Yardım Shiftdelete PCK1 - Pc Kolik - Bilgisayar Açılmıyor Sürekli Aynı Arıza

Bu konuyu okuyanlar

orhantuzer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar forumda yeniyim bu nedenle yanlı bir başlık veya yanlış bir konu açtıysam kusura bakmayın ancak size ShiftDelete nin anlaşmalı olduğu PCKolik den aldığım PCK1 bilgisayarı ile ilgili aldığımdan beri başımdan geçenleri anlatmak istiyorum. Bu durumdan çok sıkıldım ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Arkadaşlar gördüğünüz gibi 3 Nisan 2023 tarihinde PC Kolik adlı firmadan Shiftdelete isminin büyüklüğüne güvenerek yaptıkları anlaşma aracılığı ile çok uygun fiyattan güzel özelleştirmeler yaparak PCK1 modelli bilgisayarı satın aldım.

Ekran Alıntısı.PNG
(Gördüğünüz gibi satın alım siteden yapıldı)

Bilgisayar 1 hafta içinde elime ulaştı ve gayet heyecanlı bir şekilde kurumlarını yaptım ve kullanmaya başladım hiçbir sıkıntı yoktu, ilk sistemim olduğu için akım koruyuculu priz falanda almıştım her şeyi araştırarak hareket ediyordum kısacası. Ardından bayrama yakın bir zamanda bilgisayar kendiliğinden kapandı ve bir daha açılmaz oldu, PC Kolik'i aradım ve hiçbir şekilde ulaşamadım. Ardından mail attım ve mailime dönüşü alamayınca baktım merkezleri yakın atladım arabaya kasayı kendim götürdüm, neyse götürünce orda gerçekten ilgilendiler kağıt verdiler kayıt açtılar teslim ettim ancak bayrama denk geleceğini ve bu arada izinli oldukları için geç gelebileceğini söylediler. Eyvallah dedim bayram bitti 1 hafta geçti kargo ile geldi açtım kurdum harika sıkıntı yok pc cillop gibi. Arıza da aslında statik elektrik toplamasıymış fişten çekip açma kapama tuşuna 20 kere basıp arından 30 saniye basılı tutunca statik elektriği atıyormuş öyle halletmişler göndermeme gerek bile yokmuş, bir daha böyle olursa bu şekilde çözebilirsiniz dediler.

Aradan 2 hafta geçti ve bilgisayar geldi ve tekrar kullanmaya başladım ve 2 hafta da düzgünce kullandım ve sonra şak bir daha aynısı oldu ve bilgisayar kapandı ve daha açılmadı. Sıkıntı yok dedim servisin dediklerini uygularım halledilir dedim ancak ne yaptım ne ettim olmadı. Neyse tekrar aradım telefondan ulaştım sıkıntı olmadı bilgisayarı sarıp sarmalayıp gönderdim 2 hafta geçti bu sefer iletişim sorununu çözmek için whatsapp hattı kurmuşlar baktım harbiden hemen cevap verdiler işte sordum 2 haftadır bilgisayarım gelmedi ne oldu acaba diye, bana en üst servise gönderdiklerini yasal olarak 20 iş günü tamirde tutabileceklerini söylediler. Eyvallah dedim yapılsın da hiç sorun yok. Neyse işte geçen hafta bilgisayarım bir anda kargoyla geldi ben unutmuştum bile çok geçtiğinden :D. Bilgisayar geldi kurdum yine güzel çalışıyor her şeyi oynuyorum falan derken tak bugün yine aynısı oldu. 1 hafta geçti ve yine aynı şey kapandı ve şu an düğmesine basıyorum tepki yok.

Arkadaşlar ben bu bilgisayarı Shiftdelete markasının adına güvenerek aldım, PCKolik tamam her seferinde uzun sürelerde de olsa alıp tamir edip geri gönderdi ama sıkıntı olan ne kadar tamir ederlerse etsinler yine aynı arızayı vermesi, ben anlamadım PSU mu dandik? Akım korumalı priz koruyorum, hiç elektrik de gitmiyor zaten binada (bina 20 yıllık olsa da), hatlar da dalgalanma mı var? Ne yapmam gerek? PcKolik servisi tamir etse de yine arızayı verecek mi? Haftasonu olduğu için ancak haftaiçi ulaşabileceğim kendilerine. Bilgisayarın özelliklerini aşağıya bırakıyorum sitede ben aldığım zamanla şu anki modelin parçaları aynı değil. Sizce PCKOLİK ile ne konuşmalıyım ne sormalıyım ne demeliyim? Şaşırdım kaldım aldığımdan beridir 4 ay içerisinde sadece 1 ay falan adam gibi kullanabildim bilgisayarı. Artık çok sıkıldım gerçekten. Bir öneride tavsiyede bulunun lütfen.

Bilgisayar Özellikleri:
1.PNG

2.PNG

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
kullanılan Psu nedir gücü sağlayan o çünkü tavsiye olarak sisteminize ups bağlayın çok büyük bir şey olmasına gerek yok.

Son mesajlar