Arama sonuçlarınız

1. Graveworm

SDN SDN Summit ile teknoloji şölenine hazır mısın?

Bu yaptığım şeyle organizasyona gölge düşürme ya da organizasyonun devamını sağlamama gibi bir niyetim yok hocam zaten. Sadece yapılan hatayı belirtmeye çalıştım. Art niyetim de yoktu :)
  2. Graveworm

SDN SDN Summit ile teknoloji şölenine hazır mısın?

Türkçeye bu kadar önem veren, uğruna benimle tartışan ekibin yaptığı şu hata... Neyse :)
  3. Graveworm

Arsenal 5-0 Chelsea

Valla onu bilmem ama Liverpool 2-0 yeniliyor şu anda ve Everton hem çok iyi kapanıyor hem de çok güzel atak yapıyor. Liverpool şampiyonluğu bıraktı bence. Zaten teknik direktörleri de ayrılıyor yıl sonunda. Arsenal aldı gibi artık
  4. Graveworm

Arsenal 5-0 Chelsea

Bugün Liverpool Everton deplasmanında puan bırakırsa Arsenal şampiyonluğu bırakmaz. Gerçi haftaya da Tottenham - Arsenal maçı var o da şampiyonu belirleyecek gibi. Ama Tottenham deplasmanında Arsenal kazanırsa şampiyonluğunu ilan eder. Bu arada şu Havertz çöpü nasıl 2 gol attı hala...
  5. Graveworm

Haber Galatasaray 4- Pendikspor 1

Kaldı 5. Tek isteğim Fenerbahçe maçına Şampiyon çıkabilmemiz. Yarın büyük Sivasspor taraftarıyım asdhausdhaushfd
  6. Graveworm

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Mobilde kullanmıyorum hem siteyi hem de uygulamayı, fakat bilgisayarda çok fazla rahatsız ediyor. Yani böyle gereksiz bir olay yerine benim modluk yaptığım bir sitede chatbox vardı. Gelen insanlar güzel güzel muhabbet ediyordu. Boş konular açmak yerine ufak tefek sorularının cevaplarını orada...
  7. Graveworm

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Allah aşkına şu girişteki video olayını kaldırın. Zaten SDN'i seven insan Youtube'da sub olup bildirimleri açmıştır. Şurada bari videosuz anasayfa olsun
  8. Graveworm

Soru Bosch car service açma maliyeti nedir

http://www.boschcarservisolmakistiyorum.com
  9. Graveworm

Soru 2. el S21 FE vs sıfır A34

1 senedir S21 FE kullanıyorum ve gayet memnunum. IOS'dan geçtim valla keşke daha önce geçseymişim diyorum. Eğer alacağın telefon temizse S21 FE mantıklı bir seçim olabilir
  10. Graveworm

Haber Galatasaray kulübünün, başarı sırrı vefasız olması mı?

Bilmiyordum bu videoyu sonun kadar dinledim. Başlarda gayet güzel konuştu tamam sıkıntı yok. Ama başarılı olabilmek için vefasız olmak gerekiyor olabilir. Yani Selçuk İnan, Hakan Ünsal, Hakan Şükür falan filan bunlara teknik direktörlük şansı verilmediği için vefasız mı sayılıyor Galatasaray ...
  11. Graveworm

Haber Meteoroloji 45 il için sağanak ve fırtına uyarısında bulundu

Nisan'dayız, Batı Karadeniz'de oturuyorum, haftaya 34 derece gösteriyor. Yazın da 50 derece falan olacak galiba. Bu ne saçma bir şeydir ya ? 36 yaşındayım eskiden dizlere kadar karlar yağardı, okullar tatil edilirdi, işe gidemezdik falan filan. Şimdi kışı ne ara geçirdik bilmiyorum. Battaniye...
  12. Graveworm

Soru Yıl 2024, 70.000₺ niz var ne alırdınız ?

Altın
  13. Graveworm

Soru Shiftdelete'in başındaki video kısmı nasıl kapatılır ?

Arkadaşlar selam. Öncelikler modlardan özür dilerim konuyu nereye açacağımı bilemedim. Bu anasayfada gözüken video kısmını nasıl kaldırabilirim ? Görmek istemediğim insanlar çıkabiliyor bazen. Çözümü varsa çözümü sunup direk konuyu kilitleyebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler
  14. Graveworm

Haber Galatasaray kulübünün, başarı sırrı vefasız olması mı?

Onun adı vefasızlık değil. Vefasızlık biraz ağır olmuş. Başkan, teknik direktör, cart-curt geldiğinde taraftara verdiği söz nedir ? Şampiyonluk ve kupalar. Verilen sözler yerine getirilmeyince taraftar tepkisini koyar. Bunu en iyi yapan da Galatasaray'dır. O yüzden diğer takımlardan daha...
  15. Graveworm

Fenerbahçe Konferans Ligine Veda Etti.

1- Olympiakos kendi evinde nasıl 3 gol atmış anlayamadım maçı izlerken. 2- 21 yaşındaki çocuk Fenerbahçe'nin 3 penaltısını kurtardı. Vallahi turu çocuk kendi başına getirdi. Tebrik etmek lazım 1713477957 Hocam ilk ciddi rakibinizde böyle oynuyorsanız, kusura bakma ama Aston Villa elek ederdi...
  16. Graveworm

Soru 2. El iPhone 14 Pro Max 256 GB vs sıfır iPhone 15 Pro 128/256 GB

Valla Apple'dan Samsung'a geçmiş biri olarak kesinlikle S24 Ultra almalısın. Böyle deliler gibi ekosistem kasmıyorsan, yazılım işleriyle falan uğraşmıyorsan bence S24 muazzam bir telefon
  17. Graveworm

Yardım Yolda yürürken kasılıyorum.

Kardeşim bu arada senin sorunun psikolojik. Doktorunu değiştir. Başka bir uzmana danış. Ya da passiflora diye bir sakinleştirici var bitkisel. Eczaneye onu sor işime yarar mı diye. Yani o gittiğin doktor nasıl çare bulamamış şu derdine şaşılacak bir durum..
  18. Graveworm

Yardım Yolda yürürken kasılıyorum.

Birisinin senin hakkında ne düşündüğünü önemseme. Sen nasıl rahat ediyorsan öyle yürü, bırak millet seni robot gibi görsün...
  19. Graveworm

Dizi Breaking Bad

Bence overrated bir dizi. Better Call Saul daha güzel gibi gelmiştir bana hep. Ozark aynı klasmanda benim için liderdir.
  20. Graveworm

Anket Android vs iOS

3GS 6S 11 sürümlerini bilemicem. Kodlama yapmadığım için ve deli gibi sosyal medya ile uğraşmadığım için bana saçma geliyor artık bir telefona o kadar para verip satın almak.
  21. Graveworm

Anket Android vs iOS

8 Sene Apple kullanıp yeni Androide geçen biri olarak bence kesinlikle Android ya.
  22. Graveworm

Soru Ps Storedan oyun alırsam normal PlayStationada gelir mi

Playstation Store'ın amacı zaten o...
  23. Graveworm

Haber Fenerbahçe ligden çekilirse ne olur?

Puan olayı gerçeği yansıtmıyor. Açıklama yapıldı. Ligler askıya falan alınmaz. Koskoca Juventus küme düşürüldü bir şey olmadı. Ertesi sezon tekrardan çıktılar.
  24. Graveworm

Rehber Freelance İş Bulma Siteleri

Var hocam başıma geldi benim. Çalıştığım dönemlerde ek iş yapayım diye bakınmıştım 2-3 yerle iletişime geçtim hepsi de bu teklifi verdi. He belki kapora tarzında bir paradır gerçekten ama içime kurt düştü ve yapmadım tabi öyle bir şey :D
  25. Graveworm

Rehber Freelance İş Bulma Siteleri

Ölücü ve dolandırıcı. 2-3 kez "bana para gönder, verdiğim işi yap, paranı kazancınla beraber gönderelim" demişlerdi :D
  26. Graveworm

Soru Takım elbise markaları

Bütçe olarak sıkıntın yoksa Pierre Cardin al derim. Altınyıldız, Damat, Süvari bir kaç marka var onların fabrika depolarında sorumlu olarak çalıştım. Çöp markalardır, uzak durulması gerekir...
  27. Graveworm

Yardım Ps5 Fat mi Yoksa Slim Kasa mı Almalıyım?

TOLGA zamanında böyle bir video ve karşılaştırma yapmış. Bakabilirsin
  28. Graveworm

Soru 14 yaşta bıyık aldırmak sorun olur mu?

Batıl inanç o. Eğer sen hala onlara inanmaya devam edersen yada içine sinmezse traş makineleriyle alabilirsin.
  29. Graveworm

S23+ vs s24+

Her zaman en son çıkanı al kardeşim. Kafadan daha fazla yazılım desteği alırsın. Aradaki senelerde illaki geliştirmişlerdir yeni çıkan telefonu.
  30. Graveworm

Öneri 8 Bin TL tablet önerisi

Valla hocam geçen gün Samsung'un bir tabletini kullandım canavar gibiydi. Ama fiyatı 27k civarında. S9 bilmem ne idi modali. 8 bine samsung'un S6 Lite'ı var kullanılır mı, işine yarar mı bilemiyorum. Ama ikinci el güzel bir şeyler düşürebilirsin Samsung'dan
  31. Graveworm

Soru Yürürken karın ağrısı neden olur?

Apandisit olamaz ağrısından duramazsın. Çok su içip, hızlı hızlı yürüyorsan dalak şişmesindendir. Ya yürürken çok su içme, ya da çok hızlı yürüme. En azından benim kafamın bastığınca anlatmaya çalıştım. Bazen bana da olur. En iyisi doktora gitmek tabi ki.
  32. Graveworm

Soru iPhone 13 vs S24

Iphone 13 2021 yılında çıktı S24 ise bu sene çıktı. Bence her türlü Samsung tercih etmelisin.
  33. Graveworm

Yardım Instagram, Twitter, Whatsapp için uzun ömürlü telefon tavsiyesi

Başka bu fiyat bandında telefon kullanan, öneren var mı acaba ?
  34. Graveworm

Yardım S20fe mi - xıoamı note 12pro 5g mi?

Valla s21fe yi kullanalı 1 sene oluyor hiç bir koşulda yarı yolda bırakmadı beni. Apple'dan geçtim zaten alışması uzun sürdü biraz ama hiç sıkıntı yok. Her şeyi fazlasıyla yapabiliyorum
  35. Graveworm

Yardım Instagram, Twitter, Whatsapp için uzun ömürlü telefon tavsiyesi

Arkadaşlar selamlar. Anneme telefon almam gerekiyor. Şu anda Samsung J5 kullanıyor ve artık arama dışında bir şey yapılmıyor telefonla. Gerçi telefonla yaptığı şeylerde sınırlı zaten. Instagram, Twitter, Pinterest, Whatsapp falan giriyor. Oyun falan oynamaz. He yeni telefon alınca belki puzzle...
  36. Graveworm

Bak benim dediğim geliyor olay. Sosyal medyayı deli gibi kullandığın için çalıştığın iş gereği kullanıyorsun şu anda. Ama oraya yazman gösterişten başka bir şey değil bundan emin olabilirsin. Bende tartışmıyorum olay hızlı gelişti kusura bakma :) Bir an öyle bir mesaj görünce gerildim. Sıkıntı...
  37. Graveworm

Aslanım kullanamadığımı kim söyledi ? Bilgisayar programlama mezunuyum. Yıllarca kod yazdım apple ürünlerinde. Benden daha da iyi kullanamıyorsundur bundan emin olabilirsin. Ayrıca ilk akıllı telefonumda 3gs'dir. Şu anda senin kadar kazanamadığım için alamadım, kazansam alır mıydım ? Büyük...
  38. Graveworm

Soru Kuyumcuda çırak olabilir miyim?

Bunu buraya soracağına keşke kuyumcu kuyumcu dolaşsan da onlara bir danışsan. Senin için daha mantıklı olur. Kuyumcu olmazsa değerli taş eritilen yerler de var o kadar ilgin varsa oralara da gidebilirsin.
  39. Graveworm

16 yaşında hangi spora başlanır?

