Technopat Sosyal ' in saçmalığı .

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Merhabalar , 2 aydır Technopat Sosyal üyesiydim . İlk başlarda gayet iyi gidiyordu ama forumda insanlara yardım etmeye çalıştıkça ceza yiyip duruyordum . Öncelikle kendim bir konu açtım Witcher 2 ile ilgili teknik bir sorunumdan bahsettim . Hiç kimse cevap vermedi başta . 1 hafta sonra bir moderatör cevap yazdı " Oyununuz orjinal mi ? " diye . Ben de kuzenimin Xbox 360 konsolundan oynuyordum . Ona hiç sormamıştım oyunlar orjinal mi değil mi diye . Bilmiyorum yazdım oraya . Sonra moderatör konuyu kilitledi " Korsana destek vermiyoruz . " diye dedi . Neyse dedim bu da ilk olsun ama ertesi gün önce basit bir noktalama yanlışından 1 saat , sonra da " Sorulacak Soruyu Yeni Konu Açmadan Başka Bir Konunun Altına Açmak " sebebiyle de ceza yedim . Artık öfkelenmeye başlamıştım . Ama bunu da pek umursamadım . Sonra PSU ' m ile ilgili bir konu açtım . Oraya yazdım PSU ' mun Frisby marka olduğunu . Moderatörler neredeyse bana sövme durumuna gelmişti . " Yağ seğn nasığl Friğsby PSU alırsığn ! " dan tutun , " Frisbğy PSU alınğr mı ! Bilgisayarın patlayığnca görüğrsün andaval ! " gibi mesajlar aldım . Ben de oraya yazmıştım siz karışamazsınız insanların aldığı parçalara benim o zamanlar bütçem çok azdı o yüzden Frisby almak zorunda kaldım size ne benim parçalarımdan ! Yazdım ama moderatörlerin işine gelmemiş bu sanırım . Ben mesajı yazdıktan 2 dakika sonra mesaj kaldırıldı . Hadi hepsini geçtim ama , dini görüşlerimi bildiren bir yorumumla bütün moderatörlerin dalga geçmesi , daha sonra da Recep Baltaş ' ın " Din sadece insanların uydurduğu masallardır . Siz de doğduğunuz ülkede hangi masal anlatılıyorsa onu kabul edersiniz. Bu, çocukluktan beri korku ile yoğrularak zihninize kazınır ve eğer sorgulamazsanız da öyle kalır. " gibi bir cevabından sonra , yeter dedim . Buraya kadarmış . Bi 5 dakika daha gezinir , sonra da bir daha girmemek üzere Sosyal ' den çıkarım dedim . Peki o son 5 dakikada gördüğüm şeyler ? " PC Hocası ve Webtekno kanallarının Rezilliği " diye bir konu gördüm . İçimden " off gene başlıyoruz " dedim ve girdim . Yine ben kendi yaşadığım olayla denk geldim . " Yağ bu adamlağr sisteğm topluyolağr ama dandik PSU takıyolağr ! Lanet olsun bunlara ! " gibi yorumlar yazmış moderatörler yine . Zaten bütün moderatörler ve kullanıcıların " Abi Technopat en iyisidir yha diğer kanallar çöp . " modunda olduğu bir forumdan çok bir şey beklenemez ama neyse . Şimdi baktım da baya bi yazmışım :D . Ama ne yapayım doldum artık ben de .
Bugün akşam vakitlerine doğru technopat kanunu maddelerini okudum, okudukça dedim ki Çinde mi yaşıyor bunlar?

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
Arkadaşlar buranın adı "AntiTechnopat.net" değil. Burada kötüleyenlerin hepsi de girip sorunlarını çözüyor. Gaza gelip kötülüyorsunuz çoğunuz. Türkçe kurallarına illa önem verilmeli. Türkiye içerisinde yaşayan herkes bu kuralları bilmeli, sonuçta herkes "Vatansever". Burası şu an Technopat'tan Ban Yiyenler içeriğine sahip bir ortam. Sorunumuzu çözdük ancak başka bir foruma burayı kötülediği için de ona ithamlarda bulunduk, haklıydık. Şimdi de görüyorum ki tüm forum üyeleri toplanıp bir yeri kötülüyor. Yaptığınız yanlış. Orada bir forum kötüleme konusu açılınca kapatılmaya, kitlenmeye veya onaylanmamaya kadar gidiyor.

