Orhan Boran KAN arıyor.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
15850834.jpg

TÜRKİYE’nin ilk stand-up’çısı kabul edilen Orhan Boran, kanserin ardından şimdi de Mielo Fibrozis denilen ve anemiye yol açan kemik iliği hastalığıyla mücadele ediyor.

2.5 yıl önce ortaya çıkan bu hastalık nedeniyle ömrü boyunca 15 günde bir, iki ünite kan alması gereken usta mizahçı, çok büyük zorluklar çektiğini anlattı. Boran, “Kanı önceleri çok zor buluyorduk. Çıkıp sokaklarda kan arıyordum. Kalabalıklara dalıp ‘A negatif kan kimde var?’ diye bağırıyor, bazen de karakollara soruyordum. Çünkü beklemiş değil taze kan almam gerekiyor” dedi. Evinde kalan, sadece kan verileceği günlerde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Orhan Boran, kanın ömür boyu kendilerine gerekli olduğunu, kan bağışında bulunmak isteyenlerin kendilerini yedek olarak yazdırabileceklerini de belirtti.

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/19949038.asp

Şimdilerde pek hatırlanmayan ama yaptıkları ile bir öncü olan Orhan Boran, yıllarca yüzümüzde daima bir tebessüm bırakmasını bilen, anlattığı fıkralarla, yarışma programları ile çoktan unutulmazlar arasında yerini aldı.

Bir söz duayeni olan Orhan Boran için acil şifalar diliyorum.