Yeni PC

Bu konuyu okuyanlar

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Dostlar ben bir pc satın alacaktım ama sağolsun bir arkadaşımdan aldım.
Sistemde XP Pro SP3 yüklü. Buraya kadar güzel.
Ama arkadaşım yanlışlıkla 2 ayrı HDD'ye aynı XP'yi kurmuş.
C: ve F: Bunlar iki ayı HDD.
Asıl işleyen F: deki.
Ben de önce C: sürücüsünü formatlayayım dedim, keşke demez olaydım, ardından F: sürücüsündekini silecektim.
Bir kere Windows Bilgisayarımdan biçimlediremiyor. Dos altından da tam format kabul etmiyor.
Nedeni de şu.
Arkadaşım o eski XP'yi temizlerken, nasıl olsa format atacağım diye tüm dosyaları Program Ekle / Kaldır'dan değil, gelişigüzel silmiş.
Ben de C: sürücüsünde kalan Program Files ve System32 klasörlerini olabildiğince Delete On Click adlı programla sildim.
Yalnız hem Program Files, hem de System32 klasörlerinde Macromedia adlı bir klasör var ve içinde bir kaç DLL dosyası var.
Ne ettiysem bunları silemedim.
Salt okunurdan kurtardım, çift dosya bulucu ile buldum ve sildim, başka bir programla kalıcı olarak silmeye çalıştım, Geri Dönüşüm Kutusuna Sil dedim,
ne yaptıysam "Bu dosyalar Windows Explorer tarafından kullanılıyor olabilir." diyor ve silmiyor.
Şimdi,
1 - C: sürücüsünde kalan bu artıkları bir şekilde silmenin bir yöntemi var mı?
2 - Acronis haricinde imaj alan program olarak neyi önerirsiniz?
Zira, sistemi bir şekilde C: sürücüsüne kurup, F: dekini silmeyi düşünüyorum.
Bunun için XP'yi önce C:'ye kurup, F:'dekini silebilirmiyim? Sanırım format ile,
yoksa önce F:'i formatlayıp C:ye sonra mı kurayım?
Temiz bir sistem kurunca da en azından ilk gün imajını almayı düşünüyorum.
Bir de alınan imajı başka bir HDD'ye atarsam, sistem göçmelerinde tekrar o imajdan geri yükleme nasıl yapabilirim?
İlginize şimdiden teşekkürler.
Dip not : Lütfen Win 7 önermeyin. SP2 çıkmadan kurmam.

Son mesajlar