Amacım Technopat.net askerliği değil, çocukça saçma-sapan olaylardan uzak bir forum olmak. Burası çok aktif bir alan değil, "Bilgisizlerin toplandığı yer" olarak tanımlayan kişiler de aşırı bilgili bir insan değil. Orada bulunanların çoğu da bilgili, tecrübeli insanlar. Burada yanıtlanmayan çoğu konunun nedeni forum üyelerinin aşırı bir bilgiye sahip olmamaları ama orada yoğunluktan dolayı, fazla aktiflikten gözden kaçabiliyor. Ben ve diğer üyeler de geceleri yanıtlanmayan konuları yanıtlıyoruz. "Dine laf etmiş, dine saldırmış" herkes dinine çok sahip ise günahlarını gözden bir kez olsun geçirsin. Konulara girip mesaj yazmak zorunluluk değil, ateistler ile görüşmek istemiyorsanız konulara girmezsiniz.

Her iki forumda da aktif olmaya çalışıyorum, yardımcı olmaya çalışıyorum ama burada kurallar net bile değil, mavi ekran hatalarını, procces monitor olaylarını çözecek, analiz edecek insan sayısı burada 1-2 kişi ile kalırken; orada çok daha fazla. Mavi ekran konularını burada çözen pek göremedim. Var ise de bu forum üzerinde daha fazla aktif olmasını dilerim.

PSU önerileri markalara göre yapılıyor. SeaSonic olan tüm modeller zamana göre iyi değildir ama burada çoğunlukla iyi olmayan modellerde öneriliyor. Marka bilgisi var ama model bilgisi sıfır. @HABAR'da Technopat.net'ten tanıdığım bir arkadaşım ve ona da sorabilirsiniz "hiç böyle konular var mı?" diye.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Arkadaşlar buranın adı "AntiTechnopat.net" değil. Burada kötüleyenlerin hepsi de girip sorunlarını çözüyor. Gaza gelip kötülüyorsunuz çoğunuz. Türkçe kurallarına illa önem verilmeli. Türkiye içerisinde yaşayan herkes bu kuralları bilmeli, sonuçta herkes "Vatansever". Burası şu an Technopat'tan Ban Yiyenler içeriğine sahip bir ortam. Sorunumuzu çözdük ancak başka bir foruma burayı kötülediği için de ona ithamlarda bulunduk, haklıydık. Şimdi de görüyorum ki tüm forum üyeleri toplanıp bir yeri kötülüyor. Yaptığınız yanlış. Orada bir forum kötüleme konusu açılınca kapatılmaya, kitlenmeye veya onaylanmamaya kadar gidiyor.

Amacım Technopat.net askerliği değil, çocukça saçma-sapan olaylardan uzak bir forum olmak. Burası çok aktif bir alan değil, "Bilgisizlerin toplandığı yer" olarak tanımlayan kişiler de aşırı bilgili bir insan değil. Orada bulunanların çoğu da bilgili, tecrübeli insanlar. Burada yanıtlanmayan çoğu konunun nedeni forum üyelerinin aşırı bir bilgiye sahip olmamaları ama orada yoğunluktan dolayı, fazla aktiflikten gözden kaçabiliyor. Ben ve diğer üyeler de geceleri yanıtlanmayan konuları yanıtlıyoruz. "Dine laf etmiş, dine saldırmış" herkes dinine çok sahip ise günahlarını gözden bir kez olsun geçirsin. Konulara girip mesaj yazmak zorunluluk değil, ateistler ile görüşmek istemiyorsanız konulara girmezsiniz.

Her iki forumda da aktif olmaya çalışıyorum, yardımcı olmaya çalışıyorum ama burada kurallar net bile değil, mavi ekran hatalarını, procces monitor olaylarını çözecek, analiz edecek insan sayısı burada 1-2 kişi ile kalırken; orada çok daha fazla. Mavi ekran konularını burada çözen pek göremedim. Var ise de bu forum üzerinde daha fazla aktif olmasını dilerim.