Bir spora başlayıp olimpiyatlara gitmek için biraz geç olmuş sanki. Güreş, boks o tarz temaslı sporlar çok fazla disiplin, antrenman ve adanmışlık ister. Senin okulundan dolayı buna vaktin olacağını sanmıyorum. Sen bence güzelce okulunu oku bir de BESYO kazandın mı tamamdır işte...
  40. Graveworm

Soru Ben Beceriksiz miyim?

Beceriksiz değil de şanssızsın diyelim. Tekstilde bende çalıştım. Keşke sevkiyat depoya falan girseydin. Oralar da biraz ağırdır ama fıtığını zorlayacak kadar ağırlık yoktur. En kötü bir forklift ya da şarjlı forklift ehliyeti al, sertifika kurslarına yazıl. Fabrikalar deli gibi paralara...
  41. Graveworm

Soru sadece kol çalışmak

Spora gitmene gerek yok. Dışarıya çıkıp kardiyo yapabilirsin. Evde söylediğin gibi dumbell yardımı ile kol çalışa bilirsin. Mekik , şınav çekerek karın, kol, sırt çalışabilirsin...
  42. Graveworm

Senin beni ciddiye alıp almaman o kadar umrumda değil ki anlatamam. Ben kendi fikrimi söyledim. Ultra iyi foto ya da video çekmeyeceksen, ekosistem delisi değilsen, deli gibi para kazanmıyorsan, Instagram'da deli gibi içerik üretmiyorsan "ülkemizde" gereksiz bir telefon. Alanlar da senin gibi...
  43. Graveworm

Soru Gelecekte seçeçeğim meslek hakkında çok kararsızım

Valla ben Başakşehir Üniversitesi'nin programından yararlanmıştım. Ama sınavları falan hayal kırıklığıydı. Sadece para almak için düzenlenmiş bir şey. Sertifikam var mı ? Var. Bir şey öğrendim mi ? Hayır. Udemy bu alanda çok iyi. Onlarda sertifika var mı bilmiyorum ama muazzam kursları var...
  44. Graveworm

Android kullandıktan sonra bende farkettim. Eğer geliştirici falan değilsen ülkemizde Apple ürünleri inanılmaz gereksiz. Tamam çok stabil cihazlar uzun süre arıza çıkartmıyor bla bla... Annemle aynı zamanda almıştım 6s'i, onda Samsung J5 var benim Iphone gitti annem hala kullanıyor Samsung'u...
  45. Graveworm

S21FE aldım 7 ay önce. 6S'den geçiş yaptım. Arada 11-12 de kullandım. Ama gerek yok abi. Alabiliyorsan S21FE al, bütçen zorluyorsa S20FE al. Hapis hayatından kurtul =)
  46. Graveworm

Soru Bilek güreşi

Youtube'a giriyorsun, bileği güreşi antrenmanları yazıyorsun ve onları yapıyorsun... 1708536176 Tam da gelişecek yaştasın. Tek bölgeye yüklenme. Yapacaksın, enerjin falan varsa komple vücut çalış, antrenmanın bittikten sonra yarım saat bilek çalışırsın. Ama 1 günde olacak iş değil
  47. Graveworm

Soru Gelecekte seçeçeğim meslek hakkında çok kararsızım

Güzel kardeşim şu anda, şu devirde çoğu kişi okuduğu bölümle ilgili bir işte çalışmıyor. Bunu geçtim işe alacak çoğu şirket diplomana değil de katıldığın sertifikalara, kurslara ve bitirme derecene bakıyor. Benim başıma geldi oradan biliyorum. Şu anda sınava da az kalmış. Sen yapabildiğini yap...
  48. Graveworm

Soru Bütçem 7-8bin tl, hazır pc önerisi olan var mı?

Piyasayı pek bilmiyorum ama hazır sistemlerde cidden kötü sisteme fazla para isteme muhabbetleri olabiliyor. Öyle masa üstü yerine laptop almayı düşünsen olmaz mı ? Ben yıllarca laptoptan oyun oynadım, 1 tane güzel ekranım vardı ona bağladım masaüstü gibi kullandım valla.
  49. Graveworm

Tecno Camon 20s pro

Oyun cart curt olmasa alınır mı telefon ? Annemin telefona ihtiyacı var fakat bizi yormayacak ve uzun süre kullanacağı telefon almam lazım. Şu anda hala Samsung J5 yada J6 kullanıyor. Iphone 6s ile aynı zamanda almıştık artık baya ağırlaştı telefonu fakat Samsung'a da çok alıştım başka telefon...
  50. Graveworm

Soru Bir dilek hakkın olsa ne dilerdin?

Satın alacağım her şeyin 1 tl olması...
  51. Graveworm

Soru Otomatik Vitesten Manuele Geçiş

Kalabalık ve trafiği bol şehirlerde otomatiği tek geçerim. Ama dediğiniz gibi manuel kullanmak insana ayrı bir haz veriyor :D
  52. Graveworm

Soru KPSS ve POMEM hakkında

Valla benim arkadaşta pomem e girmişti parkurda 2 arkadaşım da kusmuştu. Psikolojik hazırlıktan önce fiziksel olarak kendini hazırla. Çünkü sınava gireceğin atıyorum 20 çocuk varsa en az 15 i besyo mezunu zıpkın gibi çocuklar olacak...
  53. Graveworm

Yardım Hangi mesleği tercih etmeliyim

Ya bilgisayar oku ya da diş hekimliği. Bilgisayar okursan ve kendini geliştirirsen kazanacağın paranın ucu yok. Ben okudum kendimi geliştiremedim mezun olduğum bilgiyleyim sadece. Diş hekimliği okuyup, bir kaç sene dişini sıkıp kendi muayenehaneni açarsan keyfine diyecek olmaz.
  54. Graveworm

Soru Otomatik Vitesten Manuele Geçiş

1-2 kez aracı stop ettirirsiniz gerisi hemen gelir. Bisiklet sürmek gibidir manuel araç kullanmak
  55. Graveworm

Soru WhatsApp olmasaydı hangi mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulamasını kullanırdıniz?

Whasapp olduğu halde çoğu kişiyle Telegram üzerinden iletişim sağlıyorum. Bence gayet iyi bir mesajlaşma programı.
  56. Graveworm

Soru Buzdolabına 50 bin TL verilir mi?

Biraz daha ucuz yollu dolaplara yönelebilir. 50k nedir arkadaş ? Bazı modellerin içinde kamera falan var öyle absürt özellikleri varsa hiç bulaşmasın. Diyorum ama neticede anne bu. Ne ile mutlu olacaksa o alınacak illaki. Büyük ihtimalle de o buzdolabı alınacak gibi duruyor. Hayırlı olsun...
  57. Graveworm

Yardım Xbox 9. Nesil Gamepad için Çanta

Arkadaşın bilmediği ve araştırmadığı konu bu tarz çantaların ya da koruyucu kılıfların (ekstrem pahalılar dışında) içi de dışı da genelde aynı malzemeden yapılıyor. Yani deliler gibi araştırma yapmaya gerek yok. En kötü Cimri'ye yazsın uygun fiyatlardan 1 tanesini alsın.
  58. Graveworm

Bulamadıysanız bilgisayar yada internet kullanmayı bilmiyorsunuz. Atomu parçalamadım ben. Günümüzde arkadaşların çoğu hiç bir araştırma yapmadan forumlarda yardım istiyor. Ona dikkat çekmek istedim. Bu arada rica ederim...
  59. Graveworm

Hala Google'a yazmaya üşeniyor ya. İnanılmaz... BUYUR
  60. Graveworm

Yani Xbox 9. Nesil Gamepad çanta yazdım ŞUNU buldum. Biraz araştırın lütfen. Eğer bu da olmazsa bilmiyorum ne kullanman gerekir.
  61. Graveworm

Ne dinliyorsunuz?

Graveworm - A Dreaming Beauty. Hadi bakalım bilen çıkacak mı ? :D
  62. Graveworm

Yardım Win 10 format atamıyorum

İndirdiğin dosya bozuk olabilir. Başka bir yerden temin etmeyi dene
  63. Graveworm

Soru Bilgisayarım rocket league kaldırırmı kaç fps alır?

Düşük ayarlarda oynayabilirsin. Olmazsa satın al oyunu dene baktın istediğin performans yok iade edersin...
  64. Graveworm

Öneri Etiket basmak için yazıcı önerisi

Onunla uğraşmak yerine bir kırtasiyeden defterler için kullanılan etiketlerden alsan ? Yani ben TSC ve Zebra markalarını kullandım. Fakat maksimum 15-20 tane kullanmak içinde 2-3k para vermek çok saçma geliyor. Git kırtasiyeye boş etiket al istediğin kadar etiketle...
  65. Graveworm

Soru İçerik Olarak Yüzüklerin Efendisi Ve Karayip Korsanları Tarzı Bir Kitap Yazsam Tutar mı?

Karayip Korsanları'nı anlarım da Yüzüklerin Efendisi zor. Felsefesi, anlatmak istedikleri, yeni üretilen bir dil, atmosferi, efsaneleri... Yüzüklerin Efendisi'nden uzak dur da ne yaparsan yap kardeşim...
  66. Graveworm

Öneri Kablosuz gaming kulaklık önerisi

Pro değilsen o kadar bütçeye gerek yok. Yıllardır Plantronics kullandım. Bulabilirsen almanı öneririm. He illa dersen ki "abi özendim iyi bir şey almak istiyorum" Steelseries Arctis 9 Wireless al geç.
  67. Graveworm

Yurt dışından telefon almak mantıklı mı?

600 dolarlık bir telefon alsan 17k para yapıyor. 20k da burada kayıt parası vereceksin, olacak sana 37k para. Alacağın telefonun Türkiye piyasasını bir araştır. 3-5 oynuyorsa riske girme buradan al. Çok oynuyorsa dışarıdan almayı deneyebilirsin
  68. Graveworm

Yardım Alabileceğim en iyi oyun bilgisayarı hangisi?

Bir insanın 2023 yılında nasıl bütçe sıkıntısı olmaz aklım almıyor ya. Allah'ım daha da kazandırsın inşallah. 200.000 in de üstüne çıkmayacağını sanıyorum yani :D O yüzden o videodaki sistem iyidir...
  69. Graveworm

Yardım Borsa takibi için bilgisayar tavsiyesi

başka curved monitörle beraber hazır sistem önerisi olan yok mu ? 1696539005 Yardım lütfen
  70. Graveworm

Mac istemiyor enteresan bir şekilde
  71. Graveworm

Arkadaşlar merhaba. Benim bir arkadaşım borsayla ilgileniyor. Telefondan bakıyordu, son zamanda voleyi vurdu ki curved monitörlü bir bilgisayar almak istiyorum dedi. Kullandığı programın adı tradingview programım gereksinimlerini ekte bulabilirsiniz. Pek bir şey yok zaten. Fakat curved monitör...
  72. Graveworm

Soru Türk Yapımı Oyunlar Neden Başarısız?

Türk'ler hangi dalda başarılı Allah aşkına ?
  73. Graveworm

Yardım A34 mü, S20 FE mi?

4 aydır S20 FE kullanıyorum, taş gibi telefon. Iphone 6S'den geçtim valla çok rahatım. Tavsiye ederim.
  74. Graveworm

İpucu Epic Games Ücretsiz Death Stranding Dağıtıyor

Şu oyunu üzerine para verseler oynamam. Tek tecrübem PS4 pro death stranding edition alıp, başka oyun ve uygulama indirene kadar oynamaktı. Tabi zevk meselesi ama bana inanılmaz saçma gelmişti.
  75. Graveworm

Yardım Mouse skatez çizilmesi

Kardeşim o çizikler illa ki olacak neticede yumuşak plastik ve sürekli bir yerle temas halinde. Ama 0 aldığın bir ürününde kılcal çizikleri çıkması enteresan. Sonuç olarak hiç bir şey olmaz gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Dediğim gibi eğer sıkıntı olursa skatez satın alabilirsin
  76. Graveworm

Yardım Mouse skatez çizilmesi

Ürünü 0 aldıysan çizik olmaması lazım. Nereden aldığını bilmiyorum ama keşke kutuyu açarken video falan çekseydin. Bu da ders olsun sana bundan sonra en ufak siparişlerinde bile kutu açarken video çek ki kanıtın olsun. Bir sorun teşkil eder mi diye soracak olursan skatezlerin üzerindeki kılcal...
  77. Graveworm

Soru Ne kadar Fanatiksiniz?

