Technopat neden bu kadar acımasız?

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
"Gereksiz Mesajlar" nedeniyle 3 ay ceza yedim. Üstelik gereksiz mesajla alakasızdı. Hayati dertlerimden, okul hayatımdan veya sosyal sorunlarımdan bahsettim. Diğerlerinin bahsettiği gibi.
Çok ilginç.
Biez ulaşın kısmından diğer yetkili moderatörlere ulaşmayı denedin mi?

xemreg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

Öncelikle forum nedir? Amacı nedir? Nasıl yönetilmelidir? Bunları kararlaştırmış olmalıdır bir forum. Siz orda en değerli şeyini zamanından bir bölümünü veren bir uzmana yada konuyu bilen tecrübeli bir insanın. Türkçe noktalama hatası, cümle yazım hatası, büyük harf yanlış kullanımı gibi konuyla alakası olmayan ama nisbeten konuya yardım amacıyla yazmış birisini banlayamazsınız. Örnek olarak kendimi verebilirim. 1 tane boş mesajım yok ve mesajlarımın sonuna karakteristik olarak Kolay Gelsin.. yazdığım büyük harf kurallarına ve noktalamaya uymadığım için ban yedim. Bunu iletişim kısmından da dile getirdim. Eğer insanların bilgisi ve olay sorun çözmekse tavır çok yanlış. Eğer bu bir türkçe forum ve türkçe dil ve kullanımı hakkında bir forum ise tavır çok doğrudur. Bunu genelleyerek söylemiyorum ama klavyede yazarken gazetelerde bile yazım hataları bulunuyor. Yazım hatasından gazeteyi mi kapatıyorlar? 100 e yakın cevabım bulunur ilgili forumda hiç biri gereksiz değildir. Nick aynıdır bakılabilir. En son sinirlenip ben bütün mesajlarımı raporladım. Benim mesajlarımdan forumun yararlanmaması için cevaplarım ve üyeliğimin silinmesini istediğimde aynı özeni göstermedi ne yazık ki. Hala belkide benim cevap verdiğim çözdüğüm yada yönlendirdiğim sorunları başkaları girip bu forumdan düzeltiyor ki amaç budur sıkıntı bu değil. Madem beni istemiyorsun. O zaman mesajlarımla beni sil dediğim de de aynı dik duruşu sergileyeceksin.

Kolay Gelsin..

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
İyiki SDN var diyorum.Onlar her şeyiyle hatasız yazan,bilgili insan istiyorlar ondan kaynaklanıyor o ortamdan gelen böyle yorumları gördükten sonra üye olmadım.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Technopat'a üye olduktan 3 gün sonra sınırsız yemiştim, Donanım Haber'de bir adamla tartışmıştım (bilgisayarcıydı biraz da sahtekar biriydi yüzüne vurmuştum olay çıkmıştı) 21 gün yedim. Yan hesap açtım, konu dışında mesajlaşırken sansürlü sansürsüz küfür nedeniyle ban yedim halbuki küfür ima bile etmemiştim. Yönetime mesaj attım ne yapıyorsunuz bu haksızlık diye, yan hesap sınırsız yedi asıl hesap 30 küsür gün oldu. Oradan gelen varsa bilir Amazon olayı nedeniyle yöneticiler agresif. Bence en iyisi şu anda SDN.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Technopat'a üye olduktan 3 gün sonra sınırsız yemiştim, Donanım Haber'de bir adamla tartışmıştım (bilgisayarcıydı biraz da sahtekar biriydi yüzüne vurmuştum olay çıkmıştı) 21 gün yedim. Yan hesap açtım, konu dışında mesajlaşırken sansürlü sansürsüz küfür nedeniyle ban yedim halbuki küfür ima bile etmemiştim. Yönetime mesaj attım ne yapıyorsunuz bu haksızlık diye, yan hesap sınırsız yedi asıl hesap 30 küsür gün oldu. Oradan gelen varsa bilir Amazon olayı nedeniyle yöneticiler agresif. Bence en iyisi şu anda SDN.
Su anda degil hep sdn yaz boyunca hatta hesabi actigimdan beri tek sosyallesme alanim burasi 2 sene once facei kapattim tek kullandigim wp var ondada su ana kadar 3 kisiyle konusmusum en erkeni ile 4 gun once ama gunde 3 saatim en az burada buradaki ortam hicbir yerde yok

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Su anda degil hep sdn yaz boyunca hatta hesabi actigimdan beri tek sosyallesme alanim burasi 2 sene once facei kapattim tek kullandigim wp var ondada su ana kadar 3 kisiyle konusmusum en erkeni ile 4 gun once ama gunde 3 saatim en az burada buradaki ortam hicbir yerde yok
Ben de beğendim buradaki ortamı. Allah aşkına arkadaşlar forum DH konu dışına girin zebaniler, tipim nasıl konuları, CSB, kız meseleleri havada uçuşuyor :D

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Hay ben onlarin tipini ........:D
Bir de her kim resim atarsa atsın klasik bir mesaj en beğenilen olur: "ÇÖP + LEŞ" Ama emojileri çok güzel o sitenin.

