitesinde bazı gariplikler dikkatimi çekti. Artık programlar üretici web sitelerinden indirilmiyor, 300 - 400 Kb.lık yükleyicilerle indiriliyor. Bu yükleyicilerin tamamında ek programlar da var. Yani sadece indirdiğiniz programı değil, maalesef...
  10. Fantoma

Html dersleri gibi CSS hakkında bilgilerde olsa iyi olmaz mı?

Değerli yöneticiler. Html bilmek kadar, artık sayfaları derleyip toplayan CSS (Cascading Style Sheets) kodlarınıda bilmek zorundayız. Bu konuda da ana bilgilerin forumumuzda yer alması bence oldukça gerekli.
  11. Fantoma

Bilgisayar kapalıyken neler oluyor?

Değerli arkadaşlar. Son zamanlarda bana enteresan gelen bir durumu paylaşmak istedim. Ben genelde Ccleaner ile bilgisayarı kapatmadan bir temizlik yaparım. Geçen gün sabah açıp, yine (daha hiç bir işlem yapmadan) bir temizlik yapayım dedim. Aa! 6.8 MB bilgi silindi. Akşam Firefox / Araçlar /...
  12. Fantoma

Uydu anteni sorunu

Benim yeni evde Turksat uydusu varmış. TV'yi ona bağladılar. Mamafih, örneğin FBTV yok. Kanal listesini silip, güncelleme yapsam daha iyi mi olur?
  13. Fantoma

Çılgın maç Galatasaray Daikin'in

Sarı kırmızılılar, Top Volley Turnuvası’nın üçüncülük maçında ev sahibi İsviçre’den Volero Zürih’i 3-1 yenerken, karşılaşmanın ilk seti 48-46 gibi rekor bir sayıyla bitti. Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı, İsviçre’de gerçekleştirilen Women’s Top Volley International Turnuvası’nın...
  14. Fantoma

Stargate SG1 nasıl bulabilirim?

Arkadaşlar. Ben Stargate SG1 dizisini full Internetten izledim. Aslında full sezonu barındıran tek web sitesine rastladım. Aksi gibi de neyi denersem deneyeyim videoları tarayıcıdan indiremiyorum. Bu sezonun 10 sezonunun tamamını gerek nette veya DVD olarak nereden bulurum, fikri olan var mı?
  15. Fantoma

Voleybol Bayanlar Şampiyonlar Ligi : 3 muhteşem galibiyet

Volero Zürich : 2 - Vakıfbank : 3 İsviçre'nin Zürih kentinde yapılan ve Slovakya'dan Zdenko Fatrdla ile Slovenyalı Sanja Miklosic hakem ikilisinin yönettiği karşılaşmanın setleri 26-24, 21-25, 18-25, 25-21 ve 7-15 olarak sonuçlandı. A Grubu'nu 16 puanla namağlup lider tamamlayan...
  16. Fantoma

Bilgisayar fanı çalışmıyormuş.

Arkadaşlar bu aralar enteresan bir ileti alıyorum. Bilgisayar açılırken Dos ekranından sonra (ne fanı şimdi anımsamıyorum) bir fanın çalışmadığı ve sadece F2 yapmam gerektiğine dair bir ileti alıyorum. Windows F2'den sonra açılıyor. Bu size hiç oldu mu?
  17. Fantoma

Azerrail Bakü 1-3 Eczacıbaşı VitrA | Vakıfbank 3-1 U.N. Ekaterinburg

AZERRAIL BAKU : 1 - ECZACIBAŞI VİTRA : 3 Bayanlar Şampiyonlar Ligi D Grubu karşılaşmasında, Eczacıbaşı VitrA, Bakü´de oynanan karşılaşmada Azerrail Bakü´yü 3-1 mağlup etti. Toplam 105 dakika süren müsabakanın setleri 25-23, 21-25, 16-25 ve 21-25 sona erdi. Eczacıbaşı VitrA bu...
  18. Fantoma

Bazı özel başlık gereksinimlerimiz var

Selamlar İdari Kadro. Görünen o ki, Photoshop ve Grafik Tasarım başlığı hem Photoshop tanıtım ve bilgileri, hem de bu yazılım ile yapılacak tasarımların sunumu için açılmıştır. Ama bazı arkadaşlar duvarkağıtları veya simgeler ile ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Bu durumda duvarkağıtları ve/veya...
  19. Fantoma

Vakıfbank ve Eczacıbaşı galip

Vakıfbank : 3 - RC Cannes : 0 Burhan Felek Voleybol Salonunda oynanan müsabakanın setleri temsilcimiz lehine 25-17, 25-14 ve 25-21 sona erdi. Vakıfbank, bu galibiyetle 9 puanla grup liderliğini sürdürdü. Temsilcimiz gruptaki dördüncü maçında, deplasmanda, 21 Kasım´da RC Cannes ile karşı...
  20. Fantoma

Fenerbahçe 3-0 Bursa Büyükşehir Bld. | Bayanlar Voleybol 1. Ligi | 2012/2013

Fenerbahçe: 3 - Bursa Büyükşehir Belediyesi: 0 Salon: Burhan Felek Hakemler: Gökhan Dağ, Tayfun Şener Fenerbahçe: İpek Soroğlu, Elif Öner, Kim, Duygu Bal, Seda Tokatlıoğlu, Marianne (Nihan Güneyligil, Nilay Özdemir, Elif Başaran, Okuniewska) Bursa Büyükşehir Belediyesi: Duygu Cetav, Mia...
  21. Fantoma

Fenerbahçe 4 - 3 Khimik| Cev Cup 1. Tur Maçı | 2012/2013

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı CEV Cup’ta 2. Tur'a yükseldi. Sarı lacivertliler, 3-1 kazandığı ilk maçın rövanşında rakibine 3-1 yenilince maç Altın Set'e uzadı. Altın seti 15-9 alan Sarı Melekler, 2. Tur'a yükseldi ve adını son 16 takım arasına yazdırdı. Bu galibiyet sonrası Fenerbahçe...
  22. Fantoma

Web siteniz için minik analog bir saat (Javascript)

Hazırladığınız web sitenizin içinde ufak bir analog saat barındırmak ister misiniz? Micro Clock sayfanızın her yerine rahatlıkla yerleştirilebilir. Form, boyut ve renkleri kolaylıkla değiştirilebilir. Internet Explorer 5x/6x/7x/8x, Firefox 2x/3x, Opera 7x/8x/9x/10x, Google Chrome 3x/4x/5x/6x...
  23. Fantoma

Anadolu Efes : 85 - Cedevita Zagreb : 66

Oyunun baştan sona kontrolünü elinde bulunduran ve rahat bir galibiyet alan temsilcimiz Anadolu Efes’te Sasha Vujacic 18 sayı- 4 ribaund- 4 asistle oynarken, Jamon Gordon 16 sayı- 6 ribaund ve Jordan Farmar da 14 sayı- 6 ribaund- 9 asistle maçı tamamladı. Cedevita Zagrep'te ise Marques...
  24. Fantoma

Spor Forumu karmaşası

Değerli arkadaşlar. İsrarla değinmeme rağmen, en azından voleybol, basketbol gibi alt ana başlıkların forumda açılmamış olması ve en azından Uluslararası müsabakaların kulüp başlıklarına açılması oldukça yanlış bir uygulama. Fenerbahçe, Galatasaray vb. basketbol ve voleybol Uluslararası...
  25. Fantoma

Tauron :1 - Eczacıbaşı Vitra : 3

Eczacıbaşı VitrA, deplasmanda yaptığı Avrupa Şampiyonlar Ligi ilk maçında rakibi Polonya Takımı Tauron MKS Dabrowa Gornicza'yı 25-20, 22-25, 16-25, 21-25´lik setlerle 3-1 yendi. Eczacıbaşı VitrA, maça tutuk başladı ve ev sahibi takım 3-0 öne geçti. Zarolinska´nın etkili oyunuyla set 6-2'de...
  26. Fantoma

CEV CUP Khimik : 1 - Fenerbahçe : 3

Ukrayna'nın Yuzhny kentindeki FSK Olymp Salonu'nda 95 dakika süren karşılaşmayı, Makedonya'dan Vlatko Ristovski ile Polonya'dan Agnieszka Michlic hakem ikilisi yönetti. Karşılaşmanın ilk setini 25-19 kaybeden Türk temsilcisi, rakibine 2. sette 25-11, 3. ve 4. setlerde ise 25-22'lik...
  27. Fantoma

20. Cumhurbaşkanlığı Kupası Fenerbahçe'nin

Fenerbahçe : 62 - Galatasaray : 45 Bu maçı Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alparslan, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy da izledi. Karşılaşmanın ardından düzenlenen kupa töreninde önce maçın hakemleri Zafer Yılmaz-Yener...
  28. Fantoma

İşte medyamızın durumu

Türkiyenin kendine 1 numarayım diyen gazetesi Hürriyet'ten bir haber. Haberi dikkatle okuyun. Kaynak Tahmin ederim sizler de benim gibi afallayacaksınız. Haber verilmiş güya ama maç nerede, saat kaçta, yayıncı kuruluş es geçilmiş. Hala bu salaklardan medya diye umutlu olan varsa alnından...
  29. Fantoma

Sarı Melekler muhteşem : Fenerbahçe : 3 - Lancheras de Catano : 0

Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen turnuvada (D) Grubu'nda yer alan Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı, ilk maçında Porto Riko temsilcisi Lancheras de Catano'yu 25-17, 25-17 ve 25-13'lük set sayılarıyla 3-0 yendi. Fenerbahçe, ikinci maçında ise 17 Ekim Çarşamba günü TSİ...
  30. Fantoma

Eksiklikler

Arkadaşlar. Web tasarımı forumunun oldukça eksik olduğu dikkatimi çekti. Örneğin ana bir CSS Bilgi sayfası eklenmeli. Aslında programlama gibi gözükse de örneğin Jquary, Ruby on rails gibi başlıklarında bu forumda bulunması gerekli. En azından nedir, nasıl kullanılır ve basit örnekleri ile. HTML...
  31. Fantoma

Sigara hakkında

20 yaşında otlakçılıkla başladığım en zararlı alışkanlığım. Sigara'nın zararlarını anlatmayacağım elbette. Ama sigara konusunda anlayamadığım bazı şeyleri paylaşmak istiyorum. Bilindiği gibi sigara, tütün ve sarıldığı sigara kağıdından oluşan bir keyif maddesi. Teknoloji geliştikçe içilen kısma...
  32. Fantoma

Voleybol Erkekler Süper Kupa - Fenerbahçe : 3 - Galatasaray : 0

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından 2008 yılından bu yana düzenlenen Süper Kupa organizasyonunda gülen taraf Fenerbahçe Grundig oldu. Fenerbahçe Grundig Süper Kupa'nın finalinde karşılaştığı Galatasaray'ı 3-0 yenerek şampiyon oldu. Gergin başlayan ve 3 kez duran maçta Sarı lacivertli...
  33. Fantoma

Servis sağlayıcı yardımı

Arkadaşlar. Ben evden taşınıyorum. Maltepe'ye taşınmak üzereyim. Uydunet ve fiber hat'da o bölgede yokmuş ve TTNet istemiyorum. 1 - Aranızda SINIRSIZ tarife kullanan var mı? (Limitsiz değil, sınırsız) Benim için hız fazla önemli değil. 2 - 1 - 4 Mbit hız kullanan kimse var mı? 3 - Telefon...
  34. Fantoma

HDD fazlalıklarını silip, temizleme

Arkadaşlar, öğrenmek istediğim bir konu var. Özellikle bilgisayarın ilk kullanımında, henüz gerekli programı yüklemeden ve zaman içinde sadece Geri Dönüşüm Kutusu'na atılan bir çok fazlalık, o kutu temizlense de aslında HDD'den temizlenmiyor. Ben kesin temizlik için Delete On Click yazılımını...
  35. Fantoma

Newsweek dergisinden Müslümanlara hakaret

Kapak fotoğrafının üstünde ‘'Müslüman Hiddeti' başlığı ile Newsweek, birinci sayfanın altında "Nasıl hayatta kaldım, nasıl bunu bitirebiliriz?" sorularını yöneltiyor. 'Kışkırtıcı' bulunan fotoğrafın altında haberi yazan kişinin ismi ise Müslüman düşmanlığı ile tanınan Ayaan Hirsi Ali olduğu...
  36. Fantoma

Sarı Meleklerin rakipleri belli oldu.

Bu yıl ülkemizi 13 - 19 Ekim tarihleri arasında ve Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenecek olan FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonasında temsil edecek olan Fenerbahçe Bayan Voleybol takımının rakipleri belli oldu. Programa göre Sarı Melekler, Porto Riko şampiyonu Lancheras de Catano ve Afrika Kulüpler...
  37. Fantoma

Genç Sultanlardan muhteşem geri dönüş 3 - 2

SALON: TVF Başkent HAKEMLER: Agnieszka Mıchlıc (Polonya), Nadezda Kozlova (Rusya) TÜRKİYE: Çağla, Şeyma, Ceyda, Aslı, Kübra, Damla, Dilara (Libero), Ecem, Didem, Ece, Ceylan, SLOVENYA: Kulej, Najdic, Blange, Planınsec, Mlakar, Scuka, Kusar(Libero), Ferlinc, Mori, Kolbl SETLER: 23-25...
  38. Fantoma

Sultanlar Dünya sıralamasında 7. durumda

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), 2012 Londra Olimpiyat Oyunları´nın sona ermesiyle birlikte bayanlar ve erkeklerde son dünya sıralamalarını açıkladı. A Bayan Milli Takımımız, kendisine ilk 10 içinde yer buldu ve 134 puanla 7. sırada yer aldı. Bayanlarda ilk 10 sıra şöyle...
  39. Fantoma

Virus için bir çare mi?

Biz normalde işletim sistemimizi, burada konu Windows, bilgisayarımızın C: dizinine kuruyoruz. Bilgisayarımızda bulunan harddiskimizi 2'ye böldüğümüzü farzedelim. C: ve D: isimli iki partisyonumuz var. Windows C: de kurulu. Ama biz D: partisyonuna Program isimli bir klasör oluşturalım ve...
  40. Fantoma

Katılımsız program ne demektir?