Fanatiklik çok gereksiz bir şey. Keyif almak için İngiltere Premier Leauge ve Bundesliga izlerim. Mis gibi maçlar oluyor valla. Galatasaray'lıyım ama kadroyu say desen Muslera ve Icardi dışında pek adam bilmem.
  78. Graveworm

Öneri Televizyon öneri

Hocam Allah senden razı olsun. Hadi awox neyse de deli gibi ONVO almayı düşünüyordum. Artık tek seçenek TLC. Birde şey soracağım; şimdi ben yeni Samsung telefon aldım. TLC alsam o televizyonda Samsung Dex kullanabilir miyim ? Yoksa sadece Samsung televizyonlara özel bir şey mi ?
  79. Graveworm

Öneri Televizyon öneri

Yeni konu açacaktım da gerek yok fazla kişi ilgilenmiyor belli ki televizyonlarla. Bende alacağım 13-14k aralığına. AWOX diye bir marka var yorumlara baktım kimse şikayet etmemiş. Bir de ONVO var. Bu ikisini kullanan ya da kullanan bir tanıdığı olan var mı ?
  80. Graveworm

Yardım Playstation'u açında televizyon kapanıp açılıyor...

Sevgili modlar sıkıntı televizyondaymış Playstation'u saatım. Konuyu silebilir yada kilitleyebilirsiniz.
  81. Graveworm

Yardım Playstation'u açında televizyon kapanıp açılıyor...

Arkadaşlar herkese iyi bayramlar. Bende Playstation 4 Pro var. Alalı 2-3 sene oldu ve bu problem yeni başladı. İlk önce televizyondan sandım, gittim HDMI kablosunu değiştirdim sorun çözülmedi, televizyoncuya verdim adamlar "abi televizyon hiç kapanmadı" dediler. Hakikaten de öyleymiş yani...
  82. Graveworm

iPhone 6S'ten Samsung Galaxy S21 FE'ye geçiş...

Hocam salaklığıma denk gelmiş şifreyi yanlış girmişim. Tamam android alemine yeniyim de bu telefonu alınca teknolojiye yeniymişim gibi oldu ahahahaha kusura bakma. Bu arada başka program ya da bir trick varsa sonuna kadar dinleyebilirim.
  83. Graveworm

Hocam bir şey daha soracağım. Modem de yeni bağlandı benim fiber alt yapı falan çekildi. Telefon da 5G destekliyor modem de destekliyor fakat telefona bağlayamadım 5G olarak wireless tan. Nedenini biliyor musun ?
  84. Graveworm

Kimsenin başka bir şey öneresi gelmiyor galiba :D
  85. Graveworm

Hocam peki ilk kullanım olayına ne diyorsun ? Açar açmaz sarja takayım mı ? Yoksa ilk önce % kaçsa o bitene kadar kullanayım mı ? Telefon almayalı uzun zaman oldu da =)
  86. Graveworm

Arkadaşlar herkese merhaba. Kendimi bildim bileli iPhone kullanırım. Fakat fiyatlarının her zaman yüksek olmasından dolayı 3GS ve 6S kullanabildim. Malum telefonlara da yeni zam geliyor o yüzden acil bir karar ile Samsung Galaxy S21 FE satın aldım. Bana lütfen "Abi o paraya şunu da alabilirdin"...
  87. Graveworm

Soru S22 vs S23

Hocam yabancı dilin varsa yabancı kaynakları incele. Deli gibi karşılaştırma videoları çekiyorlar. Uzun kullanım, batarya testler binlerce şey var.
  88. Graveworm

Yardım iPhone 7 güzelmi

Kardeşim millet senin sorununu pek anlayamamış. Bütçe sıkıntın var ki 7 soruyorsun burada. Sen en iyisi git bankaya kredi çek 14 Pro Max 1 TB versiyonunu al. Yatırım amaçlı neticede. Şaka bir yana bütçeni ne kadar arttırabilirsen senin için o kadar iyi olur. Apple almak zorunda değilsin. Yeni...
  89. Graveworm

Yardım iPhone 7 güzelmi

Hocam o nasıl bir bütçe zorlamaktır. Ahahahahah
  90. Graveworm

Yardım iPhone 7 güzelmi

Kardeşim telefon olarak güzel de artık 8 den aşağısı kullanılmaz. 6S son güncellemeyi aldı, bir sonraki güncellemeyi almayacak. Bu da demek oluyor ki 7 serisi de maximum 1 güncelleme daha alacak. Yine bu da demek oluyor ki; bazı uygulamaları kullanamayacağız. O yüzden bence bütçeni biraz...
  91. Graveworm

Soru Telefonunuzun hangi özelliğini en çok seviyorsunuz!

iPhone 6s kullanıyorum. Tek sevdiğim özellik hala kullanabiliyor olmam.
  92. Graveworm

SDN En iyi dijital akış platformu hangisi? Netflix, Disney, Prime Video ve BluTV’yi karşılaştırdık!

Hocam korsanların bütün hepsi bunların hepsine basar zaten. Olay o değil ki :D
  93. Graveworm

SDN En iyi dijital akış platformu hangisi? Netflix, Disney, Prime Video ve BluTV’yi karşılaştırdık!

BluTv dışındakiler var. Ama fazla film veya dizi izlemeyen insan için bence sıralama; Netflix Disney Amazon şeklinde olmalıdır. BluTv de ne var ne yok bilmiyorum
  94. Graveworm

3000 tlye ne alınabilir ?

Teknolojik aletler dışında hayatında her şeye sahip misin ? Ne bileyim güzel bir mont olabilir, 2-3 ayakkabı/bot karması olabilir, yakışıklı bir saat olabilir. Yani 17k parayı lap diye teknolojiye gömeceksen ya 2. el PS5 alırsın ya da güzel bir telefon bakarsın.
  95. Graveworm

Soru Kaşarlı Simit 60 TL Oldu!!! Yorumları Alalım??

Havaalanında yada deli gibi zincir restorantı olan yerlerde gayet doğal. Git 2-3 simit al bir de küçük boy kaşar al, al sana bir öğün
  96. Graveworm

Haber İlber Ortaylı'dan Serpme Kahvaltı Yorumu!!

Doğru. Denilecek başka bir söz yok.
  97. Graveworm

Futbol için kilo veya boy kısıtlamaları var mı?

90 kiloya adamlar kendilerini de riske atmayı istemez. Antreman sırasında Allah korusun kilo ile orantılı başına bir şey gelse ne olacak ? O yüzden en kötü 70-75'e in ki kulüplere girebilme şansın artsın. İstediğin kadar yetenekli ol, kilon varsa olmaz.
  98. Graveworm

Soru iPhone 13 almak mantıklı mı?

Apple alırken en son çıkan modellerden şaşma bence. Daha uzun update alırsın. 14 Plus gayet mantıklı bir seçim. Ama büyük telefon çok sevmezsen 14 de üzmez seni. Ayrıca madem krediyle halledeceksin Pro Max falan al direk. Nirvana'yı yaşarsın. Gerçi 8 falan alsan bile pişman olmazsın o kadar...
  99. Graveworm

Rehber GTA 3 Tutmasaydı Ne Olurdu?

Ben senden de eskiyimdir. Zamanında profesyonel olarak ta yaptım bunu. O yüzden alınganlık yaptım kusura bakma :D CS:GO gelmiş geçmiş en iyi online fps oyunudur benim için. COD da denedim BF da denedim. GTA da oynadım. Yok abi online olunca hiç bir oyun CS:Go'nun yerini tutmuyor bende
  100. Graveworm

Rehber GTA 3 Tutmasaydı Ne Olurdu?

Bunca senedir cs oynamayan biri olarak cs devrinin kapandığını sanmak nasıl bir beyin tutulmasıdır Allah aşkına ? :D Oynamıyorsun bari yorum yapma mesela ? Yani geçenlerde Major turnuvası oldu 1 milyon $ ödül verildi. Ayrıca Twitch'te binlerce kişi aynı anda izledi falan. Kısacası CS ölmedi...
  101. Graveworm

Öneri Realme 8mi Redmi Note 10S Mi?

KARŞILAŞTIRMA LİNKİ KARŞILAŞTIRMA VİDEOSU
  102. Graveworm

Soru Tebilon'dan jeletini açılmış ekran kartı iade edilir mi?

Eğer üründe sıkıntı varsa iade olabilir fakat üründe sıkıntı yoksa ve iade etmek istiyorsan almayabilirler. En kötü ürünü denemek için jelatinlerini sökmek zorunda falan kaldım diyebilirsin. Ama dediğim gibi üründe sıkıntı yoksa almayabilirler.
  103. Graveworm

Soru Asus N50VN ON/OFF tuşu sıkıntısı

Arkadaşlar merhaba. İhtiyar bir bilgisayara sahibim. Power tuşu bazen tutukluk yapıyor ve cidden kırasım geliyor bazen. Bu açma kapama olayını başka bir tuşa atama imkanım var mı ? Şu anda yazınca bana da saçma geldi ama belki bir çaresi vardır. :) Yoksa tek çözüm teknik servis mi ?
  104. Graveworm

Soru İstiklal marşına geç kalmaktan disiplin cezası?

Bir daha geç kalmazsın olur biter. Yoksa hiç bir şey yapamazlar. En kötü ailene haber verirler çocuğunuz geç kalıyor falan diye. Ama sen yine de geç kalmamaya çalış. İstiklal marşına yetiş be :D
  105. Graveworm

2022 yılında iPhone 6s alınır mı?

Hali hazırda kullanıyor olsan 1 sene götürür de artık para verilmez. Ben de kurtulmaya çalışıyorum kendilerinden :D
  106. Graveworm

Soru S23 ultra ne zaman çıkıcak

Ulan biz hala 6S kullanıyoruz. Millet 30k' lık telefon alma peşinde. Allah daha çok kazandırsın hocam ahahahahah. Ama bütçen varsa bekle yani. Yeni çıkan telefonu almak her zaman için daha iyidir. İlk başlarda belki yazılımsal sıkıntılar çekersin ama onlar da güncellemelerle düzeltilebilir.
  107. Graveworm

Soru Samsung z fold nasıl

Kullanan olduğunu sanmıyorum ama katlanabilir telefonlar bana her zaman kumar gibi gelmiştir. Risk alıyorsun onu alırken. Bilmiyorum kullanan var mı ya da çevresindeki arkadaşları kullanan var mı ama bana göre çok sakat bir olay. O kadar para verip yalan olabilir telefon. Bence ona vereceğin...
  108. Graveworm

Soru Asgari ücretlinin cenneti ülke desem hangi ülkeleri söylersiniz

Hocam onu diyen insanların kafa yapısı şu; "Çalıştığım yerden 3000€ alsam 2000€'yu ben yesem 1000€'yu biriktirirsem yılda 12.000€ eder onla da Türkiye'ye gidince 230.000 tl eder. Eve girip krallar gibi yaşarım" Ama böyle bir dünya yok ne yazık ki
  109. Graveworm

Yardım Iphone 5 Whatsapp Sorunu

Kardeşim parası olmayan adamlar gidip 3-3g falan alıp jailbreak atıp günceller. Öyle saçma şey mi olur ? Telefonundan hem uygulama hem de Apple güncelleme desteğini kestiği için kullanamazsın.
  110. Graveworm

Kardeşim tek asgari maaşa oralarda ev falan bulamazsın. Arkadaşım Amerika'da yaşıyor ev kiraları 1600$'dan başlıyor. 1+1 evler. Öyle asgari maaşlar gül gibi geçiniyorum kimse diyemez yani
  111. Graveworm

Çoğu ülkede asgari ücret alan çalışan sayısı %5-10 arasında değişiyor. Fazlalık her zamanki gibi bizim ülkemize ait bir olay. ŞU LİNKTEN bakabilirsin oranlara. Bütün bu ülkeler arasında ya Almanya'yı seçerdim ya da Hollanda'yı. Ama dediğim gibi orada en işe yaramayan adamlar asgari maaşa...
  112. Graveworm

Samsung S20+ vs Samsung S21 FE

BUYUR
  113. Graveworm

Soru bein connect hakkında bilgi istiyorum

Android bazlı telefonlar için film cart curt indirme uygulamaları yok mu ya ? 2 dizi için firmaya para vermene gerek yok bence.
  114. Graveworm

Soru Ilk aldığınız telefon ve fiyatı?

