Süper Modlar Hakkında Düşüncelerinizi Buradan Paylaşın

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

tambjk

Profesör
@tambjk Hocam tekrar hoşgeldin :) Konuyu inceledim. Bana kalırsa durum şöyle:

@Tommy Vercetti'nin mesajı şöyle:

bunun sebebi kimsenin orucu kimseyi ilgilendirmez düşüncesi böylelikle millet buluyor rahatlığı ne namaz kılıyor ne oruç tutuyor mesela arabistanda öyle bir düşünce olmadığı için yada bu düşünceyi öne sürenlerin baskı altında kaldığı için namaz kılıp oruç tutanlar ezici çoğunlukta günlerin uzunluğuyla alakası yok yani sabahtan akşama kadar inşaatta çalışan eleman oruç tutabiliyorda klimalı odada telefonlara bakan şahsiyet neden tutamıyor

kıyaslarım tabiki burası yahudi ülkesimi nerede kaldı %99 müslümanlık bize dinimizi aslımızı unutturuyorlar haberiniz yok

@NGungor96'nın mesajı

şunu aklınız dan çıkarmayın kötülüğe ve yanlışa sesiz kalmak dilsiz şeytanlıktır. "tutmuyorsa tutmasın" bana ne demek son derece yanlış bir şey.
müslüman müslümanın kardeşidir. şimdi sen kardeşinin(yada yoldan geçen herhangi birinin fark yok) bilerek kendine zarar vermesini ister ona izin verir misin?
birisi birisi intihar etmek için çatıya çıksa atlarsa atlasın bana ne mi diyeceksin? birisi bir günah işlerse bana ne mi diyeceksiniz? elimizden geldiğince tutmayanlara durumu kırmadan anlatmalıyız. anlamıyorsa o zaman bana ne diyebiliriz.

Bu iki arkadaşın sadece yazdıkları şu mesajlardan bile tambjk'nin yobazı hangi anlamda kullandığı ortadadır.

1. Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse).

Lütfen modlar biraz daha dikkatli inceleme yapın. Bir yerde yobaz kelimesini gördüğünüzde ötekileştiriyor diye ceza vermeyin.

Bu etiket olayı ülkemizde acayip bi boyutta zaten sizde maşa olmayın.
Aklın yolu bir, hangi amaçla kullandığım gayet ortada ama onlar gerçeği değil inanmak istediklerini görmekte ısrarcılar :) Hakaret yada küfür olmadığı o kadar açık ki, belkide forum tarihinde yobaz kelimesinin birebir sözlük anlamıyla kullanılıp cuk diye oturduğu tek mesajdır.

Neyse konuyu pesimst in sözleriyle kapataylım :)

http://forum.shiftdelete.net/ataturk-kosesi/311618-ataturk'un-bu-goruntulerini-hic-gormediniz-4.html#post2790777

KaJMeR13

Profesör
Bende niyet okuyayım; siz üşenip konuyaba bakmaya tenezzül bile etmeyeceğinizi bildiğimden konudaki 17 yaşındaki 2 genç arkadaşımızın( tommy ve ngungor) oruç tutmayanlara baskı yapılması yönündeki fikirlerini ve tahammülsüzlüklerini incelerseniz kime ne amaçla dediğimi ve yaptığım yobaz benzetmesinin aslında bir hakaret olmadığını ve durumlarına "CUK" diye oturduklarını göreceksiniz.
bem kimsenin orucuyla namazıyla ilgilenmem.neden benim adım bu tartışmada geçiyor anlamadım.

benim o mesajımda söylemek istediğim şey: "kimseye zorla oruç tutturulamaz ama tutmayana da tutması gerektiği(tabi inanıyorsa) bir müslüman olarak anlatılmalı" tam olarak budur. benim hiç bir şeye tahammülsüzlük ettiğim vs. yok. yobaz da değilim. benim mesajım kimseye hakaret yada zorlama da içermiyor.