Bir sürü yerde karşılaştığım Katılımsız Program tabirinin ne anlama geldiğini anlatabilecek var mı? Katılımsız Windows XP CD'si şeklinde duymuştum, geçenlerde bir yazılım indirdim, o da katılımsız. Ne demektir? Bir Windows XP cd'sine her zaman kullandığım sair yazılımları ekleyip, nasıl...
  41. Fantoma

Jon Lord vefat etti

Ünlü hard rock grubu Deep Purple'ın organisti Jon Lord vefat etti. Lord'un resmi internet sitesinden duyurulan ölüm haberinde, uzun zamandır pankreas kanserinden mustarip rockçının akciğer embolisinden Londra'da yaşamını yitirdiği belirtildi. Deep Purple'ın en ünlü...
  42. Fantoma

İnsanoğlunun inanılmaz bulguları

Tarih kitaplarının bize aktardığı bilgiler, insan yaşamının bireysellikten ortak yaşama geçtiğini, Yontma Taş, Cilalı Taş devirlerini aştığını, bir Tunç Çağı atlatıp, ateşi hatta yazıyı bulduğunu aktarmaktadır. Bu aktarımlar yavaş yavaş medenileşmeye doğru yaklaşmakta, hatta toplumsal yaşamın...
  43. Fantoma

Filenin Sultanları Şampiyon

2012 Londra Olimpiyat Oyunları öncesinde katıldığı Alassio Edison Cup´taki son maçında ev sahibi İtalya ile karşı karşıya gelen A Bayan Milli Takım, maçtan 3-2 yenik ayrılmasına karşın turnuvayı şampiyonlukla bitirdi. Maçın setleri 26-28, 25-15, 20-25, 25-22 ve 8-15 sona erdi. İtalya: 3...
  44. Fantoma

Bayanlar Voleybol Dünya Grand Prix Çin : 1 - Türkiye : 3

A Bayan Milli Takım, World Grand Prix finallerinde karşı karşıya geldiği ev sahibi Çin´i 3-1 mağlup etti. Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu unvanı bulunan, 12 kez Asya Şampiyonluğu kazanan Çin, maçın ilk setine 4-1´lik seri ile başladı. A Bayanlar, oyuna ağırlığını koydu, 6-5 öne geçti ve Çin...
  45. Fantoma

PC'ye usb'den nasıl sistem yüklenir?

Arkadaşlar. Ben bilgisayarıma XP yükledim. Tüm gerekli sürücü ve programları da tamamladıktan sonra Easeus adlı programla full sistem backup'ını aldım. Şimdi, 1 - Bu backup'ı CD'ye yüklesem, ki, sanıyorum Iso olarak backup yazdırıyor, ilerde bilgisayarda bir problem çıkınca, Bios'tan CD'den aç...
  46. Fantoma

Bayanlar Voleybol Grand Prix Finalllerinin tarihleri belli oldu.

Bayanlar Voleybol Dünya Grand Prix Finalllerinin tarihleri belli oldu. Maçlar NTVSPOR ekranlarında olacak. Program şöyle. 27 Haziran 2012 Çarşamba Saat : 10.30 Tayland - Türkiye 28 Haziran 2012 Perşembe Saat : 10.30 Küba - Türkiye 29 Haziran 2012 Cuma Saat : 10.30 Türkiye - A.B.D. 30 Haziran...
  47. Fantoma

Windows 7'den XP'ye

Arkadaşlar. Kurduğum win 7 üzerine XP CD'sinden formaylayıp XP kurmak istedim. Yüklemeyi yapmadı. Nasıl yapabilirim? Teşekkürler.
  48. Fantoma

Ses gitti

Arkadaşlar, Sabah bir dizi seyrettim, biraz alışvrişe çıktım. Geldim, PC'yi açtım. Ses gitmiş. Biraz hoparlörleri kurcaladım, cızırtı yapıyordu. Sonra gittim yeni hoparlör aldım. Taktım, yine tıs. Bu neden olabilir? Ne yapmalıyım? Fikri olan var mı? Teşekkürler.
  49. Fantoma

Dünya Grand Prix 2. Ayak Türkiye : 3 - Sırbistan : 1

Sırbistanda devam eden Dünya Bayanlar Grand Prix 2 tur maçlarında Ulusal Bayan Takımımız bu kez de ev sahibi Sırbistanı 3 - 1 devirerek, 2. turu yenilgisiz tamamladı. Bu durumla 3. tur öncesi takımımız sıralamada 3. sıraya yükselirken, son tur için Japonya'ya gidecek. A Milli Bayan Voleybol...
  50. Fantoma

Dünya Grand Prix 2. Ayak Türkiye : 3 - Arjantin : 1

TÜRKİYE: 3 - ARJANTİN: 1 A Milli Bayan Voleybol Takımı, Dünya Grand Prix'si 2. ayak ikinci maçında Arjantin'i 3-1 yendi. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da oynanan maçta, ilk seti 25-15 kazanan Milli Takım, 2. seti de 25-20 galip tamamladı. 3. set 25-21 Arjantin'in oldu. (A) Milli Bayan...
  51. Fantoma

Dünya Grand Prix 2. Ayak Türkiye : 3 - Küba : 1

Az önce sona eren karşılaşmada Bayan Ulusal Takımımız Küba'yı 3 - 1 mağlup etti. İlk ve son setlerde inanılmaz rahat bir oyun sergileyen bayanlar 16-25, 25-20, 20-25 ve 20-25'lik setlerle maçı kazanmayı bildi. Türkiye bu sonuçla Dünya 4.lüğüne yükselmiş oldu. İlk teknik molaya 8-6 önde giren...
  52. Fantoma

Küba : 3 - Türkiye : 1

Hakemler: Taoufik Boudaya (Tunus) - Cedric Chung (Honkong) Salon: Sajik Indoor Gymnasıum KÜBA : Lescay (6), Santos (7), Palacios (6), Giel Rosanna (7), Cleger (6), Salas (7), Borell-libero (6), Silie Yesidey (5) TÜRKİYE : Neriman (6), Ergül (6), Polen (6), Esra (6), Eda (5), Naz...
  53. Fantoma

Yandex'e ısınmaya başladım

Dizi izleyemediğim günler net'de değişik gezintiler yapıyorum. Geçen gün Yandex arama motoru sayfasına girdim. Haritaları incelerken, Panaromik bakış seçeneğinde sayfa iki bölüm oldu ve yollar üzerinden panaromik fotoğrafla tüm Kadıköyü adeta yürürcesine dolaştım. Bence çok enteresan bir...
  54. Fantoma

Cem Köksal Konserleri

cemkoksal.com adresinden bilgi alabilirsiniz.
  55. Fantoma

Cem Köksal

Bir kaç gün önce tesadüfen Youtube'da buldum ve dinledim. Gerçekten son derece yetenekli. Eğer rock, hardrock seviyorsanız öneririm. Video eklemiyorum. Sadece ismen veya cem köksal ft joe lynn turner gibi arayabilirsiniz.
  56. Fantoma

Photoshop ile resim renklendirdim.

Herhalde bu yazılımda değişik usuller de vardır ama ben bir arkadaşımın öğrettiği bir usulle bir siyah/beyaz resmi renklendirdim. Bu usulde sadece hue/saturation adımını kullandırdım. Acemice olduğunu biliyorum. Ama paylaşmak istedim.
  57. Fantoma

Almanca Photoshop nasıl İngilizce olur?

Arkadaşlar. Adobe Photoshop CS6 Almanca. Bunu Ingilizce ve/veya Türkçe nasıl yaparız? Eğer menulerden yapılabilir ise, hangi adımdan? Veya web sitesinden dil dosyasını indirmek mi lazım? Teşekkürler.
  58. Fantoma

Forum spor başlığına modifiye

Arkadaşlar. Forumumuzun Spor başlığına Voleybol ve Basketbol başlıkları açılmasını öneriyorum. Artık sadece yurt içi değil, yurt dışında 'da oldukça başarılı olan takımlarımızı bu forumda yer alması gerekir diye düşünüyorum.
  59. Fantoma

Bayan Voleybol Ulusal Takımımızın Olimpiyatlardaki rakipleri

Bayan Voleybol Ulusal Takımımızın Olimpiyatlardaki rakipleri belli oldu. 52 yıl sonra bir rüyayı gerçekleştirerek Olimpiyatlara katılma hakkı kazanan A Bayan Milli Takımın Londra Olimpiyatlarındaki rakipleri belli oldu. B Grubunda yer alan Filenin Sultanlarının rakipleri şöyle...
  60. Fantoma

Aşkım lafından öğğ geldi

Yolda yürüyorum, bir erkek, bir de kız arkadaşı geçiyorlar. Kız: ".... gidelim aşkım." Diyor. Erkek arkadaşı: "Peki aşkım." Diyor. Bütün herkes aşkım sözünü kullanmak zorunda mı? Biz resmen aptal mı olduk? Yahu insan sevdiğine tek bir sözle mi yaklaşır. Canım de, cicim de, güzelim de, kalbim...
  61. Fantoma

Firefox 12.0 sorunlu mu?

Arkadaşlar, yeni Firefox 12.0 yüklendiğinden beri 3, 4 sekme açıldığında, kapatmak istediğim diğer sekmeler kapanmıyor. Kapatmak istediğim sekmenin üstüne gelince bazen, sekme menüsü de açılmıyor. Bu sizde de oluyor mu, yoksa girdiğim web siteleri ile mi alakalı oluyor?
  62. Fantoma

Windows XP sorunu

Arkadaşlar ilk kez yaşadığım bir sorun. Çözüm üretebilseniz belki de çözebilirim. Windows XP'de bir grafik kartı sorunu var sanarak, (Aygıt Yöneticisindeki VGA Kartı sarı ? işaretliydi) NVidia sürücüsünü tekrar yükledim CD'den. Masaüstü biraz karıştı. Simgeler gitti, buldum çıkarttım, bu kez...
  63. Fantoma

Game Of Thrones güzel ama..

Başladığı günden beri tiryakisi oldum. Kaliteli bir yapım, masraftan kaçınılmamış bir dizi. Ama diziyi izledikçe beni rahatsız eden bazı şeyler dikkatimi çekti. En önemlisi dizinin dili. Evet İngilizce, İngiliz aksanlı bir dil. Ama madem dizi bize eski İngiltere'yi değil de, fantastik daha...
  64. Fantoma

Türkiye finalde, Türkiye : 3 - Rusya : 1

Kolay değil elbette devleri devirmek. Ama o azim var ya, o azim. Yarın bu takıma Polonya'da dayanamayacak. 2012 Londra Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıtası Elemeleri yarı final maçında Rusya'yı 3-1 mağlup eden A Milli Bayan Voleybol Takımı'nın, Türk spor tarihinde olimpiyat...
  65. Fantoma

Almanya : 1 - Türkiye : 3

Filenin Sultanları, Ankara Başkent Spor Salonu'nda oynanan maçta Almanya'yı 18-25, 25-16, 25-23 ve 30-28'lik setlerle 3-1 mağlup ederek grubu lider olarak tamamlamayı garantiledi. Filenin Sultanları, grubun önceki maçlarında Bulgaristan ve Hıvatistan'ı 3-0'lık skorlarla devirmişti...
  66. Fantoma

Türkiye : 3 - Bulgaristan : 0

A Bayan Milli Takım, Londra Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemelerinde A grubundaki ilk maçında Bulgaristan´ı rahat bir oyun sonrasında 3-0 yendi. Karşılaşmaya tempolu başlayarak hücumlarda kenar organizasyonlarını sayıya çeviren milli takımımız bloklarda uyum sorunu yaşadı. Neslihan...
  67. Fantoma

Voleybol Bayanlar Olimpiyat elemeleri

Arkadaşlar. Bayan Voleybol Milli takımımız 1 Mayıs 2012, yani bu günden başlamak üzere, Olimpiyat elemelerine başlıyor. Ne kadar ilgilenirsiniz bilemem ama, zamanı olanlar kaçırmasın derim. İlk maçımız bu gün 19.00'da Bulgaristan ile. Yayın : Sports TV ve Volrybol Federasyonu resmi web sitesi...
  68. Fantoma

TRT Spor'da saçmalamaya başladı

Ben genelde maç sonrası yorumlarla ilgilenmem, dolayısıyla bir iki otorite(!)nin traşını da asla izlemem. Aslında televizyon'da pek izlemem. Mamafih dün akşam pek işim yoktu, haydi açayım da biraz TV izleyeyim dedim. Televizyonu sadece maç yayınları için açıyorum neredeyse. O da Lig Tv yayınları...
  69. Fantoma

Windows7 masaüstü araç çubuğu

Arkadaşlar. Windows 7'de masaüstü araç çubuğuna açılışta başlaması için bir kısayol eklemek istiyorum. Bunu, XP'deki gibi Belgelerim/Masaüstü/Programlar klasörü olmadığı için yapamadım. Denetim Masası Masaüstü klasörü de program ekle diyor ama PC içinde aratmıyor. Başka bir yerde, bir yöntemi va...
  70. Fantoma

Etsiz ama et tadında makarna

Et veya kıyma koymadan, o lezzetleri alabileceğiniz bir makarna olur mu? Buyrun. Malzemeler : 1 torba makarna, 2 adet domates, 1 yemek kaşığı domates salçası, 2 adet soğan, 2 çay kaşığı kekik, 1 çay kaşığı kimyon, 2 adet sivri biber, 3 yaprak maydanoz, 2 diş sarmısak, 2 çay fincanı sıvı yağ...
  71. Fantoma

Ekmeğimizle de oynuyorlar

Geçenlerde Gündem başlığında açılan Gıda'da hile yapan firmalar afişe edildi, haberini takiben, o konuya yorum olarak eklediğim Allahın nimeti, ekmek'te bakın neler oluyor. Gramajda yapılan hilelerin ardından gıda sahtekarlarının yeni yöntemi ekmeğe renk veren boyalar.. Kepekli ve çavdar...
  72. Fantoma

Google'ın kurucusu: İnternet tehdit altında

Guardian’a verdiği özel röportajda Sergei Brin, dünyanın birçok yerinden büyük güçlerin internetin kontrolü için harekete geçtiğini ve bunun çok “ürkütücü” olduğunu dile getirdi. Brin, bugün geçmişte olduğundan daha kaygılı olduğunu söyledi. Brin’e göre, internet özgürlüğüne yönelen...
  73. Fantoma

Aroma Bayanlar Voleybol Ligi yarı finalistleri belli oldu<

Aroma Bayanlar Birinci Liginde play-off grup maçları bu gün oynanan maçlarla sona erecek. A Grubu birinci ve ikincisini belirleyecek maçta Fenerbahçe Universal Galatasaray´ı 3-1 yenerek grup birincisi oldu. B Grubu birinci ve ikincisini belirleyecek maçta Eczacıbaşı VitrA Vakıfbank...
  74. Fantoma

Galatasaray : 3 - Yamamay Busto Arsizio :1

2012 CEV Kupası bayanlar finali ilk maçında İtalyan Yamamay Busto Arsizio´yu İstanbul´da 3:1 mağlup eden Galatasaray, Cumartesi günü oynanacak rövanş maçı öncesi avantajlı konuma geçti Maça mükemmel başlayan temsilcimiz, rakibinin 4:0´da aldığı moladan etkilenmeden üstün oyununu...
  75. Fantoma

3D Max

Forumda Photoshop başlığı var da, neden 3D Max başlığı yok? İki yıl evvel bayağı bir heves ettim ama bu yaştan sonra öğrenmem oldukça zor. Mamafih, özellikle genç arkadaşlara şiddetle önerebilirim. Biraz yaratıcılıkla elde edemeyeceğiniz fotoğraftan daha iyi 3D görüntüler yapabilirsiniz. Örnek ...
  76. Fantoma

51 Oyunu programı yazımı

Daha önce de Forumumuzun oyun bölümüne yazıp sormuştum. Online olarak oynananlar dışında, bilgisayar'a karşı (yani tek başına) oynanabilir gerek 51, gerekse de Ohel oyunları maalesef henüz yapılmadı. Pekii, bu forumda bunları derleyebilecek arkadaşlar var mı? Oynamasını çok istediğim iki oyun...
  77. Fantoma

Voleybol Şampiyonlar Ligi Vakıfbank TTelekom : 3 - Cannes : 0

Bayanlar Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında geçen yılın şampiyonu Vakıfbank Türk Telekom bu tura dek yenilgisiz gelen Fransanın Cannes takımını adeta sür klase ederek yendi. Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/spor/digersporlar/19986746.asp 22 Şubat 2012 tarihinde Azerbaycan'da oynanan...
  78. Fantoma

Midtown Madness 2 sorunu.