Alcatel One Touch Max. Gazete'den kupon ile almıştık. Burada o döneme yetişmeyen genç arkadaşlar olabilir. Evet belirli bir süre aynı gazetede yayınlanan kuponları biriktirince telefon alabiliyorduk. Ondan sonra Raks'ın bir telefonunu almıştım. Daha sonra Nokia ve Apple kullandım.
  115. Graveworm

Soru Annen babam kısa ama spor yapsam boyum uzar mı?

Boy uzatma sadece sporla olacak iş değil. Eğer öyle olsaydı bütün spor yapanlar sırım gibi olurdu. Aile genetiğine bağlı, sadece anne baba değil. Onların ailesine göre de değişir. Üzerine bir de spor yaparsan boyun uzayabilir. Daha gençsin zaten her türlü boy atarsın.
  116. Graveworm

Soru bein connect hakkında bilgi istiyorum

Netflix alsan daha mantıklı olur sanki. İkisinde de istediğin filmi indirip sonradan izleyebiliyorsun.
  117. Graveworm

Soru Açık liseye geçen birine ne önerirsiniz?

Kardeşim sen dediğim gibi yap. Eğer cidden kendine güveniyorsan zorla kendini. Üniversiteye gir. Ama bazı arkadaşlar demiş yok fabrikaya gir yok amele ol bunlar nasıl tavsiye falan. Ben 2 üniversite mezunuyum fabrikanın etiket deposunda sorumlu olarak 4.5 sene çalıştım. Ama burada çalışmak için...
  118. Graveworm

Bildiğin fabrika kardeşim. Gir plastik fabrikası, ayakkabı fabrikası (İlk başlarda başın ağrıyabilir kokudan ama alışırsın.), kot fabrikası. Bir sürü fabrika var. Nerede oturuyorsan oranın organize sanayi bölgesine bir uğra eleman arayan yerlere başvur. İllaki bir yere girersin. Kafanda...
  119. Graveworm

Bu devirde üniversiteye gitsen neeee gitmesen ne. Aklımda olsa okumazdım üniversite. Eğer gerçekten çok başarılı falan olursan orası ayrı. Ama şu anda üniversite okumak boş gibi geliyor bana. Senin yerinde olsam giderim okulla beraber fabrikaya işe başlarım. Durumumu anlatırım. Eğer diksiyonun...
  120. Graveworm

Soru kafa vurması tehlikeli mi

Abi inanılmaz cidden ya. Hala doktora gitmek yerine buraya yazıyorsunuz. Kardeşim doktora git. Ben de 10-11 yaşlarında kafamı havuzun dibine vurmuştum, şu anda 35 yaşındayım hala gözle görülür bir şekilde şişlik var. BURAYA YAZMADAN ÖNCE DOKTORA GİDİN
  121. Graveworm

Soru Katana,Samuray kılıcı almak yasak mı ?

35 yaşındayım, 16 senedir boks sporu ile uğraşıyorum. Karşındakini tanımadan böyle gereksiz ithamlarda bulunma istersen :) Ayrıca düşünce yapımda bir şey yok bence. Kenjutsu'nun da ne olduğunu çok iyi biliyorum, Karate ve Tekvando ile uğraşan arkadaşlarım var. Çabanı ve yeteneklerini Kenjutsu...
  122. Graveworm

Kardeşim adamların her yaptığını "bunlar yapıyorsa vardır bir bildiği" ya da "bunlar yapıyorsa yasal olmalı" falan diye düşünüp yapacak mısın ? Araştır, yasa yasak diyor. He onun üzerine gidip alırsan senin bileceğin iş. Sen katanayla kendini eğitmeye devam et
  123. Graveworm

Biraz araştırsaydın keşke...
  124. Graveworm

Anket Testiste Boncuk-Düğüm Benzeri Şişlik/Sertlik

Tıpta utanma olmaz demişsin orası doğru. O yorumu yapma sebebim senin utanıp utanmaman değil; böylesi önemli bir konuyu doktora gitmek yerine burada milletin yorumuna bakıp doktora gitmeye karar vermen. Güzel kardeşim bu tarz durumlarda oradaki yumruyu ya da ne ise fark eder etmez hastaneye...
  125. Graveworm

Soru Telefon taksit nasıl yapılır?

İlla kredi kartıyla alacaksın diye bir şey yok. Zaten deli gibi faiz ödeyeceksin. En azından Evkur tarzında bir yere git elden taksitle mis gibi al. Ama onlarda bazen yeni kişilere pürüz çıkartabiliyor. Araştırıyorlar seni falan baya uzun sürebiliyor. Şu anda çalışıyorsan çalıştığın yere gidip...
  126. Graveworm

Anket Testiste Boncuk-Düğüm Benzeri Şişlik/Sertlik

Testisinde sıkıntı olduğu için konu açanı da gördü bu gözler. Doktora gideceksin güzel kardeşim :)
  127. Graveworm

Soru Microsoft Edge'e geçilir mi?

Edge'nin yavaş olmasının sebebi sitelere girmeden önce içerisinde virüs taraması yapıyor ve sitenin güvenli olup olmadığını anlıyor. O yüzden normal tarayıcılardan daha yavaş gibi geliyor. Halbuki en güvenilir tarayıcı.
  128. Graveworm

Soru Farz edin, tüm telefon fiyatları alınabilir düzeye geldi, ne alırdınız?

Ülkemizde ki "alınabilir telefon fiyatı" nedir onu çözemedim. Ama şöyle deseydin "Dolar kuru 1 tl faiz 0, her telefon üreticinin çıkarttığı fiyatta alınacak" o zaman kesinlikle 14 Pro Max ve S22 Ultra alırdım. Mis gibi ikisini de kullanırdım :D
  129. Graveworm

SDN Amazon ve Hepsiburada hızlı(!) kargo dönemi sonlandı mı?

Sana öyle denk gelmiş olabilir. Aydın'dan daha küçük bir şehirde yaşıyorum ve sipariş edilen kulaklık 4 günde geldi. İyi bir şey mi ? Hayır ama 8 günden iyidir :D
  130. Graveworm

Haber Lübnan Cumhurbaşkanı: Suriyelileri ülkelerine göndermeye başlıyoruz

Hocam sen Türkiye'nin gerçeklerinden biraz uzaksın galiba. Ya da yanlış haber kanallarını takip ediyorsun. Kaç tane Suriye'li röportaj verdi ben hatırlamıyorum. Hepsi de "Bize oy vermemiz için vatandaşlık teklif ettiler, biz de kabul ettik" diyor. Yapma gözünü seveyim :D 1665581103 Aman neyse...
  131. Graveworm

Hocam olay yapıp yapamamakla alakalı değil. Bunları söyleyebilecek durumdalar. Bizimkiler oy almak için adamlara vatandaşlık verme derdinde. Olay burada bitiyor.
  132. Graveworm

Böyle bir şey açıklamak bile ayrı bir olay. Darısı bizim başımıza
  133. Graveworm

Yardım Ekran parlaklığında değişimler oluyor

Güzel insan lütfen cihazını garantiye götür. Uğraşmana değmez. ?
  134. Graveworm

SDN Amazon ve Hepsiburada hızlı(!) kargo dönemi sonlandı mı?

AGT ile ben bir sorun yaşamadım. Doğum günü hediyesi olarak arkadaşım bana Hyper X Cloud II yolladı. Gayet güzel paketlenmiş şekilde geldi. Geç geldi ama sıkıntısız geldi. Bu konuya bağlı olarak da; Hiç bir zaman bir kargo firmasına kargomu aynı gün getirsin diye ya da "özel indirimlerden"...
  135. Graveworm

Soru Çok Disiplinsizim, Derslerimde Başarılı Olamıyorum.

Ailenin durumu varsa özel ders al. Eğer yoksa her iş sende bitiyor güzel kardeşim. Yani bende senin gibiydim, eve gelirdim çalışırdım 1 hafta sonra her şey giderdi. Sonra sınavlarda da patlardım doğal olarak. O zamanlar durumumuz iyiydi ve 2 kişiden Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Geometri...
  136. Graveworm

Soru Farz edin düz 13 ve 14/14plus aynı fiyat, hangisini tercih ederdiniz? Ve neden

2 telefon da aynı fiyattaysa neden insanlar eski modeli tercih etsin ki ?
  137. Graveworm

Soru Mesleki eğitim sistemine geçiş hakkında

Matematik içermeyen bir bölüm seçersen sıkıntı olacağını sanmıyorum
  138. Graveworm

Soru Artics 1 wirelles micro da çalıştırmak

Çalıştırabilirsin.
  139. Graveworm

Hangi Dijital Platformu Önerirsiniz?

Amazon al. Zaten 7 küsür TL. Almışken kargoların falan da bedavaya gelir zaten. Onun sonrasında elinde fazladan Netflix olan bir arkadaş ara kendine. Büyük avantaj sağlarsın. Netflix'e vereceğin parayı da kafana göre Blutv, Exxen gibi platformlara yatır. 50 TL'ye 3 platformda üyeliğin olmuş olur.
  140. Graveworm

Soru bayıltma şakası

Saçma sapan işler yapmayın güzel kardeşim. Bayıltma şakası nedir ? 36 yaşındayım orta okuldayken modaydı o salak şey. Hiç gerek yok. Allah korusun bayıltıp ayıltamamak var.
  141. Graveworm

Bein Sport Connect hakkında

Arkadaşlar merhaba. Yeni taşındığım yere daha yeni altyapı ve internet bağlandı. Bende bağlanır bağlanmaz manyağı olduğum İngiltere Ligi'ni izlemek için Bein Sport Connect almaya karar verdim. Normal Digiturk'e o kadar para vermeye gerek duymuyorum. Fakat Şikayetvar adlı internet sitesinde...
  142. Graveworm

28 Ekim Telefonlarda ÖTV'nin Kalkış İddiası

ÖTV kalkmaz. Kalkarsa 20K bandında olur fiyatı.
  143. Graveworm

Soru tansiyon ölçü aleti

Dijital arayacağınıza analog arayın bence. Piliyle falan uğraşmak durumunda kalmazsınız ayrıca en stabil ölçümleri oradan alabilirsiniz.
  144. Graveworm

Soru Okumak mı yoksa çalışmak mı ?

Çok uzun yazmışsın emeğine sağlık fakat hepsini okuyamadım :) Soruna gelecek olursam; kesinlikle çalışmak. Eskiden olsaydı tamam derdim de şu anki durumda kesinlikle bir insan lise sonrası askerliğini yapıp orada hayat tecrübesini alıp direk sanayi ya da fabrikaya girip oralarda yükselmeye...
  145. Graveworm

Yurtdışına eğitim için giden biri telefon getirebilir mi?

Hocam sen şu işi adam akıllı araştır. Her kafadan bir ses çıkıyor. Benim bildiğim kadarıyla (Bende başka bir kafayım) Yurt dışındaki arkadaşın getireceği zaman kendi pasaportuna kaydetmek zorunda ve ülkeye 3 sene daha telefon sokamıyor. Ayrıca garanti durumunu biliyorsun değil mi ? Yani pil...
  146. Graveworm

Soru 5kya Masaüstü mu daha mantıklı Dizüstü mü

Masaüstü sıkıntı olur 5K'ya. Ne alacaksın ? Klavye mi ? Mouse mı ? Monitör mü ? Direk yapıştır Laptop keyfine bak
  147. Graveworm

Soru Üniversite Ortamında Ateist Olmak Nasıl Bir Şeydir?