@NGungor96'nın mesajı
şunu aklınız dan çıkarmayın kötülüğe ve yanlışa sesiz kalmak dilsiz şeytanlıktır. "tutmuyorsa tutmasın" bana ne demek son derece yanlış bir şey.
müslüman müslümanın kardeşidir. şimdi sen kardeşinin(yada yoldan geçen herhangi birinin fark yok) bilerek kendine zarar vermesini ister ona izin verir misin?
birisi birisi intihar etmek için çatıya çıksa atlarsa atlasın bana ne mi diyeceksin? birisi bir günah işlerse bana ne mi diyeceksiniz? elimizden geldiğince tutmayanlara durumu kırmadan anlatmalıyız. anlamıyorsa o zaman bana ne diyebiliriz.
Bu iki arkadaşın sadece yazdıkları şu mesajlardan bile tambjk'nin yobazı hangi anlamda kullandığı ortadadır.
1. Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse).
Lütfen modlar biraz daha dikkatli inceleme yapın. Bir yerde yobaz kelimesini gördüğünüzde ötekileştiriyor diye ceza vermeyin. .
abi burda ne anlatmaya çalışmışsın anlamadım ama ben kimsenin diniyle ilgilenmem. ama bir müslüman olarak ibadetini yerine getirmeyen birini görürsem birşey ler anlatmak isterim. dinler yada dinlemez onun tercihidir. kimseyi zorlamak hakkım değil.

azen63

Profesör
buradaki sayfada yazılanları okuyunca artık yazasım gelmedi..... Nasıl Bir Anlayıştırkiii bazı modlar normal yazdığımı görüyor erenberk te hakeret algılıyor..... erenberk sen neymişsin be kardeşim... o bilginle o 50 yaşındaki adamı alt ettin. meğerse ben ne kadar hakret eden birisiymişim ne kadar bağnaz birisiymişim ne kadar küfürbaz birisiymişim... de haberim yokmuşşşş.... beni aydınlattığın için sağol... ha bu arada daha önce yazdıklarınıda unutmadım aklımda..... bu forum senin gibilerin eline kaldıysa işimiz Allah'a Kaldı demektir... Sizlere Kolay gelsin... Not: senin gibi oğlum yaşındaki biri bunu hakaret olarak algılayabilir.. Aman Ha Hakaret değildir.!!!!!!!!!

erenberk

Reis
Onursal Üye
buradaki sayfada yazılanları okuyunca artık yazasım gelmedi..... Nasıl Bir Anlayıştırkiii bazı modlar normal yazdığımı görüyor @erenberk te hakeret algılıyor..... @erenberk sen neymişsin be kardeşim... o bilginle o 50 yaşındaki adamı alt ettin. meğerse ben ne kadar hakret eden birisiymişim ne kadar bağnaz birisiymişim ne kadar küfürbaz birisiymişim... de haberim yokmuşşşş.... beni aydınlattığın için sağol... ha bu arada daha önce yazdıklarınıda unutmadım aklımda..... bu forum senin gibilerin eline kaldıysa işimiz Allah'a Kaldı demektir... Sizlere Kolay gelsin... Not: senin gibi oğlum yaşındaki biri bunu hakaret olarak algılayabilir.. Aman Ha Hakaret değildir.!!!!!!!!!
Bu sadece benim düşüncem değildir. "İnsan değilsin" demek bir hakarettir bu kadar basit. O mesajlar moderatörlere başka üyeler tarafından şikayet edildi, ilk etapta bizim gözümüzden kaçmış çünkü konu hemen sayfa atlamış. Bunun anlamı bir tek ben gördüm de ben müdahale ettim demek olmuyor. İstersen tüm moderatörlere soralım benimle aynı fikirdeler mi değiller mi ama yok pardon senin gözünde hiçbirimiz insan değiliz! Sana ceza vermek yerine uyarı verdim ama sen uyarı sanki bir cezaymışçasına abarta abarta kendi düşüncelerini insanlara benimsetme çabasıyla anlatıp forumda kendi reklamını yapma peşindesin. Bu arada hata yapıp iki kez uyarmışım sonuncusu ceza olacaktı, düzeltiyorum.

arsenik

Rektör
Bu süper moderatörlerin de hep gözlerinden bir şeyler kaçıyor. :D Gözünüzden kaçacaksa niye süper moderatör oldunuz :D

mr_rain

Guru
Arkadaşlar günde onlarca konu açılıyor, yüzlerce de mesaj yazılıyor. Bunlara ilave olarak onaylanacak mesajlar, raporlanmış mesajlarla da ilgilenmemiz gerekiyor. Bu hengame arasında illa ki bir şeyler atlanıyor. Onu da bir zahmet siz raporlayıp bildirirseniz çok daha iyi olur.

