Hangi telefonu almalıyım

Bu konuyu okuyanlar

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Selamünaleyküm arkadaşlar bende şuanda 2019 S10+ telefon var.Bu telefonu yenilemek istiyorum.20 bin üzerine çıkacak bütçem var ancak bu kadar paraya da kıyamıyorum.

Sizlerden objektif yorum bekliyorum.Sizce S10+ sonrası hangi telefonu almalıyım ?

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Yeni telefonlardan istiyorsan zaten mecbur çıkacaksın oralara. S21 Ultra falan bak 17.5K telefon. Ya da Note 20 Ultra bakabilirsin ama kimse Exynos olduğu için tavsiye etmiyor telefonu.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Ne alaka? iPhone'lar oyunlarda son derece başarılı. Uzun süreli oyunlarda bile hiçbir performans düşüşü veya ısınma yaşatmıyor. iPhone 6 zamanını geçeli çok oldu.

Bu söylediğini 6S kullanan bana söyle istersen ? :) Yeni telefonları tamam da yeni telefonlarını almak yürek ister. Arkadaş o kadar para vermek istemiyor telefona anladığım kadarıyla.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Bu söylediğini 6S kullanan bana söyle istersen ? :) Yeni telefonları tamam da yeni telefonlarını almak yürek ister. Arkadaş o kadar para vermek istemiyor telefona anladığım kadarıyla.
20 bini geçerim sorun yok ben ne kadar az verirsem o kadar iyi dedim yoksa 20 bin üzerine peşin alabilecek durumdayım zaten sıfır telefon alacağım

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Ne alaka? iPhone'lar oyunlarda son derece başarılı. Uzun süreli oyunlarda bile hiçbir performans düşüşü veya ısınma yaşatmıyor. iPhone 6 zamanını geçeli çok oldu.
oynarsın tabiki iphone performansına kimse bişey diyemez ama batarya faktörü büyük etken arabadada hız performans konusunda mercedesin bmw konusundan aşağı kalır yanı yok ama bmw bu alanda daha iyidir tıpkı mercedesin konfor konusunda bmwnin yetişemeyecek olması gibi bu bmw konforsuz demek değildir ama mercedes kalibresinde değildir telefonda oyun oynama konusundada şahsi fikrim amiral android daha verimli olur

Reaksiyon puanı
7,997
20 Bin geçerim dediği için bu yorumu yaptım yanlış anlaşılmış sanırım kusura bakmayın :D
oynarsın tabiki iphone performansına kimse bişey diyemez ama batarya faktörü büyük etken arabadada hız performans konusunda mercedesin bmw konusundan aşağı kalır yanı yok ama bmw bu alanda daha iyidir tıpkı mercedesin konfor konusunda bmwnin yetişemeyecek olması gibi bu bmw konforsuz demek değildir ama mercedes kalibresinde değildir telefonda oyun oynama konusundada şahsi fikrim amiral android daha verimli olur
Dediğim gibi dedikleriniz eskide kaldı. iPhone 11 ve üstü cihazlar (SE Serileri hariç) bataryada son derece başarılılar. Oyun oynansa dahi günü çıkartabilecek düzeydeler. Zaten bunu artık tüm amiral gemisi modeller aştı, düşük güç tüketen donanımlar, düşük nanometreli işlemciler ve yüksek kapasiteli bataryalar ile sorun halloldu yani.

Reaksiyon puanı
6,381
Bütçeniz gayet yeterli olduğundan direkt amiral gemilerine bakmanızı öneririm (Ki yeterli ama o kadar da değil, ki o da saçma çünkü 20.000 birim verip hala daha en iyisini alamıyorsunuz).

Amiral gemilerinden de öneri yapabilmek için önceliklerinizi bilmem gerek.

Örneğin S21 Ultra gibi batarya ömrü, hızlı şarj, ekran görüntü kalitesi (Her ne kadar günlük kullanımda fark etmeyecek olsa da) daha büyük ekran gibi konularda önde olan, biraz daha ağır bir telefon mu istersiniz yoksa iPhone 13 gibi daha işlem performansı yüksek (Oyun, zorlu işlemler ve günlük işlemler anlamında), daha iyi ön ve arka kamera performansına sahip, daha uzun ömürlü, daha hafif bir cihaz mı?

Ha iPhone 13 üzerine 3K koyup 22K ya S22 Ultra da bakabilirsiniz ama alacağınız günlük deneyim farkı 3K değecek kadar olmadığı hatta neredeyse olmadığı için pek önermem.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Bütçeniz gayet yeterli olduğundan direkt amiral gemilerine bakmanızı öneririm (Ki yeterli ama o kadar da değil, ki o da saçma çünkü 20.000 birim verip hala daha en iyisini alamıyorsunuz).

Örneğin S21 Ultra gibi batarya ömrü, hızlı şarj, ekran görüntü kalitesi (Her ne kadar günlük kullanımda fark etmeyecek olsa da) daha büyük ekran gibi konularda önde olan, biraz daha ağır bir telefon mu istersiniz yoksa iPhone 13 gibi daha işlem performansı yüksek (Oyun, zorlu işlemler ve günlük işlemler anlamında), daha iyi ön ve arka kamera performansına sahip, daha uzun ömürlü, daha hafif bir cihaz mı?