Ben Ateist'im ya da muhabbet esnasında ben bir şeye inanmıyorum falan diye bağırmazsan sıkıntı çekmezsin. Hatta hiç çekmezsin şu andaki gençlerin çoğu kişi tanrının varlığına inanmıyor.
  148. Graveworm

2.el Poco X3 pro fiyat

Googla'a girip sorduğun soruyu yazıp ŞUNA tıklamak bu kadar zor olmamalı ya
  149. Graveworm

Soru Türkiyede çalışma şartları ağır mı sizce? Anket

Çalışma saatleri ve alınan maaşlar bakımından ağır evet.
  150. Graveworm

Anket Mozilla Firefox mu daha hızlı yoksa Google Chrome mu?

Chrome, Firefox'dan daha hızlı ve memory olayına daha fazla dikkat ediyor. Gönül rahatlığı ile Chrome kullanabilirsin.
  151. Graveworm

Soru Galaxy S21 mi iPhone 11 mi?

Abi takmışsınız uzun ömüre. Telefonu nasıl kullanırsan o kadar idare eder seni. 6S çıktığında anneme de Samsung J6 almıştım. Hala çatır çatır kullanıyor. Şu anda babamda Galaxy Grand Prime var. 6S'in ekranını yine kırdığım için onu kullanıyorum. Android sürümü 5.0.2 falan. Size yemin ediyorum 1...
  152. Graveworm

Yardım Mouse önerisi

Valla bendeki çok eskidi. Hatta sol tuşu kırıldı falan o yüzden kullanmıyorum ama hassasiyet falan soruyorsan hiç bir sıkıntı çekmezsin. Yani tıkladıktan sonra "click" sesi çıkmasın ne olacak ? Senin oyunun için bir sıkıntı teşkil etmez. Oyunları Pro olarak oynamadığın için o fiyat bandında...
  153. Graveworm

Soru 8 GB hafızalı telefon ile idare edebilir miydiniz?

Şu anda sadece Spotify 20 gb yer kaplıyor ve telefonum 64 gb. 16 bile tarihi eserken 8gb nereden çıktı Allah aşkına :)
  154. Graveworm

Yardım Mouse önerisi

Deathadder v2, şu anda kullandığın mousedan çok daya iyi bir mouse. Yıllardır kullanırım bir sıkıntısını görmedim. Alırsan paranı boşa harcamış olmazsın. Ama benden sana bir tavsiye; eğer internetten satın alacaksan, almadan önce git bir fiziksel olarak mouseı tut, eline uyuyor mu uymuyor mu ona...
  155. Graveworm

Soru Kablosuz Kulaklık için aparat gerekli mi ?

İhtiyacın olan aparat zaten kutunun içerisinden çıkacak. Onu USB girişi olan bilgisayar ve oyun konsollarına taktığın zaman sıkıntı olmadan kullanabilirsinz
  156. Graveworm

Soru Kablosuz Kulaklık için aparat gerekli mi ?

Bilgisayar için çıkan aparatı dizüstü için de kullanabilirsiniz. Sadece kutunun içinden çıkan USB'yi nerede kullanacaksanız oraya takacaksınız. Bilgisayar, laptop, Playstation ve XBOX gibi.
  157. Graveworm

Öneri Hangi Televizyonu Almalıyım?

Büyükçekmece'de var. Zaten fabrikası da orada. ŞU LİNKE TIKLAYARAK tam adresine ulaşabilirsin. Şimdiden hayırlı olsun.
  158. Graveworm

Soru PS Plus Tam Olarak nedir

Kardeşim oyun kiralama diye bir şey yok bu sistemde. Extra paketini alırsan oradaki oyunları istediğin kadar oynarsın. Zaten satın alım yaptıktan sonra oyunlar kütüphanene ekleniyor ve ömür boyu oyun dijital olarak sende kalıyor. Plus'a da her ay 3 değişik oyun geliyor bedavaya. Diyelim ki 3'ünü...
  159. Graveworm

Iphone pil sagligi

%70'in altına indiğinde pil değiştir. Şu anda değiştirmene gerek yok. Şarja uyusan da sıkıntı olmaz zaten telefonlarda %100 olduktan son güç bağlantısını otomatik keser, %99'a düşünce tekrardan şarj eder.
  160. Graveworm

Samsung Note 10 Plus aldım.

İnanılmaz fiyata almışsın dostum. Hayırlı uğurlu olsun. Youtube'da "2022'de note 10 plus kullanmak" yaz pişman olmazsın. Ben de bulabilsem de alabilsem 7k'ya o telefondan :)
  161. Graveworm

Soru Makul fiyat olsa zfold kullanıcısı olmak ister miydiniz?

Baba telefon, gösterişi var ama hiç bir zaman düz, klasik telefon kadar sağlam olmayacak. İllaki adamlar deli gibi test yapmıştır fakat bir gün gelecek o açıp kapama sesi gidecek, kapattığında tam kapanmayacak, açtığında sabit durmamaya başlayacak. O yüzden hayır, makul bir fiyat olsa dahi...
  162. Graveworm

Öneri Hangi Televizyonu Almalıyım?

Onvo alırsan pişman olmazsın. F/P televizyonları üretiyor. Ayrıca sahibi eski Sunny markasının sahibi. O yüzden bu işlerden anlıyor. Fakat müşteri hizmetlerini falan bilemem. Ama A101 den falan kesinlikle bir şey alma. Arkadaşlarım Fujitsu akıllı televizyon aldı 2021'de. En son güncelleme...
  163. Graveworm

Soru PS Plus Tam Olarak nedir

İlk önce ŞU LİNKE bakarak tam olarak anlayabilirsin. İkincisi benim bildiğim bir oyun indirime girdiğinde ya da o ay hediye olduğunda hepsinde kullanabiliyorsun. Tek farkları farklı farklı avantajları. Mesela Deluxe Edition'da eski oyunları falan oynayabiliyorsun. Sen direk attığım linke gir...
  164. Graveworm

Soru Bu Monitörün Ederi Nedir?

Senin monitör modelinin PLUS olanından Sahibinden'de 2 adet ilan var. İlan içeriklerini bilmiyorum ama biri 700 küsür biri 300tl. Senin monitör 700 etmez zaten. Bence 400-450 arasında Letgo'ya falan koy nabız ölç.
  165. Graveworm

Soru Güvenilir yurt dışı iphone satıcısı önerisi

Dostum illegal işlerle uğraşmam. İllegal işlerle uğraşanın da burada işi olmaz. Boş boş atar yapmayı bırakmalısın. Gayet doğru dürüst bir insan bu riske girip yurt dışından telefon getirttiriyor ise onu tıpış tıpış kayıt parasını vererek kullanır. Bu devirde 2700 TL kayıt parasını verebilecek...
  166. Graveworm

IPhone 13 Pro Telefon Ekran Koruyucusu Hava Aldı

Başka öneriye gerek yok. Spigen Türkiye'de bulabileceğin en iyi ekran koruyucusudur.
  167. Graveworm

İphone 6 plus oyundan atıyor

1- Hangi oyun ? 2- Telefon eski olduğu için kaldırmıyor olabilir ısınmadan dolayı koruma amaçlı atıyor olabilir.
  168. Graveworm

Soru Güvenilir yurt dışı iphone satıcısı önerisi

Yurtdışından telefonu aldıktan sonra burada kayıt ücretinden haberin var değil mi ? Ayrıca garanti sıkıntısından bahsetmeyeceğim bile. Çok büyük bir risk. Bütçen kadarıyla gidip temiz 2. el iphone bakabilirsin.
  169. Graveworm

7500 8000 tl telefon önerisi

Şimdi şöyle bir sorun var. Türkiye'ye ilk geldiği zaman iPhone 6S almıştım. Hala da kullanıyorum, bir sıkıntısı yok. Garanti kapsamında 2 kez batarya değiştirdim onlarda da sıkıntı yoktu. Biliyorsunuzdur zaten iPhone'larda 500 full dolumdan sonra bataryalar "ölü" sayılıyor. Garantisi bittikten...
  170. Graveworm

Excalibur G900 şarjı çabuk bitiyor ne yapmalıyım?

Yapacağın tek şey garantiyi aramak ve durumu kendilerine bildirmek. Pilinde bir sıkıntı varmış gibi duruyor. 2 günlük laptop'un pilinin bu kadar çabuk bitmesi hiç normal değil.
  171. Graveworm

Soru Altyapı yok, taahhüt iptal olur mu ?

Yok mu cevap verebilecek birisi?
  172. Graveworm

Soru Altyapı yok, taahhüt iptal olur mu ?

Arkadaşlar merhaba. İstanbul’dan Bartın’a taşındım ve taşındığım bina yeni olduğu için hem telefon hem de internet altyapısı yok. Benim de hali hazırda taahhütüm var. Yararlanamadığım hizmet için para ödemek zorunda mıyım ? Yoksa cayma bedeli falan vermeden abineliğimi iptal edebilir miyim ...
  173. Graveworm

Soru Oyun oynarken vücudumum göğüs kısmında ve kollarımda kırmızı beneklerin oluşması

Sinir ve stresi vücudun belli bir süre sonra kaldırmıyor olabilir. Bir doktora görünmende fayda var. İlk olarak cildiye dalından başlarsın, eğer cildiyede doktor çözüm bulamazsa nereye gitmen gerektiğini söyler.
  174. Graveworm

Soru Aracımın tavanına taş düştü ne yapmaliyim?

Sağda solda sıcak su ile göçük düzeltme reklamları görüyorum. Bir araştır istersen belki işine yarar
  175. Graveworm

Haber Amerika'da Yaşayan Oyuncu Erdem Baş iPhone 13 Pro Max'i Ne Kadara Aldığını Anlattı!

Amerika'da vade farkı yok, varsa bile inanılmaz az çıkıyor. 2-3 ay önce hesaplamıştım; operatörden taksitle alınan telefonla Apple sitesindeki telefon arasında 0.80 küsür $ fark vardı. Gereksiz bir ülkede yaşıyoruz...
  176. Graveworm

Öneri Ücretsiz ve güvenilir film indirme sitesi var mı?

Ben bilgisayara indireceğin sandım. Apple kullanan biri olarak en son sorman gereken kişi benim galiba :)
  177. Graveworm

Soru Bisiklet kazası

Bundan sonra daha dikkatli olursun umarım. Şehir içinde bisiklet kullanmak yerine sahil bölgelerinde kullanman daha mantıklı olur bence. Tabi spor amaçlı kullanıyorsan.
  178. Graveworm

Soru Bisiklet kazası

Benden sana tavsiye direk git sanayiye ne gerekiyorsa yaptır. Şirket kaskosu bunu ödemekten bile acizse seni çok fazla uğraştırırlar. Bir de bisikletler de de öyle mi bilmiyorum ama arkadan çarptığın için %100 sen suçlusun
  179. Graveworm

Öneri Ücretsiz ve güvenilir film indirme sitesi var mı?