/xo/

Ready to Rock! °°°
Ben bir ricada bulunmak istiyorum.

Şu aralar siyasi gelişmeler kol geziyor ve forumda da birkaç siyasi konu olunca insanlar içlerini döküyor. Karşı düşünceliler de bunu yapınca tartışma çıkıyor ve bazı hoş olmayan yazılar ortaya çıkıyor. Modlar da mesajları silince insanlar modlara sinirleniyor. Modların hoşlanmayacağı yazılar yazılınca da hayli ile ban yiyorlar. Bir çok bilgili insan bi yüzden ban yedi. Bence bu dönemlerde biraz çerçeveleri genişletin. Modlar bazı siyasi yazıları görmezden gelsin, ya da siyasi konunun "s" sini bile sokmayın buraya. Daga fazla insan zor durumda kalmasın.

rozabay

Dekan
Onursal Üye
Ben bir ricada bulunmak istiyorum.

Şu aralar siyasi gelişmeler kol geziyor ve forumda da birkaç siyasi konu olunca insanlar içlerini döküyor. Karşı düşünceliler de bunu yapınca tartışma çıkıyor ve bazı hoş olmayan yazılar ortaya çıkıyor. Modlar da mesajları silince insanlar modlara sinirleniyor. Modların hoşlanmayacağı yazılar yazılınca da hayli ile ban yiyorlar. Bir çok bilgili insan bi yüzden ban yedi. Bence bu dönemlerde biraz çerçeveleri genişletin. Modlar bazı siyasi yazıları görmezden gelsin, ya da siyasi konunun "s" sini bile sokmayın buraya. Daga fazla insan zor durumda kalmasın.
Kesinlikle katılıyorum. Ya siyasi konulara modlar hiç girip müdahale etmesin yada hiç siyasete müsade edilmesin. Siteye gelecek fazladan hit yüzünden milleti birbirine kırdırıp uzaklaştırmaya gerek yok.

oslun

Dekan
İnsan değilsiniz diyen bir üyeyi tutacak halimiz yok. Komik olmayın.
Bu forumdan gönderilen üyeler kendi aralarında bir forum oluşturdu ve gayet aktif bir şekilde gidiyor desem komik mi olur? Burada yeni bir forum oluşturacak kadar üye banlanıyorsa forum yönetiminde bir sorun vardır.

Bence SDN yönetimi için özeleştiri yapmanın vakti geldi de geçiyor.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Bu forumdan gönderilen üyeler kendi aralarında bir forum oluşturdu ve gayet aktif bir şekilde gidiyor desem komik mi olur? Burada yeni bir forum oluşturacak kadar üye banlanıyorsa forum yönetiminde bir sorun vardır.

Bence SDN yönetimi için özeleştiri yapmanın vakti geldi de geçiyor.
hangi forum bizimde içimiz düşebilir:laugh:

Munitionis

Profesör
Şimdi insanların düşüncelerini belirtmesine hiç bir sözüm yok ama bunlar tartışmalar yol açıyor doğal olarak.Malesef ki bizim miletimiz adam akıllı bir tartışma yapan insanların sayısı sınırlı.Doğal olarakta Modlar bunu kontrol etmek zorunda kalıyorlar.Bu olmazsa ortam gerilir ve boşu boşuna insanlar üzülür.Keşke herkes düşüncesini karşısındakini kırmadan güzel bir şekilde belirtebilse eminim modlarda zevkle her yorumu inceleyip mesaj silmiyorlardır..