Geçen gün Sinema forumuna araba takip ile bir yazı yazınca, bir kaç arkadaş'da değindiğim filmi andıran Midtown Madness 2 oyununa değinmişler. Benim de aklıma geldi CD'den kurdum. Kurulum normal olsa da, oyun açılmadı. Donatılardan uyumluluk sihirbazını da denedim. Yine tık yok. Bu neden...
  79. Fantoma

Orhan Boran KAN arıyor.

TÜRKİYE’nin ilk stand-up’çısı kabul edilen Orhan Boran, kanserin ardından şimdi de Mielo Fibrozis denilen ve anemiye yol açan kemik iliği hastalığıyla mücadele ediyor. 2.5 yıl önce ortaya çıkan bu hastalık nedeniyle ömrü boyunca 15 günde bir, iki ünite kan alması gereken usta mizahçı, çok...
  80. Fantoma

Meşhur araba takip sahneleri

Filmlerde soluk soluğa izlediğimiz meşhur araba takip sahneleri vardır, yıllar geçse unutulmaz. Bu başlığı o günleri hem yad etmek, hem de genç arkadaşların fikir edinmelerini sağlamak amacıyla açtım. İlgilenenler de katkı yapabilir. İlk filmimiz baş rolünü Steve Mc Quinn'in üstlendiği Bullitt...
  81. Fantoma

Dario Moreno'nun ölümü

1950'li yıllardan 1968 yılındaki ölümüne dek, gerek ülkemizde, gerekse Avrupa'da, özellikle Fransa'da oldukça tanınan ve sevilen Dario Moreno hakkında hem biraz şakılarını dinleyeyim, hem de eski günleri yad edeyim diye aranırken Wikipedia'da oldukça enteresan bir şey gözüme takıldı. Aynen...
  82. Fantoma

Voleybol Bayanlar Şampiyonlar Ligi

CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi'nde yine iki takımımız ilk sekize kalmayı başardı. Fenerbahçe Universal Azerbaycanın Rabita Bakü, Vakıfbank Türk Telekom ise Fransanın Cannes takımı ile eşleşti. Bu habere detay, resim vs. de eklemek siterdim ama 147.000 üyenin sadece en fazla 2'sinin...
  83. Fantoma

Kıskananlara kızmamak lazım

Şöyle bir haber turuna çıktığımda gözüme bu haber ilişti. Elbette hemen feveranlara netice olacağını bile bile bu satırlara ekliyorum. Genelde çoğunun ŞİKE olacağını saysak da, hiç de fena bir istatistik değil. O zaman bizi kıskananlara da fazla kızmamak lazım. Bizi gidi bizi. :D...
  84. Fantoma

Gmailden uyarı

Bu gün girmeye çalıştığım gmail hesabım için gmail şifre değişikliği istedi ve eposta hesabıma erişince, üstte kırmızı bir uyarı ile hesabıma bazı adreslerden erişildiği uyarısı verdi. Bu adresler aşağıdaki gibi. Bu hesaptaki etkinlik Bu özellik, bu posta hesabında en son gerçekleşen etkinlik...
  85. Fantoma

Önce kişisel güvenlik

Öncelikle önemli bir konuyu vurgulamak istiyorum. Bilgisayarımızda Internet üzerinden işlem yaparken üşengeçliği bırakalım. Internet ile dünyaya bağlıyken hangi işlemi yaparsak yapalım, öncelikle kendi kişisel güvenlik tedbirlerimizi almalıyız. Bir söz vardır. "Eşeğini önce sağlam bir kazığa...
  86. Fantoma

Üçü bir yerde

İşte tarih yine tekkerrür etti. 1 - Dresdner : 1 - Fenerbahçe Universal : 3 2 - Vakıfbank Türk Telekom : 3 - Volley Bergamo : 1 3 - Eczacıbaşı Vitra : 3 - Schweriner : 2 Bu sonuçlardan sonra CEV Bayanlar Şampiyonlar Liginde mücadele eden Fenerbahçe Universal ile Vakıfbank Türk Telekom...
  87. Fantoma

Cep telefonu önerileriniz

Arkadaşlar. Ben özellikle mesajlaşmada yazıları büyük, veya yazı karakterleri büyültülüp, küçültebilinen 200 TL'ye kadar bir cep telefonu arıyorum. Akıllı olmasına filan gerek yok. Bir Wentoo buldum aslında ama servisi filan çok kötüymüş. Bildiğiniz bu tür bir alet var mı?
  88. Fantoma

İtiraf ediyorum. Aramızda uzaylılar var.

Ufo fikrine şiddetle karşı çıkanlardan biriyim. Öyle ya, sen milyonlarca ışık yılı uzaktan gel, bir, iki fotoğraf çektir gazla gezegenine dön. Sadece komik. Aslına bakarsanız efsanelerdeki ejderhalar bunlardan daha mantıklı. En azından eski çağlardan kalma ve yok olmamış bir iki dinazoru görüp...
  89. Fantoma

Media Player Clasic filmler baş aşağı

Değerli dostlar, Bu yeni PC'de enteresan bir sorunla karşılaştım. İlk kez TV kartından bir kayıt yaptım. Pc'de yükli olan Media Player Classic Home Cinema ile izlemeye çalıştım, kayıt baş aşağı izleniyor. Bazı dosyalar, (avi, flv) gibi normal ama genelde mpg dosyaları bu durumda. Fazlaca player...
  90. Fantoma

BBC belgeselleri

Henüz izlememiş olanınız varsa, BBC Televizyonunun Planet Dinasaur, Planet Earth, Frozen Planet gibi belgesellerini izlemenizi öneririm. Her biri akıl almaz çekim teknikleri, inanılmaz görüntüler eşliğinde sunular bu belgeselleri izlerken çok tad alacağınızı garanti ederim.
  91. Fantoma

Utorrent

Arkadaşlar, utorrent programını indirdim ama bu torrent olayı nasıl oluyor? hiç bu tür bir uygulama kullanmadım. Ne yapmam lazım, bilgilendirenilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
  92. Fantoma

Rabita Baku Fenerbahçe Universal'e vız geldi.

Vakıfbank Türk Telekomu Dünya Takımlar Şampiyonasında yenerek Dünya Şampiyonu olan Azerbaycanın Rabita Baku takımı geçen sezonun Dünya Şampiyonu Fenerbahçe Universal'e konuk oldu. Maça Fenerbahçeli kızlarımız adeta şimşek gibi girerken, Rabita Bakunun inanılmaz basit hataları panik göstergesi...
  93. Fantoma

Ben 70'lerden kurtulamadım.

Evet, tüm samimiyetimle itiraf ediyorum. Hatta beni gözlemlemiş bir arkadaşın değindiği gibi "-Kurtul şu 70'lerden artık." tarzında eleştiriler alıyorum. Ama olamıyor. 70'ler aslında ülkemizde fazlaca rağbet edilecek bir dönem değildi. Sağ-sol olayları gibi terörsel bir felaket vardı o...
  94. Fantoma

Ne eksiğimiz var?

2000'lerin başında oluşan hafif kriz, günümüzde de biraz biraz kendini gösteriyor. Genelde akıllı telefonlara yönelen yazılımcılar, PC'leri unuttular mı? Öyle ya, müzik çalarımız, film izleticimiz hatta TV oynatıcımız, dosya düzenleyicilerimiz, antiviruslerimiz ve daha kullandığımız bir sürü...
  95. Fantoma

Voleybol'daŞampiyonlar Ligi hegemonyası

Ülkemizi Şampiyonlar Liginde başarı ile temsil eden üç ası'mız rakiplerini yine dağıttı. Fenerbahçe Universal sahasında Alman Dredsner takımını set vermeden geçerken, Vakıfbank Türk Telekom İtalya'da Volley Bergamo'yu az önce biten maçta 3 - 0 geçmeyi başardı. Vakıfbank maç boyunca 9 ace ile...
  96. Fantoma

Kendi ana sayfa'mı kendim hazırladım.

Ben İnternet'e girebilen bir bilgisayari 1999 yılı Ocak Ay'ında almıştım. Üç, dört ay deliler gibi geceli gündüzlü İnternete saldırdıktan sonra, web sitesi tasarlamak ilgimi çekti. O dönemler yayınladığımız bir çizgiroman kültürü dergisi vardı. Neden onun da bir web sitesi olmasındı? ... Aradan...
  97. Fantoma

Nikita Türkiye'de neler yaptı neler.

Nikita dizisinin ikinci sezonunda bir bölüm kısmen Türkiye'de geçiyor. Oldukça iyi uyarlanan ve bir kaç Türkiye karesinin dışında film stüdyosunda hazırlanan dizinin o bölümünde Nikita, Türkiyede iken hapisten kaçan bir kadın ajanı kurtarmak amacıyla kah Rus ajanlarla, kah Bölüm ajanlarıyla sıkı...
  98. Fantoma

Windows hakkında

Arkadaşlar, Sizlere sormak istediğim bir, iki soru var. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler. Yeni bir bilgisayar aldım. 1 - Eski bilgisayarda Acronis True Image 10 vardı. Aldığım imaj dosyasının birini o bilgisayarın 2. partisyonunda sakladım. Bir de CD'ye kopyaladım. Bu CD'deki kopyayı...
  99. Fantoma

Yeni bir PC

Arkadaşlar, sizden bir ricam olacak. Ben bilgisayarımı yenilemek istiyorum. Muhteşem, süper değil de, bütçem kadar. :) Bir oyun bilgisayarı değil, vasat. Toplam 410 milyona olabiliyor. İçeriği şöyle : İşlemci : INTEL Pentium Desktop E5700 3.0GHz 800MHz 2MB Lga775 - 66.9 USD Anakart : MSI...
  100. Fantoma

Sabit disklere tuz dopingi

Singapurlu bilim insanları, sadece tutam sodyum klörür kullanarak sabit disklerin bellek gücünü altı kat artırmanın yolunu buldu. Günümüzde sabit diskler üzerlerine rasgele yerleştirilen gözle görülemeyecek büyüklükte tanecikler içeren manyetik plakalara sahip. Dönen bu plakalar belli bir...
  101. Fantoma

Fenerbahçe Universal :3 - Galatasaray Medical Park : 1

Bu tür futbol dışı haberler ülkemizde maalesef pek rağbet görmese de, liglerin ilk maçı olması nedeniyle bu haberi paylaşıyorum. İlk sete çok tutuk başlayan Fenerbahçe bir ara 7 sayı geriye düşmesine rağmen ilk seti 25 - 23 kazanmasını bildi. İkinci set hala tutuk bir oyun sergileyen Fenerbahçe...
  102. Fantoma

Sergio Bonelli yaşamını yitirdi.

İtalya'dan dünyaya yayılmış en tanınmış çizgiroman karakterleri Tex Willer, Zagor, Mister No, Nathan Never, Dylan Dog, Martin Mystere ve nicelerinin yayıncısı, Gian Luigi Bonelli'nin oğlu olan Sergio Bonelli 79 yaşında Monza kentindeki bir hastanede yaşama gözlerini yumdu. Babasının ölümünden...
  103. Fantoma

Tek şarkı ile unutulmaz olan şöhretler

Barry Sapherson gerçek adı ile, 24 Ekim 1948'de, Leeds, Yorkshire, İngiltere'de doğan Barry Ryan, 1968 yılında onu meşhur eden ve 1 milyonun üzerinde satış yaparak altın plak kazanmasına neden olan Eloise adlı single'ı ile unutulmazlar saflarına katılmıştı. Daha sonra yaptığı single parçalar pek...
  104. Fantoma

Kral Fenerbahçe forması ile veda etmişti

Türkiyenin gelmiş, geçmiş en büyük santraforlarından "Kral" lakaplı Metin Oktay'ın vefatının 20. yıldönümü. Metin Oktay'ın anılarını yazan Rıdvan Özdin, Taçsız Kral'ın Fenerbahçe'ye büyük bir sempatisi olduğunu dile getirerek, bu konudaki ayrıntıyı "Metin Oktay Fenerbahçe hayranıydı" başlığıyla...
  105. Fantoma

Beğen beni, beğeneyim seni :)

Bu ne sevgi arkadaş, bu ne aşk. Ne biçim şımarıyorum. Şımartıyorsunuz beni. Sizin yüzünüzden, goğsüm şişiyo, koltuklarım kabarıyo. Sayenizde kabartılmaktan yolda yürüyemez oldum. Bu şişmeler, bu kabarmalar yürümemi engelliyo, yengeç gibi yürüyorum kasılmaktan. Konuşmam değişti sayenizde. Kimse...
  106. Fantoma

Lafa geldi mi mangalda kül bırakmayız evelallah!

Şöyle biraz haberlere bakayım dedim az önce. Lig TV'miz filan olmadığı için en azından biraz maç sonuçlarına, biraz da, hani siyasilerin mahalle karısı dırdırından arta kalan önemli olaylar varsa diye Hürriyet gazetesinin web sayfasına girdim. Sayfanın üzerindeki başlık dehşet. Hürriyet...
  107. Fantoma

Hard diskim çok ısınıyor [ÇÖZÜLDÜ]

Arkadaşlar. 2 tane HDD'm var. Normal olarak komple bir iç ısısı olmasına rağmen HDD ler aşırı ısınıyor ve sistemi kilitliyor. PC'nin yan kapağı açık olmasına rağmen HDD lerin takıldığı kasa dahi çok sıcak, arada trik gibi bir ses yapıyor ve sistem donuyor. Bir çözüm önerebilir misiniz? Teşekkürler.
  108. Fantoma

Avast'ın güncellemeleri

Arkadaşlar ben antivirus yazılımı olarak Avast kullanıyorum. İyidir, kötüdür tartışmasını bir yana bırakarak, bir noktayı incelemek istiyorum. Bu Forumda her tür antivirus kullanan var. Avast günde iki, hatta üç kere minik güncellemeler yapıyor. Avast forumuna bu güncellemelerin haftada iki veya...
  109. Fantoma

Gerçekten çok nadir bir paylaşım.