PSU önerileri markalara göre yapılıyor. SeaSonic olan tüm modeller zamana göre iyi değildir ama burada çoğunlukla iyi olmayan modellerde öneriliyor. Marka bilgisi var ama model bilgisi sıfır. @HABAR'da Technopat.net'ten tanıdığım bir arkadaşım ve ona da sorabilirsiniz "hiç böyle konular var mı?" diye.
Neredeyse 1 ya da 2 konum dışımda sorunum çözülmedi orada hiç. Kendim çözdüm bir çoğunu. Bazı kişiler post kasmak için anlamsız sorular soruyor. Gerçi bütün Forum ların ortak sorunuda. Orada bir ton UEFI konusu var ve bunların %90 ı yanlış bilgi ile dolu. Recep Baltaş ın kendisi başta olmak üzere hepsi yanlış bilgi verdi yıllarca UEFI konularına bakar dururum orada. Sonuç vahim bayağı. UEFI yle EFI yi farklı bir şey sananmı dersin, UEFI 4.nesil Intel core la gelen mi dersin vs vs.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910

Bu demiş olduğun madalyonun öbür yüzü, öncelikle orası bir forum ve her forumun olduğu gibi o forumunda kendine has kural ve yönetim tarzı bulunmakta.
O forumun kurallarına uymak istemeyen girmez fakat hangi forum olursa olsun saçma sapan bir dille yazılan konularda her türlü bir yaptırım alırsınız (mesela ben bu forumun en yeni moderatörüyüm diyebilirim ve 48 saatte 50’nin üzerinde imla hatası düzeltmesi yapmışımdır çok rahat, yaptırım uygulamadanda bildirim ve uyarılarını da yaptım, taşımış olduğum konunun haddi hesabı yok zaten, o forumun bu tarz kurallarda çok daha katı olduğunu hesaba katarsak bence normal, bizlerde gerektiği yerde konuyu düzenliyoruz veya birden çok yaparsa forumdan uzaklaştırmaya kadar yaptırım uyguluyoruz).
Fakat gel gelelim Bilgi kısmına, bilgisayar donanımı ve OS X bölümü olarak gayet yeterliler fakat işi mobil kısma ve Boot kısmına getirirsek Türkiye’nin çoğunluğunda olduğu gibi (yani suçlamıyorum kimseyi, pek ilgi çeken ve uğraşılan bir bölüm degil, herkes ROM portlamaz veya Post ekranındaki Logo’yu değiştirmekle uğraşmaz) bilgi darlığı var ve yanlış/uzun yoldan yönlendirme bolca var.
Din kısmına gelirsemde ben o Forumu iki hesaptan olmak üzere 2014-2016 ve 2017-2020 sureleri (suan aktif değilim, bu forumda konusu bulunmakta) arasında kullandım ve benim ilk forum tecrübemdir o forum (hatta Türkçe yazmayı o forumda öğrendim gibi bir şey) fakat kimse benim dinime hakaret etmesin, ben nasıl “Git Evren’in sonunda ... yap.” diyemezsem bir başkası da benim dinime “Bu dinin bu ülkeye hiç mi bir faydası olmaz?” Veya “Çağdışı kalmış bir şeye neden saygı duyayım?” gibi bir söz kuramaz, kimseyi benimle aynı inanca sahip olması icin zorlayamam fakat kimseninde benim dinime laf söylemesini kaldıramam, oradan tez uzaklaşırım, farklılıklar hayata denklik katar fakat elestiri ve hakaret çok ayrı olgular, ucu kaçırılmamalı.
Son olarak bu bölümün adı “Nefret Edilen Siteler” ve üyelere bu konu altına hangi siteyi yazabilirsin ve yazamazsin diye bir kısıtlama getirilmiyor, isteyen Shiftdelete.net bile diyebilir, önü açık.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Orası technopat deil piskhopat.
Sanırım psychopath denmeye çalışıldı ve hos bir eleştiri degil, onca övülecek ve sövülecek yanları varken bir hakaret işi çözmuyor hatta çözmeyi bırak yanından bir yaklaştırmıyor.
Neden bu sözü söylediniz, açarsanız herkes ogrenir:)

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Sanırım psychopath denmeye çalışıldı ve hos bir eleştiri degil, onca övülecek ve sövülecek yanları varken bir hakaret işi çözmuyor hatta çözmeyi bırak yanından bir yaklaştırmıyor.
Neden bu sözü söylediniz, açarsanız herkes ogrenir:)
Kendi adıma konuşacak olursam ben daha yeni girdim technopata. Ben daha bir şey yaşamadım. Lakin arkadaşların bu yazdıklarını görünce öyle yazdım. Forumun ilk yorumunda da arkadaş yazmış, din ile ilgili bişey yazıyorum, moderatörler dalga geçiyor, Recep baltaş efendinin din ile ilgili uydurma demesi, yakışmıyor bunlar. İnanmazsın sevmezsin saygı duyarım, lakin uydurma demesini asla yakıştıramıyorum.

