Yardım Önemli güvenlik uyarısı Şüpheli uygulama algılandı

Bu konuyu okuyanlar

SivasLeeSerseri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Keyifli Forumlar arkadaşlar.
Bundan 15 gün önce kadar bilgisayarıma virüs bulaştı (facebook hesabım çalındı reklamlar verildi vsvs) virüsten sonra format attım tamamen her şeyi sildim zaten tek c diskim var komple biçimlendirdim yeni temüz kurulum yaptım. Formattan 3 gün sonra bilgisayarda takılırken mail hesaplarım duraklatıldı ve telefonumada işlem yapılması gerekiyor diye bildirim geldi ve girdiğimde bu uyarıyla karşılaştım. Bilgisayarda herhangi bir program yüklü bile değilken bu uyarıyla tüm mail hesaplarımdan otomatik çıkış yapılıyor. Orda gösterdiği windows xxx numaralı cihazda benim kullandığım bilgisayar zaten. Sayacağınız virüs programlarıyla tarama yaptım windows defenderden de yaptım herhangi bir virüs falan yok zaten yeni format attım. Bu uyarıyla karşılaşınca virüsün gitmediğini düşünerek tekrar format attım ve formattan yine 2-3 gün sonra bu geldi. Benim anladığım kadarıyla bu uyarının şüpheli uygulamayla bir alakası yok. Yeni format atılan cihazda o Windows Dekstop xxxx numarası değişiyor ve formattan 2-3 gün sonraya kadar hala formattan önceki dekstop numarası gözükürken değiştiğinde bu uyarıyı veriyor ve şifreleri yenileyince geri düzeliyor. Daha önce başına gelen var mı sizde mi benim gibi düşünüyorsunuz yoksa bilgisayarımda hala bir sıkıntılar mı var ?
Not: 30 eylülde ilk formattan sonra gelen bildirim
8 Ekim ikinci formattan sonra gelen bildirim.
Yani ilk formattan sonra tekrar bu uyarı gelmedi. Ben ikinci formatı atınca geldi.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (4)2.png
    Ekran Görüntüsü (4)2.png
    18.3 KB · Görüntüleme: 75