Torrent olayını kullanmanı tavsiye ederim.
  180. Graveworm

Yardım Ps5 Vs PC

Spiderman bilgisayara çıkacak yakında zaten. Eski PS özel oyunları yavaş yavaş bilgisayara çıkmaya başladı. 1 oyun için PS almana gerek yok.
  181. Graveworm

Power bank

Megsafe olaylarını bilmem ama 20.000 mah kapasiteli Xiaomi markalı ŞU powerbank'e bakabilirsin. Ama bence bir teknoloji mağazasına gidip en azından boyutlarına bakman iyi olur. Buradan beğenirsin, eline aldığında çok büyük gelir, çok ağır gelir sorun yaşarsın.
  182. Graveworm

Haber KKTC'de En Ucuz Ekmek 7 TL Oldu

İki tarafta kötü yönetiliyor. Türkiye'de asgari ücret 4,253 TL, ekmek ise ne yazık ki bölgeden bölgeye değişiyor ve ortalama 4 TL diyelim. Ortalama bir ayda 1063 adet ekmek alınabiliyor KKTC'de asgari ücret 6,090 TL, 870 adet ekmek alınabiliyor. KKTC'de yaşamın pahalı olduğunu herkes...
  183. Graveworm

Yardım Ps5 Vs PC

Bu soruya zaten yanıt bulamazsın. Tamamen kişinin kendisine bağlı bir durum. PC oyunlarını seviyorsan PC alırsın, konsol oyunlarını seviyorsan konsol alırsın...
  184. Graveworm

Yardım Ps5 Vs PC

Şöyle konular açmadan lütfen foruma bir göz atın. Onlarca konu var. Ama ben yine de fikrimi söyleyeyim. Bilgisayardan oyun oynamaya alıştıysan oyun bilgisayarı, Joystick'ten oyun oynamaya alıştıysan 4k televizyon + PS5
  185. Graveworm

Yardım gideceğim lisede hangi bölümü seçmeliyim

knkm nedir ya ? Neyse sana başarılar. Umarım programlama alanında başarılı olursun.
  186. Graveworm

Okul tanıtmaya gelmişlerdi deyince hatırladım seni; buna tarz bir konu daha açmıştın. Forumun Programlamacısı bile cevap vermişti tatmin olmamışsın demek ki. İlk olarak ŞU SİTEYE bakıp programlama için matematik neden gerekli onu bir araştırabilirsin. Grafik tasarım ve Matematik diye bir...
  187. Graveworm

Ne yazık ki Matematik ve İngilizce olmadan o 3 bölümde de başarısız olursun. Bütün şartlarını zorla ve okul dışında özel ders almaya bak.
  188. Graveworm

Soru Netflix

Amazon'un tek artısı çok sayıda belgesel olması. Amazon origin olaylarında %99'u tırt zaten. Bence Netflix'ten yürüyebilirsin. Ayrıca 6-7 gün sonra Disney+ gelecek, Netflix'te patlayacak :)
  189. Graveworm

Soru LG televizyonda durup dururken kapanıp açılma sorunu

O aklımda taşınma olayından dolayı vaktim olmadı. Yarın alıp deneyeceğim. Güç kablosu alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı ? Yani herhangi bir teknoloji mağazasında bulabilir miyim ? Ve yanımda götürmeme gerek var mı ?
  190. Graveworm

Anket Bmw mi mercedes miii ?

Mercede SL-300 kullandım. BMW 1.18 kullandım. Mercedes rahmetli dedemde vardı. Kaç modeldi hatırlamıyorum ama ben böyle rahat ve konforlu arabaya binmedim hayatım boyunca. Eski araba olmasına rağmen çok modern iç dizaynı vardı ve teknoloji bakımından da gayet iyiydi. BMW'yi de annem bizim...
  191. Graveworm

Yardım Zehirlenirmi

Yanlışlıkla yenilen maddeye göre tedavi mi oluyor ? Yoksa madde ne olursa olsun mide mi yıkanıyor ? Ben direkt mide yıkanıyor diye biliyordum. Neticede ilaçlar farklılık göstermez tarım muhabbetlerinde.
  192. Graveworm

Yardım Zehirlenirmi

Abi şaka mısınız siz ya ? Forum kullanım amacı bu değildir. Acile gitsek mi diyor bir de. Abicim götüreceksiniz tabi acile. En kötü midesini yıkarlar zaten de yani şu soruyu burada sorup umarım cevap falan beklemek yerine acile doğru yola çıkmışsındır.
  193. Graveworm

Yardım Sinirli olmam

Sinirli bir kişiliksen ve karşındakine zarar vermeyi sevmiyorsan spor salonuna gidebilirsin ya da dövüş sporları ile uğraşabilirsin. Zamanında bende uğraştım ve çok faydasını gördüm. Tavsiyemdir.
  194. Graveworm

Soru LG televizyonda durup dururken kapanıp açılma sorunu

Arkadaşlar merhaba, LG 42LD650-ZC modelli televizyonum var. Yanılmıyorsam 2011'de almıştım. Gayette memnunum hala çılgınlar gibi çalışıyor. Fakat son zamanlarda 10 saniyede bir kapanıp kendi kendini açılıyor, bir süre sonra televizyonun açılırken ki logosunu görüyorum ondan sonra tekrardan...
  195. Graveworm

Soru En sevdiğiniz motor bisiklet markası ?

Hocam senin bütün konular böyle. En sevdiğiniz bir şey diye konu açıyorsun, sonra sen aklına gelen bütün her şeyi, tarihçeleri ile birlikte yazıyorsun ve yazılana da kulak asmıyorsun. Neden böylesin acaba ? :) En sevdiğiniz film konusu da böyleydi galiba. Bir insanın en sevdiği 100 film ya da...
  196. Graveworm

Soru İphone 13 mini alsam sorun yaşarmıyım ?

Ama 2500 mah bataryaya sahip. Tamam Apple her türlü optimizasyonu ile pil kullanımı hakkında bütün rakiplerinden üstün fakat ne bileyim 2022 yılında 2500 mah'lık bir telefon almak saçma geliyor bana. en azından 13'te 3265 mah var. Ayrıyeten S22 serisinin batarya performansının o kadar kötü...
  197. Graveworm

Soru Yardım lazım

Güncelleme desteği bakımından Iphone X avantajlı. Ama X için kronik hataları var diyorlar. İyice araştırmanı tavsiye ederim. Eğer kronik sıkıntısı yoksa gözün kapalı Iphone al
  198. Graveworm

Soru İphone SE mi Redmi Note 11S'mi?

Batarya değişimi olarak garanti kapsamında ise gidersin Apple mağazasına orada direk orjinal taktırabilirsin. Fakat o da yine zamanla ölmeye başlayacak. Şöyle söyleyeyim 500 kez full şarj olduktan sonra ömrünü doldurmaya başlıyor piller. Ama Deji batarya ile günlük pil süresini uzatabilirsin...
  199. Graveworm

Soru İphone SE mi Redmi Note 11S'mi?

Kamera ön plandaysa her türlü Apple fakat belli bir süreden sonra pil ömrü canınızı sıkabilir
  200. Graveworm

13 Mini 17.499 13 18.999 13 Pro 24.999 13 Pro Max 27.999 Samsung S22 15.999 Samsung S22 Plus 22.999 Samsung S22 Ultra 25.999 Bence hazır Android kullanıyorken Android devam et bu yüzden dedim. 13 Mini seni kurtarmaz. 13 yada 13 Pro alman lazım. IOS'a yabancı birinin direkt geçmesi biraz...
  201. Graveworm

Yoğun kullanımda Iphone her türlü üzer. Bence hazır Android cihaz varken oradan yürümeniz. Yada 12-13 Pro Max gibi bir telefon almanız. 13 mini yarı yolda bırakır sizi.
  202. Graveworm

Soru Online mobil oyun lazım

8 Ball Pool Kafa topu 101 Plus Pubg 1652541374 Rocket Leauge'nin mobil versiyonu çıkmıştı o geldi şimdi aklıma
  203. Graveworm

Soru Hangi İşletim Sistemini Kurmalıyım?

Performans istiyorsan Win 10 en mantıklısı olur senin için.
  204. Graveworm

Hangi telefonu almalıyım

Bu söylediğini 6S kullanan bana söyle istersen ? :) Yeni telefonları tamam da yeni telefonlarını almak yürek ister. Arkadaş o kadar para vermek istemiyor telefona anladığım kadarıyla.
  205. Graveworm

6s plus kaç yıl daha gider?

Firmalar yeni telefona yönlendirmek için bu yolu seçiyor. Atıyorum senin telefondan anladığın tek şey Instagram ve Twitter. Başka bir şey için kullanmıyorsun telefonu. O uygulamalar desteğini çekince ne yapacaksın ? Yeni telefon alacaksın.
  206. Graveworm

En çok hangi film türünü seversiniz

Sinemada izlemiştim. Ağladığım nadir filmlerden biridir. Çok gereksiz güzel bir filmdi ya.
  207. Graveworm

Hangi telefonu almalıyım

Yeni telefonlardan istiyorsan zaten mecbur çıkacaksın oralara. S21 Ultra falan bak 17.5K telefon. Ya da Note 20 Ultra bakabilirsin ama kimse Exynos olduğu için tavsiye etmiyor telefonu.
  208. Graveworm

6s plus kaç yıl daha gider?

Oyun oynasan da oynayamazsın zaten :D Oynatmaz daha doğrusu ben de 6S kullanıyorum. Valla bir sonraki güncellemede biz yokuz. Artık gerisi uygulamaların elinde. Kim ne zaman güncelleme desteğini keserse o zaman patladığımızın resmidir :)
  209. Graveworm

Anket Hangisini tercih edersiniz; Xiaomi 12 Pro mu, İphone 13 Pro mu?

Aynı fiyata Apple alabiliyorsam hiç düşünmeden yapıştırır geçerim.
  210. Graveworm

Cinsiyetiniz Ne

Bu ne saçma bir şeydir ya ? Demigirl Demiboy falan nedir abi ? Psikolojisi bozuk insanlar ne zamandan beri cinsiyet sınıflandırılmasına alınıyor ?
  211. Graveworm

Yardım Macbook Pro Vs PC

@EFI Shell ve @Görkem Say size yardımcı olacaktır ama siz yine de tam olarak bütçenizi belirtin. Çünkü oyun bilgisayarı deyince nerelere gidiyor olaylar bir bilseniz :)
  212. Graveworm

Yardım Macbook Pro Vs PC

Kardeşim sen neyi hedefliyorsan ona göre bir sistem toplarsın. O sana iş bilgisayarı da olabilir, oyun bilgisayarı da olabilir.
  213. Graveworm

Yardım Macbook Pro Vs PC

Masaüstü olunca oyun bilgisayarı olmuyor mu ? :)
  214. Graveworm

Yardım Macbook Pro Vs PC

Oyun oynayacaksan normal masaüstü bilgisayar almanı tavsiye ederim.
  215. Graveworm

Yardım yazılım okula gideceğim ama ya öğrenemezsem diye korkuyorum

Yazılım öğrenip kontrol bakım elemanı olursan kendine yazık edersin. Sen kendini yazılıma ver, belki çok çabuk kavrayacaksın ve oyun tasarlayacaksın. Yada robot kodları yazacaksın. Fabrika ile kendini sınırlandırma
  216. Graveworm

Bende Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama mezunuyum, plastik fabrikasında etiket depo departmanında masa başı, haftanın 6 günü 8'er saat 2 vardiya çalışıyorum ve Görkem'in dediği gibi 5k maaş alıyorum. Yetiyor mu ? Hayır. İşimi severek mi yapıyorum? Hayır. Ama özel sektör bu. Zamanında kendimi...
  217. Graveworm

Soru Uygun Fiyatlı Kulaklık Almak İstiyorum

Valla şu anda 600 TL'ye öyle Razer Steelseries falan zor gibi. Şu anda iş yerindeyim ve alışveriş siteleri açılmıyor. Plantronics Gamecom 777 yada 780, varsa daha üst modelini bir araştır istersen 1652287525 Yani ben 5 sene falan 777 kullandım, 6 senedir de 780 kullanıyorum. Gayet memnunum
  218. Graveworm

Şimdi şöyle anlatmaya çalışayım; sözelle alakası yok deme sözel demek ezber demek. Ezberlemen gereken kısımlar olacak makine otomasyonunda. Matematikte de baskı sayıları, kalan baskıları, kalan süreleri, koli adetlerini hesaplarken lazım olacak. Ama İngilizcesi olmayıp da programlama...
  219. Graveworm

Yardım Bu Neyin Hatası?

İlk önce telefonu kapat/aç öyle bir dene, Olmazsa Apple üyeliğinden çık sonra tekrar girip dene, Bir de wireless'la güncelleme yapıyorsan normal telefonun internetinden güncellemeyi dene bakalım olacak mı
  220. Graveworm

Yardım Crystaldiskinfo ile hangi dille nasıl iletişime geçebilirim

Bence bir mail daha atın. Önceki maili de ek kısmına falan ekleyin sonra da daha önce de bu konu ile alakalı size mail atmıştım falan dersin.
  221. Graveworm

Soru iPhone 13 Pro Max Ekranı Hakkında?

Ağırlık olarak sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. 13 Pro ve 13 Pro Max arasında 25gr'lık bir fark var. 12 Pro ile 13 Pro Max arasında 51gr'lık bir fark var. Uzun kullanımda o kadar yoracağını hiç sanmıyorum. Kılıf olayına gelirsek; kılıfta bir 15-20 gram ekleyecektir o ağırlığa. Valla bilmiyorum...
  222. Graveworm

Soru iPhone 13 Pro Max Ekranı Hakkında?