Reaksiyon puanı
10,324
Türkçe hassasiyeti nedeniyle heves edip kayıt yaptırmıştım. Artık adını bile anmaktan rahatsızlık duyduğum o sitede üç-beş gün daha vakit geçirip takılsaydım mutlaka akıl hastanesine düşebilirdim. Birkaç dini mevzuya takılmıştım, 100 kişiden 98'i inkârcılığın ötesinde saygısız ve hakaretten beter sövgü içinde olduklarını görünce duyduğum üzüntüden kalp krizi geçirme riski sebebiyle bir daha dönmemek üzere ayrıldım oradan. Tamam, insanlar dindar olmayabilir, zorunda da değiller zaten; Lakin müslüman ülkesinde müslümanın dinine hakaret edemezsin, "Çağdışı, yobazlık vb." hakaretlerde bulunamazsın. Hepsini Allaha havale ettim, Rabbim cümlesini ıslah ede inşaallah.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Türkçe hassasiyeti nedeniyle heves edip kayıt yaptırmıştım. Artık adını bile anmaktan rahatsızlık duyduğum o sitede üç-beş gün daha vakit geçirip takılsaydım mutlaka akıl hastanesine düşebilirdim. Birkaç dini mevzuya takılmıştım, 100 kişiden 98'i inkârcılığın ötesinde saygısız ve hakaretten beter sövgü içinde olduklarını görünce duyduğum üzüntüden kalp krizi geçirme riski sebebiyle bir daha dönmemek üzere ayrıldım oradan. Tamam, insanlar dindar olmayabilir, zorunda da değiller zaten; Lakin müslüman ülkesinde müslümanın dinine hakaret edemezsin, "Çağdışı, yobazlık vb." hakaretlerde bulunamazsın. Hepsini Allaha havale ettim, Rabbim cümlesini ıslah ede inşaallah.
Ne hikmetse bunların cenazeleri de çağdışı diye tabir ettikleri camilerden kalkıyor.

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Normal üyelere karşı o kadar acımazsız değil ama ben iyi davransamda banlıyorlar kötü davramnsamda ne yaptığımı soruyorum trol konu açıyorsun diyorlar ben ne görürsem konusunu açıyorum troll falan değilim diorum yine hesabımı banadılat

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,604
oraya bi baksammı bakmasammı bi düşündüm ama bu lafın üzerin dahada bakmam

Reaksiyon puanı
10,324
oraya bi baksammı bakmasammı bi düşündüm ama bu lafın üzerin dahada bakmam
Nixc0r Zerre kadar Allah, peygamber sevgisi olan biri uzun süre orada barınamaz. Barındırmıyorlar zaten, adeta hakaret yarışına giriyorlar ve kim dini değerlere ve onu savunan kişiye daha fazla giydiriyorsa o kadar fazla beğeni alıyor. Siz onların tezlerini çürütseniz de dört bir yandan çoğalıyor, mügalata, iftira ve her türlü dürüst olmayan metotlarla sizi abondone ediyorlar.

Reaksiyon puanı
6,405
Hoşgeldiniz Burda ki çoğu kişi Technopat ta ban yiyip üyelik açan insanlar bende orda ban yedim

Reaksiyon puanı
10,324
Hoşgeldiniz Burda ki çoğu kişi Technopat ta ban yiyip üyelik açan insanlar bende orda ban yedim
Ben ban yiyenlerden değilim. Buraya kayıt tarihim 2011 yılının başları, o sitenin hayatta olmadığı yıllar yani. Zaten orayı da bu sitede okuduğum yorumlardan tanımıştım.

Reaksiyon puanı
6,405
Ben ban yiyenlerden değilim. Buraya kayıt tarihim 2011 yılının başları, o sitenin hayatta olmadığı yıllar yani. Zaten orayı da bu sitede okuduğum yorumlardan tanımıştım.
Zaten sen en çok mesaj atanlardan sın sen çok önceden vardın benim arkadaşlarımla hep birlikte ban yiyip sdn foruma açmıştık
Bide çoğu kişi Technopat da ban yedim ve buraya geldim dediği için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...