Sevgili dostlar Çok önceleri, 1960 yıllarında henüz televizyon ülkemizde yokken, bildiğiniz gibi radyo ile avunurduk. İşte o yıllardan kalan, bir arkadaşımdan edindiğim bir kayıt. Orhan Boran ve Yuki. Şimdilerde çok ilkel kalsa da, Orhan Boran Usta'nın özel efektlerle oluşturduğu meşhur radyo...
  110. Fantoma

Sultanlar ikincilik'te kaldı

Avrupa Ligi finalinde Sırbistan’a 3-0 yenilen A Bayan Milli Takım ikinci oldu. Takımımızın en etkili ismi 14 sayıyla Neriman Özsoy’du. Neriman’ı 10 sayı ile Neslihan izlerken, takımımıza 9 sayı Eda, 6 sayı Bahar katkı sağladı. Sırbistan’da 13 sayı ile Rasic, 12’şer sayı ile de Brakocevic...
  111. Fantoma

Futbol bir erkek oyunudur mu acaba?

Az önce biten Japonya - İsveç Bayanlar Dünya Kupası maçını izledim. Japonya rakibini 3 - 1 gibi net bir skorla geçerken, inanılmaz zevkli ve muhteşem hareketlerin olduğu maç oldu. Futbolu erkeklerin elinden hakkederek alan bayan sporcuları da kutlamak isterim. İşte erkeklerin oynadığı onca...
  112. Fantoma

MAC OS nerede?

Geçen gün bir arkadaşımla konuşuyorken, Mac pc'lerin daha kararlı olduğu, çökme sorunlarına pek rastlanmadığını anlatıyordu, Mac OS Snow Leopard filan derken, ben de SDN'den bakarım dedim. Dedim de İşletim Sistemleri forumunda Mac OS yoook. Haydaa. Acaba başka yerlerde mi saklı? Yoksa hiç yok mu?
  113. Fantoma

ZAZ İstanbul'a geliyor.

Sevenlerine duyurulur. Sokak performanslarıyla müziğe başlayan, Fransa'nın en çok konuşulan ve bilinen gruplarından bir tanesi olan “Zaz” Türkiye’ye geliyor. 2010 yılında "Je veux" albümlerini çıkaran "ZAZ", 22 Ekim’de International Akbank Jazz Festivali kapsamında İstanbul’daki caz...
  114. Fantoma

Ubuntu ve kablonet olur mu?

Arkadaşlar, ben bir sürü Linux sürümü denedim, Pardus'u ilk deneyenlerdenim, lakin daima bağlantı sorunu ile karşılaştım. Adsl ile bağlanıyordum nedense hep sorun oldu. Zamanında Pardus forumundakiler de modem modeli yüzünden çözemediler, ben de yeni modem almadım açıkçası. Şu an cd'den kurulan...
  115. Fantoma

The Wire

Özellikle yaz sezonunun boşluğunu doldurabilecek biraz sosyal içerikli, polisiye bir dizi. İzlemenizi öneririm. İlk bölüm jeneriği aşağıda. Jenerik müziği de insanı sarıveren cinsten. Her sezon jenerik müzikleri değişmiş. http://www.youtube.com/watch?v=zmIvu1yg3bU Bilgi için...
  116. Fantoma

Yine iftihar ediyoruz.

18 ve 19 Haziran'da İzmir Atatürk Stadı'nda yapılan Avrupa Atletizm Ligi yarışlarında Türkiye takım halinde birinci olurken, Avrupa Şampiyonlar Ligine yükseldi. Yarışmalarda kazanan ülkeye 12 puan, ikinciye 11... şeklinde düzenlenen puanlama sistemine göre, Türkiye ikinci gün yarışlarında, 5000...
  117. Fantoma

Fenerbahçe Acıbadem'den transfer bombaları

Sezonu şampiyonlukla tamamlayan Fenerbahçe Acıbadem Kadın Voleybol Takımı, Yeon Koung Kim ve Logan Tom gibi dünyaca ünlü isimlerin ardından 4 yerli oyuncuyu daha kadrosuna katıyor. Sarı-lacivertliler, geçtiğimiz yıl Galatasaray MP forması giyen libero Merve Dalbeler ve pasör Zeynep Seda Uslu...
  118. Fantoma

Aman Tanrım! Yazılımlar bitti.

Bir süre önce de değindiğim gibi, büyük bir olasılıkla yazılımlar adeta dar bir boğaza girdi. Çok uzun süredir yeni bir işlevi becerebilecek değişik bir yazılım göremiyorum. Peki insan zekası neden bazen daralıyor? Maliyeti, yazılması vb, bir yana, acaba bize çok gerekli olan, ama hala...
  119. Fantoma

Procol Harum - A Whiter Shade Of Pale

Dünyanın en iyi slowları 3 http://www.youtube.com/watch?v=Mb3iPP-tHdA
  120. Fantoma

Rainbow - Catch the Rainbow

Dünyanın en iyi slowları 2 http://www.youtube.com/watch?v=tV8x2HKTRdM
  121. Fantoma

King Crimson - Epitaph (1969)

http://www.youtube.com/watch?v=uim2jZHZ3YU
  122. Fantoma

Eczacıbaşı Vitra 10.kez Şampiyonlar Liginde

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Avrupa Şampiyonlar Liginde yer alacak 20 takımı duyurdu. Karara göre CEV "wildcard" hakkını Eczaşıbaşı Vitra'dan yana kullandı. Bu durumda Türkiye, Avrupa Şampiyonlar Liginde Fenerbahçe Acıbadem, Vakıfbank GSTTK ile Eczacıbaşı Vitra tarafından üç takımla...
  123. Fantoma

Avrupa Bayanlar Voleybol Ligi 2. ayak ilk maçında A Bayan Milli Takım, Romanya'yı 3-0

Avrupa Bayanlar Voleybol Ligi 2. ayak ilk maçında A Bayan Milli Takım, Romanya'yı 3-0 yendi. Ligde C Grubunda mücadele eden Filenin Sultanları, Ordu’da oynadığı ilk ulusal karşılaşmada, Vali Kemal Yazıcıoğlu Salonu’nun tribünlerini dolduran coşkulu seyircilere galibiyet sevinci yaşattı...
  124. Fantoma

Film çevirirken bir sorun

Arkadaşlar. Ben bir filme MKVtool ile altyazı gömdüm. Gerçekten güzel ve pratik program. Aynı filmi, altyazı gömülmüş hali ile .vob dosyasına çevirdim. Filmi açık kaynak kodlu Video Converter programı ile çevirmiştim. Çevirme tamamlandıktan sonra bir de baktım altyazı yok. Bu, genelde böyle...
  125. Fantoma

Bayanlar Avrupa Ligi, Türkiye : 3 - Belarus : 0

2011 Avrupa Bayanlar Ligi 1. ayak 2. maçında A Bayan Milli Takım, B.Rusya'yı 3-0 yendi. Karşılaşmanın setleri 26-24, 26-24 ve 29-27 sona erdi. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmayı kazanan A Bayan Milliler ilk ayağı fire vermeden kazanmış oldu. 2010-2011 sezonunda Aroma Bayanlar Birinci Ligi...
  126. Fantoma

Bayanlar Avrupa Ligi - Türkiye : 3 - Belarus : 1

Avrupa Ligi’nde ilk maçını bugün B.Rusya ile oynayan A Bayan Milli Takımımız rakibini 3-1 mağlup ederek Avrupa Ligi’ne galibyet ile başladı. Genç oyunculardan kurulu bir takımla mücadele eden Bayan Milli Takımımız karşılaşmanın ilk setini 25-15 alırken, ikinci seti 25-23 kaybetti. Sonraki...
  127. Fantoma

Forum için yüklenecek resimler

Forum içsel olarak resim yüklemesini kabul etmediği cihetle, genelde dış resim yükleme web sitelerini kullanıyoruz. Yalnız, her ne olursa olsun, ücretle abone olunmadıkça, eklenen resimler, web sitesine göre değişmekle birlikte, ortalama bir ay kadar sonra yanılmıyorsam yüklenen serverdan...
  128. Fantoma

Bak şu Fenerbahçe'nin yaptığına....!

Ülkemizde dokuz ayrı spor dalında faaliyet gösteren Fenerbahçe Spor Kulübümü'nun bu yılki ve şimdilik kaydıyla başarıları şöyleymiş. "Son dört yılda üçüncü lig şampiyonluğuna, finalde Arkas’ı yenerek ulaşan erkek voleybol takımımız ’Finallerin Şövalyelerine’, lig şampiyonluğunu final...
  129. Fantoma

Vakıfbank GSTT : 0 - 3 Fenerbahçe Acıbadem

Aroma Kadınlar Voleybol 1. Ligi play-off final serisi ikinci maçında Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'u 3-0 yenen Fenerbahçe Acıbadem, seride 2-0 öne geçti. İlk sette 1. teknik molaya Fenerbahçe Acıbadem 8-6 önde girerken, ikinci teknik molaya 16-15 Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom...
  130. Fantoma

Ben bir doğa fanatiğiyim.

Fanatizm biraz aşırı kaçsa da, doğa benim sevgilim. Bir van alıp, dünyayı karış, karış gezmeyi nasıl isterdim. Çimenlerin üzerine, o güzelim ağaçların altına uzanmak, çiçeklerin misk-i amber gibi kokularını ciğerlerimin ta dibine dek sömürmek ve daha niceleri. Duvarkağıdı web sitelerinde...
  131. Fantoma

Fenerbahçe'nin 2 yıldızı Rusya'yı tercih etti.

Bu sezon FIBA Euroleague'de Dörtlü Final oynayıp üçüncülüğü elde eden, Rusya'da sezonu şampiyon olarak kapatan UMMC Ekaterinburg, sarı-lacivertlilerin 2 yıldızını renklerine bağladı. 2011-12 sezonunda Rus ekibinde forma giyecek olan Çek oyun kurucu Hana Horakova'nın 500 bin, Letonyalı skorer...
  132. Fantoma

Voleybol'da Türkiye Fİnal Four

Dün yapılan maçta Vakıfbank GSTT, Eczacıbaşı Vitra'yı inanılmaz bir maçtan sonra 3 - 2 yenmeyi başardı. Bu akşam da Galatasaray MP, Fenerbahçe Acıbadem saat 17'de karşılaşıyor. Arzu edenler, voleybol Federasyonu web sitesinden Voleybol TV adıyla online tüm maçları izleyebilirler. Bu kısa...
  133. Fantoma

İnndir.com kapandı mı?

On yılı aşkın bir süredir, ülkemizdeki önemli program sitelerinden biri olan inndir.com bir haftayı aşkın bir süredir açılmıyor. Reklamını yapmak olarak değerlendirmeyin de, gerçekten beğendiğim bir web sitesi idi. Eğer kapanıyor ise, iyi bir web sitesinin daha sonu gelmiş demektir.
  134. Fantoma

Ben hiç aşık olmadım.

Aşk. Sihirli bir kelimedir, aşıkların dilinde. Sevginin ötesi, tapınırcasına birine bağlanmaktır aşk. Olabilir mi, dağlar delinebilir mi aşk yüzünden? Bunları hiç bilemedim. Sevmeye sevdim. Ama hiç aşık olmadım. Aşkı kim, nasıl tarif ederse etsin, aşk bence bir fanatizmdir, yani deliliktir...
  135. Fantoma

Hey gidi günler hey!

1970'li yıllara damgasını vurmuş, yaklaşık on yıl süren, saman alevi gibi yitip giden, erotik, pornografik, avantür, komedi içerikli filmlerin kadın oyuncuların kısa biyografileri. Kimisi aramızda, kimisi çoktan uçup, gitmiş. Artık bir kaçı dışında isimlerini bile hatırlayanları zor buluruz...
  136. Fantoma

Ana Sayfa

SDN Yönetimine. Arkadaşlar ben FF ile pek dikkat etmemiştim ama Opera ile bakınca ana sayfanın biraz düzensiz olduğunu izledim. 1 - Ana sayfa geç açılıyor. 2 - Reklamlar, SDN'yi ilgilendiren başlıkların arasına serpilmiş. Bu durumda elbette reklamların bazılarının kapatıldığı FF gibi...
  137. Fantoma

İçimde ukde kaldı.

Ta, küçüklüğümden beri sinemayı çok sevmişimdir. Filmlerde oynamak değil de, bir filmi yönetmek, yönetebilmek. O nasıl bir tattır. Elindeki ekibi idare edip, sanat yapabilmek. Sinemacılarla yakınlığım da oldu, hala da oluyor. Ama "Bir film yönetebilir miyim?" diyebilir miyim? Bu işi yapamadım...
  138. Fantoma

Eleştirmenlik mesleğini hiç sevmedim, sevemiyorum

Bir film yapılır, birileri çıkar eleştirir, bir müsabaka oynanır, birileri çıkar eleştirir, ve benzeri. Eleştirmenlik nedir, bir insan neden eleştirmen olur, eleştirilen olay, eleştiriden sonra değişir mi? Hepimiz yaşamda bazı şeyleri eleştirebiliriz. Bu insanın muhakeme yeteneği ve bilgisi ile...
  139. Fantoma

Bu medyayı sevmiyorum, sevemiyorum.

Bu gün tesadüfen okuduğum Takvim Gazetesi yazarı Ünal Özüak Beyefendi, köşesinden vermiş veriştirmiş. Yazı şu. "Yılların Mehmet Baturalp'i FB TV'deki yorumlarında "Türk basketbolunda kendine ait varolan tüm olumlu algılamayı bitiriyor" diyorlardı da inanmak istemiyordum. Kadınlar ligi final...
  140. Fantoma

Çok komik değil ama ibretlik bir video

Yunuslar ve kedi http://www.youtube.com/watch?v=qTcAsuJYlGg
  141. Fantoma

Duvar kağıtları

SDN ana sayfasında hep rastlıyorum, türlü çeşitli duvar kağıtları bizim için görücüye çıkıyor. Yalnız arkadaşlar, o emeklere, o yüklemelere saygıyla beraber bir itirazım olacak. Bizim milletçe ruhumuz mu karardı, karamsar mıyız? Tüm duvar kağıtları koyu, karanlık, bazıları siyah beyaz. Yok mudur...
  142. Fantoma

Gelecek yılki transferler.