erenberk

Reis
Onursal Üye
Şimdi insanların düşüncelerini belirtmesine hiç bir sözüm yok ama bunlar tartışmalar yol açıyor doğal olarak.Malesef ki bizim miletimiz adam akıllı bir tartışma yapan insanların sayısı sınırlı.Doğal olarakta Modlar bunu kontrol etmek zorunda kalıyorlar.Bu olmazsa ortam gerilir ve boşu boşuna insanlar üzülür.Keşke herkes düşüncesini karşısındakini kırmadan güzel bir şekilde belirtebilse eminim modlarda zevkle her yorumu inceleyip mesaj silmiyorlardır..
Sizin gibi bizi anlayan üyelerimiz Allah'tan ki var. Biz gün içinde yüzlerce mesaj okuyup yüzlerce şikayeti değerlendirip yüzlerce de mesaj onaylıyoruz. Bunun yanı sıra konu açma ve yardımcı olacak mesajlar yazma vs gibi bir sürü şey yapıyoruz. Bunları yaparken de şimdi gene birçok kişi belki inanmayacak ama olaylara tarafsız yaklaşıyoruz. İster inanın ister inanmayın arka planda da her moderatör aynı görüşü paylaşmıyor ama birbirimize saygı duyuyor ve en doğru adımı bulup ona göre hareket ediyoruz. Yapıcı eleştirilere her zaman açığız. Diyeceksiniz bu adamlar eleştiriyor ama banlanıyor. O iş öyle değil. Biz kimin amacının ne olduğunu biliyoruz. Provakatif eleştiriler yapanlara, beğeni kazanma çabası içinde olup bu sayede o diğer platforma üye toplama çabası içinde olanlara dahi gerekli azami anlayışı sağlayarak hareket ediyoruz ama bunu daha fazla suistimal etmeye başladıklarında da sessiz kalacak değiliz. kurallarımız belli, bu kuralları okuyup onayladığınızı belirterek üye oluyorsunuz. Daha sonra bu kurallar uygulanmak istendiğinde uyarıları görmezden gelip aynı şekilde devam etmeye çabalayanları görüyoruz. Biz bunlara ses çıkarmadığımızda forum kurallarına uygun davranan arkadaşlara haksızlık etmiş olmayacak mıyız? Ceza alanların bir savunma taktiği de şu oluyor: eee başkaları da böyle yapıyor ona niye ceza verilmiyor? Burada devreye giren birçok faktör var. Biz tüm forumdaki tüm mesajları tek tek kontrol edemiyoruz neden çünkü bizler robot değiliz, insanız. Öncelikli olarak şikayet edilmiş mesajlarla ilgileniyoruz bunun dışında gördüğümüz yerde de müdahalede tabi ki bulunuyoruz ama dediğim gibi öncelikli olarak şikayet edilen mesajlar bizim için ön planda. Forum içinde uygun olmayan bir mesaj gördüğünüz zaman moderatöre bildir butonunu kullanın lütfen. Başkalarının yaptıkları o şeyleri siz gösterin bize ki biz de daha çabuk müdahale edebilelim. Hepinize sevgiler saygılar sunuyorum. İyi forumlar.

friendly

Rektör
beğeni kazanma çabası içinde olup bu sayede o diğer platforma üye toplama çabası içinde olanlara
Böyle diyerek kişileri itham edemezsin Erenberk.
Eğer bir üye hakkında böyle bir fikriniz varsa o kişiyi ifşa edin ve gerekiyorsa banlayın.
Burada beni veya bir başkasını töhmet altında bırakmaya hakkınız yok.
Çocuk bahçesi söyleminde çok seviyesiz bir yaklaşımdı,
Bu forum haricindeki her platforma böyle yaklaşıyor olmanız üzücü.

Bu üslubu sana, değer veren birisi olarak hiç yakıştıramadım.
Hayırlısı olsun.

