S7 edgeyi satıp note mi almalıyım S8 plus mu?

Bu konuyu okuyanlar

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Herkese iyi forumlar.Şuan s7 edge kullanıyorum bi arkadaşım telefonu almak istiyor bende satıp üste biraz para ekleyip yurtdışından s8 plus alayım diye düşündüm aslında aklımda note 8 vardı ama s8 plusla arasında 650 tl var az bi fark değil.S7 edgeden s8 plusa geçmek ne kadar mantıklı olur ne gibi avantajlarım olursa ne gibi eksilerim cevaplarınızı bekliyorum.

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
ne kadar verıyor arkadas eklıyecen para ne kadar bunlar onemlı cok mıktarsa bence hıc gırme greksız masraf olur.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
ne kadar verıyor arkadas eklıyecen para ne kadar bunlar onemlı cok mıktarsa bence hıc gırme greksız masraf olur.
1500 tl verecek ondaki s5 ide bana verecek idarelik kullanacam s8 plus 2500 tl.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Ağabeyim sıfır aldı 1 ay oldu çok akıcı ve güçlü bi telefon kesinlikle tavsiye ederim s7 edge s8 plusın yanından geçemez pişman olmazsın ekranı beni çok etkiledi

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
valla hocam ne desem bılemedım 1000tl gıbı bı para cıkıcak sanırım senden tabıkı senın bılecegın ıs ama s8 plus sana ne katacak s7 edgeden sonra orası ayrı bence aynı deneyım olur gıbı geldi bana.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
valla hocam ne desem bılemedım 1000tl gıbı bı para cıkıcak sanırım senden tabıkı senın bılecegın ıs ama s8 plus sana ne katacak s7 edgeden sonra orası ayrı bence aynı deneyım olur gıbı geldi bana.
Bir eline s7 edge al diğer eline s8 plus yarın gel tekrar yorum yap buraya bak özelliklerden geçtim sadece ilk hissiyatı gör

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Tasarım beni bitirdi hocam iris tarama falan akıl çeliyo biraz performans olarak ne kadar fark eder orasını bilemem tabi.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ağabeyim sıfır aldı 1 ay oldu çok akıcı ve güçlü bi telefon kesinlikle tavsiye ederim s7 edge s8 plusın yanından geçemez pişman olmazsın ekranı beni çok etkiledi
O ekran olayı işi bitriyo valla hocam kim nederse desin çok şık bi telefon.S7 edgeden çok memnunum şikayetim yok ama yinede insan bi s8 plus istiyo:D

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Ağabeyim s7 edge den s8 plus a geçti daha öncesinde de s6 edge kullandı resmen eşekten inip ata bindim dedi adam ben ioscuyum beni bile çok etkiledi cihazı elime alıp kullandığımda

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
O ekran olayı işi bitriyo valla hocam kim nederse desin çok şık bi telefon.S7 edgeden çok memnunum şikayetim yok ama yinede insan s8 plus istiyo:D
Ağabeyim s7 edge den s8 plus a geçti daha öncesinde de s6 edge kullandı resmen eşekten inip ata bindim dedi adam ben ioscuyum beni bile çok etkiledi cihazı elime alıp kullandığımda
S7 edge ye eşek demek biraz ağır olmuş gibi sanki tamam s8 plus daha iyi bi cihaz ama s7 egdete kendi halinde hoş bi cihaz yani:)senide samsungcu yapalım hocam her ioscunun ağzından bunları duymak nasip olmuyo:D

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
Tasarım beni bitirdi hocam iris tarama falan akıl çeliyo biraz performans olarak ne kadar fark eder orasını bilemem tabi.