Buyrun sizlere anketsiz, tartışmasız direkt bir soru. Hangi takım taraftarı olduğunuz farketmez. Ama belirtmenizde fayda var. Bazı dostların avatarlarından belli ama yine de yazın. Uyum olsun. Soru şu. Önümüzdeki yıl, yani 2011 - 2012 sezonunda hangi üç futbolcuyu takımınızda görmek...
  143. Fantoma

İtiraf ediyorum

Çocukken komşumuz Sabiha Teyzelerin bahçesinde yetişen meşhur Sultan Selim incirinin ağacına çıkar, tıkanana kadar talan ederdim. Sahiba Teyze çoktaan rahmetli oldu. Ama birine söylemem lazımdı. Bu gün itibarıyle o incirleri ağacından yürüttüğümü itiraf ediyorum. Oh yaa! Bayağı rahatladım. :)
  144. Fantoma

Acronis ile ilgili bir soru

Xp'yi kurduktan sonra hemen Acronis ile back-up aldım. Yalnız Acronis'in her bilgisayar açılışında Windows Görev Yöneticisinde görduğum 2 adet exe'si arka planda çalışıyor. Ccleaner'da görünmeyen bu iki exe'nin çalışmasını nasıl iptal edebilirim? Fazla yer tutmasalar da, boşuna yer işgal...
  145. Fantoma

Ben de istireem.

Mutlaka izlemelisiniz. Moderatör arkadaşlar direkt yüklerse çok müteşekkir olurum. http://www.youtube.com/watch?v=7r0-Riz9040
  146. Fantoma

SDN Forum

Yani nefret etmiyorum ama.. İşte. Ben eskiden hep aynı web sitelerine pek girmezdim. Yani, haftada iki, bilemedin üç. Burası tehlikeli abi. Alıştıcı mı var, ne haltsa her gün mutlaka girmek zorunda hissediyorum. Yeni haber var mı, teknolojik bir yenilik uygulamaya sokulmuş mu filan derken, bir...
  147. Fantoma

Windows'tan komiklikler

Arkadaşlar. Ben XP kullanıyorum. Güncellemeleri'de otomatik değil, önce görerek yapıyorum. Hemen hemen her gün veya gün aşırı bir güncelleme istiyor, yapıyorum. Sonraları güncelleme içeriğine dikkat ettim. İnanılmaz bir şey. Windows son on güne yakın alttaki güncellemeyi yapıyor. Bu neden...
  148. Fantoma

Cookies

Genelde dilimizi saygı ile yaklaşan SDN Forum çıkışında, "Bütün cookiesler silindi." uyarısı pek sempatik değil. Yarı İngilizce, yarı Türkçe yerine yine ya eski usulü kullanalım veya o cookies kelimesini çerezler olarak düzenleyelim. Derim.
  149. Fantoma

Ve Fenerbahçe Acıbadem lider. Eczacıbaşı Vitra : 1 - FB Acıbadem : 3

Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi'nin 20. hafta mücadelesinde maç öncesi lider konumda yer alan Eczacıbaşı VitrA'nın Fenerbahçe Acıbadem'i ağırladığı maç büyük heyecana sahne oldu. Liderlik mücadelesinin galibi 3-1'lik skor ile Fenerbahçe Acıbadem oldu. Eczacıbaşı Spor Salonu'nda oynanan kritik...
  150. Fantoma

Günümüz oyunları

Ben bir şey merak ediyorum arkadaşlar. Günümüz oyunlarının büyük çoğunluğu neden hep vur, kır, parçala, yık, yok et temalarına dayanıyor. Gündelik streslerden kurtulmak için mi vurup, yıkılıyor? Bu tür oyunları çok garip buluyorum.
  151. Fantoma

National Geographic'den yine inanılmaz animasyon. Dünyamızın oluşumu.

İtiraf ediyorum, bu adamların yaptıklarına hastayım. İzleyenlerin de çok beğeneceğine inanıyorum. 2 kısım daha var. Eğer yüklemeyi becerebilirsem. :) (Belki moderatör arkadaşlar yardım eder. Video izlenirken bir yazı çıkıyor. neyse artık? ne yapmalıyım?)...
  152. Fantoma

Photoshop'da yazı çalışırken..

Photoshop'u bilerek kullanan forumdaki dostlarımız örnekleri ile çok güzel çalışmalar ve nasıl yaptıklarına dair gayet açık ve düzgün bilgileri zaten bu forumda yazıyorlar. Ben de karınca kararınca bir bilgiyi paylaşmak istedim. Öncelikle New (Yeni) adımından bir sayfa açın. Sayfanıza, width...
  153. Fantoma

Belçika 2 - Avusturya 0

2012 avrupa Şampiyonasu grup eleme maçlarında, A Milli Takımımızın da bulunduğu A Grubu'nda Belçika deplasmanda Avusturya'yı 2-0'lık skorla yendi. Avusturya'da Beşiktaşlı Ekrem Dağ 90 dakika forma giydi. Konuk takıma galibiyeti getiren golleri 6. ve 51. dakikalarda Axel Vitsel kaydetti. Bu...
  154. Fantoma

Silivri'de sular 30 metre çekildi.

Takvim gazetesinin haberine göre Silivri'de suların 30 metre çekildiği saptanmış. Kaynak : http://www.takvim.com.tr/multimedya/galeri/turkiye/silivride_deniz_30_metre_cekildi_549395694098?albumId=30361 İnşallah söylendiği gibi, bazı şeylere işaret etmiyordur ama endişe verici.
  155. Fantoma

Yazılım işleri yine duraklama devrine mi girdi?

PC dünyasını izleyenler anımsarlar, 2000 ila 2002 yılları arasında yazılım sektöründe bir bekleme olmuştu. Varolan yazılımlar sürüm yükseltirken, yeni yazılımlara sıkça rastlanmıyordu. Son zamanlarda adeta aynı durumu gözlemliyorum. Her ne kadar akıllı telefonlar üzerine bir yüklenme varsa da...
  156. Fantoma

Puan durumu

Bu forumun üstte takımların kulüp sayfaları bölümüne bence bir de puan durumu eklesek nasıl olur? Her sezon sıfırlanıp, güncellenir. Sporu buradan izleyip, puan durumunu başka sitelerde aramak zorunda kalmayız. Bu seferlik sadece 1. Lig puan durumu yeter. İlerde önemli spor dallarının puan...
  157. Fantoma

Web sitesi kurmak istiyorum amma.. diye söze başlayanlar.

Arkadaşlar, Hani şu başıma türlü olayların geldiği, aynen çalınan, çalan kişiyle burada mesajlaştığımız meşhur web sitesi htmlokulu'nu forum yönetimine de danışarak, ayağınıza getirdim. Web Tasarımı başlığı altındaki Önemli Konular alt başlığında, önceden açılmış bu konuya devamla, bir web...
  158. Fantoma

De tomaso

Üretimine 2004 yılında sonverilen De tomaso, benim en bağendiğim tasarımlardan biridir.
  159. Fantoma

Forum yönetimine bilgilendirme

Değerli SDN Forum Yönetimi, Forumumuzun Html Dersleri adlı bölümünü başlatan arkadaş sanırım bir ara vermiş. Ben de bu bölümü kendi düzenlediğim derslerle tamamlamak istiyorum. Ayrı bir web sitesi olarak hazırlamaktansa, madem bu forumda açılmış bir başlık var, konuya buradan devam etmek...
  160. Fantoma

Dünya sinema endüstrisnin çivisi çıktı mı?

1960'lı yılların sonlarına doğru sevdalandığım sinema sanatında, zamanının en iyi filmleri, en iyi sanatçıları, en iyi yönetmenlerini izleme olanağım oldu. Sinema önlerinden geçerken, önceden gazetelerde oynayacağı ilan edilmiş olmasa dahi, salt bazı oyuncular veya yönetmenlerin isimleri aşkına...
  161. Fantoma

Bilgisayar güvenliği bu metodla sağlanabilir mi?

İnternette gezerken bazen dosya şifreleme programlarına denk geliyorum. Bazılarını denemek amaçlı arada kullanmıştım. Gizlenecek pek kaynağım olmadığı cihetle genelde pek cazip gelmedi. Ama bu işlem bir şey için dikkatimi çekti. Genelde antivirüs programları kullanmakla ve örneğin Sandboxie gibi...
  162. Fantoma

İlk round Vakıfbank'ın

Avrupa Şampiyonlar Ligi 6'lı play off turu ilk maçında Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, Eczacıbaşı VitrA&#8217;yı 3-0 yendi. Burhan Felek Voleybol Salonunda oynanan karşılaşmanın setleri 21-25, 20-25 ve 22-25 sona erdi. Bu karşılaşmanın rövanşı 3 Mart&#8217;ta oynanacak. Kaynak ...
  163. Fantoma

Ayedaş Kadıköy tahsilat yapmıyor. Ama niye?

Geçen ayki elektrik faturamı yatırayım diye Altıyol'daki Ayedaş binasına uğradım. Kapıda bekçi, "Fatura mı?" diye sordu. Ben de evet deyince, karşı sokaktaki bir yeri gösterip, "Oraya yatıracaksınız." dedi. Gidince gördüm ki, her türlü faturanın tahsil edildiği üçüncü şahısların açtığı bir...
  164. Fantoma

Tarayınızın kişiselleştirebilirliği nedir?

Öncelerden günümüze, gelişen teknoloji ve yazılımlarla birlikte çeşitli tarayıcılar Internette boy göstermeye başladı. Bildiğiniz gibi 2000'li yılların tek geçilen tarayıcısı Microsoft firmasının Internet Explorer'ı, neredeyse Netscape firmasının batmasına neden olurken, Mozilla adıyla adeta...
  165. Fantoma

Twitter

Arkadaşlar, gittim Twitter'e üye oldum. Oldum olmasına da hiç bi şi anlamadım. Bu site, sadece aklına geldiğinde felsefe yumurtlayacağın bir site mi? Anlamı cıvılda olan bu sitede yazıp, yazılanları okuyorsun galiba. Doğru mu?
  166. Fantoma

Acil virus uyarısı

Arkadaşlar doğruluğunu teyit edemem ama Facebook'ta bir arkadaşım bir uyarı yayınlamış. Bilginize. ACİL UYARI HERKEZ DİKKATLİ OLSUN ( BU VİRUS DÜN BAŞLADI, MUHAKKAK GELİR ) ACİL UY...ARI: ... BURAK U. kod adlı bir Hacker rekor denemesi için tüm Türkiye' de ki kullanıcıların adreslerini imha...
  167. Fantoma

Tüm voleybol maçları artık Internette

Voleybol maçları internetten yayınlanacak 5 salondan canlı yayın Türkiye&#8217;de voleybolun geniş bir izleyici kitlesine ulaşması için 1., 2. ve 3. liglerin televizyonlardan yayınlanmasını sağlayan Türkiye Voleybol Federasyonu, canlı yayın alanını yeni bir uygulama ile genişletiyor...
  168. Fantoma

Atatürk ve dünyanın en büyük insanı

Atatürk bir akşam, Çankaya'da arkadaşlarına sordu - Dünyanın en büyük insanı kimdir? - Timur'dur Paşam! - Değil. - Fatih'tir. - Değil. - Yavuz Sultan Selim. - Değil. - Alpaslan. - Değil. - Napolyon. - İskender. - Değil. Nafile!.. Ne derlerse Atatürk "değil" diyordu. Dalkavuklardan biri...
  169. Fantoma

Çerezler can sıkıyor

Bilindiği gibi, web siteleri, ziyaretçilerinin bazı tanımlama bilgilerine erişim için cookie (çerez) denilen zararsız bilgi yazılımlarını ziyaretçilerinin bilgisayarlarına yollarlar. Çerezler normal şartlarda zararsız ve çok küçük boyutlu bir bilgi alışverişi yazılımıdır. Buraya kadar normal ve...
  170. Fantoma

Ülkemize bir arama motoru kazandırabilir miyiz?

Ben diğer / yabancı lke lisanslı arama motorları yerine ülkemin kendi malı olan bir arama motorunun artık yapılmasının zamanı geldi de geçiyor diyorum. Hiç de kolay değil, ama elele verince olanaksız da değil. SDN olarak hep beraber düşünelim mi? Yoksa gider tek başıma yaparım, ayazda...
  171. Fantoma

Yüzüncü şehrimi de yaptım.

Günümüz oyunlarının yanında yüzüne bile bakılmayacak 1995 yılından kalma Streets Of Sim City diye bir oyun vardır. Paspal grafikleri, kısıtlı modları ile bir zamanlar herhalde sevilerek oynanıyordu. Oyunun içinde şehir planlama eklentisini görünce saldırmıştım bir kaç ay evvel. Bu gün bir de...
  172. Fantoma

Banlama

Uçuşan Üyeler başlığında dolaştım bir süre de, ne kadar çok üyeye bilet kesilmiş hayret. Multi hesaba filan ne gerek var anlamadım. Millet multi'den bayılmış. Bir isim kesmiyor mu milleti? Reklamcılar, küfürbazlar hep ilerlemiş. Hayırlısı.
  173. Fantoma

CEV Şampiyonlar Ligi finalleri İstanbul'da

Bayanlar CEV Şampiyonlar Ligi&#8217;nin Dörtlü Finalleri, Fenerbahçe Acıbadem&#8217;in ev sahipliğinde yapılacak. Fenerbahçe Acıbadem, Vakıfbank GSTT ve Eczacıbaşı Vitra&#8217;nın gruplarını lider bitirerek son 12 takım arasına kaldıkları Şampiyonlar Ligi&#8217;nin dörtlü finalleri...
  174. Fantoma

Öğrenmek istediğim bir konu var.

Arkadaşlar SDN forumlarında konulara vakıf bir çok arkadaşa rastlayınca, benim gıcık olduğum, (bu herkeste olmayabilir) bir konuda bilgi almak gereği duydum. Ben XP kullanıyorum. [Evet, hala XP, grafik kartım 7'ye uymadı. :( ] Dolayısıyla bu XP'de beni gıcık eden uygulama şu. Bildiğiniz gibi...
  175. Fantoma

Amerikan sinemasında değişim rüzgarı

Çok yıllar önceden beri dünya ülkelerinde ABD sinemacılığının yeri bir başkadır. Erken endüstrileşen ve bu alanda inanılmaz paralar dökerek tüm zamanların en önemli sektörü olan ABD sinemacılığında, son zamanlarda gözlemlediğim enteresan bir değişim yaşanıyor. Her ne kadar yıllar içinde diğer...
  176. Fantoma

Ana Sayfa

Değerli arkadaşlar. Benim sizlerden bir ricam olacak. SDN Ana sayfası'nda bence bazı düzenlemeler gerekiyor. Ana sayfa sanırım modüler. Her halükarda, ana sayfada sağ sütunda; SDN Özel, CES 2011 ve Yılın En İyileri başlıklarını biraz alta itelesek ve Forumdan Son Başlıklar modülübü en üste...
  177. Fantoma

Fenerbahçe Acıbadem Şampiyonlar Ligi maçı

Arkadaşlar, bu akşam TRT Türk kanalında Fenerbahçe Acıbadem - Zok Split Şampiyonlar Ligi maçı saat 20.00 den itibaren canlı yayınlanıyor. İlgilenenlere hatırlatayım istedim.
  178. Fantoma

Forum

Şu anda yayında olan ... adlı web sitemi biraz daha geliştirmek ve ziyaretçiler ile daha iletişimde olmak adına forum sitesi olarak düzenlemek istiyorum. Yalnız, bu durumda küçük bir problem olacak. Bu tür web sitelerinin içeriğinin bozulmaması için bildiğiniz gibi nöbet tutmak lazım. :)...
  179. Fantoma

TTNet'den Yılbaşı Şakası

Az önce TTNet tarafından cep telefonuma yollanan iletiyi sizle paylaşmak istedim. Acaba size de aynısı geldi mi? Yoksa tek keriz ben miyim? Bağlantı türüm, 8 Mbit'e kadar Netlimitsiz. İleti de şu: "1.1.2011'den itibaren ADSL paketinizin aylık standart ücreti 70.90 TL, adil kullanım sınırı...
  180. Fantoma

TTNet dedikleri

Arkadaşlar, Benim İnternet bağlantım oldukça komikleşti. TTNet 8 Mbit Netlimitsiz kullanıyorum. Sabahları 6 Mbit, akşamları 1.5 Mbit. Aradım müşteri hizmetlerini. "-Efendim kota aştığınız için 512 Kbite düşürülmüş." dendi. Peki sabahları neden 6 Mbit o zaman diye sorduğumda allem kullem...
  181. Fantoma

Sinema zevkim ölüyor.