Munitionis

Profesör
Sizin gibi bizi anlayan üyelerimiz Allah'tan ki var. Biz gün içinde yüzlerce mesaj okuyup yüzlerce şikayeti değerlendirip yüzlerce de mesaj onaylıyoruz. Bunun yanı sıra konu açma ve yardımcı olacak mesajlar yazma vs gibi bir sürü şey yapıyoruz. Bunları yaparken de şimdi gene birçok kişi belki inanmayacak ama olaylara tarafsız yaklaşıyoruz. İster inanın ister inanmayın arka planda da her moderatör aynı görüşü paylaşmıyor ama birbirimize saygı duyuyor ve en doğru adımı bulup ona göre hareket ediyoruz. Yapıcı eleştirilere her zaman açığız. Diyeceksiniz bu adamlar eleştiriyor ama banlanıyor. O iş öyle değil. Biz kimin amacının ne olduğunu biliyoruz. Provakatif eleştiriler yapanlara, beğeni kazanma çabası içinde olup bu sayede o diğer platforma üye toplama çabası içinde olanlara dahi gerekli azami anlayışı sağlayarak hareket ediyoruz ama bunu daha fazla suistimal etmeye başladıklarında da sessiz kalacak değiliz. O oyuncu arkadaşlar kendi oyun alanlarında eğlensinler burası çocuk bahçesi değil. Forum kurallarımız belli, bu kuralları okuyup onayladığınızı belirterek üye oluyorsunuz. Daha sonra bu kurallar uygulanmak istendiğinde uyarıları görmezden gelip aynı şekilde devam etmeye çabalayanları görüyoruz. Biz bunlara ses çıkarmadığımızda forum kurallarına uygun davranan arkadaşlara haksızlık etmiş olmayacak mıyız? Ceza alanların bir savunma taktiği de şu oluyor: eee başkaları da böyle yapıyor ona niye ceza verilmiyor? Burada devreye giren birçok faktör var. Biz tüm forumdaki tüm mesajları tek tek kontrol edemiyoruz neden çünkü bizler robot değiliz, insanız. Öncelikli olarak şikayet edilmiş mesajlarla ilgileniyoruz bunun dışında gördüğümüz yerde de müdahalede tabi ki bulunuyoruz ama dediğim gibi öncelikli olarak şikayet edilen mesajlar bizim için ön planda. Forum içinde uygun olmayan bir mesaj gördüğünüz zaman moderatöre bildir butonunu kullanın lütfen. Başkalarının yaptıkları o şeyleri siz gösterin bize ki biz de daha çabuk müdahale edebilelim. Hepinize sevgiler saygılar sunuyorum. İyi forumlar.
Hiç bir modretörün burdan durduk yerde burda kendi zevkinden banlamalar yapacağına düşünmüyorum.Sizde burda başka platformlar a üyelerinizin gitmesini istemezsiniz.Ben birinci konumdan incelemediğim için her şeyi tabiiki bilemem ama dışardan bakarak benim düşüncelerim bunlar.Çok sevdiğim abilerim vardı bu form a çok şey katan insanlar.Burda olmalarını isterdim ama geçerli sebepli nedenleriniz olduğunu düşünüyorum.Giden kişiler yüzünden formda bir sıkıntının olduğunu görüyorum umarım herkes durup bir düşünebilir.

giskur11

Profesör
Eğer bir üye hakkında böyle bir fikriniz varsa o kişiyi ifşa edin ve gerekiyorsa banlayın.

Hayırlısı olsun.
Koskoca yazıda sadece bu cümleyi çıkarıp üstünüze alınmanız doğru değil.

erenberk

Reis
Onursal Üye

Hayırlısı olsun.
Amacım birilerini töhmet altında bırakmak değildi yanlış anlamayın. Çocuk bahçesi lafım öylesineydi öyle üzerinde derin düşünerek altına gizli anlamlar falan yükleyerek söylemedim. O an öyle düşünüp yazdım ama biraz kötü bir yaklaşım olmuş kabul ediyorum, sildim orayı. Bizim dışımızdaki platformlara saygı duymasaydık zaten oraya üye olanları çok zaman önce banlayabilirdik. Bir üye başka bir platformun da aynı zamanda üyesi olabilir bunda zaten yanlış bir şey yok. Yanlış dediğimiz şey burayı karalayarak üyeleri o platforma yönlendirme çabasında olanlar ki onlara bile hemen bir yaptırım uygulamıyoruz ta ki belli bir sınırı geçene kadar.

stat counter