ben fıkrfımı soledım hocam ben olsam gecmem note8 desen kalemı cıft kamera vs desen olur kesınlıkle.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Kameradan başlarsak;
-Daha iyi gece çekimleri.Gündüz çekimlerinde pek bir fark yok.
-Ön kamerası daha detaylı ancak açı daralmış.Yinede iphone kadar değil.
-Genel olarak kamerası için s7 den s8 e geçilmez
Performans olarak;
-SD821 ve SD835 gibi düşün.Daha iyi pil yönetimi ve daha fazla performans.Her ne kadar daha iyi performans verse bile s7'nin işlemcisi kötü bir işlemci değil.
Pil olarak;
-S7 edge 100 mAh daha fazla olmasına rağmen pil olarak testlerde %3 falan geride.Arada yine pek bir fark olmasada s8+ pil olarak daha iyi.
Genel olarak her şeyden azar azar daha iyi.Samsung'un bu huyunu seviyorum telefon daha yeniyse eski seriden kötü bir özelliği olmuyor.Mesela lg g6 ve v30 daki ön kamera eski serilerden çok daha kötü. Bu s7 yi verip üstüne ne kadar ekleyip alacaksanız alta yazar mısınız?Geçilebilir bence eğer çok fazla bir para ödenmeyecekse.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Ben 3 tane android samsung cihaz kullandım ilk akıllı telefonum samsung daha sonra apple a geçtim şimdilerde çılgınca lg v30 alasım var kafam çok karışık bi yandan 2018 iphoneları bekliyim diyorum bakalım.ben fancılık yapmam yapanıda sevmem samsung apple dan kat kat daha büyük ve köklü bir firma apple kim baktığında ? Samsung 1938 de kurulmuş bi şirket:)

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Performans tamamen balon. S8'in touchwizinin ilk sürümlerinde hız testlerinde S7 Edge'nin S8'leri hız olarak tokatladığı testler vardı. Note almayacaksan paranı boşa harcama.
Ekran kasa oranı falan filan S7 Edge'nin de ekran kasa oranı yeterince yüksek. Ekran kaliteleri HDR içerikler dışında hemen hemen benzer.
Kameralar biraz biraz S8'in OIS daha iyi. Note 8 almayacaksan paranı boşa harcama. Ben S9'da anormal bir sıçrama olacağını düşünüyorum(4K 60 FPS, F1.5 ) onu bekle fiyatını gör öyle karar ver.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Performans tamamen balon. S8'in touchwizinin ilk sürümlerinde hız testlerinde S7 Edge'nin S8'leri hız olarak tokatladığı testler vardı. Note almayacaksan paranı boşa harcama.
Ekran kasa oranı falan filan S7 Edge'nin de ekran kasa oranı yeterince yüksek. Ekran kaliteleri HDR içerikler dışında hemen hemen benzer.
Kameralar biraz biraz S8'in OIS daha iyi. Note 8 almayacaksan paranı boşa harcama. Ben S9'da anormal bir sıçrama olacağını düşünüyorum(4K 60 FPS, F1.5 ) onu bekle fiyatını gör öyle karar ver.
Aslında bidaha s serisi kullanmayacam diye şartlandırmıştım kendimi ama elime fırsat geçince bi üst modeli almak mantıklı geldi.S9 u beklemeyi düşünmüyorum hocam ki zaten note 8 şuan hali hazırda 5000 yurtdışında 3100 civarı olduğunu düşünürsek 5500 tl den satışa çıkacak gibi tabi daha fazlası olmazsa.Bide hali hazırda note 8 gibi bi cihaz var bunun daha üstüne neler katabilir samsung kamera peformans ekran tasarım herşey iyi bence note 8 almak varken s9 beklenmemeli taki note 9 çıkıncaya kadar:)

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Herkese iyi forumlar.Şuan s7 edge kullanıyorum bi arkadaşım telefonu almak istiyor bende satıp üste biraz para ekleyip yurtdışından s8 plus alayım diye düşündüm aslında aklımda note 8 vardı ama s8 plusla arasında 650 tl var az bi fark değil.S7 edgeden s8 plusa geçmek ne kadar mantıklı olur ne gibi avantajlarım olursa ne gibi eksilerim cevaplarınızı bekliyorum.
S8 plus alicana s9 bekle veya note8 al

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S8 plus alicana s9 bekle veya note8 al
O kadar param olsa hiç düşünmez note 8 alırım hocam üstünü tamamlayacaksan bi note 8 alırım:D.Şaka bi yana s9 çok pahalı olacak note 8 gibi bi telefonun 5000tl olduğunu düşünüp s9 un note 8 den daha iyi olacağını düşünürsek minimum 5500 diyorum ben tabi bu fiyat s9 plus için s9 5000 TL den giriş yapacak bence.