14 yaşından beri sinemaya gidiyorum. Şimdiki gençler pek bilmez, yazın 2 film, 3 film devamlı matineler vardı. 75 kuruşa 3 film. Öğlen gir, akşam çık. Yaz akşamları bahçe sinemaları da cabası. Günümüz teknolojisini yakalayamasa da ne filmler seyrettim. O kadar çok film izledim ki, adeta gına...
  182. Fantoma

Firefox'da çökmeler oluyor.

Ben Firefox 3.6 sürümünü bir kaç gün önce yükledim. Birden 4.0'a atlamaktansa, güncelleme önerilerini izliyorum. Mamafih bu sürümde önceden pek karşılaşmadığım çökme olayları artmış görünüyor. Geçen hafta 3 kez. Bir kez daha olursa pas geçtiğim çökme nedenini/lerini de not alacağım. Acaba...
  183. Fantoma

Fenerbahçe Aıbadem Dinamo Moskovayı dağıttı

13 Aralık günü akşam saat 19.30'da TRT Spor kanalından canlı yayınlanan maçı izledim ve bu başlığı inanın hiç abartmıyorum. Voleybola ilginiz olsun olmasın bir yerden bulup izleyin. Özellikle ilk 2 set bir voleybolcunun bir maçta neler yapması gerekiyor ise ders niteliğinde irdelenebilecek bir...
  184. Fantoma

Fenerbahçe acıbadem yine azdi

Fenerbahçe Acıbadem CEV 2011 Şampiyonlar Liginde Hırvat rakibi Zok Split 1700 takımını 3 - 0 gibi net bir skorla yendi. Kaynak : http://www.cev.lu/mmp-cgi/show.pl?cmd=tmpl&id=4732&id2=16&id3=545&id4=2&id5=2&state=p_prj_game_summary&key=0 Maalesef kadın eti sergilemekten başka becerisi olmayan...
  185. Fantoma

Nasıl besleniyoruz?

Bu forumda bir konuyu yanıtlarken şaka yollu yakında insanlar mutant olursa şaşmamak lazım gibi bir cümle sarfetmiştim. Yine şakayla karışık öylesine, şu yediğimiz ana gıdaların etiketletine bir baktım. Çok basitçe, bir kişinin gelişmesi için bazı önemli unsurların gıda olarak tüketilmesi...
  186. Fantoma

Objectdock 2.0

Sevgili Rise'ın ardından ben de tesadüfen bulduğum bu programı eklemek istedim. Belki daha önce verilmiştir. Verilmişse affola. Bu program da bilinen Dock programlarından biri. Ben Nexusu denedim ama bu daha stabil ve kullanışlı geldi. En sık kullandığım programları Object Dock'a ekledim...
  187. Fantoma

Guppy

Değerli dostlar, Bir süre önce web sitesi tasarlarken PHP bilmediğim için işleri tamamen benim adıma yapan ve elbette PHP diliyle hazırlandığı için Unix serverlerde çalışan bir web site şablon yazılımı bulmuştum. Aldım kullandım. Hatta 3.0 sürümünü de ben çevirdim. Joomla veya benzer yazılımlar...
  188. Fantoma

Bedava ama lafta All Player

Bir kaç gün önce genelde takip ettiğim inndir.com sitesinde bulduğum All Player adlı yazılımı indirdim. Özellikleri gerçekten enteresan; ALLPlayer popüler video ve ses dosya türlerini, DVD ve CD disklerdeki medya dosyalarını oynatabilen ücretsiz bir medya oynatıcısıdır. Altyazı desteği...
  189. Fantoma

Açık kaynak kullanıyorum.

Dostlar, bir çok kez değindiğim gibi 1999 yılında nete bağlanmaya başladım. Mali durumum yetersiz olduğu için bir çok kez kırılmış program da kullandım. Bazı zamanlar o yüzden format atmayla sonuçlanan bir çok badire de atlattım. Ama artık Açık Kaynaklı yazılımlar sunulmaya başlandı. Bu tür...
  190. Fantoma

Uydularda Sorun Mu Var?

Bu gün saat 16.00'dan beri hiç bir şey seyredemedim. Her kanalda Bad signal çıkıyor. Kablolarını çıkartıp, tekrar taktım ama nafile. Uydularda sorun mu var, yoksa uydu alıcımda mı bir halt var?
  191. Fantoma

Bu Linux Beni Sevmiyor Arkadaş

Geçen gün Puppy Linux adlı sistemi CD'ye yazdırdırm. Minyon, tatlı bi işi. Lakin dün denedim. Iıh! İnternete girmiyor. İlk bela klavye seçiminde oldu. Qwert ABD klavye seçtim, (et) işaretini koyamadım. Qwert normal klavye seçtim. O da bir garip. Türkçe klavye yok hasılı. Klavye değiştirme adımı...
  192. Fantoma

Ulusal Maç ve Arda Turan

Geçenlerde yine bir konuya yanıt verirken Arda'dan bahsetmiştim. Bir delikanlı olarak, dış yaşamını sahaya yansıtmadığı zaman Türkiyenin en iyi futbolcusu demiş ve meşhur hırçınlığını da düşünerek 10 üzerinden 7 vermiştim. Geçen günkü Romanya hazırlık maçında Arda yine sahnedeydi. Aklen...
  193. Fantoma

Dosya Silme

Arkadaşlar, benim bir sorum olacak. PC'ye format atılsa dahi silinmiş dosyaları geri getirebilen bazı programlar olduğunu biliyoruz. Ancak ben Delete on Click adlı bir program kullanıyorum. Benzerleri gibi bu program silinecek datayı olduğu gibi geri dönüşümsüz siliyor. Silinen dosyaları geri...
  194. Fantoma

Wuala Dosya Paylaşım Programı

Bir web sitesinde gördüğüm bu program ile PC'den PC'ye dosya paylaşılabiliniyormuş. Kendine 1 Gb alan ayıran programda belli algoritmalarla şifrelenen her tür dökümanınızı dilediğiniz kişiyle paylaşmanıza olanak tanıyan program hayli enteresan geldi. Açıklaması : Wuala ile 1 GB ücretsiz depolama...
  195. Fantoma

Recaptcha

Spamı önlemek üzere web sitelerine eklenen bu captcha sisteminde neden dalgalı, karışık renkli vb sorunlu yazıların alttaki kutucuğa eklenmesi istenir? Bu sistem aynı zamanda göz muayenesinde de mi kullanılır? Bir dönem Rapidshare'de de vardı, onlara da yazdım. Mavi üzerine açık yeşil yazı...
  196. Fantoma

Yönetmen olsaydınız..

İlgi çekici, ilerdeki yıllarda bile unutulmayacağını hissettiğiniz bir gerilim filmi senaryonuz var. Eğer siz yönetmen olsaydınız, bu senaryoyu ilgi çekici kılabilmek için ne gibi yöntemlerle bu filmi beğenilen bir film haline getirirdiniz? Mekanlar, kişiler, zaman gibi kavramlar sizin...
  197. Fantoma

S/b fotoğrafları renklendirme

Arkadaşlar, Photoshop CS4 kullanıyorum. Elimde siyah beyaz fotoğraflar var. Ağ'dan indirilmiş, örneğin 1940 yıllarında Kadıköy fotoğrafları. Bu resimleri Photoshop'ta bulunan Hue/Saturation adımından bir miktar renklendirebildim. Ama kesin çözüm böyle midir? Diğer bir deyişle gerçeğe yakın...
  198. Fantoma

Tex willer 62 yaşında

İtalyan kökenli çizgiroman Tex, 1948 yılında Gian Luigi Bonelli adlı bir yayıncı ve Aurelio Galleppini (Galep) adlı bir ressamın ortak çalışması olarak doğmuştu. Başlarda G.L.Bonellinin senaryolarında kullanılan hayali mekanlar, usta kalem Galep'in yorumları ile sunulurken, genişleyen kadroya...
  199. Fantoma

Kendi simgeni kendin yap

PC'de kullandığınız (icon) simge dosyalarını çeşitli kaynaklardan indirebileceğiniz gibi kendiniz de kolayca yapabilirsiniz. İster basit bir tasarım yapın, isterseniz PC'nizdeki exe., dll, gibi dosyalardan alıntı yapın, veya beğendiğiniz bir resimden alıntı yapın, isterseniz imleç yapın, tüm bu...
  200. Fantoma

Format

Arkadaşlar benim bir iki sorunum var ve yardım gerekiyor. ilki şu. aynı hddye yüklenen 2 ayrı winxpsp3 sürümü var. arkadaşın pcsine biri yüklemiş. ben c://ye bir şekilde format atıp sadece dostan tekrar yüklemeyi denedim başaramadım. windows cdden yüklerken C:// yi formatlamıyor sadece eski...
  201. Fantoma

Californication

Başrolünü X-Files'dan David Duchovny'nin üstlendiği, fazlaca argolu, soft pornografik oldukça enteresan bir dizi. Evlenmeden bir kız çocuk sahibi olmuş bir erkek ile bir kadının çevresinde dönen komik, ama bir o kadar da dramatik olaylar. New-York'dan Los Angelese gelip, yerleşen kahramanlarımız...
  202. Fantoma

Jubler Alt Yazı Editorü

Sürüm : 4.1.1 Boyut : 2.58 Mb Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL) Dil : Türkçe İşletim Sistemi : Windows (Tümü) Üretici Firma : Panayotis Katsaloulis Tanıtım: Jubler Subtitle Editor yazılımı ile filmler için...
  203. Fantoma

Uçan Adam Fenerbahçe'de

Fenerbahçe Erkek Voleybol takımı yine muhteşem bir transfer yaptı. Küba'lı "Uçan Adam" lakaplı 31 yaşında ve 1.96 cm. boyundaki Leonel Marshall'ı renklerine bağladı. Marshall blok yüksekliği 3.53 cm., smaç yüksekliği ise 3.83 cm. KAYNAK : http://www.sporx.com/voleybol/erkekler/195968/
  204. Fantoma

Eczacıbaşı Zentiva'ya bir yıldız daha

Yeni sezon için Neslihan Demir Darnel, Elif Ağca ve İtalyan Antonella Delcore'yi renklerine bağlayan Eczacıbaşı'nın son transferi yine bir İtalyan oldu. Geçen yıl Asystel Novara forması giyen 29 yaşında ve 1.88 cm. boyundaki Jenny Barazza dünyanın en iyi blokörlerinden biri olarak kabul edilen...
  205. Fantoma

Basketbol Liginde Fenerbahçe Ülker Şampiyon oldu.

Fenerbahçe Ülker, bu sezonu çifte kupa ile tamamlamış oldu. Sarı-lacivertli takım Türkiye Kupası'nı da müzesine götürme başarısını göstermişti. Ligde ilk şampiyonluğunu 1990-91 sezonunda yaşayan Fenerbahçe, daha sonra 16 yıl şampiyon olamadı. 2006-07 sezonunda Ülker ile sponsorluk anlaşması...
  206. Fantoma

Fenerbahçe Acıbadem'e 2 bomba

Gelecek yıl Voleybol Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasını Müzesine götürmeye oldukça azimli olan Fenerbahçe Acıbadem, Gamova'nın yokluğunu iki süper transferle örtmeye çalışıyor. Az önce FBTV'de törenle imza atan Christiana Fürst, Alman Milli takımının en skorer smaçörü. Gamova'nın yerine de pasör...
  207. Fantoma

Norton Ghost

Dostlarım, yazdıklarıma belki değinilmiştir önceleri ama kesin bir bilgi edinmek istiyorum. Norton Ghost adlı programın bir taşınabilir sürümünü buldum. Bana çok önermişlerdi ama kullanımını tam açıklayamadılar. 1-Şimdi bu programla bir back up alıp, bir imaj dosyası olarak HDD'nin diğer...
  208. Fantoma

Anna ile Çağla

Ara sıra izlediğim Arka Sokaklar ile devamlı izlediğim Fringe dizilerinin kadın oyuncuları geçenlerde çok dikkatimi çekti. Arka Sokaklar'dan Çağla Kubat ile Fringe'den Anna Torv oldukça birbirlerine benziyorlar. İkisinin de polis kadını canlandırması da oldukça ilginç. Buyurun, kararı siz verin.
  209. Fantoma

Final Fantasy

Aynı isimli oyunun az önce filmini seyretim. Tek kelime ile inanılmaz. Kişiler, arka planlar ve sahnelerdeki tüm objelerin gerçekten farkı yok. Eğer insanoğlu böyle bir film yapabiliyorsa yakında artistlere sanırım pek gerek kalmayacak. İzlemeyenlere öneriyorum.
  210. Fantoma

Flash Forward

Fazla fantastiğe kaçmayan bilim kurgusal filmlerden hoşlananlar için The X-Files ve Fringe tadında çok ilgi çekici bir dizi. Kesinlikle öneririm. Filmin traileri, http://www.youtube.com/watch?v=2XVeYwHJJq8
  211. Fantoma

Fenerbahçe Acıbadem şampiyon oldu

Ülkemizde pek rağbet görmeyen spor dallarından voleybol'da bayanlar ligini Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'u üçüncü maçta, bu kez 3 - 0 yenmeyi başaran FB Acıbadem, yani Beyaz Melekler bu sonuçla ligi namağlup tamamladı ve 2009 - 2010 sezonunu şampiyon olarak bitirdi.. En değerli oyuncu da...
  212. Fantoma

Voleybolseverlere

07 Mart 2010 Vafıkbank GSTT ile Nilüfer Belediyesi ve 08 Mart 2010 Fenerbahçe Acıbaden ile Eczacıbaşı Zentiva arasında Türkiye Kupsı yarı final maçları oynanacaktır. İki maçın da başlama saati 18.30 iki maçında yayınlanacağı kanal NTVSpordur. Bilgilerinize.
  213. Fantoma

Günün Yemeği Sebzeli Makarna

Yemek pişirmek ilgi ister, emek ister. İşte size hafif, ucuz, kolay ve mideyi üzmeyen bir akşam yemeği. 4 Kişilik Sebzeli Makarna Malzemeler : 1 paket (0) sıfır numara makarna, 2 diş Sarmısak, 4 yaprak Ispanak, 1 adet Kabak, 1 adet Havuç, 1 adet Patates, Bildiğiniz gibi makarna sade bir...
  214. Fantoma

Terimler

Burası bir teknolojik forum olduğuna göre, işe ilk adımı atan arkadaşlarımızı da düşünerek bazı bilgisayar terimlerinin ne anlama geldiği ve nerelerde kullanıldığını betimlemekte yarar var. Bilgisayar kullanmaya yeni adım atan arkadaşlara ilk önerim, Masaüstünüzde bulunan Belgelerim klasörünü...
  215. Fantoma

Windowa 7 kurdum amaa..