Hocam neredeyse 30K lık bir telefon satın alırken hiç mi teknoloji marketlerine gidip telefonu elinize almadınız ? Bu nasıl bir yaşam standardıdır :D 13 Pro Max küçük elli kullanıcılar için bildiğin kalas bir telefon. Elin normalden biraz büyükse rahat kullanırsın ama sivri kenarları ergonomiden...
  223. Graveworm

Soru Sağlayıcımı değiştirmeliyim, hangisi daha iyi?

Valla benim de TurkTelekom taahhütüm bitiyor bu ay sonunda. Direkt Turknet'e geçeceğim. Alt yapım 100mbt destekliyor ve 140 tl gayet iyi bir fiyat. Ekstra olarak adamlar taahhüt bile istemiyor. Bence Turknete geçmelisin
  224. Graveworm

Mail adreslerini yukarıda iletişim bilgilerinin bulunduğu sayfadan alabilirsin. Dil olarak da İngilizce'yi tercih etmenizde bir sakınca yok
  225. Graveworm

Soru Hangi mevki olmalıyım

İlla bir mevki ağır basar ya. Yada gidersin bir kursa ya da bir altyapı tesisine başlarsın oradaki hocalarla konuşursun. Dersin ben her mevkiyi seviyorum ve hepsine de yatkınlığım var. Onlar duruma göre değerlendirir seni. Ama ilk adımı atmalısın
  226. Graveworm

Yardım Lgs için nereye tercih yapmalıyım

Ben bir tek bunu bulabildim. Komşu kayıt alanı falan diyor. Bence sen yarın mesai saatleri içerisinde ilgili kurumları bir ara. Oradan, buraya göre daha sağlıklı bir cevap alırsın
  227. Graveworm

Saat farkı, çalışma saatleri, çalışma yoğunlukları değişiklik gösterebilir. Biraz beklemelisin
  228. Graveworm

Soru Hangi mevki olmalıyım

En çok neden zevk aldığın önemli. Ben kalecilikten zevk alıyorum (Babadan gelen bir şey) o yüzden kalecilik yapıyorum. Ama sen gol atmaktan zevk alıyorsan forvete yönelirsin, pas özelliklerin hoşuna gidiyorsa orta saha olursun, gol pası vereyim kilit adam olayım istersen forvet arkası oynarsın...
  229. Graveworm

Haber Hangisi daha ekonomik: PlayStation mı Xbox mı?

Oyun için bilgisayarım yok maalesef :)
  230. Graveworm

Bu arada ben yanlış hatırlıyorum galiba öyle bir şey yoktu. Belli bir ücret karşılığında sendeki oyunları online oynatıyor o vardı sadece. Bir de o ücreti verdiğin zaman her ay 3-4 tane oyunu bedavaya veriyor. NBA muhabbetlerine gelince 21 ile 22 arasında devasa fark olduğunu düşünmüyorum. Ama...
  231. Graveworm

Dediğin sistem Playstation'da var zaten
  232. Graveworm

Soru Uygun Fiyatlı Kulaklık Almak İstiyorum

Hocam keşke bütçeni söyleseydin. Bütçeni söylemeden Gamecom Plantronics'in her kulaklığını öneririm.
  233. Graveworm

Bende de tam tersi 4 Pro var ama 4k televizyon yok :) Ama konuya ayrı bir parantez açmam gerekirse Playstation Store'da çok gereksiz indirim oluyor. Gereksiz dememin amacı aşırı fazla. NBA2k22 yeni çıktı zaten. Dün %88 indirime girmiş. Çok fazla sevmememe rağmen aldım. 70TL'ye falan geldi...
  234. Graveworm

Haber Hırsızlık ve Suç İşlemek Netflix Dizilerinde Neden Güçlü Karakter İmajı Veriyor?

Genelde hırsızlık ve suç işlemek aksiyon odaklı olduğu için bu temalı dizi ve filmler fazla tutuyor ki bende çok severim. Özellikle Lupin baya sarmıştı. La Casa De Papel bir süre sonra baymıştı beni son sezonu izlememiştim. Ama netflix dizilerinde değil bütün dizi ve filmlerde bu böyledir :)
  235. Graveworm

iPhone 11 Pil Garantisi

Garantin bitmediyse ücret vermeden değiştirebilirsin.
  236. Graveworm

Yardım Mouse önerisi

Bence Razer'den şaşma. 10 seneyi yakın razer deathadder kullanıyorum. Kırılsa ya da bir şey olsa yine ondan alırım. Ne kullanıyorsan onun aynısını, alamıyorsan bir üstünü bir altını almanı tavsiye ederim.
  237. Graveworm

Yardım klavye gacırdaması Yardım

Eğer pis kullanıyorsan (Yanlış anlama, yemek falan yiyorsan) ya da çok tozlu bir ortamdaysan gerekebilir. Ama benim tavsiyem böyle bir durumla karşılaşmadıkça temizleme.
  238. Graveworm

Soru 10 senedir Samsung Note kullanıcısıyım. İPhone'ye geçmek istiyorum. Sizce mantıklı mı?

Apple hiç bir zaman Android tabanlı telefonlar gibi serbest olmadı, olamaz da. Etrafımdaki insanlar telefonlarıyla neler yapıyor aklım almıyor. Biz hala taş devrindekiler gibi takılıyoruz. Ama yapacak bir şey yok. Telefon kırılana kadar 6S devam. Artık kırılınca çekeriz bir kredi falan. Zaten...
  239. Graveworm

Soru 10 senedir Samsung Note kullanıcısıyım. İPhone'ye geçmek istiyorum. Sizce mantıklı mı?

Tabi teker teker cevap vermeye çalışayım. 1- PDF dosyası indirilebiliyor, paylaşılabiliyor 2- RAR dosyası indirilmiyor. 3- Flash bellek bağlayıp dosya aktarımı sağlayabiliyorsun. Ayrıca @Buse Özübek hanım söylediklerinin hiç birisinden bahsetmemiş. Tek istediği uzun ömürlü olması, kamerasının...
  240. Graveworm

Düşünmeden 13 Pro alabilirsin. Türkiye'ye ilk geldiğinde 6S almıştım hala da taş gibi çalışıyor ve kullanıyorum. 13 Pro alırsan kafadan 6-7 senen var. Yazılımsal olarak ciddi üst düzey bir telefon. Performansına diyecek bir şey yok (Oyun hariç), kamera desen sosyal medya desteği ile her şey...
  241. Graveworm

Söküp yapman gerektiğini belirttim zaten. Sök ondan sonra dene bakalım gıcırtı gelecek mi
  242. Graveworm

Soru Notebook Kendi Kendine Tuşa Basma Sorunu

Hangi tuşun yaptığını anlamadım ama bu tarz sıkıntıların yazılımsal olacağını hiç sanmıyorum. Büyük ihtimalle bir toz falan kaçmış olabilir. Tuşlar çıkarılabiliyorsa bir çıkartıp takın, ondan sonra tekrardan kontrol edin.
  243. Graveworm

Yardım Rampage smx r10 mouse çalışmıyor

Yeni aldıysan hiç düşünmeden iade talebi oluştur. Büyük ihtimalle kullanıcı hatası diyebilirler. Ama şansını dene. Ben yeni aldığını anlayamamışım.
  244. Graveworm

Temassızlık olduğu belli. Bence bir elektrikçiye götür baksın.
  245. Graveworm

Işığı gelip gittiyse kablosunda sıkıntı olabilir.
  246. Graveworm

Tuşları sökmediğin sürece daha da kötü olabilir.
  247. Graveworm

Soru windows ofis programlarına en yakın ücretsiz ofis yazılımı

Yıllardır LibreOffice kullanıyorum, gayet memnunum
  248. Graveworm

Soru Formula yarışları hakkında bilgi verirmisiniz ?

Formula 1 çoğu kişinin ilgisini çeken bir spor dalı değil ne yazık ki. O yüzden olabilir. Yada forum insanının genel huyudur; konudan ihtiyacını alıp uzaklaşır. Yapacak bir şey yok :)
  249. Graveworm

Soru Formula yarışları hakkında bilgi verirmisiniz ?

Hocam keşke "Formula yarışları hakkında bilgi verir misiniz?" yerin "Formula hakkında bilgi vereyim" diye başlık atsaymışsın. Lakin verilmeyen bilgi kalmamış. Bari ben de şu bilgileri ekleyeyim. 1950'den itibaren şampiyon olanların listesi; 1950 Italy / Giuseppe Farina 1951 Argentina /...
  250. Graveworm

Soru İngilizceden sonra hangi dil ?

Dünya'da en çok yaygın olan diller Çince, İspanyolca ve İngilizce. Eğer İngilizce tamam diyorsan geride kalanları tercih edebilirsin. Zoru seviyorsan Çince ya da Japonca önerimdir. Ama o kadar zor olmasın ve estetik olsun diyorsan İtalyanca ve Fransızca dillerini öğrenebilirsin.
  251. Graveworm

Yaptığın işlem sonuç vermemiş ve yeniden mi yapmak istiyorsun onu anlayamadım ? Yani bir önceki mesajında bulaşık deterjanıyla temizlediğini belirtmişsin. Bence bütün tuşları tekrardan sök, güzelce temizle. Zaten oradaki tuşlar ölümcül öneme sahip değil, olmazsa kullanmazsın.
  252. Graveworm

Etrafını değil de sökmesi kolaysa söküp öyle temizlemeyi deneyin
  253. Graveworm

Hocam klavyenin neresinde gıcırtı var ? Tuşlara basınca gıcırdama yapıyorsa büyük ihtimalle tuşların iç tarafı pislenmiştir. Bütün tuşları çıkartıp temizle, sonra tak dene. Eğer klavyeyi yerinde oynattığında gıcırtı yapıyorsa; büyük ihtimalle kauçuklarında sıkıntı vardır.
  254. Graveworm

Yardım Mtbilişimden aldığım monitör 2.elmi

Aynen orası öyle. Umarım sıkıntı çıkarmazlar :)
  255. Graveworm

Yardım Youtube’dan virüs bulaşır mı?

Öyle videolara tıklamamaya çalış. Cihaz olarak ne kullanıyorsun bilmiyorum ama bir şey indirmediğin sürece sıkıntı çıkmaz
  256. Graveworm

Yardım Mtbilişimden aldığım monitör 2.elmi

Ilımlı bir firmaysa sıkıntı çıkartmazlar ama biraz sıkıntılı bir firmaysa adamlar "Koliyi açarken videoya çektin mi?", ya da ne bileyim "Sizin parmak vurmadığınızı ne bilelim?" gibi sorular yöneltebilirler. Umarım ilk seçenekle karşılaşırsın :)
  257. Graveworm

Yardım Youtube’dan virüs bulaşır mı?