Ha iPhone 13 üzerine 3K koyup 22K ya S22 Ultra da bakabilirsiniz ama alacağınız günlük deneyim farkı 3K değecek kadar olmadığı hatta neredeyse olmadığı için pek önermem.
Teşekkür ederim 20 k ve üzeri bakabilirim ama daha uyguna da almak istiyorum.Bu ay birde sıfır araba aldım.Çocuğum telefonumu çorbaya atıp bozmaya (yaptırdım ama eskisi gibi değil) bu ay telefon almayacağım ama şimdi alacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim

1 güzel fotoğraf çekecek
2 bataryası önemli
3 hızlı şarj olacak
4 hafif bir telefon olacak
5 istediğim gibi müzik indirebileceğim bir telefon olacak

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
948
Batarya hafiflik kamera 3lüsü beraber olmuyor.
Mesela bataryası iyi telefonlar genelde büyük ve ağır oluyor 13 pro max bataryada cidden baya güzel ama büyük.
Onun dışında samsung m serisi cihazlar var batarya konusunda iyi ama onlar da güzel çekmiyor kamerası ve de işlemcileri orta seviyede.
Ben Samsung s20fe 256gb kullanıyorum mesela bataryasından çok memnun değilim.Bundan önce a30 kullanıyordum telefonu yeni aldığım zaman 3 gün bile şarja takmadığım olurdu.Ama s20fe yeni almış olmama rağmen her gün mutlaka takıyorum şarja demek ilerde günü de çıkarmaz.
Bir de şu ekrandan parmak izi olayından vazgeçmeleri lazım ekrandan nedir ya çok kötü yüz tanıma kullanıyorum mecbur.
S20fe modeli herşeyden biraz olsun ama mükemmel bir tarafı da olmasın modeli olmuş resmen ?
Bu durumda sana en uygunu 13 pro max ama fiyat malum.
Yerinde olsam s10+ da kalırdım güzel bir powerbank ile devam ederdim.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Batarya hafiflik kamera 3lüsü beraber olmuyor.
Mesela bataryası iyi telefonlar genelde büyük ve ağır oluyor 13 pro max bataryada cidden baya güzel ama büyük.
Onun dışında samsung m serisi cihazlar var batarya konusunda iyi ama onlar da güzel çekmiyor kamerası ve de işlemcileri orta seviyede.
Ben Samsung s20fe 256gb kullanıyorum mesela bataryasından çok memnun değilim.Bundan önce a30 kullanıyordum telefonu yeni aldığım zaman 3 gün bile şarja takmadığım olurdu.Ama s20fe yeni almış olmama rağmen her gün mutlaka takıyorum şarja demek ilerde günü de çıkarmaz.
Bir de şu ekrandan parmak izi olayından vazgeçmeleri lazım ekrandan nedir ya çok kötü yüz tanıma kullanıyorum mecbur.
S20fe modeli herşeyden biraz olsun ama mükemmel bir tarafı da olmasın modeli olmuş resmen ?
Bu durumda sana en uygunu 13 pro max ama fiyat malum.
Yerinde olsam s10+ da kalırdım güzel bir powerbank ile devam ederdim.
Teşekkür ederim fiyat konusunda pek problemim yok S10 + bozuldu ve eski performansından düştü

Reaksiyon puanı
6,381
Teşekkür ederim 20 k ve üzeri bakabilirim ama daha uyguna da almak istiyorum.Bu ay birde sıfır araba aldım.Çocuğum telefonumu çorbaya atıp bozmaya (yaptırdım ama eskisi gibi değil) bu ay telefon almayacağım ama şimdi alacağım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim

1 güzel fotoğraf çekecek
2 bataryası önemli
3 hızlı şarj olacak
4 hafif bir telefon olacak
5 istediğim gibi müzik indirebileceğim bir telefon olacak
Şimdi kamera, batarya ve hafiflik 3lüsü pek bir arada olamıyor. Ha bütçeden değil, günümüz teknolojisinden.

İsteklerinize bakılırsa da iPhone 13 sizin için daha uygun olur gibi. Evet daha kötü bir batarya performansı var ama kötü değil, S22 Ultra dan daha kötü. Evet daha yavaş şarj oluyor ama yavaş şarj olmuyor. Ha müzik konusunda şüpheniz olabilir ama artık milyon farklı yolu var IOS'a da rahatça müzik indirebilmenin internetten araştırıp bulup kullanabilirsiniz. Ve bunlara rağmen 3K fiyat farkı var arada. Kısacası önerim iPhone 13 olacaktır.

Son düzenleme:

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Şimdi kamera, batarya ve hafiflik 3lüsü pek bir arada olamıyor. Ha bütçeden değil, günümüz teknolojisinden.

İsteklerinize bakılırsa da iPhone 13 sizin için daha uygun olur gibi. Evet daha kötü bir batarya performansı var ama kötü değil, S22 Ultra dan daha kötü. Evet daha yavaş şarj oluyor ama yavaş şarj olmuyor. Ha müzik konusunda şüpheniz olabilir ama artık milyon farklı yolu var IOS'a da rahatça müzik indirebilmenin internetten araştırıp bulup kullanabilirsiniz. Kısacası önerim iPhone 13 olacaktır.
Teşekkür ederim

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Selamünaleyküm arkadaşlar bende şuanda 2019 S10+ telefon var.Bu telefonu yenilemek istiyorum.20 bin üzerine çıkacak bütçem var ancak bu kadar paraya da kıyamıyorum.

Sizlerden objektif yorum bekliyorum.Sizce S10+ sonrası hangi telefonu almalıyım ?
Tabiki iPhone.