Evet, amaa. 1 - Kurulur kurulmaz modemi tanır dedim.. Tısss. Halbuki tüm Windowslar kurulu modemleri anında algılılayabiliyordu. 2 - Realtek VDM A406 adlı sürücü diğer partisyonda. Kurmaya çalıştım izin vermiyor. 3 - Gforce ekran kartı sürücüsü de diğer partisyonda. Onu da kurmuyor...
  216. Fantoma

Forumun bütüm kullanıcıları okusun mutlaka

Bir önerim var. Evet yaşam çeşitli darbeleri ile hepimizi mutlaka bir yerimizden yakalayıp, törpüleye törpüleye aşındırıyor. Stres içinde yaşıyoruz, yıpranıyoruz. Ama, Hadi gelin,en azından bu forum kullanıcıları olarak 2010 yılında 1 yıl kendimizi kasalım. Bizi törpüleye torpüleye aşındıran...
  217. Fantoma

Devamlı restart

Dün PC belki 20 kere kendi kendine restart yapıp yeniden açıldı. Bu neden olabilir arkadaşlar? Not : PC'de virüs bulamadım. Acaba donanımsal mı? Isınma vb.
  218. Fantoma

Ben de orayı dinliyorum.

Bu gece bir şiir yazsım geldi. Rahmetli Orhan Veli'nin muhteşem şiirini aldım baz olarak, biraz oynadım, günümüze uyarladım. Bu gün aramızda olsaydı sanırım buna yakın bir şey çıkardı o emsalsiz kaleminden. Allah gani gani rahmet eylesin. ORAYI DİNLİYORUM Ey büyük şair, değerli Orhan Baba...
  219. Fantoma

İnanın çok ciddiyim

Sevgili arkadaşlar, Nefret ettiğiniz siteler başlığında açtığım, web sitemi nasıl çalmışlar adlı başlıkta, kimi zaman eleştiri, kimi zaman da yeni fikirler edindim. Ama benim için en şaşırtıcı olanı, sitemi izinsiz aynen kopyalayıp, kullanan kişinin de açtığım konuya cevap vermesi oldu. Yaklaşık...
  220. Fantoma

Receiver'den PC'ye

Arkadaşlar. Bir receiver aldım, uydu yayınlarını izliyorum. Markası Redline. Sistemi eve kuran arkadaşa TV yayınlarını PC'den izleyip, izleyemeyeceğimi sordum. Toz kablosu ile olabileceğini söyledi. Toz kablosunu da aldım ama yayınları PC'de koşullu izleyebiliyorum. Şöyle ki, Bende AverTV203...
  221. Fantoma

Web sitemi nasıl çalmışlar?

Arkadaşlar daha bir kaç gün önce, SDN forumda Tavsiye Edilen Siteler başlığında yaptığım html okulu adlı web sitesini sizlere önermiştim. Her ne kadar o aralar ücretsiz bir alanda idiyse de, şimdilerde htmlokulu.org adı ile tescilledim ve ücreti ile yayınlamaya başladım. Bazı tipler ilk...
  222. Fantoma

Asl

Sevgili dostlar, Bazen bazı kaynaklarda hazır .asl yani açıklama olarak Photoshop Style dosyaları buluyorum, bazen de çekip yüklüyorum. Ancak bu tür dosyaları ben yapmak istersem ne yapmalıyım? Bilindiği gibi özellikle logo, banner gibi yazınsal eylemlerde, yeni layer üzerinden zaten bir şekilde...
  223. Fantoma

Merhaba 2010

Değerli arkadaşlar. 2010 sayılı yeni bir yıla giriyoruz bildiğiniz gibi. :) Kimileri 2012 yılını kıyamet yılı olarak addediyor, kimileri şunu diyor, kimileri bunu. Herşeyi bir yana atalım. Ben gelecek nice yıllarda herkesin tüm sevdikleriyle önce sağlıklı, ardından mutlu olması dileklerimi...
  224. Fantoma

Facebook'daki Zynga games

Facebook'ta arkadaşlarla Farmville ve CafeWorld oynuyoruz. Yalnız son günlerde oyunla ilgili bağlantılarda, örneğin Farmville'de markete girmek isterken, yaptığım tıklamalara Firefox'dan "Tıklama Hilesi, bu kutucuğu olduğu gibi bırakmanız önerilir." gibi bazı ikazlar gelmeye başladı. Açıkçası...
  225. Fantoma

USB girişi

Sevgili dostlar, bilmiyorum bilgisi olan var mı, ama burada soramazsam kime sorayım? :) Ben geçenlerde bir arkadaştan, bir masaüstü aldım. Güzelliğine güzel de, bir küçük sorun çıktı. USB girişleri var ama sanırım gerekli yerlere bağlı değil. Usb prizlerden, PC'nin hangi hardware'ine bağlantı...
  226. Fantoma

Türkiye Voleybol Federasyonu komedisi devam ediyor

Nefret ettiğiniz siteler denmiş başlığa, ama hakikaten insan nefret ediyor. Buyrun. Allah rahmet eylesin, ülkemizin en önemli tiyatro adamlarından biri olan Cüneyt Gökçer bildiğiniz gibi yaşamını yitirdi. Altta da basında voleybol adıyla duyurulan haber başlığı. Yorumu sizlere bırakıyorum.
  227. Fantoma

T clock

Sevgili arkadaşlar, Windows araç çubuğuna yerleşen minik bir saat öneriyorum. Kazubon firmasının üretimi T Clock 750 Kb. boyu ile PC'nizde fazla yer kaplamadığı gibi inanılmaz işler de yapıyor. 1 - Standart Windows saatinizi istediğiniz renk ve yazı karakterinde Gün/Tarih/Saat silsilesiyle, hem...
  228. Fantoma

Zavallı Asker +16

Çok sevdiğim ve hiç unutmadığım bir fıkradır. Dilim döndüğünce aktarmaya çalışayım. Zaman Haçlı Savaşları zamanı. Yıllar süren savaştan bıkan bir asker yaralandım numarasına yatıp, savaş alanından kaçmış. Kaçmış ama başka bir ülkede yol bilmez, iz bilmez. Günler geceler aç bilaç yürümüş durmuş...
  229. Fantoma

Nasreddin Hoca'dan

Çok güldüğüm bir fıkra. Nasreddin Hocanın biri, bir gün...... :)
  230. Fantoma

II.Dünya Savaşı ve Almanya

Geçenlerde izlediğim ve SDN Forumun bazı yerlerinde değindiğim bir film vardı. Adı "Zeitgeist" Yarı belgesel niteliğindeki filmde, Amerikan halkına, Amerikan Hükümetlerinin nasıl kazık attığı bazı kaynaklar ve faraziyelerle anlatılmaya çalışılmış. Konu Amerika olsa da aslında bizim de...
  231. Fantoma

Kıyamet

2012 filmini izlemeden, ki, onca masrafa rağmen bir tür Nuh'un Gemisi parodisi gibi olmuş, Maya takvimi ve Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerimde betimlenen Kıyamet, bazılarına göre 2012, bazılarına göre 2014 ve diğer bir kesime göre 2017 yılı olarak belirtiliyor. Acaba gerçekten bu dünyanın kaçınılmaz...
  232. Fantoma

Senaryo nasıl yazılır?

İzlediğimiz filmler, öncelikle eğer önceden yazılmış bir edebi eser varsa ondan alınarak, kimi kez aynen, bazen de adapte edilerek, eğer bu tür bir kaynak yoksa öykü olarak hazırlandıktan sonra, filmlerde yapılacak tüm icraatın betimlendiği özel bir yazın türü olan senaryo haline getirilerek...
  233. Fantoma

Spiderman

Dün yine Star'da Spiderman 2 adlı film vardı. Şöyle bir baktım da, film, başrol oyuncusunun yüzünden film, yine acayip itici geldi. Hani roman karakterlerinin sinemaya uyarlanması, karakterin fazlaca tahlili olmazsa bir noktaya kadar yenir yutulur da, iş çizgiroman olunca ve karakter görsel...
  234. Fantoma

Gm dst13

Arkadaşlar, General Mobile'ın DST13 diye bir modelini aldım. Ama bir sorunum var. Çekilen foto veya videoları kablosu ile ve netten orijinal programını çektiğim halde PC'ye indiremiyorum. O klasörleri göstermiyor. Çözümü var mıdır? Ayrıca telefondaki bluetooth gereci ile PC'ye nasıl yükleme...
  235. Fantoma

Haydi Gülelim

Arkadaşlar şaka bir yana o kadar fim izledim ki, en iyisi, muhteşem ve benzeri yakıştırmalar yapmadan çokça seçici oldum. Bununla beraber bazı filmler var ki, gerçekten neredeyse sahne sahne anımsarım ve hala gülerim. Onca film içinde burada komedi filmlerine değinmek istiyorum. Gülelimden kasıt...
  236. Fantoma

TRT 3'ün ayıbı

Salı gecesi Vakıfbank GS Türktelekom'un Polonya'da oynayacağı maç ilanen hem Voleybol Federasyonu resmi sitesinde, hem de TRT 3 programlarında yer aldığı halde, kanal, hiç bir açıklama getirmeden bu maçı yayınlamadı. Haydı Voleybol Federasyonu Allahlık, TRT'de artık filancı babanın çiftliği...
  237. Fantoma

Pinball

PC'yi ilk kullanmaya başladığım yıllarda, 1999'da yani PC'yi toplayan arkadaşım bir de cd'den Pinball yüklemişti. Arkadaşım yurtdışına çıktı, PC çok değişti, mamafih o oyunu net'in altını üstüne getirdiğim halde bulamadım. Oyunda 3 masa vardı. İlki vadi gibi doğal bir yüzey, ikincisini tam...
  238. Fantoma

Diziler

Sevgili dostlar, Madem bölüm diziler, gelin şimdiye dek oynamış dizileri bir anımsayalım. Böylece elimizin altında güzel bir dökümantasyon bulunsun. Aslından bunların nice çok olduğunu görünce oldukça şaşıracaksınız. Ben anımsayabildiklerimi yazıyorum. İlaveleri de sizden bekliyorum. Bakalım...
  239. Fantoma

Firefox Personas

Daha önceden verildi mi bilmiyorum ama ben yeni keşfettim. Tekrar ise özür dilerim. Firefox eklentileri sayfasından ulaşılan ve Personas adlı bir tür kabuk eklentisi, tarayıcının görünümünü küçük resimlerle özelleştirmenize yarıyor. Çok hoş bir eklenti. Öneririm. Adres ...
  240. Fantoma

Poker

Arkadaşlar, Ben bir poker oyunu arıyorum. Bildiğimiz 5 kart poker. Ama gazino programlarında olan değil. Hani Freecell gibi kendimce oynayacağım bir oyun. Şöyle masada 3-5 kişi otursun güya, poker oynayalım. Net'de aradım aradım bulamadım. Hiç gözüne çalınan var mı? Ayrıca, aynı yapıda Ohel, 51...
  241. Fantoma

Programlar

SDN Forumu çok derin incelemedim, eğer bu tür bilgiler varsa iletiyi kilitleyebilir veya silebilirsiniz. Burası teknoloji ile ilgili bir forum olduğuna göre öncelikle PC kullanıcılarını bilgisayarda kullanacakları programlar hakkında bilinçlendirmek yararlı olacaktır. Her gün bir sürü kişi...
  242. Fantoma

Konu :Türkiye

Selam dostlar, Sizlere burada değişik bir web sitesi tanıtmak istiyorum. Güncel olduğu kadar nostaljik de bir site. Ülkemizi daha iyi tanmak istiyorsanız şiddetle öneririm. Adresi : http://wowturkey.com/forum/index.php Geçmişten günümüze muhteşem bir kaynak.
  243. Fantoma

Web site tasarımında dikkat edilmesi gereken şeyler 4

Değerli arkadaşlar, Bildiğiniz gibi web siteleri öncelikle html denilen bir dil ile yazılır. Bu dil web sayfasının içeriğinin düzgün görüntülenmesini sağlayan bazı takılar silsilesidir. Basit bir web sayfası, <html> <head> <meta http-*****="Content-Type" **********text/html...
  244. Fantoma

Fenerbahçe Acıbadem Moskova'nın elektriğini kesti.

Az önce sona eren maçta Fenerbahçe Acıbadem, Dinamo Moskova'yı Moskova'da 3-0 gibi farklı bir skorla yenerek grupta liderliğini sürdürdü. Son setin videoları az sonra.. :) Videolar kendi Pc'mde, nasıl yükleyebilirim?
  245. Fantoma

Pratik bir çözüm

Arkadaşlar, İşimize, gereksinimimize uygun pek çeşitli program kullanıyoruz haliyle. Genelde programların Setup, yani kurulum dosyaları da, masaüstümüze ve Hızlı Başlat görev çubuğuna kısayollar atıyor. Özellikle masaüstü bir zaman sonra Çarşamba Pazarı'na dönüyor. Ben Hızlı Başlat çubuğunu...
  246. Fantoma

Ücretsiz Ashampoo Burning Studyo lisansı

Dostlar bir sitede rastladığım bir konu. Yasa dışı olduğunu sanmıyorum. Mamafih Moderator arkadaşlar inceleyip, bu iletinin yayınlanmasına karar verirlerse daha iyi olur. Ashampoo firmasının 75 Mb. Burning Studio version 9.10 lisansı veriyor alttaki site. Sanırım bir gün gerekebilir...
  247. Fantoma

Webmaster kaynakları 2

Stu Nicholls adlı bir İngiliz'in web sitesini tanıtmak istiyorum. http://www.cssplay.co.uk/ Özellikle CSS ile CSS+JavaScript menuler, sayfa şablonları gibi konularda inanılmaz enteresan ve güzel işleri olan bu kişinin tek kusuru var. Yaptığı tasarımları örnek sayfalarından kopyalayabilmek...
  248. Fantoma

Web site tasarımında dikkat edilmesi gereken şeyler 3

Arkadaşlar, Ben sayfalarımı hazırlarken bir sayfa şablonu tasarlıyorum ve siteyi olabildiğince pratik gezilebilir hale getiriyorum. Nasıl mı? 1 - Uzun uzun html ile uğraşmak yerine, özellikle CSS (Cascading Style Sheets) yani Akıcı Stil Sayfaları kullanıyorum. 2 - Bu tür hazır şablonları...
  249. Fantoma

Webmaster kaynakları

Webmaster olarak olabildiğince sağı solu gezerken bir tesadüf neticesi bulduğum bir kaynak. Site İngilizce, ama yine de bir web sitesi için kullanılabilecek grafiksel ve yazınsal kodları barındıran web sitelerine bağlantılar veriyor. Ben genelde CSS şablonları ile grafiksel yanıyla ilgilendim...
  250. Fantoma

Yamb bileniniz var mı?