Arada zebani konuları oluyor, adamlar bir şeyi gerçekmiş gibi anlatıyor, sonunda da "...falan filan zebaniye dönüştü beni kırbaçlıyor şu anda zindanın kablosuz internetinden yazıyorum bunları" filan diyorlar çok acayipler vallahi. :D:D:D

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Ben saçma sapan gündem konularını mı okuycam yada 2007den kalan konuları çok saçma
Bence de, geçen bir konuya mesaj yazmıştım evleneyim mi diyordu, mesajı gönderdim, konu o kadar fosilleşmiş ki adam evlenip ayrılmış siz düşünün artık.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Bence de, geçen bir konuya mesaj yazmıştım evleneyim mi diyordu, mesajı gönderdim, konu o kadar fosilleşmiş ki adam evlenip ayrılmış siz düşünün artık.
Oha cocuguda olmusmu cocuk kimde kalmis:D

Son düzenleyen moderatör:

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Oha lan cocuguda olmusmu cocuk kimde kalmis:D
Yok adam evlenmiş geri kadının gerçek yüzünü görmüş sen çocuğuna bakacak enayi arıyorsun demiş ayrılmışlar. Kadın dul idi ve bir çocuğu vardı bu arada. Anlattığına göre abla da doğal afetmiş :p

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Yok adam evlenmiş geri kadının gerçek yüzünü görmüş sen çocuğuna bakacak enayi arıyorsun demiş ayrılmışlar. Kadın dul idi ve bir çocuğu vardı bu arada. Anlattığına göre abla da doğal afetmiş :p
Yav bide anllatiyo ya :D

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
O yerden başka ceza almam gereken başka ne mesaj gördün ?
Technopat cezaları ss atmistin millete catir cutur sana 1 gun 1 gun ya ben sana sakasina diyorum zaten sen bize lazimsin ben hic ugramasam beni kimse hatirlamaz ama sen ogle vaktinde burda 1 saat olmasa millet kivraniyor ciddiye alma yani

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Bir keresinde doğum yılımda açılan konunun popüler olduğunu hatırlıyorum
o forumda :)

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar Technopat kendi YouTube kanallarından bile beni banlamışlar. Onlara yorum atıyorum ama yorumum başka kanallarda görünmüyor... Bunu farkettim.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Arkadaşlar Technopat kendi YouTube kanallarından bile beni banlamışlar. Onlara yorum atıyorum ama yorumum başka kanallarda görünmüyor... Bunu farkettim.
Nasıl sen bir şey yaptın mıda ban yedin yoksa burdaki yazını görüptemi ordan banlamışlar.

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Nasıl sen bir şey yaptın mıda ban yedin yoksa burdaki yazını görüptemi ordan banlamışlar.
Sadece "Konu Dışı" bölümüne hayati sosyal sorunlarımı anlattım bir terapiste anlatır gibi. Sırf bunu yaptım diye, 3 ay banlandım. Ayrıca, Technopat'ta konu açtığımız zaman o konu direkt yayınlanmaz. O konu, moderatörler tarafından inceleniyor. Beni 3 Ay boyunca banlamak yerine, açtığınız konu uygun değildir diyip, silebilirlerdi yayınlamadan. Çünkü açılan konu zaten yayınlanmıyor direkt. Onlar onay verirse o konuya anca öyle.

Linyux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
O forumda iki sene önce birisi başlıkta r7 265 vs gtx 750 ti metinde r7 240 vs gtx750 ti diyordu bende metine göre cevapladım ve o meşhur bancı mikail bana mayıs 2015 te mayıs 2016 tı ya kadar banlandım ve o foruma o günden beri girmiyorum.

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Bence de şu kurallara biraz daha özen göstersek forum çok daha düzenli olur diye düşünmekteyim. Hele ki yazım yani imla kuralları üzerine...
@Mrtaltg hocama katılıyorum. Ben de doğru yapıyorlar diye düşünüyorum...

Coolumsu

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Aşırı kuralcılık iyi değildir. Seviye değil kalitesizlik yaratır.

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar bu benim asıl hesabım. Diğer hesabım silinebilir mi?