M

Murat Burç

SDN Okuru
O kadar param olsa hiç düşünmez note 8 alırım hocam üstünü tamamlayacaksan bi note 8 alırım:D.Şaka bi yana s9 çok pahalı olacak note 8 gibi bi telefonun 5000tl olduğunu düşünüp s9 un note 8 den daha iyi olacağını düşünürsek minimum 5500 diyorum ben tabi bu fiyat s9 plus için s9 5000 TL den giriş yapacak bence.
S9un 5000den girme ihtimalini unut.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ne güzel söylüyosun hocam bende çok istiyorum ama parayı denkleştirebilirsem inşallah nasip olurda alırım:)
S9un 5000den girme ihtimalini unut.
Yapma hocam o zaman biz s9 plusta iphone x fiyatını görecez bu gidişle.Ama bana kalırsa s9 biraz daha uygun fiyatlı olacak yani bi note 8 fiyatında çünkü bu sefer plus modelle aralarında bayabi fark olacak gibi tabi böyle düşünürsekte s9 plus çok pahalı olacak gibi.Sen ne düşünüyosun hocam biri 5399 biri 5999 gibi fiyatlar olabilirmi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ne güzel söylüyosun hocam bende çok istiyorum ama parayı denkleştirebilirsem inşallah nasip olurda alırım:)

Yapma hocam o zaman biz s9 plusta iphone x fiyatını görecez bu gidişle.Ama bana kalırsa s9 biraz daha uygun fiyatlı olacak yani bi note 8 fiyatında çünkü bu sefer plus modelle aralarında bayabi fark olacak gibi tabi böyle düşünürsekte s9 plus çok pahalı olacak gibi.Sen ne düşünüyosun hocam biri 5399 biri 5999 gibi fiyatlar olabilirmi
S9 ve Plus sırası ile 5600-6200 bu fiyatları yaz kenara.
iPhone X'e herkes 5500 derken ben 6000 diyordum.
S9 ile plus arasında bariz fark olmaz.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S9 ve Plus sırası ile 5600-6200 bu fiyatları yaz kenara.
iPhone X'e herkes 5500 derken ben 6000 diyordum.
S9 ile plus arasında bariz fark olmaz.
Ama şunuda düşünmek lazım samsung note 8 de bayabi fiyat düşürmüştü belki yine bi kıyak yaparsa biraz daha uygun olabilir.Bide çok merak ettiğim bi soru var eğer s9 da tek kamera plusta çift kamera olursa samsung hata etmiş olurmu yada s9 la s9 plus arasındaki farkı belli etmek için böyle bişey yapması mantıklımı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ama şunuda düşünmek lazım samsung note 8 de bayabi fiyat düşürmüştü belki yine bi kıyak yaparsa biraz daha uygun olabilir.Bide çok merak ettiğim bi soru var eğer s9 da tek kamera plusta çift kamera olursa samsung hata etmiş olurmu yada s9 la s9 plus arasındaki farkı belli etmek için böyle bişey yapması mantıklımı.
Öyle bir salaklık yaparlarsa birilerine s9 önermem sanırım.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Öyle bir salaklık yaparlarsa birilerine s9 önermem sanırım.
Ortaya çıkan render görüntüleri doğruysa şimdiden kendimizi hazırlayalım ama bana çok mantıksız geliyo c8 de bile çift kamera var eğer amiral gemisine çift kamera koymayacaksa amiral gemisi olmasının pek bi anlamı kalmaz tabi s9 un tek kamerası c8 in çift kamerasından daha iyi olacaktır ama yinede böyle bişey yapması çok saçma olur dediğin gibi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat katılıyorum sana. Fakat Samsung son dönemde biraz dengesizlik içinde yürüyor. S9'da tek Plusta çift kamera olursa bende şaşırmam
Note 8de çift kamera varken yapmaları imkansız.
Pixel bokeh efektini yazılımla yapıyor. S9da yapacak diyelim hatta piyasanın em iyisi olsun. Bilmeyen tüketiciye note8de ki çift kamera daha cazip gelir bu kadar basit.