Başlangıçı çok eskilere dayanan hatta antik Roma'dan kalma kabul edilen bir oyundur. 5 ve altı zarla oynanan oyun adeta bir poker havasında gelişir. Atılan zarların toplamı gerekli yerlere yazılır ve çok sayı toplayan oyunu kazanır. 4 haneli bir çizelgesi vardır. Bu oyunu yıllarca 4 ve 6...
  251. Fantoma

Haydi yemek yapalım

Geçen hafta daha önceden Farmville oynadığımız bir bayan arkadaşım iyi yemek yaptığımı bildiği için beni kışkırtıp, Cafe World adlı oyunu sardı başıma. Ama oyun da beni sardı. Bilmiyorum oynayanınız var mı, ama zaman öldürmek için hoş bir oyun.
  252. Fantoma

Atatürk'ün söylemleri

Bildiğiniz gibi İsviçre, ülkesinde minare yapımını engellemek amacıyla bazı işler çeviriyor. Akıl almaz bu eylem ve hatta Fransa'da aynı eylemlere benzer eylemlerin oluşturulması üzerine ben de naçizane Atatürk'ü düşündüm. Her deyişi ve her icraatı ile dehasını ortaya koyan ve bir döneme...
  253. Fantoma

Fıkralar

Bu konuyu komik yazılar altına açmamamın nedeni fıkra anlatmak niyetinde olmamam. Martin Mystere adlı çizgiromanın bir macerasında kahramanımız fıkraların nereden türediğinin araştırır. Sonunda da bir uzaylının işi olduğunu öğrenir. O macerayı okuduktan sonra kafama takıldı. Gerçekten de, her...
  254. Fantoma

Öyle bir gizem ki..

Dostlar, Doğayı çok severim, lise yıllarında da hayli ilgilenmiştim. Özellikle böceklerin gizemi beni hep şaşırtmıştır. Bir ara evde örümcek beslemiştim. :) Değişiklik olsun diye.. Bazı enteresan gözlemlerim olmuştu. Gününümüzde bazı TV'leri doğa belgesellerini de ilgiyle izliyorum. Yazın veya...
  255. Fantoma

Fare İmleci

Bilgisayarımızın fare imleci neden sola yatıktır? Bir bağlantıya tıklanırken düz konumda ve tek parmağı dokunma işlevini gösteren imleç neden normal zamanlarda dik değil de, sola yatık? Bunu hiç anlayabilmiş değilim. Neyse ki, elimdeki bir ikon editörü ile yaptığım kendi imlecimi kullanıyorum...
  256. Fantoma

Sistem ile ilgili programlar

Dostlar, Bazı acı deneyimlerim ile geçerlidir, özellikle sistemi ilgilendiren programları kullanırken çok dikkatli olmanızı, anlayamıyorsanız bir bilene danışarak işlem yapmanızı öneririm. Çoğu İngilizce olan ve sistemi direkt ilgilendiren, Harddisk geliştiricileri, Sistem Optimasyon ve...
  257. Fantoma

Yeni PC

Dostlar ben bir pc satın alacaktım ama sağolsun bir arkadaşımdan aldım. Sistemde XP Pro SP3 yüklü. Buraya kadar güzel. Ama arkadaşım yanlışlıkla 2 ayrı HDD'ye aynı XP'yi kurmuş. C: ve F: Bunlar iki ayı HDD. Asıl işleyen F: deki. Ben de önce C: sürücüsünü formatlayayım dedim, keşke demez...
  258. Fantoma

TV seyretmek issttiiyorummmm.

Evet, beni tutan yok tutmasına da, ne seyredeceğim birader? Sabah abuk sabuk, düzmece kadın programları, akşam zaten haber seyretmiyorum. Prime Time'dan sonra sallama bir iki konu açık oturum, bayatlıktan kokan filmler. Discovery'de, National Geographic'de tekrar, tekrar. Yav, şaka maka da ben...
  259. Fantoma

Merhaba dostlar

Madem bu alan tanışma mekanı o zaman tanışalım. Ben Fantoma. :) Hani 70'lerde Jean Marais'in canlandırdığı karakter. Karakterimiz pek uymasa da, zamanında bu adamın fimlerinin hastasıydım. İsmim Melih, Kadıköy'lüyüm. İstanbul Kadıköy. Ama karşıyı pek sevmem.Yaklaşık 12 yıldır karşıya geçmedim...
  260. Fantoma

Türk sinemasında komedi, eşittir küfür edebiyatı

Uzun yıllardır ama arada arada Türk filmleri izliyorum. Ardından, şimdilerde TV'lerde takılıyorum bazı bazı. Ama ne olduysa o meşhur 80'ler krizinde başladı herşey. Genelde Türk Tiyatrosundan yetişen ve Türk oluşumu meddah, tuluat gibi kaynaklardan baz alınarak yapılan filmlere bazen A.B.D...
  261. Fantoma

Web site tasarımında dikkat edilmesi gereken şeyler 2

Bir web sitesi yaptık ve genelde Windows işletim sistemleri ile zorunlu olarak bilgisayarımızda barındırdığımız ve büyük olasılıkla Default yani varsayılan tarayıcımız olan Internet Explorer'da inceledik. Gayet iyi. Ammaa.. Bakalım web sayfamız her tarayıcıda aynı görünüyor mu? Tarayıcı...
  262. Fantoma

Çizgiroman sever misiniz?

Zamanında çizer olarak da katkıda bulunduğum çizgiroman sanatı artık can çekişiyor. Arkadaşlar, bir dönem hepimizin olmazsa olmazı çizgiromandı ve çizgiroman bir sanattır. Çizgiroman için Edebiyat (Senaryo), Resim (Ana İçerik) ve Mimari (Arka planlar, dekorlar) gibi diğer ana sanat...
  263. Fantoma

Sizi en çok etkileyen sahne hangisiydi?

Kişiler değişik filmlerin, değişik sahnelerinden etkilenebilir. Ama benim sormak istediğim korku ve gerilim filmleri. Hani bazen hop diye zıplarsınız ya! Gerçi ben zıplamadım ama 2 filmin 2 sahnesini asla unutamam. İlki Alfred baba'nin Sapık filmindeki, eve gelen dedektifi üst katta ve...
  264. Fantoma

Web site tasarımında dikkat edilmesi gereken şeyler

Dostlar, O veya bu şekilde bir web sitesi yapmaya kafaya koyduk. İster şablon sitelerden, ister hafif hafif "Html nedir?" diye öğrenip, kodlara çalışarak, "Benim de İnternet pastasında payım olsun." amaçlı bir web sitesi yapmaya başladık. Öncelikle dikkat etmemiz gereken bir iki hususu asla pas...
  265. Fantoma

Html öğrenmek ister misiniz?

Forumda Web tasarımı başlığında açtığım iletiyi bu başlığa koyuyorum. Bir boş zamanımda bildiklerimi yazıp bu konuyla ilgili bir web sitesi yaptım. Ama masraf olmasın diye şimdilik bedava alan veren bir konuk alan sağlayacısından yayınladım. Eğer reklam olur vb. gibi forum sorunu olmazsa...
  266. Fantoma

Firefox ve bellek

Dostlar, Benim bir şey dikkatimi çekti ama çözüm bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Olay şu: Benim belleğim 500'lüktü Firefox 60 - 70 Mb. bellek kullanıyordu, Geçenlerde bir adet daha 500'lük bellek aldım. 1 Gb belleğim oldu. Şimdilerde Firefox açıkken Görev Yöneticisine bakıyorum, bazı...
  267. Fantoma

Toplama maliyeti

Arkadaşlar ben bir donanım tavsiyesi daha doğrusu maliyeti almak istiyorum. Sizler bu konuda daha yetkili olduğunuza göre ihtiyarlayan pc'min yerine biraz güncellenmiş ama maliyeti fazla olmayan bir sistem kurmaya çalışıyorum. Nette fiyatlara baktım. Ama bir de sizlere sormayı yararlı buldum...
  268. Fantoma

Portable Programlar

Bazı sitelerde denk geldiğim Portable denilen, yani taşınabilir, daha doğrusu flash bellekten çalışan ve piyasada çeşitli amaçlar için kullanılan çoğu programın bu tür sürümleri var. Bu tür programlar hakkında bazı bilgiler edinmek istiyorum. 1 - Güvenli midirler? 2 - Bir programın tüm işlevini...
  269. Fantoma

Html öğrenmek ister misiniz?

Bir boş zamanımda bildiklerimi yazıp bu konuyla ilgili bir web sitesi yaptım. Ama masraf olmasın diye şimdilik bedava alan veren bir konuk alan sağlayacısından yayınladım. Eğer reklam olur vb. gibi forum sorunu olmazsa adresini buradan yayınlamak istiyorum. Bu kendi reklamımdan çok baştan...
  270. Fantoma

Türkiye Voleybol Federasyonu

Sevgili dostlar, Ülkemizde futbol ağırlıklı spor anlayışımız olsa da ben voleybola da sempati duymaya başladım. Özellikle takım bazında değil de milli karşılaşmalar ilgimi daha çok çekiyorsa da, maalesef spor adına ülkemizde bu dallar pek rağbet görmüyor. Konumuz web siteleri olunca, nette...
  271. Fantoma

Proxy

Yazılım sorunu değil de benim çok merak ettiğim bir konu var. Proxy, sanırım Türkçede vekil sunucu diye adlandırılıyor, normal sunucular dışında işlev gören ve genelde kaçak işlevlerin döndüğü bir bölge. Normalde nette veri alış verişinin bağlı sunucular dışından özel denilen sunuculardan...
  272. Fantoma

Cevap nasıl yazılır?

Bir konuya cevap yazmak istediğimde alttaki ileti görünüyor. "Bu forumdaki konulara cevap yazmanız için mesaj sayınız 100 veya daha fazla olmalı. Şimdiki mesaj sayınız53." İletilere yanıt yazamadıktan sonra mesaj sayısını hangi yöntemle arttırabilirim? Karadeniz fıkrası gibi oldukça komik...
  273. Fantoma

Format atmasam da...

Dostlar, Benim bir sorum olacak, her ne kadar pc yi görmeden bu gibi olaylar zorsa da bir denemekte yarar var. Benmi pc mde VIA S3G UniChrome Pro IGP adlı bir ekran kartı var. Geçenlerde bir yerden sürücüsünü güncelledim ancak sürücünün oluşturduğu klasördeki bir oku beni dosyasında oku beniyi...
  274. Fantoma

Bir işletim sistemi

1999 yılından beri internet kullanıyorum. İnsanın işini kolaylaştıran ve o günlerden günümüze dek binlerce program, onlarca tarayıcı ve benzeri ile karşılaştım. Ancak şu internet aleminde anlayamadığım ve bence çok önemli olan iki şeyle karşılaştım. İlki; Neden Windows ve Linux dışında işletim...
  275. Fantoma

Medyamızın içler acısı hali

http://img192.imagevenue.com/img.php?image=41096_090316_122_215lo.jpg Yıllardan 2009, 16 Mart, Güneş gazetesinden bir alt başlık. KRİZZADELER. peh..peh..peh. a harfine de inceltme işaretini çakmış abiler. Afilli olsun diye herhalde. Zira bu tür işaretler kalkalı asır oldu. Neyse o aptallığı bir...
  276. Fantoma

Pardus ve Windows

İlk sürümlerinde Pardus işletim sistemini yüklemiştim PC'ye. Ancak bir türlü Adsl modemi tanımadı. Aylarca forumunda gerekli kişilerle yazıştık. Ama çözüm bulunamadı. Ethernetli Adsl modemlerde çalışıyordu ama Ethernetsizlerde internete girilemiyordu. Geçenlerde CD'den kurulan son sürümünü...
  277. Fantoma

Memeleket değil Komedi Dükkanı

Selam, Bir web sitesinde, öğretmen alımı için MEB'in web sitesinden müracaat yapılması haberini gördüm. Ben de gidip bir bakayım dedim. MEB resmi web sitesine girdim. Öğretmen alımı ile bir bilgi aradım, bulamadım. :) Arama bölümünden arattım. Google arama seçeneklerinden bir bağlantıya denk...
  278. Fantoma

Mesut Özil

Almanyada yetişmiş ve futbol oynama tercihini Alman Ulusal Takımından yana kullanmış bir Türk gencinin öyküsünü okuyunca bir iki satır yazmak istedim. Medyamız genelde kınamış gibi yazılar döktürmüş hemen. Hani şu masa başında oturup anında istediği takıma istediği transferleri yapan meşhur...
  279. Fantoma

Türkçe

Dostlar, Bu forumda bazı konularda gördüğüm "Türkçemizi doğru kullanalım." gibi sloganlara da önayak olmanızı bekliyorum. Bunu, site içeriğinizde sadece Türkçe kullanarak ve doğru kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayar ve teknoloji içerikli bir site ve forumu olduğuna göre teknolojik...
  280. Fantoma

Yazılım

ben sdn2yi tesadüfen keşfettim. hemen ısındım. çok güzel bir site ve forumu da oldukça iyi. "oldukça da büyüdük, çok ziyaretçimiz var" gibi haklı övünceleri de var. yine de ben bir şey önermek istiyorum. örneğin bunca çok ziyaretçiden ki, aralarında mutlaka programa hevesli olanlar da...
  281. Fantoma

Mynet

1999 yılında internette gezmeye başladım. odur budur derken bir gün mynet hakkında, siteden gelebilecek bazı tehditler olduğu hakkında bir yazı okudum. o gün bu gündür siteye hiç girmedim. dostlarımı da uyardım. mamafih, özellikle oyun ve eposta hizmeti için hala kullanan arkadaşların pclerinde...