Videoları bilgisayarına indirmediğin sürece bir şey olmaz.
  258. Graveworm

Soru Samsung s20 fe snapdragon güncel yazılım sorun olurmu

Temiz bulabilirsen sıkıntı olmaz. Yada Yaypel var. Orada da 2. el satılıyor ve adamlar 1 sene kendi garantilerini veriyorlar. Yenilenmiş telefonlar ya da direk 2. el telefon alabilirsin. Bildiğim kadarıyla orası da nakit çalışıyor. Yine de bir araştırmada fayda var.
  259. Graveworm

Soru Samsung s20 fe snapdragon güncel yazılım sorun olurmu

Sanmıyorum. Samsung'un yaptığı en son açıklamaya göre S22 serisine 4 yıl güncelleme desteğini sundular. Eski telefonların dahil olduğunu sanmıyorum.
  260. Graveworm

Soru USB Port girişli klavye

Arkadaşlar öncelikle herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun. Bende Playstation 4 Pro var ve klavye mouse bağlayarak oyun oynamayı planlıyorum. Cihaz televizyona bağlı dolayısı ile yanımda değil. USB Port girişli bir klavye alıp, mouseyi ona bağlamayı planlıyorum. Çalışıp çalışmayacağından emin...
  261. Graveworm

Soru Kablosuz Oyuncu Mouse

En iyisini gidersin bir oyun malzemeleri satan mağazaya, bütçeni orada çalışanlara söylersin ve demo ürünlerine dokunup ölçüp biçip alırsın. Öteki türlü bilip bilmeden alırsan küçük gelir, büyük gelir, rahat edemezsin birde iade süreciyle uğraşırsın
  262. Graveworm

Yardım ets 2 dx10

Minimum sistem gereksinimlerinde açabilir yazıyor. Ama maksimum verim alman için dx11 olması şart
  263. Graveworm

Soru 5000-7000 arası telefon tavsiye

7.000 TL para ile uzun ömürlü güncelleme hiç bir telefonda alamazsın ama böyle bir gerçek de var. Mesela Apple'da daha yeni 6 güncelleme desteğini kaybetti. 8 ya da X serilerinden birini alsan kafadan 3 sene güncelleme desteğin var. Ama Samsung ya da Xiaomi tarafında böyle bir desteği zor...
  264. Graveworm

Soru 5000-7000 arası telefon tavsiye

Uzun süre kullanmak istiyorsan 2. el iPhone almanı öneririm. XR, XS falan bulabilirsin 7000 TL'ye
  265. Graveworm

Yardım İphone 6s Ekran Sorunu

Ekranı değiştirince bende de oldu o. Normal bir telefoncuda çıkma orjinal taktırdım senin dediğin sıkıntının aynısı bende de var. Uğraşmadım da açıkçası. Sıfırlamayı ya da her hangi bir şeyi yapıp sonuç alırsan buradan yaz belki bana ve diğer arkadaşlara da yardımın dokunur. Ama yazılımsal...
  266. Graveworm

En sevdiğiniz spor dalları hangileridir?

Atletizm Bilardo (Özellikle Snooker) Futbol (Klasik Türk erkeği) Basketbol Masa Tenisi Tenis Her hangi bir dövüş sporu (MMA, Box, Kick Box vs)
  267. Graveworm

Öneri Ozguvensizim

Şu andaki öz güvensizliğin belki de insanların içerisinde çok fazla bulunmaman olabilir. Neticede gideceksin oraya koçun ve onlarca yaşıtının arasında kendini kanıtlamaya çalışacaksın ki bu derece çekinmen gayet normal. Fakat üstüne gitmezsen ileride sıkıntı yaşayabilirsin. Bence gözlerini...
  268. Graveworm

Yardım Vac sorunu

VAC'ın açılımı Valve Anti Cheat olarak geçiyor. Yani ya hile yaptın, ya hile şüphesiyle Overwatch sistemine kaldın ki orada da kimse adam akıllı "Bu adam hile mi lan?" deyip incelemiyor ve hile diye banlanabiliyorsun. Ya da küfür falan ettiysen onlar da sebep olmuş olabilir. Kısacası oyundan BAN...
  269. Graveworm

Soru 2 saat sonra sınava girecegim ve his kaybım var

Fazla takmamaya çalış, zorunlu sınavsa hepimizin başına gelmiştir zaten. Takma kafana, kafanı dağıtacak şeylere odaklan. Yada sınavın tekrarını yap. Yüksek ihtimalle geçer.
  270. Graveworm

Soru En sevdiğiniz futbolcu?

Kaleci = Manuel Neuer / Alisson / Ederson Defans = Ruben Dias / Van Dijk Orta Saha = Ngolo Kante / Kevin de Bruyne / Thiago Alcantara Forvet = Lewandowski / Ronaldo / Haaland
  271. Graveworm

Yardım Max 3.5k telefon önerisi

Omix x500'de Mediatek Helio G80 var. Bu da SD 720-720G'ye denk geliyor. Yani çok üst düzey bir performans beklememen lazım ki telefonu hiç kullanmadım, kullanan görmedim. Belki kronik bir sıkıntısı var, belki üstesinden gelemeyeceğin bir ısınma problemi olacak. O yüzden 3-5k arası olsa bile en...
  272. Graveworm

Soru İnstagram sayfamın tasarımı nasıl

Bilmiyorum. Hangi firmaya yada hangi online mağazayla anlaştığına bağlı. Belki ürün incelemeni isterler, belki sadece tanıtmanı isterler, belki postta reklam koymanı isterler.
  273. Graveworm

Valla araba ile ilgilenen bütün sayfalara, markalara yazabilirsin. Atıyorum lastik satışı yapan sayfaya yazabilirsin, araba incelemesi yapan Youtube kanalları var onlara yazabilirsin. Ağlamayana emzik yok maalesef. Kaybedeceğin de bir şey yok neticede.
  274. Graveworm

Valla sponsorluk olayları için senin sağa sola salça olman lazım. Öyle "Biz senin sponsorun olalım" demeleri için en azından 20-25k takipçinin olması gerekiyor diye biliyorum. Sen şimdiden sağa sola mail at. Dersin "Şu kadar takipçim var, post başına şu kadar etkileşim alıyorum" falan.
  275. Graveworm

Soru Kutusu hasarlı gelen ürün değişim için yollanmalı mı?

Valla benim açtığım bir konu var. Hepsiburada'dan bir mağazadan Adidas Superstar Siyah 43 numara sipariş vermiştim indirime girmişti. Beyaz 41 yolladılar, geri yolladım 2 hafta sonra iade talebimi karşıladılar falan. Çok uzamıştı. Ama şöyle artı bir durum oldu. Hem adamlar para iadesi yaptı, hem...
  276. Graveworm

Soru Kutusu hasarlı gelen ürün değişim için yollanmalı mı?

Hocam riske girmeye değmez. Gönder yenisini yollasınlar. Hepsiburada'ya mesaj yoluyla da bildirirsin büyük koliye korumasız koyduklarını falan. Belki daha özenli kolilerler
  277. Graveworm

Yardım Razer Sahte Ürün Vakası

Bütün kanıtlarını toplayıp SS'lerini falan çek. Sipariş verdiğin firmaya mail olarak gönder ve tüketici haklarına şikayet edeceğini belirt. Belki o zaman etekleri tutuşabilir. Neticede Razer'in kendi sitesinden doğrulayamadığın ürünü orjinal ürün diye sana "itelemişler"
  278. Graveworm

Tasarımı falan bilmem ama konsept çok iyi. Ne kadar güzel bir ülkede yaşadığımızı bir kez daha gözler önüne seriyorsun. Her gün 6-7 tane post atmamaya çalış (Fazla post atılımına müsait bir konsept) Resimlerin üzerine ekstradan bir yazı koyma; ne yazmak istiyorsan post içeriğine yaz. Asgari...
  279. Graveworm

Reno 5 lite

İşe girince 13 alabileceksen şimdi hiç almaya uğraşma. Bende de 6S var mis gibi kullanıyorum valla. İşe girene, para biriktirene kadar katlanmaya devam et.
  280. Graveworm

Haber 800 TL değerindeki FIFA 22 ücretsiz oluyor!

Benim anlamadığım şu; 1 aylık Plus üyeliği aldım ve oyunu indirdim. ayın 7'sinden sonra oyunu online olarak oynayacak mıyım? Oynayamayacak mıyım? Yani oynanacak süre 3-7 arasındaysa gerek yok. Ama o tarih arasında indirdiğinde oyun dijital olarak sende kalacaksa indirilir. Pek sevmesem bile...
  281. Graveworm

Yardım Güvenilir Ayakkabı Butikleri

Replika ayakkabı kovalayacağına, Pull&Bear, Kinetix, Lumberjack, Hummel, Decathlon gibi markalara yönelsen ? Hem orjinal ayakkabı kullanmış olursun, hem ayakkabının yanındaki işarete 700-1000 arası vermekten kurtulursun.
  282. Graveworm

galaxy A52 vs A33 5G

ŞU linke bakıp kendin görebilirsin. Yeni olan her zaman avantajlıdır ki burada da öyle olmuş. Yine de senin tercihin tabi ki.
  283. Graveworm

Youtube Premium

Abi bir insan reklam izlememek için ya da arka planda müzik dinlemek için Youtube'a para vermemeli ya. Ne bileyim bana çok saçma geliyor.
  284. Graveworm

Hepsiburada'dan telefon alınır mı?

Satın aldığın firma Hepsiburada ise gözünü kapatıp alabilirsin. Ama Hepsiburada'nın bünyesinde başka bir firma ise sıkıntı yaşayabilirsin.
  285. Graveworm

Yardım Apple uygulamalarına benzer uygulamalara sahip bir marka varmı

Kardeşim her şeyiyle özgür bir telefona sahipsin (Android kullandığını varsayıyorum) illaki vardır bir şeyler. En kötü icon pack olayları vardır; sadece iconları Apple iconları gibi yapabilirsin. Ya da IOS teması falan vardır. Burada kullanan arkadaşlar illaki çıkar. Ama icon pack olaylarını bir...
  286. Graveworm

Eski futbolcu Ahmet Dursun'un Almanya'daki market hesabı...

Nüfusun % kaçının asgari ücretle çalıştığını bir araştırmalısın bence
  287. Graveworm

Yardım iPhone 6S Wireless problemi

Arkadaşın bulunduğu apartmanda sadece kendilerinde modem var o yüzden deneyememiştir. Fakat söyleyeyim eşi denesin bir şekilde. Peki ondan da indirmezse sıkıntı ne olabilir fikrin var mı ? Hocam fikrini sormadım. Çözümün varsa dinliyorum.
  288. Graveworm

Yardım iPhone 6S Wireless problemi

Arkadaşlar merhaba, Dün beraber çalıştığım arkadaşıma 6S 32gb telefon aldık. Fakat eve gidip Wireless'a bağlandığında uygulama indiremiyor. Sadece uygulamada sıkıntı var, internette gezinebiliyor. Uygulamaları mobil veriden hemen indirebiliyor. Bunun nedeni ne olabilir ? Ayrı bir ayar falan...
  289. Graveworm

Soru En az ram ve cpu kullanan Tarayıcı

Ben bayadır Opera kullanıyorum. Bir de onu dene istersen
  290. Graveworm

Soru Sizce bu fiyatlar gerçek mi?

Keşke gerçek olsa fakat arkadaşların dediği gibi IMEI olayından sıkıntı yaşayabilirsin. Ulan şu anki kurdan almaya çalışsan zaten 14.6K para yapıyor. Bir de üstüne IMEI falan yapacaksın olacak sana 17K ve adamlar bunu 7K'ya satmaya çalışıyor. Alan da çıkıyordur he. Valla milletimiz hak ediyor bu...
  291. Graveworm

Soru Restoran otomasyonu önerileriniz nelerdir?

Orionpos diye bir firma var daha önce karşıma çıkmıştı. Bir araştır istersen. Telefon uygulamasından tut pos cihazına kadar her şeyi hallediyorlar. Ama ilk açacağın için baya bir tuzlu olabilir. Fiyat konusu konuşulursa buraya da yazarsın merak ettim. :)
  292. Graveworm

Soru İnternet satış sitesi nasıl kurulur?

ŞU siteden bakabilirsin
  293. Graveworm

Fotoğraflar çok yer kaplıyor

Rica ederim :)
  294. Graveworm

9 Milyon TL değerindeki Range Rover sırasına 222 kişi girdi

Ya bir Türk vatandaşının bir arabaya 9 milyon tl vereceğini düşünmek istemiyorum. Gerçekten inanılmaz bir durum.
  295. Graveworm

Fotoğraflar çok yer kaplıyor

Belki Whatsapp uygulamasındaki fotoğrafları kapsamıştır. Orayı temizlemeye dene biraz sonra bak bakalım oynama var mı
  296. Graveworm

Soru Tiktok Dilencileri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

İlk önce TikTok denen program (Türkiye için) gereksiz bir program. hiç bir yetenek yok, sürekli yurt dışından içerik çalan insanların videolar attığı bir paylaşımdı. Ne zaman canlı yayın özelliği geldi, donate olayı geldi o zaman *oku çıktı olayın. Dilencilik desem ayıp olacak ama yaptıkları şey...
  297. Graveworm

Soru Hangisini Tercih Ederdiniz?

Aynen. Samsung Fold 3'ün 20K civarına düştüğünü bilmiyordum.